Skocz do zawartości
Maff

Dysk nie przechodzi w stan uśpienia

Rekomendowane odpowiedzi

Maff

Mam pewną zagwózdkę, z którą nie potrafię sobie poradzić. Otóż dysk (Seagate Expansion) nie przechodzi w stan uśpeinia po wyznaczonej ilości czasu - wcześniej (pare tygodni temu, po kilka zmianach softwarowych) wszystko działało. Na chwile obecną wygląda to tak:

May  1 22:59:32 sd-idle-2.6[3468]: spinning down /dev/sda after 20 mins 
May  1 23:00:02 sd-idle-2.6[3468]: spinning up /dev/sda after 30 secs 

I tyle. Co ciekawe "sda1" to pendrive, na ktorym jest entware (i chyba Transmission). Czyli bez sensu w ogole go usypiać. Dysk HDD jest zamontowany pod sdb1, ale i tak nie ma żadnych komunikatów na ten temat w logach. Po prostu się nie usypia. W ustawieniach na routerze zaznaczyłem, aby nie usypiał "sda" i liczyłem, ze moze wtedy uspi "sdb", ale jak na razie się to nie stało.

Gdzie popełniam błąd, że funkcja usypiania nie działa?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Używasz serwera mediów DLNA?

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Maff

Nie, tzn. mam wlaczony serwer Itunes i serwer multimediow UPNP, ale z nich nie korzystam - mam urzadzenie nVidia Shield ktore poprzez sambe samo sobie pobiera potrzebne pliki multimedialne do odtwarzania. Powinienem wylaczyc upnp i serwer itunes?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Upnp tak, a dlna jest włączone w samym routerze?

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Maff

Nie mam żadnej "opcji" włączenia DLNA. Oto screen:

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość linków.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Roman Dom

Wyłącz serwer iTunes, u mnie to on nie pozwalał usypiać dysku.

A miałem ta samą sytuację co Ty.

Edytowane przez Roman Dom
  • Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Maff

Tak, dokładnie. Wyłączyłem itunes i inne serwery i wszystko ładnie działa. Dzieki Panowie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
Temat został zamknięty jako rozwiązany.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości proszę użyć funkcji "Zgłoś ten post". 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• muzykcb
      Przez muzykcb
      Cześć.

Jakiej firmy dysk 2,5" o pojemności 3TB lub 4TB polecacie (zalecacie) do RT-AC68U ?

Zależy mi na długości pracy - obecny ADATA wytrzymał 3 lata
    • muzykcb
      Przez muzykcb
      Witam.
      Posiadam ASUS G752VY z dyskiem Samsung 960 Evo SSD M.2 NVMe czy mogę pod drugi slot podłączyć dysk zwykły pod m2 (nie NVMe) SSD Samsung 860 EVO 1TB M.2 2280.

https://www.olx.pl/oferta/ssd-samsung-860-evo-1tb-m-2-2280-gwarancja-CID99-IDt3lRw.html#284b2352c9

jeżeli tak to czy będzie działał w RAID0 ?
    • Pisasas
      Przez Pisasas
      Killer 1535

Wymieniłem sobie kartę w na tego właśnie killera. I tak WiFi działa lepiej problem jest z Bluetooth.
      Mianowicie sterowniki najnowsze jakie są, się instalują i na pierwszy rzut oka niby wszystko gra. System nie zgłasza żadnych problemów. Mój system to win7 x64. Problem jest żeby cokolwiek zrobić nie da się parować urządzeń, o przesyłaniu plików można pomarzyć. Tak jest na oryginalnych sterownikach killera, a na pakiecie toshiba bluetooth stack for non tosbiba działo jednie włączanie i wyłączanie modułu Bluetooth. Konkretnie nazywa się to Qualcomm Atheros QCA61x4 Bluetooth 4.0 występuje pod identyfikatorami USB\VID_0CF3&PID_E300. Próbowałem już wielu rzeczy wszystko na nic nawet czasami moglem wyłapać blue screen to podczas próby parowania poprzez toshiba bluetooth stack for non toshiba to jest ta słynna wersja 8.00.03. Ktoś miał takie przygody? już brak mi pomysłów co robić dalej. Będę wdzięczny za sugestie i rady.

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.