Skocz do zawartości
nicknowy

Asus 4G-AC55U - problem

Rekomendowane odpowiedzi

nicknowy

Witam,

Czy ktoś z Was może naprowadzić mnie co sprawdzić, co wyłączyć, poprawić, aby po jednej dobie od restartu CPU nie był obciążony non stop w 100% ? Objawia się to tym, iż praktycznie nie można korzystać z interfejsu www (bardzo wolno jest ładowany do przeglądarki), dystrybuowanie sieci działa prawidłowo.

Z tego co zauważyłem to dwa procesy wykorzystują CPU w okolicach 15-20% każdy, są to mtdblock6 oraz kwork.

Ja podejrzewam, że za ten stan odpowiada puchnący plik: /tmp/smb.log, gdyż po jego wyzerowaniu poprzez

> smb.log

wykorzystanie procesora wraca do normalności.

Gdy muszę zrobić tą operację plik smb.log zawiera ~4 000 000 wierszy z treścią Operate= 6.

Nowe wiersze o treści Operate= 6 pojawiają się w pliku w liczbie ~163 000 co godzinę w 3 minuty po pełnej godzinie.

Nie wiem tylko co tworzy te nowe wpisy w logu SAMBY, bo ta operacja mocno obciąża proces, który musi obsługiwać dodawanie nowych wierszy do wielkiego plik w systemie plików. I zapewne ta operacja odbywa się na zasadzie:

• plik jest otwierany
  • wstawiany jest wiersz Opearate= 6
  • plik jest zamykany

i tak w kółko, aż osiągnięte zostanie te ~163 000 wpisów.

Pozdrawiam

Edytowane przez nicknowy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

FW 3.0.0.4.378.8150 ? smb włączone ze względu na używany dysk/pendrive usb ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
nicknowy

FW dokładnie ten co podałeś (taki był już fabrycznie zainstalowany). dysk/pendrive nie używany.

Szukałem opcji, gdzie można by wyłaczyć smb ale nie widzę. Procesu smbd też nie widzę uruchomionego.

Edytowane przez nicknowy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
3 godziny temu, nicknowy napisał:

Szukałem opcji, gdzie można by wyłaczyć smb ale nie widzę

76 strona tutaj : 

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość linków.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
nicknowy

Tak to jest jak człowiek nie zajrzy do dokumentacji, bo z przyzwyczajenie szuka czegoś takiego jak usługi w formie jawnej a nie zakamuflowanej.

Natomiast wyłączyłem wszystko co według mnie związane jest z usługami udostępniającymi pliki i niestety o 21:02 do pustego pliku zapisało mi się 180904 wierszy o treści Operate= 6.

Po 20 godzinach od ostatniego czyszczenia pliku smb.log rozmiar 92MB i blisko 3,6 mln wierszy o treści Operate= 6, oczywiście CPU 100% zajętości.

Konfiguracja samby jest chyba tu: /sbin/write_smb_conf ale ten plik jest moim zdaniem w postaci binarnej.

Pod jaką nazwą funkcjonuje proces samby w routerach asusa ?

Edytowane przez nicknowy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
9 godzin temu, nicknowy napisał:

Konfiguracja samby jest chyba tu: /sbin/write_smb_conf ale ten plik jest moim zdaniem w postaci binarnej.

poza tym squashfs montowany jest w trybie tylko do odczytu... a zmiany w tmp i ramfs istnieją jedynie do restartu routera.

Pod jaką nazwą funkcjonuje proces samby w routerach asusa ?

smbd

niestety o 21:02 do pustego pliku zapisało mi się 180904 wierszy o treści Operate= 6

poszukaj w konfiguracji smb sekcji związanej z logowaniem zdarzeń, utwórz swój konfig z wyłączoną opcją logowania do pliku, dodaj jako własną konfigurację w /jffs i użyj tego pliku dla wbudowanego smb. Więcej info : 

oraz 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
nicknowy

Dostałem z supportu Asusa najnowszą wersję beta 4G-AC55U_9.0.0.4_382_9661-gb9761031825 firmware i jak ręką odjął, ba nawet jakbym większe prędkości osiągał na interfejsie WAN via modem GSM.

Wystawiona jest tu:

A wątek z zgłoszeniem:

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
Temat został zamknięty jako rozwiązany.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości proszę użyć funkcji "Zgłoś ten post". 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Buczacznik
      Przez Buczacznik
      Witam

Chciałem prosić o radę gdzie popełniam błąd. Posiadam serwer ZyXEL NAS520 i mam problem z usługą – myZyXELcloud a konkretnie jest tak że udostępniam sobie jakieś wybrane katalogi dla tej usługi i wszystko jest ok do momentu aż odpalę na którymś telefonie aplikacje ZyXEL Drive i gdy zaloguję się do swojego serwera chwilę po tym usuwa mi uprawnienia do katalogów jakie wcześniej zaznaczyłem . Czyli na przykład udostępniam sobie katalog filmy , zaznaczam na przykład tylko do odczytu i chwile po tym jak zaloguje się zdalnie przez aplikację do serwera to te pole zostaje wyczyszczone i już nie mam udostępnionych katalogów. Używałem tej usługi cały czas i zawsze działała . Ale miałem potrzebę pełnego resetu serwera i po ponownej konfiguracji stworzył mi się taki problem

Pozdrawiam
    • Mosfet
      Przez Mosfet
      Witam,

Zwracam się do Was z prośbą byście pomogli mi podjąć decyzję. Poszukuję dobrego routera do mojego mieszkania ok. 60m2. Zależy mi na bardzo mocnym i stabilnym sygnale w całym mieszkaniu. Ostatnio zakupiłem kamerę internetową która łączy sie za pomcą wifi 2,4 oraz 5GHz z moim dotychczasowym routerem Netgear WNR3500L V2 (niestety tylko po 2,4GHz), przy fullhd opóźnienia ma straszne i do tego przycina obraz:/ Do pokoju w którym kamera jest zainstalowana w linii prostej jest jakieś 6-7m, na przeszkodzie stoją dwie ścianki z gazobetonu i szafa:). Zależałoby mi również na stremowaniu 4k na TV ale to już z bliskiej odległości.  I tu pytanie do Was ponieważ mam rozterkę pomiędzy ASUS RT-AC86U a R7800 Nighthawk X4S co byście bardziej polecali (zakładając że oba są w tej samej cenie)?
    • Łukasz Socha
      Przez Łukasz Socha
      kolejne spostrzeżenie - moj egzemplarz ma bardzo niestabilne radio 2.4 G 
      moje raspberry pi w wbudowanym radiem rozłączają się regularnie, bez względu na wybrany kanał...jakieś sugestie?

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.