Skocz do zawartości
pimposh

NETGEAR LB1110 tryb bridge, publiczne IP i VPN

Rekomendowane odpowiedzi

pimposh

Pomijając aspekt cenowy mam pytanie do trybu bridge'a. Pytanie na które polski support netgeara niestety nie odpowiedział, a instrukcja opisuje to bardzo lakonicznie.

Scenariusz jest taki - istniejąca sieć lokalna, z porządnym routerem, porządnymi AP. Chciałbym dodać (WAN routera) LB111 w trybie bridge'a - tak aby ów router na porcie WAN dostawał adres operatora LTE. No i pytanie czy jest to możliwe. 

Podwójny NAT odpada. W moich lokalizacjach dzięki PoE wygodnie wyniósł bym LB1111 wysoko... o ile oczywiście sama konfiguracja jak powyżej jest możliwa. 

Ktoś pomoże ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
15 minut temu, pimposh napisał:

Ktoś pomoże ?

ja pomogę, bo akurat bawiłem się tym sprzętem... Sytuacja wygląda tak, że technicznie nie ma przeciwwskazań lub ograniczeń w samym urządzeniu. Ustawiając trybu bridge dostaniesz takie IP jakie przydziela Ci operator sieci. Nie orientuję się, który z obecnych na rynku telekomów oferuje taką usługę, znam jedynie

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość linków.
-

Usługa z publicznym adresem IP przydzielanym w sposób dynamiczny przy ustawieniach APN: vpn lub [email protected]: 1) oznacza, że Operator przyzna Abonentowi, w przypadku każdego nowego połączenia, inny publiczny adres IP

Usługa działa dla wszystkich hostów z internetu, tylko nie dla tych wchodzących z Orange. Podobno orange -> orange

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość linków.
:) Co do reszty operatorów musisz poszukać, podobno jest też coś takiego w plusie i tmobile. Posiadając taką usługę LB110 w bridge dostanie takie IP jakie przydzieli Ci ISP. Dodam, że dzięki takiej konfiguracji masz możliwość zestawienia połączenia VPN ze swoim hostem lub wystawienia czegoś od siebie do internetu (www, ftp itp)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
pimposh

Nie rozumiem. W jaki sposób miałby być skonfigurowany router stojący za LB1111 w trybie bridge ? W sensie port WAN. Statyczne IP ? Ależ to bezsensu zakładając że te ISP zmienia co restart. Tak o VPN chodzi, tylko czy to wykonalne...

tmbl w ofercie dla firm ma publiczne IP.

Edytowane przez pimposh

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
2 godziny temu, pimposh napisał:

Nie rozumiem. W jaki sposób miałby być skonfigurowany router stojący za LB1111 w trybie bridge ? W sensie port WAN. Statyczne IP ? Ależ to bezsensu zakładając że te ISP zmienia co restart.

Chyba rzeczywiście nie zrozumiałeś, nie napisałem nic o routerze stojącym za LB1110/1... :/ 

2 godziny temu, pimposh napisał:

Tak o VPN chodzi, tylko czy to wykonalne...

3 godziny temu, house napisał:

odam, że dzięki takiej konfiguracji masz możliwość zestawienia połączenia VPN

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
pimposh

No dobrze. To zadam pytanie ponownie - w momencie przełączenia LB1111 w tryb Bridge'a -jak konfigurujemy router stojący za nim :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Widzisz, interpunkcja zmienia czasem sens wypowiedzi :) 

4 minuty temu, pimposh napisał:

w momencie przełączenia LB1111 w tryb Bridge'a -jak konfigurujemy router stojący za nim

Port WAN routera dostanie dynamicznie adres z AirCad, więc potem pozostaje jedynie poprawne przekierowanie portów. Serwer VPN chcesz uruchomić na routerze czy oddzielnym hoście w LAN ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
pimposh

Zdarza się :-) 

Tak. mam usługę tmobile z publicznym IP. 

Używałem do tej pory 5186a ale to bardzo niestabilne urządzenie w momencie kiedy w sieci lokalnej jest duży ruch - zwyczajnie się niebehawioralnie zwiesza itp. Dlategoż szukam alternatywy. Dobry router, dobre AP już są. Teraz coś zamiast 5186 i podwójnego NATa by się zdało.

