Jump to content
Sign in to follow this  
Mr.Ed

Równloległa praca karty na obu pasmach (2.4 i 5ghz)

Recommended Posts

Mr.Ed

Na wstępie chciałbym się przywitać z wszystkim uczestnikami forum. Zaglądam tu od dość dawna, i do tej pory nie potrzebowałem pomocy ale w końcu przyszła pora... . Dwa tygodnie temu kupiłem Xiaomi Router 3, a dzisiaj stałem się posiadaczem karty Asus PCE-AC68. Pomijając program obsługujący tą kartę, w którym są przekłamania w wyświetlaniu interfejsu (nachodzące na siebie litery), chciałbym zapytać czy da się pracować na obu pasmach jednocześnie, bo póki co nie znalazłem takiej opcji ?

Edited by Mr.Ed

Share this post


Link to post
Share on other sites
house

Niestety nie ma możliwości użycia dwóch pasm jednocześnie. Ograniczeniem jest sam sterownik karty. Faktycznie aplikacja do obsługi tej karty ma problemy z poprawnym wyświetlaniem tekstu, najlepszym rozwiązaniem jest użycie sterownika bezpośrednio od Broadcom'a i sterowanie połączeniami za pomocą OS.

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mr.Ed

Pogrzebałem trochę w dziale o kartach sieciowych, i znalazłem odpowiedź, bo wcześniej już ktoś o to pytał (sorry !), zainstalowałem też najnowszy sterownik Broadcoma w wersji 6.34.223.5 który działa ale za nic nie chce współpracować z programem Asusa (ciągły restart). Zrobiłem kilka poprawek w pliku WlanMgrLang.ini, i teraz niektóre teksty się mieszczą/nie włażą na siebie ale żeby wszystko wyglądało tak jak powinno, trzeba by zmienić rozmiary okien, a tego bez dostępu do kodu programu i ponownej kompilacji się nie da. Sterowanie połączeniem z poziomu OS trochę kłopotliwe, choćby z uwagi na przełączanie między 2.4 a 5ghz. Jeszcze jedno, da się jakoś sterować poziomem mocy tej karty, bo w pliku WlanMgrLang.ini widziałem tekst na ten temat z uwagą, że moc i tak zostanie dopasowana do regionu ?

 • Like it 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
house
7 godzin temu, Mr.Ed napisał:

Jeszcze jedno, da się jakoś sterować poziomem mocy tej karty, bo w pliku WlanMgrLang.ini widziałem tekst na ten temat z uwagą, że moc i tak zostanie dopasowana do regionu ?

nie możesz sterować poziomem mocy. Istnieje możliwość modyfikacji sterownika, usunięcia blokad regionalnych w pliku *.inf i wykorzystania niedostępnych kanałów. Było to chyba gdzieś u nas na forum opisane.

7 godzin temu, Mr.Ed napisał:

Sterowanie połączeniem z poziomu OS trochę kłopotliwe, choćby z uwagi na przełączanie między 2.4 a 5ghz

sterownik pozwala na wybór preferowanego pasma, w zapamiętanych ustawieniach połączenia można również wyłączyć automatyczne łączenie się z wybraną siecią.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mr.Ed

Czarów ciąg dalszy. Doszło w pewnym momencie do sytuacji, w której dostępne miałem 3 wersje sterowników, przy czym najnowszą wersją dla win7 okazała się nie 6.34.223.5, a 7.12.39.28. Wszystko działa poza - w dalszym ciągu - programem Asusa. No i link się zestawia najczęściej na 585 Mb/s, czasem tylko na samym początku pokazując 866 Mb/s. Czort z tym, moja neostrada nie dobija więcej niż do 19 Mb/s a z NAS-a ani przesyłania plików przez port usb routera nie korzystam.

 • Like it 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
house
No i link się zestawia najczęściej na 585 Mb/s, czasem tylko na samym początku pokazując 866 Mb/s.

Jak ustawiłeś szerokość pasma w routerze? Automatycznie czy sztywno 80 MHz?


Wysłane przy użyciu Tapatalka

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mr.Ed

Próbowałem różnych kanałów z ustawieniami auto, i na sztywno 80Mhz, i jedyna różnica, to lepszy zasięg na niższych kanałach. Sprawa oczywista, bo niższy kanał=niższa częstotliwość=łatwiejsze przenikanie przez przeszkody ale link nigdy nie zestawił się na więcej niż 866 Mb/s.

Dopiero teraz załapałem po ponownym obejrzeniu papierów i opakowania, że router obsługuje sumarycznie 1167 Mb/s podzielone na 867 Mb/s w 5Ghz, i 300 Mb/s w 2.4 Ghz. Czyli wszystko się wyjaśniło - ograniczenie stanowi router.

Edited by Mr.Ed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

 • Similar Content

  • eclip
   By eclip
   Hej,
   laptop Asus E502N karta AW-NB182NF,
   potrzebuje coś ekonomicznego do upc 250mb, max 40MB i działające miracast.
   Nie wiem jak to jest z tym nowym slotem, czy wszystkie karty NGFF M.2 będą pasowały ?
   w.w. karta nie dość że jest wąska to jeszcze coś mi się obiło o uszy że m.2 miało różne długości 🤔
   np 8260NGW jest za 50 pln, warto ?
    
   Pzdr
    
  • Rasterowy
   By Rasterowy
   W związku z upgradem domowej sieci w swoim dosyć już leciwym laptopie SAMSUNG R530-JT50PL zamienilem istniejąca kartę sieciową Wifi 2,4GHz Atheros AR9285 na kompatybilną kartę WiFi ale w standardzie 5GHz Intel Dual Band Wireless-AC 7260 (7260HMW).
   Przed montazem odinstalowalem stery do starej sieciówki, po wymianie w Windowsie 7 zainstalowałem najnowsze sterowniki ze strony intela https://downloadcent...-?product=75439
   Sterownik sie zainstalował poprawnie, niestety twierdzi uparcie ze nie mozna uruchomic urządzenia (kod błędu 10). Moduł Bluetooth działa poprawnie. Pomyslalem ze dobra okazja zeby zaorac starego Windowsa, niestety po reinstalacji to samo.
   Wobec tego zainstalowałem Windowsa 10 liczac ze bedzie miał nowsze sterowniki albo inny tryb obsługi tej karty, niestety nadal ten sam błąd "nie mozna uruchomic urządzenia (kod błędu 10)"

   Pomyślałem ze karta uwalona, wiec uruchomiłem Linux Mint z pendrive i o dziwo pieknie odnalazł sprzet i wycisnał z niego 350 megabitów.

   Wobec powyższego jestem w kropce, jakieś pomysły jak zmusić winde do obsługi tej karty?
   Odpowiadając na temat Bios - mam najnowszy juz nie bedzie nowszych do tego modelu.

  • mollu
   By mollu
   Po wymianie karty wifi w laptopie - pojawia się nowa np wifi 2 i tracimy wszystkie zapamiętane sieci bezprzewodowe ;-(
   Czy da się je jakoś wyeksportować i zaimportować zapamiętane sieci?
   Czy da się "stare" dane i kartę usunąć (zapisane o niej informację/konfigurację).
    
   Będę wymieniać w kilku laptopach karty wifi i znajomi mnie zabiją jak będą musieli ponownie do wszystkich sieci wpisywać hasła ...
    

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci.
Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.
×
×
 • Create New...

Important Information

We use cookies for purposes related to advertising, social media and statistics. By continuing to browse this site, you agree to our use of cookies. All information required in this matter includes: Privacy Policy, Guidelines and Terms of Use.