Skocz do zawartości
XGrzesX

AC68U - nieznane urządzenia w otoczeniu sieciowymi

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

XGrzesX

Po zakupie AC68U zwróciłem uwagę, że w otoczeniu sieciowym (Win 10) widać nieznane mi urządzenia (router TP Link, jakieś telefony). Na liście podłączonych urządzeń do routera nie widać nieproszonych gości.

Ktoś wie dlaczego obce urządzenia są widoczne w mojej sieci ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
muzykcb

Router nowy czy używany ?

Jeżeli używany to zrób "twardy" reset fabryczny.

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
XGrzesX

Router nowy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

OFW czy asuswrt-merlin ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
muzykcb

A może masz sieć niezabezpieczoną - czyli otwartą. Wtedy większość urządzeń od razu łączy się z routerem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
XGrzesX

Asuswrt Merlin. Sieć zabezpieczona.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
Dnia 1.03.2017 o 19:50, XGrzesX napisał:

Ktoś wie dlaczego obce urządzenia są widoczne w mojej sieci ?

maszyna to laptop, który pracował z innym routerem ? widzisz je zarówno po kablu jak i po wifi ? klepnij w linii poleceń :

ipconfig /flushdns
nbtstat –R

i sprawdź jak sprawa wygląda po jakimś dłuższym czasie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
XGrzesX

Nieznane mi urządzenia są różne. Widać router TP LInka którego nigdy nie miałem. Widać telefony których nigdy nie miałem.

Po wykonaniu polecenia dostaję:

Failed to Purge the NBT Remote Cache Table.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

uruchom cmd.exe z uprawnieniami administratora.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
XGrzesX

Udało się wykonać powyższe polecenia ale nie przyniosło to rezultatów. Przez chwilę nieznany router nie był wyświetlany w otoczeniu sieciowym i pojawił się ponownie po kilkunastu minutach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
muzykcb

Dziwna sprawa, może głupio powiem ale .... zmień hasło sieci bezprzewodowej

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
XGrzesX

To na pewno nie jest włam bo hasło zmieniałem już kilka razy i po chwili te urządzenia pojawiają się znowu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Pokaż screen jak to wygląda...

Wysłane z mojego LG-H960 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
XGrzesX

Nie moje urządzenia zaznaczone kolorem czerwonym.

Sieć.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
muzykcb

To zmienia postać rzeczy. Myślałem że urządzenia widzisz jak wejdziesz w oprogramowanie rutera.

A podłączałeś inny komputer lub instalowałeś na nowo system ? - może to problem systemowy, rozumiem że usuwałeś już w/w urządzenia z systemu Windows i po chwili one nadal się pojawiają ?

Czy widzisz te urządzenia w oprogramowaniu routera ?

Edytowane przez muzykcb

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
XGrzesX

Tych urządzeń nie widać w oprogramowaniu routera tylko są w Windows 10. Nie da się ich usunąć. Nie mam możliwości podłączenia innego komputera żeby sprawdzić czy na innym będą też widoczne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
muzykcb

No to prawie wszystko jasne. To nie wina routera tylko systemu Windows 10, Na innym komputerze na 99% nie będą widoczne.

Edytowane przez muzykcb
  • Lubię to 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Wyłącz WPS w : http://192.168.1.1/Advanced_WWPS_Content.asp a dodatkowo włącz tę opcję :

2017-03-03_215048.thumb.png.948bc9a00bfade4f8067ba62763c55bb.png

i sprawdź czy to coś pomoże - pamiętaj o restarcie komputera.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
XGrzesX

Niestety nie pomogło. Po ustawieniu tej opcji poniżej wynik powyższego polecenia cmd:

C:\WINDOWS\system32>for /f "delims=\= " %C in ('net view ^| find "\\"') do @echo -Checking %C && @nbtstat -a %C | find "MSBROWSE"
-Checking RT-AC68U
    __MSBROWSE__<01>  GROUP       Registered

