Jump to content
bubek

Zablokowane wejscie na QNAP

Rate this topic

Recommended Posts

bubek

Witam!

Po aktualizacji na nowy soft, niechcący w zakładce bezpieczeństwo wpisałem jakiś przedział IP... wydawało mi się ze dobry sieciowy. Jednak nie działa. Prawdopodobnie mam też  zablokowany przycisk reset. Czy da się inaczej zrestartować albo wejść,  i zmienić ustawienia sieciowe? da sie również ejeść po usługach z androida ale nie ma tam opcji i ustawień. Tak amo przez myqnapcloud.

-----EDIT

chyba tez wpisałem swoje IP zewnętrzne. Tylko nie wiem jak po LANie wejść nim

Edited by bubek

house
9 godzin temu, bubek napisał:

chyba tez wpisałem swoje IP zewnętrzne. Tylko nie wiem jak po LANie wejść nim

przeadresować interfejs sieciowy lan zgodnie z tym co wpisałeś w access list ? przekierować port i dobić się z WAN po ddns ?

bubek

hmmm sęk w tym ze wydawało mi się ze wpisałem adresy z DHCP z sieci. jak widać nie. Raczej na pewno podałem moje Ip zewnetrzne. probowałem teraz zdalnie przez VPN i podmienić ip z VPN na zewnetrzne ale wyszedł konflikt. Jedyne wyjscie chyba podpiecie NASa do innej sieci i wejscie z domowej.

VPN z routera.

Edited by bubek

house

a ręczna edycja pliku

przez konsolę i dopisanie prawidłowego IP ?

jeżeli obecne IP z dhcp znalazło się na liście blokowania wystarczy skasować plik 

i utworzyć czysty (format pliku to zwykły tekst)

You do not have the required permissions to display the content of the code field.

bubek

trzeba by mi łopatologicznie. Nie jestem az tak zaawansowany.

house

No to zaczynamy :) masz uruchomiony terminal ssh w qnap qts?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

• Like it 1

bubek

Sekunda. Bo zrobiłem teraz inaczej. wziałem go do pracy jest na 192.168.1.3 .... jest w sieci ... ma wymuszone https na 5202 zrobiłem an firmowy routerze przekierwanie tez.. wchodzę przez vpn domowy czyli z IP które dodałem.

Nie wiem czy go uruchamiałem terminal ssh jestem teraz w tej samej sieci co Qnap fizycznie

i nic.

ok jestem gotowy :)

ok ja się poddaje. nie mam więcej pomysłów. Jeśli jest jeszcze jakaś inna możliwość. format dysku? albo Twoja metoda. tylko musialbyś mi krok po kroku.

bubek

Włączyłem SSH poprzez Qmanager  mam program putty ale wychodzi komunikat

"network error: connection timed out"

house

czyli działa blokada IP, możesz zresetować ustawienia qts przez QFinder ? 

bubek

pewnie tak... Sprawdzę już przy pomocy Qfindera jak się podłącze w domu. pozostałe możliwości są jakie? ustawienia są zapisane na dysku? format coś da? bo juz przerzucam dane na drugi.

house

jest możliwość zrobienia "deep factory reset" bez usuwania danych - same ustawienia qts. Oczywiście najlepiej mieć kopię zapasową przed tą operacją :) 

house
You do not have the required permissions to display the content of the code field.

*This feature is only provided by the NAS models with LCD panels

bubek

no to wiem... tylko prawdopodobnie mam go wyłączonego  w ustawieniach.. bo nie działa... nie wiem czemu może kiedyś zaznaczyłem to ... nie pamietam.

Qfinder nie widzi go

Edited by bubek

house

jaki to model ?

All NAS models
Press the reset button for 3 sec
Press the reset button for 10 sec

Basic system reset (3 sec)
When you press the reset button for 3 seconds, a beep sound will be heard. The following settings will be reset to default: 
• System administration password: admin 
• TCP/ IP configuration: Obtain IP address settings automatically via DHCP 
• TCP/ IP configuration: Disable Jumbo Frame 
• TCP/ IP configuration: If Port trunking is enabled (dual LAN models only), the port trunking mode will be reset to ‘Active Backup (Failover)’. 
• System port: 8080 (system service port) 
• Security level: Low (Allow all connections) 
• LCD panel password: (blank)* 
*This feature is only provided by TS-439 Pro, TS-439 Pro II, TS-459 Pro, TS-509 Pro, TS-559 Pro, TS-639 Pro, TS-659 Pro, SS-839 Pro, TS-859 Pro, TS-809 Pro, TS-809U-RP, and TS-859U-RP.

Advanced system reset (10 sec)
When you press the reset button for 10 seconds, you will hear two beeps at the third and the tenth seconds. The NAS will reset all the system settings to default as it does by the web-based system reset in ‘Administration’ > ‘Restore to Factory Default’ except all the data are reserved. The settings such as the users, user groups, and the network share folders you previously created will be cleared. To retrieve the old data after the advanced system reset, you may create the same network share folders on the NAS and the data will be accessible again.

trzymałeś przycisk reset ?

bubek

TS-253A

Czy format dysku 1 spowoduje reset ustawień? czy są one gdzie indziej zapisane?

