Jump to content
Michal3434

Synology RT2600ac czy Asus ac87u czy może Netgear r7800?

Recommended Posts

Michal3434

Dobry wieczór,

 

Szukam routera do domu, na zamiankę za obecnie użytkowanego Asusa rt-N66u. Dom dwukondygnacyjny, po jakieś 150 m2 na piętro, mam podłączonych do netu 15 urządzeń, z czego 8 po wifi. Łącza jakie mam do dyspozycji to radiówka DL 10 / UP 4 oraz LTE Play (wyciągam 90 DL / 50 UP - 2 stacje w odległości poniżej 1 km, jedną widać z okna). Ze względu na to LTE, które raczej stanie się moim podstawowym łączem chciałbym by router obsługiwał modemy USB, ale rozważę każdą opcję. Jak wspomniałem mam w domu routery ASUS N66u oraz Linksys e4200 (nieużywany teraz, ale to wersja gdzie mogę wgrać tomato), więc obydwa mogę postawić jako repeater. Zależy mi na dobrym pokryciu całego domu w sygnał najlepiej 5 GHz i stabilnych transferach również do NASa Synology 216j (na razie podpięty kablem ethernet do routera).

A może jeszcze coś innego oprócz listy z tytułu?

Z góry dzięki za pomoc

Share this post


Link to post
mickarp

Witaj, jeśli chcesz używać dwóch łączy internetowych to fajnym rozwiązaniem może być Smart WAN w RT2600ac, można fajnie to skonfigurować i rozłożyć łącza dla komfortowego korzystania. Obecnie posiadam router od Synology i jak na razie chyba zostanie na dłużej a miałem rt-N66u, ac87u, ac88u, netgeara m.in. r7800 i kilka innych... Synology daje radę ja mam 19 po wifi i 5 na lan i nikt nie narzeka na pingi czy słaby sygnał. Nie żebym przekonywał do Synology bo są niby mocniejsze "potwory" ale prostota obsługi mnie chyba przekonuje.

  • Like it 1

Share this post


Link to post
house

Jeżeli dysponujesz modemem który widnieje na liście HCLSynology to moim zdaniem smartwan w rt2600ac będzie głównym atutem tego modelu. Zasięg tego routera stoi na bardzo dobrym poziomie a korzystając z lte nie napotkałem na jakieś większe problemy. Wymieniony w tytule tematu r7800 w ogóle nie wspiera modemów, jednak dokladajac około 300pln do ceny Synology można go kupić z dedykowaną bramką LTE (całość ca 1300pln) - rozwiązanie ciekawe o tyle że przy wyborze miejsca instalacji i operatora nie jesteś związany żadnym ograniczeniem co postawić dalej jako urządzenie dostępowe. Asus ac87u średnio radzi sobie z lte (wcdma jest ok) jednak posiada dużo fajnych funkcji w samym FW. Za Synology przemawia jeszcze wbudowany IPS/IDS, mocna konfiguracja sprzętowa i bardzo sprawnie rozwijany Synology SRM. Mając n66u i e4200 i 300m2 na 2 kondygnacjach warto zostawić się na użyciem ich jako AP. Repeatery fajna sprawa ale jako ostateczność, występują w tym trybie zbyt duże spowolnienia ze względu na użycie 1 radia do odebrania i nadania sygnału wifi. Routery z tym trybem nie potrafią używać naprzemiennie układów radiowych dla zapewnienia wydajnego połączenia. 

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Share this post


Link to post
Michal3434
3 godziny temu, house napisał:

..... jednak dokladajac około 300pln do ceny Synology można go kupić z dedykowaną bramką LTE (całość ca 1300pln) - rozwiązanie ciekawe o tyle że przy wyborze miejsca instalacji i operatora nie jesteś związany żadnym ograniczeniem co postawić dalej jako urządzenie dostępowe.....

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Co masz konkretnie na myśli? Nie mogę znaleźć żadnego info na ten temat na stronie Synology.

Share this post


Link to post
house

Cena synology to ca 1025pln, cena r7800 to ca 830pln - dorzuć do tej ceny ok 480pln za router stricte lte np zyxela masz koszt około 1300pln. W kontekście tego zdania miałem na myśli r7800 :)

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Michal3434

Ok teraz łapię ;-)

Pożyczyłem teraz dlink dwr921. Lte na nim działa z prędkościami rzędu 70-90 DL i 20-30 UL. Mogę go użytkować przez kolejne kilka miesięcy. Czy w tym układzie najlepszym wyborem, również pod kątem ceny, jest r7800?

Share this post


Link to post
house

Moim zdaniem warto dopłacić do rt2600ac różnicę 200pln względem r7800 tylko i wyłącznie dla oprogramowania. SRM to bardzo udany FW, posiada kilka fajnych funkcji których na próżno szukać w netgear genie. Konstrukcyjnie to dokładnie takie same urządzenia, pod względem wydajności i zasięgu wifi również. Jeśli nie potrzebujesz tego co oferuje Synology to różnicę w cenie masz przynajmniej na dobry adapter usb :) up to you :)

Wysłane przy użyciu Tapatalka

  • Like it 1

Share this post


Link to post
Michal3434

Temat do zamknięcia. Właśnie kupiłem Netgear r7800. Mam nadzieję że będę zadowolony. Dzięki za wszystkie podpowiedzi.

  • Like it 1

Share this post


Link to post
house
Temat został zamknięty jako rozwiązany.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości proszę użyć funkcji "Zgłoś ten post". 

Share this post


Link to post
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

  • Similar Content

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Obserwuj nas:

×
×
  • Create New...

Important Information

We use cookies for purposes related to advertising, social media and statistics. By continuing to browse this site, you agree to our use of cookies. All information required in this matter includes: Privacy Policy, Guidelines and Terms of Use.