Skocz do zawartości
neon

Sterowniki do Windows 10 Creators Update

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

neon

Ja zapytam z innej beczki sterowników do Windows 10 CU. Czy wszyscy macie maszyny Windows 10 ready czy tak jak moja wyszła z Window 8.1 Pro. Ja ma wgrane stery z Win 8.1 takie producent podał do Windows 10. Jakie rozwiązania stosujecie ? 

pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Laptop mam Win10 ready, więc producent zapewnił wszystko co potrzebne zarówno w kwestii sterowników jak i aplikacji (dla każdej architektury). HTPC złożyłem z gratów, które zazwyczaj mają pełne wsparcie wiec nie mam takiego problemu. Czego Ci brakuje @neon w kwestii sterowników ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
neon

Nie że brakuje po prostu dopiero odkrylem iż łapki sprzedawane z win 8.1 pro upgradowane do Win 10 maja stery z Win 8.1. aktualizacja sterów jakby nic nie daje bo stare urządzenia dostosowane do starszego systemu. Na przykładzie lapek powstał na win 7 pro. Gdzie pro daje kompatybilność do innych systemow. Wyszedł 8.1 dostosowano przeniesiono stery na ten system, wyszedł win 10 to samo. Meritum, żeby w pełni wykorzystać walory Windows 10 sprzęt musi być Win 10 ready i nie ma co się ludzic, że producent podaje support do Win 10 niestety.

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka

Z tego względu zacząłem rozglądać się za sprzętem Win 10 ready i rozczarowanie moje bo chciałem kupić Dell xps 8910 pc ale cena w Polsce mnie powaliła

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Walory Windows 10 to jedynie oprogramowanie, sterowniki nie mają nic do tego. Sterownik ma uruchomić sprzęt (grafika, kontroler dyskowy, cpu itp itd). Poza tym o jakich walorach mówimy? ;)

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
neon

Walory miałem na myśli możliwości. House chyba nie powiesz, że Win 10 lepiej chodzi na starszym sprzęcie niz na tym dostosowanym typowo pod niego?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Nie, nie powiem. Każdy komputer jest inny i system pracuje adekwatnie do mocy obliczeniowej. Uruchomiłem ostatnio wydanie insidera na starym laptopie HP 625 z jakimś niskonapięciowym cpu AMD i jako tako całość pracuje ok. Tam systemem oryginalnym była chyba jeszcze Vista ale dołożyłem 60gb ssd i komputer dostał powiew świeżosci. Jakoś specjalnie nie zaprzatam sobie głowy sterownikami czy są dla win8 czy innego systemu. Najważniejsze że działa sterownik GPU... Możliwości masz dwie - albo pobawisz się snaildriver lub driver booster albo zmień sprzęt. Będzie szybciej, z walorami

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
neon

Snaildriver vs driver booster, który lepszy ? House czy aktualizacja sterów tu coś pomaga wogole ?
Wiesz może skąd taka różnica w cenie xps Dell w USA 1200 $ a u nas w tym config ok 8000 zł ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
5 minut temu, neon napisał:

Snaildriver vs driver booster, który lepszy ?

jeden i drugi. używam od czasu do czasu obydwu rozwiązań

6 minut temu, neon napisał:

czy aktualizacja sterów tu coś pomaga wogole ?

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość linków.
;) 

7 minut temu, neon napisał:

Wiesz może skąd taka różnica w cenie xps Dell w USA 1200 $ a u nas w tym config ok 8000 zł ?

nie znam tematu, słyszałem jedynie o XPS'ach i Alienware z rynku niemieckiego - targanego do nas przez "mrówki", bez gwarancji NBD onsite tylko z rękojmią sprzedawcy, nierzadko w stanie "

" a kosztującym wory pieniędzy. Osobiście poszukałbym czegoś innego.  

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
neon

a co np za xps ? A tego starego HP to też tymi programami aktualizowales ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
4 minuty temu, neon napisał:

a co np za xps ?

chcesz grać na nim ? jak oglądasz XPSy to chyba zależy Ci bardziej na mobilności i stylistyce ? :) 

4 minuty temu, neon napisał:

A tego starego HP to też tymi programami aktualizowales ?

tak

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
neon

Znajomy mi powiedział, stacjonarny XPS to maszyna i model 8910 poleca. Z lapkow chyba już się wyleczyłem. Użytek domowy mocny sprzęt po prostu. Zamierzałem sam składać powoli,ale podobno te zestawy gotowe jak Dell to bardzo solidne i dopasowane. Ale cena polska to chyba żart

Zapytam jeszcze przy aktualizacji sterów pod Win 10 zachowywales jakąś kolejność czy jak program wskazywał. Wszystkie stery aktualizować czy czegoś się wystrzegać ? Jakieś wyjątki ? Czy metodą prób i błędów ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Zacny sprzęt ale za taką kasę wolałbym jednak złożyć sobie sprzęt z gratów z allegro :) 

8 godzin temu, neon napisał:

ale podobno te zestawy gotowe jak Dell to bardzo solidne i dopasowane

dell to taki sam komputer jak każdy inny, gwarancję i serwis mają o wiele lepszy od pozostałych

8 godzin temu, neon napisał:

Zapytam jeszcze przy aktualizacji sterów pod Win 10 zachowywales jakąś kolejność czy jak program wskazywał

jak leci... 