Edited by bubek

house

Jeżeli zrobisz procedurę zacytowaną wyżej z 1 dyskiem to sformatuje go i przywróci ustawienia fabryczne. Ustawienia trzymane są w pamięci DOM. 

bubek

ok  dzieki. Zrobie to wszystko chyba za tydzień bo mam wyjazd. wydawało mi się że tylko wyłączyłem dźwięki w Nasie a nie, że zablokowałem przycisk Reset.

bubek

Sformatowałem w końcu dysk. Zrzuciłem dane z 2 hdd. Z pliku ustawienia. Nie ma tragedii. Chociaż nie umiem przywrócic VM  i container station też musi mieć teraz katalog na hdd1

house

Dostałeś się ostatecznie do Qts?

Wysłane przy użyciu Tapatalka

bubek

Tak. wszystko gra. dane przed formatem skopiowałem, odzyskałem z pliku wszystkie ustawienia, więc zaoszczędziłem trochę czasu. Dziekuje za pomoc

house
Temat został zamknięty jako rozwiązany.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości proszę użyć funkcji "Zgłoś ten post". 

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• OpenITbot
      By  OpenITbot
      QNAP udostępnił dziś adapter QNAThunderbolt 3 do 10GbE, pozwalający użytkownikom komputerów ze złączem Thunderbolt 3 Type-C na łatwe łączenie się z sieciami 10GbE. Dzięki nowemu produktowi mogą oni wygodnie korzystać zarówno z łączności Thunderbolt 3, jak i sieci 10GbE – np. do przesyłania plików, pracy w sieci itp.

Seria QNA składa się z dwóch modeli - QNA-T310G1T wyposażony jest w port Thunderbolt 3 oraz 10GbE Multi-Gigabit (10G/5G/2.5G/1G/100M), zaś QNA-T310G1S – w jeden port 10GbE SFP+. Adaptery są niewielkie, z powodzeniem mieszczą się w dłoni i doskonale sprawdzą się w każdym środowisku roboczym. Ich niski profil sprawia, że nie nagrzewają się nawet podczas długiej pracy.
      Uwaga W urządzeniach z Windows® do obsługi modelu QNA-T310G1T niezbędny jest sterownik Aquantia® AQC107. Do obsługi modelu QNA-T310G1S potrzebny jest sterownik Aquantia® AQC 100. W urządzeniach z macOS niezbędny jest system w wersji 10.13.3 (lub nowszej).
      Specyfikacja nowych modeli QNA-T310G1T:PHY IC: AQC107S; I/O: 1 x Thunderbolt 3, 1 x connector 10GbE/NBASE-T; kabel Thunderbolt 3  0,5m
      QNA-T310G1S:PHY IC: AQC100S; I/O: 1 x Thunderbolt 3, 1 x connector 10GbE SFP+; kabel Thunderbolt 3 0,5m
      Więcej informacji : https://www.qnap.com/pl-pl/product/qna-tb-10gbe
      Dostępność Adaptery QNA Thunderbolt 3 do 10GbE są już dostępne. Więcej informacji o nowościach oraz o innych produktach QNAP znaleźć można na stronie www.qnap.com/pl.

Zobacz cały artykuł
    • OpenITbot
      By  OpenITbot
      QNAP udostępnił dziś adapter QNAThunderbolt 3 do 10GbE, pozwalający użytkownikom komputerów ze złączem Thunderbolt 3 Type-C na łatwe łączenie się z sieciami 10GbE. Dzięki nowemu produktowi mogą oni wygodnie korzystać zarówno z łączności Thunderbolt 3, jak i sieci 10GbE – np. do przesyłania plików, pracy w sieci itp.

Seria QNA składa się z dwóch modeli - QNA-T310G1T wyposażony jest w port Thunderbolt 3 oraz 10GbE Multi-Gigabit (10G/5G/2.5G/1G/100M), zaś QNA-T310G1S – w jeden port 10GbE SFP+. Adaptery są niewielkie, z powodzeniem mieszczą się w dłoni i doskonale sprawdzą się w każdym środowisku roboczym. Ich niski profil sprawia, że nie nagrzewają się nawet podczas długiej pracy.
      Uwaga W urządzeniach z Windows® do obsługi modelu QNA-T310G1T niezbędny jest sterownik Aquantia® AQC107. Do obsługi modelu QNA-T310G1S potrzebny jest sterownik Aquantia® AQC 100. W urządzeniach z macOS niezbędny jest system w wersji 10.13.3 (lub nowszej).
      Specyfikacja nowych modeli QNA-T310G1T:PHY IC: AQC107S; I/O: 1 x Thunderbolt 3, 1 x connector 10GbE/NBASE-T; kabel Thunderbolt 3  0,5m
      QNA-T310G1S:PHY IC: AQC100S; I/O: 1 x Thunderbolt 3, 1 x connector 10GbE SFP+; kabel Thunderbolt 3 0,5m
      Więcej informacji : 
      You do not have the required permissions to view the link content. Dostępność Adaptery QNA Thunderbolt 3 do 10GbE są już dostępne. Więcej informacji o nowościach oraz o innych produktach QNAP znaleźć można na stronie www.qnap.com/pl.
    • dexia
      By dexia
      Witam, Czy mogę prosić o pomoc jak zrobić aby udostępniony plik w folderze dało się edytować ale nie można było go usunąć przez innego użytkownika. 

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Obserwuj nas:

• Create New...

Important Information

We use cookies for purposes related to advertising, social media and statistics. By continuing to browse this site, you agree to our use of cookies. All information required in this matter includes: Privacy Policy, Guidelines and Terms of Use.