Jump to content
Maff

Dysk nie przechodzi w stan uśpienia

Recommended Posts

Maff

Mam pewną zagwózdkę, z którą nie potrafię sobie poradzić. Otóż dysk (Seagate Expansion) nie przechodzi w stan uśpeinia po wyznaczonej ilości czasu - wcześniej (pare tygodni temu, po kilka zmianach softwarowych) wszystko działało. Na chwile obecną wygląda to tak:

May  1 22:59:32 sd-idle-2.6[3468]: spinning down /dev/sda after 20 mins 
May  1 23:00:02 sd-idle-2.6[3468]: spinning up /dev/sda after 30 secs 

I tyle. Co ciekawe "sda1" to pendrive, na ktorym jest entware (i chyba Transmission). Czyli bez sensu w ogole go usypiać. Dysk HDD jest zamontowany pod sdb1, ale i tak nie ma żadnych komunikatów na ten temat w logach. Po prostu się nie usypia. W ustawieniach na routerze zaznaczyłem, aby nie usypiał "sda" i liczyłem, ze moze wtedy uspi "sdb", ale jak na razie się to nie stało.

Gdzie popełniam błąd, że funkcja usypiania nie działa?

house

Używasz serwera mediów DLNA?

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Maff

Nie, tzn. mam wlaczony serwer Itunes i serwer multimediow UPNP, ale z nich nie korzystam - mam urzadzenie nVidia Shield ktore poprzez sambe samo sobie pobiera potrzebne pliki multimedialne do odtwarzania. Powinienem wylaczyc upnp i serwer itunes?

house

Upnp tak, a dlna jest włączone w samym routerze?

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Maff

Nie mam żadnej "opcji" włączenia DLNA. Oto screen:

You do not have the required permissions to view the link content.

Roman Dom

Wyłącz serwer iTunes, u mnie to on nie pozwalał usypiać dysku.

A miałem ta samą sytuację co Ty.

Edited by Roman Dom
  • Like it 1

Maff

Tak, dokładnie. Wyłączyłem itunes i inne serwery i wszystko ładnie działa. Dzieki Panowie.

house
Temat został zamknięty jako rozwiązany.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości proszę użyć funkcji "Zgłoś ten post". 

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• waldi1888
      By waldi1888
      Miałem zrobione backupy na dysku 2 przez Active Backup fgor Business. Na dysku 1 miałem zainstalowane wszystkie aplikacje (w tym Active Backup for Business). Coś mi się stało z dyskiem 1 i musiałem go sformatować. Teraz gdy ustawiam na nowo backupy i podaję znowu Miejsce docelowe kopii zapasowych na dysku 2 to wyskakuje mi komunikat "nie można wybrać folderu współdzielonego, ponieważ folder zawiera już dane kopii zapasowej. W pierwszej kolejności należy ponownie połączyć folder".
      Moje pytanie jest jak się ponownie łączy folder abym mógł dalej robić kopię na dysku 2, na którym były wcześniej wykonane inne kopie?

• waldi1888
      By waldi1888
      Mam skonfigurowany FTP i  chciałbym udostępniać pliki na zewnątrz ale wyskakuje komunikat "Ten adres zawiera numer portu sieciowego, który zazwyczaj nie jest wykorzystywany do przeglądania stron WWW. Firefox anulował żądanie dla bezpieczeństwa użytkownika".
      Mam ustawiony port 21 na routerze i podany na synology w usługach plików -> FTP. 
      Gdzie leży problem, że nie mogę otwierać stron z zewnętrznym IP i portem 21?
      Wewnątrz sieci działa. Kiedy najeżdżam na folder i wybieram udostępnione łącze, kopiuję adres i wklejam w przeglądarkę to się otwiera.
      Ale gdy wybieram na tym folderze "Utwórz żądanie pliku" i kopiuje łącze i wklejam w przeglądarkę to wyskakuje komunikat jak wyżej "Ten adres zawiera numer portu sieciowego, który zazwyczaj nie jest wykorzystywany do przeglądania stron WWW. Firefox anulował żądanie dla bezpieczeństwa użytkownik".
    • waldi1888
      By waldi1888
      Mam skonfigurowany FTP i  chciałbym udostępniać pliki na zewnątrz ale wyskakuje komunikat "Ten adres zawiera numer portu sieciowego, który zazwyczaj nie jest wykorzystywany do przeglądania stron WWW. Firefox anulował żądanie dla bezpieczeństwa użytkownika".
      Mam ustawiony port 21 na routerze i podany na synology w usługach plików -> FTP. 
      Gdzie leży problem, że nie mogę otwierać stron z zewnętrznym IP i portem 21?
      Wewnątrz sieci działa. Kiedy najeżdżam na folder i wybieram udostępnione łącze, kopiuję adres i wklejam w przeglądarkę to się otwiera.
      Ale gdy wybieram na tym folderze "Utwórz żądanie pliku" i kopiuje łącze i wklejam w przeglądarkę to wyskakuje komunikat jak wyżej "Ten adres zawiera numer portu sieciowego, który zazwyczaj nie jest wykorzystywany do przeglądania stron WWW. Firefox anulował żądanie dla bezpieczeństwa użytkownik".

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Obserwuj nas:

• Create New...

Important Information

We use cookies for purposes related to advertising, social media and statistics. By continuing to browse this site, you agree to our use of cookies. All information required in this matter includes: Privacy Policy, Guidelines and Terms of Use.