Ale nadal nie wiem jak działa IPPT.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

:/ mam wrażenie, że udzielasz odpowiedzi na pytania których nie zadałem :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
pimposh

No to - odpowiedz mi na pytanie - jak działa tryb bridge'a LP1111 :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Wynik działania tego trybu już opisałem, jak działa to chyba pytanie do Netgear...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
pimposh

Łee czyli nic nie pomogłeś :-) Netgear sam nie wie... wysłali moje zapytanie do kogoś kto może wiedzieć... napiszę dla potomności jak odpiszą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
Temat został zamknięty jako rozwiązany.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości proszę użyć funkcji "Zgłoś ten post". 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• house
      Przez house
      Netgear pod koniec roku planuje wprowadzić do sprzedaży nowe routery w standardzie WiFi 6 (802.11ax). Modele Nighthawk AX8 oraz Nighthawk AX12 wyglądają tak : 

Co Wy na to ?  Postawilibyście sobie taki "samolocik" w pokoju ?
      Więcej informacji :
      https://www.netgear.com/home/products/networking/wifi-routers/RAX80.aspx
      https://www.netgear.com/home/products/networking/wifi-routers/RAX120.aspx
    • OpenITbot
      Przez OpenITbot
      System WiFi Orbi z głośnikiem Orbi Voice to pierwszy i jedyny system WiFi w Polsce, który łączy funkcjonalność punktu dostępowego z inteligentnym głośnikiem.

Tworząc RBS40V, stanowiący kolejny produkt z serii popularnych systemów Orbi WiFi, tym razem NETGEAR poszedł o krok dalej. Aby domowa sieć stała się jeszcze bardziej smart, w najnowszej wersji systemu użytkownik otrzyma Orbi Voice - głośnik będący jednocześnie częścią sieci MESH, który jest w pełni kompatybilny z każdym systemem Netgear WiFi Orbi. 

Orbi Voice to doskonale brzmiący głośnik z przestrzennym dźwiękiem od Harman Kardon oraz  opatentowaną technologią FastLane3, zwiększającą przepustowość sieci WiFi - nawet po podłączeniu większej liczby urządzeń. Co ważne, Orbi Voice poszerza zasięg sieci o dodatkowe 420 m kw. i zapewnia maksymalną przepustowość 2,2 GB/s. Oprócz tego, urządzenie zostało wyposażone w dwa porty Gigabit Ethernet, które umożliwiają podpięcie urządzeń przewodowych. Nie bez znaczenia jest tu również rozwiązanie Circle on NETGEAR, które pozwala na kontrolowanie czasu, jaki dzieci spędzają w Internecie na dowolnym urządzeniu.

Bezprzewodowe odtwarzanie muzyki z serwisów takich jak Spotify czy TuneIn? Słuchanie wiadomości czy sprawdzanie prognozy pogody? Wystarczy jedynie poprosić! Z poziomu Orbi Voice bowiem użytkownik może sterować głosowo urządzeniami inteligentnego domu – wszystko za sprawą wbudowanej tu wirtualnej asystentki, Amazon Alexa.

Cena RBS40V to 1599 złotych brutto.

Zobacz cały artykuł
    • OpenITbot
      Przez OpenITbot
      System WiFi Orbi z głośnikiem Orbi Voice to pierwszy i jedyny system WiFi w Polsce, który łączy funkcjonalność punktu dostępowego z inteligentnym głośnikiem.

Tworząc RBS40V, stanowiący kolejny produkt z serii popularnych systemów Orbi WiFi, tym razem NETGEAR poszedł o krok dalej. Aby domowa sieć stała się jeszcze bardziej smart, w najnowszej wersji systemu użytkownik otrzyma Orbi Voice - głośnik będący jednocześnie częścią sieci MESH, który jest w pełni kompatybilny z każdym systemem Netgear WiFi Orbi. 

Orbi Voice to doskonale brzmiący głośnik z przestrzennym dźwiękiem od Harman Kardon oraz  opatentowaną technologią FastLane3, zwiększającą przepustowość sieci WiFi - nawet po podłączeniu większej liczby urządzeń. Co ważne, Orbi Voice poszerza zasięg sieci o dodatkowe 420 m kw. i zapewnia maksymalną przepustowość 2,2 GB/s. Oprócz tego, urządzenie zostało wyposażone w dwa porty Gigabit Ethernet, które umożliwiają podpięcie urządzeń przewodowych. Nie bez znaczenia jest tu również rozwiązanie Circle on NETGEAR, które pozwala na kontrolowanie czasu, jaki dzieci spędzają w Internecie na dowolnym urządzeniu.

Bezprzewodowe odtwarzanie muzyki z serwisów takich jak Spotify czy TuneIn? Słuchanie wiadomości czy sprawdzanie prognozy pogody? Wystarczy jedynie poprosić! Z poziomu Orbi Voice bowiem użytkownik może sterować głosowo urządzeniami inteligentnego domu – wszystko za sprawą wbudowanej tu wirtualnej asystentki, Amazon Alexa.

Cena RBS40V to 1599 złotych brutto.

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Używamy plików cookie do celów związanych z reklamami, mediami społecznościowymi i statystykami. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.