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
neon

A przy tym składaniu to jakiej zasady się trzymać, żeby działało wsio mega dobrze pod Win 10 ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

że wszystko zdecydowanie lepiej działa z prądem :D a tak na poważnie - wyboru płyty głównej i cpu oraz dołączonej do pudełka instrukcji :) 

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
neon

Czyli celować po prostu w najnowsze podzespoły i tyle ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

to już zależy od Twojego budżetu ale niekoniecznie musisz rwać się na wszystko najnowsze, najlepsze itp. 

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
neon

A obudowa jaka najlepsza i uniwersalna ? Warto w morele ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Taka jaką uważasz za najlepszą i najbardziej uniwersalną. To twój wybór. Co do sklepu to morele jest ok.

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
neon

możecie macie jakieś rozwiązanie na włączanie się cały czas sieci komórkowej w Win 10. Mimo, że zaznaczam, że wyłączone po ponownym uruchomieniu znowu jest włączone. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Coś więcej na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
neon

używam np. obecnie wifi i chodzi o powiadomienia w Windows 10. Gdzie sieć komórkowa nie powinna być podświetlona - że jest uruchomiona, bo ją wyłączyłem jak bluetooth jak nie używam. Restart sprzętu i mimo, że sieć komórkowa była wyłączona to się włącza podświetlenie, że działa - a mimo wszystko zalogowany jestem w wifi. Dopiero jak wyłączę w menadżer urządzeń to jest ok :) 

dodatkowo chciałem zapytać, bo driver booster czy snaildriver nie mają aktualizacji GPU ? Dodatkowo SnailDriver zmienił wygląd i czy te małe okienko z paska jest ok ? :)

jakie zdanie o DriverEasy ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Posiadasz wbudowany modem gsm i połączenie aktywowane jest domyślnie zamiast WiFi ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
neon

tak posiadam wbudowany modem gsm

domyślnie jest wifi 

chodzi o wyłączenie sieć komórkowa z poziomu powiadomień 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Może to pomoże : 

Pozwól systemowi Windows zarządzać tym połączeniem

Określa, czy komputer będzie automatycznie łączyć się z siecią komórkową do transmisji danych, jeśli jest dostępna. Wyczyść to pole wyboru, jeśli chcesz za każdym razem ręcznie nawiązywać połączenie danych komórkowych. Zaznacz tę opcję, jeśli system Windows ma sam zarządzać połączeniem. W przypadku wybrania tej opcji automatycznie będzie nawiązywane połączenie transmisji danych w przypadku, gdy nie masz połączenia z innym typem sieci. 

Aby znaleźć to ustawienie, wybierz przycisk Start , a następnie wybierz kolejno pozycje Ustawienia  > Sieć i Internet > Sieć komórkowa > Pozwól systemowi Windows zarządzać tym połączeniem. To ustawienie jest dostępne, gdy nie ma aktywnego połączenia z siecią komórkową do transmisji danych, i jest stosowane, kiedy wybierzesz pozycję Połącz.

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
neon

Mam jeszcze kilka sprzętów do zmiany na Creative. te są w pełni Win 10 Ready. Czy bardziej preferujecie "clean install" czy upgrade ? chciałbym uniknąć poprawiania instalacji. Nie chodzi też o Insider tylko normalne konta lokalne i MS. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
Godzinę temu, neon napisał:

Czy bardziej preferujecie "clean install" czy upgrade ? chciałbym uniknąć poprawiania instalacji.

pytałeś już o to tutaj :

a tutaj sam sobie odpowiedziałeś :)

o co więc tak na prawdę pytasz ? Windows 10 to zupełnie inny system niż Windows 9x w którym panaceum na problemy była reinstalacja - tamte czasy już nie wrócą, więc nie kombinuj :) rób aktualizację lub "clean install" jeśli uważasz, że to lepsze rozwiązanie. Osobiście od premiery Windows 10 mam jeden system aktualizowany o nowe wydania i tyle. Problemów nie mam. 

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
neon

przepraszam za powtórzenie pytania :) to chyba okres blisko świąteczny tak działa.

pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi