Skocz do zawartości
pimposh

NETGEAR LB1110 tryb bridge, publiczne IP i VPN

Rekomendowane odpowiedzi

pimposh

Pomijając aspekt cenowy mam pytanie do trybu bridge'a. Pytanie na które polski support netgeara niestety nie odpowiedział, a instrukcja opisuje to bardzo lakonicznie.

Scenariusz jest taki - istniejąca sieć lokalna, z porządnym routerem, porządnymi AP. Chciałbym dodać (WAN routera) LB111 w trybie bridge'a - tak aby ów router na porcie WAN dostawał adres operatora LTE. No i pytanie czy jest to możliwe. 

Podwójny NAT odpada. W moich lokalizacjach dzięki PoE wygodnie wyniósł bym LB1111 wysoko... o ile oczywiście sama konfiguracja jak powyżej jest możliwa. 

Ktoś pomoże ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
15 minut temu, pimposh napisał:

Ktoś pomoże ?

ja pomogę, bo akurat bawiłem się tym sprzętem... Sytuacja wygląda tak, że technicznie nie ma przeciwwskazań lub ograniczeń w samym urządzeniu. Ustawiając trybu bridge dostaniesz takie IP jakie przydziela Ci operator sieci. Nie orientuję się, który z obecnych na rynku telekomów oferuje taką usługę, znam jedynie -

Usługa z publicznym adresem IP przydzielanym w sposób dynamiczny przy ustawieniach APN: vpn lub [email protected]: 1) oznacza, że Operator przyzna Abonentowi, w przypadku każdego nowego połączenia, inny publiczny adres IP

Usługa działa dla wszystkich hostów z internetu, tylko nie dla tych wchodzących z Orange. Podobno orange -> orange

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość linków.
:) Co do reszty operatorów musisz poszukać, podobno jest też coś takiego w plusie i tmobile. Posiadając taką usługę LB110 w bridge dostanie takie IP jakie przydzieli Ci ISP. Dodam, że dzięki takiej konfiguracji masz możliwość zestawienia połączenia VPN ze swoim hostem lub wystawienia czegoś od siebie do internetu (www, ftp itp)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
pimposh

Nie rozumiem. W jaki sposób miałby być skonfigurowany router stojący za LB1111 w trybie bridge ? W sensie port WAN. Statyczne IP ? Ależ to bezsensu zakładając że te ISP zmienia co restart. Tak o VPN chodzi, tylko czy to wykonalne...

tmbl w ofercie dla firm ma publiczne IP.

Edytowane przez pimposh

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
2 godziny temu, pimposh napisał:

Nie rozumiem. W jaki sposób miałby być skonfigurowany router stojący za LB1111 w trybie bridge ? W sensie port WAN. Statyczne IP ? Ależ to bezsensu zakładając że te ISP zmienia co restart.

Chyba rzeczywiście nie zrozumiałeś, nie napisałem nic o routerze stojącym za LB1110/1... :/ 

2 godziny temu, pimposh napisał:

Tak o VPN chodzi, tylko czy to wykonalne...

3 godziny temu, house napisał:

odam, że dzięki takiej konfiguracji masz możliwość zestawienia połączenia VPN

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
pimposh

No dobrze. To zadam pytanie ponownie - w momencie przełączenia LB1111 w tryb Bridge'a -jak konfigurujemy router stojący za nim :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Widzisz, interpunkcja zmienia czasem sens wypowiedzi :) 

4 minuty temu, pimposh napisał:

w momencie przełączenia LB1111 w tryb Bridge'a -jak konfigurujemy router stojący za nim

Port WAN routera dostanie dynamicznie adres z AirCad, więc potem pozostaje jedynie poprawne przekierowanie portów. Serwer VPN chcesz uruchomić na routerze czy oddzielnym hoście w LAN ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
pimposh

Zdarza się :-) 

Tak. mam usługę tmobile z publicznym IP. 

Używałem do tej pory 5186a ale to bardzo niestabilne urządzenie w momencie kiedy w sieci lokalnej jest duży ruch - zwyczajnie się niebehawioralnie zwiesza itp. Dlategoż szukam alternatywy. Dobry router, dobre AP już są. Teraz coś zamiast 5186 i podwójnego NATa by się zdało.

