Skocz do zawartości
OpenITbot

Luki w routerach Linksys

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

OpenITbot

W ostatnim czasie poważne luki wykryto w oprogramowaniu systemowym routerów Linksys z rodziny Smart Wi-Fi. Specjaliści z zakresu bezpieczeństwa sieciowego z firmy IOActive wykryli poważne luki w firmware routerów Linksys Smart Wi-Fi serii EA3500, które mogą być wykorzystane do utworzenia botnetu.

security-265130_640.thumb.jpg.def08b322d1eb87dfec38624da86c917.jpg

Ponadto wykryte podatności na atak, mogą być wykorzystane do przeciążenia routera i wykonania restartu routera, odmowy dostępu do sieci dla użytkownika, wycieku poufnych informacji na temat routera i podłączonych do niego urządzeń. Badacze wyszczególnili dziesięć błędów związanych z bezpieczeństwem, mających ważność od umiarkowanej do poważnej.

Narażonych na atak może być 20 modeli pracujących na tym samym oprogramowaniu - od najtańszych jednopasmowych urządzeń pracujących w standardzie 802.11n, po szybkie, zaawansowane, dwupasmowe routery 802.11ac.

Lista potencjalnie zagrożonych urządzeń obejmuje takie modele routerów Linksys jak: EA2700, EA2750, EA3500, EA4500v3, EA6100, EA6200, EA6300, EA6350v2, EA6350v3, EA6400, EA6500, EA6700, EA6900, EA7300, EA7400, EA7500, EA8300, EA8500, EA9200, EA9400, EA9500, WRT1200AC, WRT1900AC, WRT1900ACS oraz WRT3200ACM.

Aktualizacje firmware mające naprawić podatności nie zostały wydane, w między czasie producent zaleca :

Pierwsze podatności na atak zostały wykryte w styczniu - od tego czasu Linksys współpracuje z IOActive nad rozwiązaniem znalezionych problemów. Na chwilę obecną bez większych efektów ;) 

Więcej informacji : 

http://blog.ioactive.com/2017/04/linksys-smart-wi-fi-vulnerabilities.html

http://www.linksys.com/us/support-article?articleNum=246427

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Lukasz1986
      Przez Lukasz1986
      Witam wszystkich na wstępie. 

Posiadam ten router od pół roku i teraz chciałbym się bardziej zagłębić w jego funkcje. Podłączając dysk USB nie mogę przez komputer PC w tej samej sieci kopiować, usuwać ani modyfikować plików na urządzeniu USB. Próbowałem już chyba wszystkiego. Czy instalacja DD-WRT coś zmieni ? Przyznam, że jeśli chodzi o sieci to jestem noga.

Dziękuję za pomoc !
      Łukasz,  
    • muzykcb
      Przez muzykcb
      Cześć.
      Dajcie znać czy tylko u mnie od dobrego tygodnia zarówno na najnowszym sofcie Merlina jak i najnowszym od ASUS-a nie działa narzędzie Download Master
      posiadam: RT-AC68U ale sądzę że w innych może być podobnie.

• rocknrolla
      Przez rocknrolla
      Cześć. Mój TP-Link TL-WDR4300 ostatnio szwankuje, więc chyba nadszedł czas na zmianę routera. Zastanawiam się nad Linksys EA8300 lub ASUS RT-AC68U. Czy ktoś mógłby wskazać, który lepiej kupić? Pod router będzie podpiętych ok. 10 urządzeń (komputery, telefony, konsola, TV, drukarka etc.). Moje wymagania wobec sprzętu są dość skromne - internet, komunikacja pomiędzy urządzeniami, serwer DLNA. Do urządzenia podpięty będzie dysk 2TB USB 3.0, z którego mam zamiar oglądać filmy na TV. Zależy mi więc również na szybkim transferze pomiędzy urządzeniami.

Przeczytałem recenzję ASUSa i jestem w zasadzie zdecydowany na ten model jednak znalazłem Linksysa w cenie 580zł (KLIK), który również prezentuje się bardzo dobrze i mam teraz dylemat.

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Używamy plików cookie do celów związanych z reklamami, mediami społecznościowymi i statystykami. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.