Czy zamiast "MSBROWSE" powinienem może wpisać nazwę swojej grupy domowej ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
15 godzin temu, muzykcb napisał:

No to prawie wszystko jasne. To nie wina routera tylko systemu Windows 10, Na innym komputerze na 99% nie będą widoczne.

ja również się z tym zgadzam - nie pozostaje nic innego jak skierować Cię do źródła gdzie uzyskasz pomoc : 

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość linków.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
Temat został zamknięty jako rozwiązany.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości proszę użyć funkcji "Zgłoś odpowiedź". 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• OpenITbot
      Przez OpenITbot
      QNAP poinformował dziś, że QVR Pro, aplikacja do monitoringu QNAP, wyposażona w centralne oprogramowanie zarządzające QVR Center i ochronę przed awarią QVR Guard, jest kompatybilna z dodatkowymi 88 modelami kamer sieciowych firmy Dahua Technology z serii Eco-savvy 3.0, WiFi 265 i H.265.

QNAP współpracował z Dahua Technology, aby zapewnić użytkownikom większy wybór i kompatybilność przy wdrażaniu kompleksowego rozwiązania do monitoringu. Seria kamer sieciowych Dahua Eco-savvy 3.0 może dostarczać w czasie rzeczywistym strumienie wideo 4K z szybkością 15 klatek na sekundę, zapewniając dodatkowe zabezpieczenia z imponującą gamą inteligentnych funkcji wykrywania. Seria WiFi 265 firmy Dahua Technology obsługuje funkcje kompresji H.265, wykrywania ludzi i inteligentnego śledzenia. Kamera PTZ H.265 firmy Dahua Technology zapewnia duży zakres monitorowania z wyraźnymi szczegółami, a najnowsza kompresja H.265 zmniejsza przepustowość o połowę, zapewniając nagrywanie wideo z większą wydajnością i przy niższych kosztach.

QVR Pro, profesjonalne rozwiązanie do monitoringu na serwerze QNAP NAS, zawiera 8 kanałów monitorowania, co pozwala użytkownikom szybko zbudować środowisko nadzoru domowego hostowane na serwerze QNAP NAS bez dodatkowego oprogramowania. Firmy mogą łatwo zwiększyć liczbę monitorowanych kanałów do 128, kupując licencje QVR Pro w celu wdrożenia projektu nadzoru na dużą skalę. QVR Pro wykorzystuje niezależne środowisko operacyjne na serwerze QNAP NAS, a dzięki wykorzystaniu możliwości rozbudowy pamięci masowej NAS, wideo z nadzoru jest bezpiecznie przechowywane w celu odtwarzania na żądanie. Ulepszone oprogramowanie wieloplatformowe QVR Pro Client umożliwia szybkie odtwarzanie wielokanałowe i może jednocześnie odtwarzać wideo z wielu kamer sieciowych 4K. Synchroniczne odtwarzanie może skupiać się na poruszających się obiektach, a zróżnicowane ustawienie powiadomień o zdarzeniach zapewnia dostarczanie wszystkich pilnych zdarzeń. QVR Pro Client jest dostępny dla głównych systemów operacyjnych na komputerach i urządzeniach mobilnych, dzięki czemu zarządzanie nimi staje się wygodniejsze.

Więcej informacji o rozwiązaniach do monitoringu QNAP znaleźć można na stronie 
      QVR Pro (https://www.qnap.com/solution/qvr-pro-official/pl-pl/) , zaś o urządzeniach QNAP NAS i kompatybilnych z nimi kamerach IP – na https://www.qnap.com/pl-pl/compatibility/ Informacje o firmie Dahua Technology: https://www.dahuasecurity.com/
      Zobacz cały artykuł
    • OpenITbot
      Przez OpenITbot
      QNAP poinformował dziś, że QVR Pro, aplikacja do monitoringu QNAP, wyposażona w centralne oprogramowanie zarządzające QVR Center i ochronę przed awarią QVR Guard, jest kompatybilna z dodatkowymi 88 modelami kamer sieciowych firmy Dahua Technology z serii Eco-savvy 3.0, WiFi 265 i H.265.

QNAP współpracował z Dahua Technology, aby zapewnić użytkownikom większy wybór i kompatybilność przy wdrażaniu kompleksowego rozwiązania do monitoringu. Seria kamer sieciowych Dahua Eco-savvy 3.0 może dostarczać w czasie rzeczywistym strumienie wideo 4K z szybkością 15 klatek na sekundę, zapewniając dodatkowe zabezpieczenia z imponującą gamą inteligentnych funkcji wykrywania. Seria WiFi 265 firmy Dahua Technology obsługuje funkcje kompresji H.265, wykrywania ludzi i inteligentnego śledzenia. Kamera PTZ H.265 firmy Dahua Technology zapewnia duży zakres monitorowania z wyraźnymi szczegółami, a najnowsza kompresja H.265 zmniejsza przepustowość o połowę, zapewniając nagrywanie wideo z większą wydajnością i przy niższych kosztach.

QVR Pro, profesjonalne rozwiązanie do monitoringu na serwerze QNAP NAS, zawiera 8 kanałów monitorowania, co pozwala użytkownikom szybko zbudować środowisko nadzoru domowego hostowane na serwerze QNAP NAS bez dodatkowego oprogramowania. Firmy mogą łatwo zwiększyć liczbę monitorowanych kanałów do 128, kupując licencje QVR Pro w celu wdrożenia projektu nadzoru na dużą skalę. QVR Pro wykorzystuje niezależne środowisko operacyjne na serwerze QNAP NAS, a dzięki wykorzystaniu możliwości rozbudowy pamięci masowej NAS, wideo z nadzoru jest bezpiecznie przechowywane w celu odtwarzania na żądanie. Ulepszone oprogramowanie wieloplatformowe QVR Pro Client umożliwia szybkie odtwarzanie wielokanałowe i może jednocześnie odtwarzać wideo z wielu kamer sieciowych 4K. Synchroniczne odtwarzanie może skupiać się na poruszających się obiektach, a zróżnicowane ustawienie powiadomień o zdarzeniach zapewnia dostarczanie wszystkich pilnych zdarzeń. QVR Pro Client jest dostępny dla głównych systemów operacyjnych na komputerach i urządzeniach mobilnych, dzięki czemu zarządzanie nimi staje się wygodniejsze.

Więcej informacji o rozwiązaniach do monitoringu QNAP znaleźć można na stronie 
      QVR Pro (https://www.qnap.com/solution/qvr-pro-official/pl-pl/) , zaś o urządzeniach QNAP NAS i kompatybilnych z nimi kamerach IP – na https://www.qnap.com/pl-pl/compatibility/ Informacje o firmie Dahua Technology: https://www.dahuasecurity.com/
    • GrzegorzZ
      Przez GrzegorzZ
      Witam

Mam pytanko odnośnie modelu jak w temacie. Mam dwie kondygnacje w domu, ok 350 m2 i wszędzie podłogówkę (maty aluminiowe itp). Juz wiem, że niestety router się nie przebije ( miałem nadzieję, że w tej cenie to cud się wydarzy ) i teraz pytanie. Jak to ogarnąć, żeby nie ciągnąć kabla? Nie bardzo jest jak to zamaskowac . Wcześniej wyglądało to tak, że dostawcę Internetu mam podłączonego pod switch, od switcha idzie w 4 kierunkach do dekodera oraz jeden do routera TP-link wr743nd (biuro) potem na korytarzu to link re200 i na dole tp-link re210. Na górze było dobrze. Na dole podejrzewam pojawiał się problem od nadmiaru odbiorców  (tv, 2 kompy plus telefony). Przyznam, że mialem nadzieje, ze Asus mnie wybawi z opresji, ale niestety nie, sygnał na dole jest za słaby. Jakieś pomysły? Tylko błagam,w języku polskim.

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.