Ale nadal nie wiem jak działa IPPT.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

:/ mam wrażenie, że udzielasz odpowiedzi na pytania których nie zadałem :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
pimposh

No to - odpowiedz mi na pytanie - jak działa tryb bridge'a LP1111 :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Wynik działania tego trybu już opisałem, jak działa to chyba pytanie do Netgear...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
pimposh

Łee czyli nic nie pomogłeś :-) Netgear sam nie wie... wysłali moje zapytanie do kogoś kto może wiedzieć... napiszę dla potomności jak odpiszą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
Temat został zamknięty jako rozwiązany.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości proszę użyć funkcji "Zgłoś ten post". 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Łukasz_B
      Przez Łukasz_B
      Witajcie
      Mam problem z serwerem VPN asusa. Początkowo postawiony VPN działał bardzo ładnie i miło. Niestety od jakiegoś czasu (może po którymś update'ie) z połączenia VPN może korzystać ostatnio dodany użytkownik.
      W przypadku łączenia za pomocą pozostałych kont użytkowników- nie pozwala nawiązać połączenia i wywala w logach takie coś:

Mar 15 09:50:45 pptp[31886]: pppd 2.4.7 started by admin, uid 0
      Mar 15 09:50:45 pptp[31886]: Connect: pptp0 <--> pptp (188.146.28.8)
      Mar 15 09:50:49 pptpd[31885]: CTRL: Ignored a SET LINK INFO packet with real ACCMs!
      Mar 15 09:50:49 pptp[31886]: Peer pawel failed CHAP authentication
      Mar 15 09:50:49 pptp[31886]: Connection terminated.

• gabrychu
      Przez gabrychu
      Szuka router do firmy z VPN.

Z jednej strony 100/100, druga strona Orange 10/1 (planowane DO 80/4).

Cisco RV042G (mam w jednej firmie, chodzi bez problemów z VPN) lub Cisco RV320. Konstrukcja ma chyba trochę lat, ale ma być stabilnie. No i mają wsparcie producenta.

Znalazłem taki wynalazek jak Linksys LRT214. Ciekawie wygląda, ma też OpenVPN. Nie wiem jak ze wsparciem.

Lub obecnego Mikrotika RB750Gr3 podpiąć do łącza Orange. A kupić "lepszego" Mikrotika do łącza 100/100 i między nimi zrobić VPN. Tylko tutaj trzeba dłubać.

A może lepiej  coś z Ubiquiti EdgeRouter.
    • OpenITbot
      Przez  OpenITbot
      Na polskim rynku zadebiutował właśnie NETGEAR WiFi Orbi AC3000 (SRR60) będący podstawą do budowy systemu Orbi Mesh WiFi. Router ten oferuje innowacyjną, trójpasmową technologię dostarczania szybkiego, bezprzewodowego łącza do wszystkich zakątków biura, nawet przy kilkunastu podłączonych urządzeniach.

AC3000 (SRR60) to kolejny produkt z serii popularnych systemów Orbi WiFi. Sześć wysoce wydajnych anten wewnętrznych maksymalizuje prędkość i zasięg WiFi urządzenia nawet do 2,500 m2 co sprawia, że idealnie sprawdzi się ono do pracy na dużych powierzchniach.

Co ważne, innowacyjna trójzakresowa technologia SRR60 gwarantuje najwyższe możliwe prędkości Internetu nawet przy kilkunastu używanych urządzeniach jednocześnie. Dodatkowo kształtowanie wiązki typu implicit i explicit umożliwia tu inteligentną transmisję kierunkową do urządzeń bezprzewodowych, zapewniając wyższe prędkości i silniejszy sygnał. Oprócz tego router można wykorzystać jako punkt dostępowy, zaś w połączeniu z satelitami zwiększa on zasięg sieci. 

Instalacja SRR60 jest łatwa i bardzo intuicyjna - bez żadnych kabli użytkownik może tu utworzyć sieć WiFi w każdym pomieszczeniu na wiele różnych sposobów. Warto wspomnieć, że  urządzenie korzysta między innymi z aplikacji NETGEAR Insight, dzięki czemu konfiguracja jest tu maksymalnie uproszczona i sprowadza się do jednego etapu. Dodajmy, że NETGEAR Insight pozwala na natychmiastowe wykrywanie, konfigurowanie oraz ciągłe monitorowanie sieci wybranych punktów dostępu WiFi, przełączników i urządzeń pamięci masowej NETGEAR oraz zarządzanie nimi z dowolnego miejsca.

Na koniec warto wspomnieć, iż SRR60 wyposażony został między innymi w technologię MU-MIMO oraz 4 porty Gigabit Ethernet.

Zobacz cały artykuł

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Obserwuj nas:

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używamy plików cookie do celów związanych z reklamami, mediami społecznościowymi i statystykami. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.