Skocz do zawartości
house

NETGEAR to marka dla entuzjastów ?

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

house

//edit : temat wydzielony z dyskusji o Netgear R7000 :

2 godziny temu, dao napisał:

Myślałem, że wraz z nowymi routerami zaprzestaną modernizować oprogramowanie R7000

nie mogli sobie pozwolić na porzucenie R7000 ze względu na jego popularność.

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dao

I bardzo dobrze. To buduje zaufanie do marki. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
2 minuty temu, dao napisał:

To buduje zaufanie do marki. 

eee, bez przesady, jest taki D-Link który routerów nie aktualizuje a pomimo tego nadal jego produkty jako tako się sprzedają :) Netgear raczej nie chce pozostawić swoich klientów na lodzie, kreując w miarę dobre życie produktu w czasie gwarancji. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dao

No tak ale nergear to marka dla entuzjastów. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Dla entuzjastów są konkretne modele, nie cała marka. R7000, R7800, R9000 - to są modele dla w/w, nie zapominaj też o ASUS ROG :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
emer
24 minuty temu, dao napisał:

No tak ale nergear to marka dla entuzjastów. 

a to nie wiedziałem .... a dlaczego ? no i kim sa "entuazjaści" ? to hmm ... jankeso fani ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dimson

mam R7000 ale nie nazwałbym siebie entuzjastą [emoji4] marki - raczej świadomy wybór cena/możliwości w danym czasie .

• Lubię 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Jest różnica pomiędzy zwykłym, funkcjonalnym rozdzielaczem internetu a specjalnie wycenionym urządzeniem nacelowanym na wydajność. Te ostatnie są dla entuzjastów ze względu na naszpikowanie "ficzerami" i konstrukcję sprzętową. Ja nadal obstawiam modele nie markę, Netgear jako taki średnio mi się kojarzy ze sprzętem dla entuzjastów, może w poszczególnych produktach. Ile trzeba mieć w sobie entuzjazmu aby wydać na router więcej niż 6-7 stówek ? :D Ja mam go dużo, planuję właśnie sprzedaż ac88u i wymianę na gt-ac5300 ;) 

• Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dao

Entuzjaści to ci,  którzy posiadamy netgeara i siedzimy wieczorami na forach pisząc o routerach. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
emer

jak i Ci, którzy "posiadają" Asusy, Linksysy, i inne routery z alternatywnymi softami ... ;) 

Edytowane przez emer
  • Lubię 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dao

Co nie oznacza, że ci inni nie są entuzjastami również. Tyle, że netgeara nie wybierze zwykły użytkownik tylko świadomość. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
14 minut temu, dao napisał:

Tyle, że netgeara nie wybierze zwykły użytkownik tylko świadomość.

:) "jakie święto jest ważniejsze, Boże Narodzenie czy Wielkanoc". Nie ma reguły - jedne modele idą jak świeże bułki bo są tanie, inne bo są tanie i umożliwiają instalację tomato, inne bo są szybkie a jeszcze inne bo mają świetny zasięg, wbudowany cloud albo plex'a. To tak jakby zaszeregować, że BMW to sport i luksus a Mercedes to wyłącznie luksus więc "bejce" wybierają świadomi bo nieświadomi kupują "merole". Nie ma tutaj reguły, konkretne modele - nie marka - powtórzę raz jeszcze. Chyba, że "szeptasz" dla Netgear ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dao

Ze świętami to akurat jest jasność. Netgera nie kupi ktoś kto nie ma pojęcia o routerach bo sama nazwa firmy brzmi egzotycznie. Tylko entuzjasta sprzętu go wybierze, a nie przeciętny użytkownik. Dla niego są aususy, d-linki i inne znane marki. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

I poruszasz teraz zupełnie odmienną kwestię - to jak marka postrzegana jest wśród klientów. Pomijając subiektywną ocenę z perspektywy polskiego klienta, Netgear jest dobrze znaną korporacją na świecie i dużym graczem na rynku sprzętu sieciowego. Dla Ciebie może sama nazwa brzmi egzotycznie ale zauważ, że nie produkują myszek, płyt głównych, telefonów i nie mają jedynie segmentu produktów sieciowych w swoim portfolio. Netgear to przede wszystkim sieci i storage. U nas RedyNAS'y domowe raczkują a na świecie sprzedają się całkiem nieźle. Asus nie robi przełączników sieciowych, biznesowych urządzeń bezprzewodowych a ich dział NAS to nic innego jak brandowany soft od innego wielkiego gracza. A taki Netgear nie dość że w storage ma linię dla klientów domowych ReadyNAS to oferuje również profesjonalne ReadyDATA dla korpo. Dorzuć prawie całą infrastrukturę produktów sieciowych, którą posiadają w ofercie i wychodzi, że nie jest to jakiś chiński egzotyczny "noname" :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
emer
Godzinę temu, dao napisał:

(ciach) Netgera nie kupi ktoś kto nie ma pojęcia o routerach bo sama nazwa firmy brzmi egzotycznie. Tylko entuzjasta sprzętu go wybierze, a nie przeciętny użytkownik. Dla niego są aususy, d-linki i inne znane marki. 

netgear egzotyczny ? Dla mnie (i chyba nie tylko dla mnie) netgear, asus, d-link, to po prostu firmy produkujace m.inn routery, a zadna nie brzmi egzotycznie.

Jezeli juz piszesz co kupuje "entuzjasta", to pisz raczej o modelach konkretnych - netgear to wcale nie firma egzotyczna i tylko dla entuzjastów ...

• Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dao

Nie brzmi egzotycznie bo jesteś na tym forum. Udzielasz się w dyskusji. Ale dla przeciętnej osoby ta nazwa nie kojarzy się z niczym. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Idanit
10 godzin temu, house napisał:

a ich dział NAS to nic innego jak brandowany soft od innego wielkiego gracza.

O.T. Wydaje mi się, że to ich własny system jednakoż pisany przez zatrudnionych wcześniej programistów Qnap-a stąd takie podobieństwa w GUI. Mam porównanie TS-251 i AS6102t i faktycznie wizualnie to bardzo zbliżone systemy, jednak w kwestii funkcjonaliści to jeszcze są obszary gdzie asustor mocno odstaje. Ale to typowy offtop takie moje spostrzeżenia tylko... Z tego co czytałem nie jest to oprogramowanie robione i sprzedawane dla nich przez qnap.

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dao

Fajnie, że z jednej wypowiedzi zrobiliście cały temat. Teraz to będzie dyskusja. 

• Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
1 minutę temu, dao napisał:

Fajnie, że z jednej wypowiedzi zrobiliście cały temat

ze względu na to, że tematyka obecnego nie nawiązywała do poprzedniego tematu (offtop). Niekoniecznie ktoś kto subskrybuje poprzedni temat zechce otrzymywać powiadomienia mailowe nie na temat samego R7000.

5 minut temu, dao napisał:

Teraz to będzie dyskusja

:D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi