Skocz do zawartości
XGrzesX

Asus AC68U - wolny transfer po WIFI

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

XGrzesX

Kupiłem i podłączyłem dzisiaj router Asus RT-AC68U do którego podłączyłem dysk pod USB 3.0. Niestety transfer pliku z komputera gdzie jest karta Wifi pracująca w standardzie "N" na podłączony do routera dysk wynosi ok 5 MB/s. Proszę podpowiedzcie gdzie szukać problemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Bodzio

Jezeli pracujesz na 2.4 to problemu nie szukaj bo szybciej nie bedzie. Na 5 Ghz powinno byc troche lepiej. Karta AC za 30 dolarow znaczaco by pomogla

Sent from my E2003 using Tapatalk

• Lubię to 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
9 godzin temu, XGrzesX napisał:

Proszę podpowiedzcie gdzie szukać problemu

Karta N pracuje w 2,4 czy 5 GHz ? Na początek ustawiłbym szerokość kanału na sztywno na 40MHz w 2,4GHz i 80MHz w 5GHz oraz włączył redukcję zakłóceń USB 3.0 w zaawansowanych ustawieniach pasma 2,4 GHz (port USB zwolni ale polepszy się wydajność radia). Ustaw również odpowiedni kanał na którym pracuje radio w każdym paśmie.

• Lubię to 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
XGrzesX

Karta pracuje tylko w 2,4GHz. Zmiana kanału na 40Mhz na routerze nie przyniosła żadnych zmian. Włączenie i wyłączenie redukcji zakłóceń USB 3.0 też nie powoduje poprawy transferu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

czyli tak jak @Bodzio pisał

18 godzin temu, Bodzio napisał:

Jezeli pracujesz na 2.4 to problemu nie szukaj bo szybciej nie bedzie

musisz zainwestować w dobry adapter USB WiFi lub wymienić kartę... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
muzykcb

Pytanie jak daleko masz kartę sieciową od routera i jakie są przeszkody.

U mnie transfer 2.4 GHz to max 18MB/s a na 5GHz 23MB/s. Karta sieciowa N (Killer Wireless-N) i ustawione kanały "na sztywno" 40 MHz dla 2.4GHz i 80MHz dla 5GHz

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
XGrzesX

Sprawdzałem też transfer w odległości 0,5m od routera i transfer był taki sam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
muzykcb

Jakie masz oprogramowanie oraz jaką wersje ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ligeza

Z ciekawości podpiąłem dysk do swojego AC68U (normalnie używam NAS). Odległość około 2,5m. Karta DW1550 w 2,4GHz. Redukowanie zakłóceń usb 3.0 ma na "włącz" (nie próbowałem przestawiać). Może masz bardzo dużo sieci wifi na 2,4Hz w okolicy i przez to takie wolne transfery.

1.png

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
XGrzesX

Sieci w okolicy sporo  bo ok 20.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ligeza
59 minut temu, XGrzesX napisał:

Sieci w okolicy sporo  bo ok 20.

W takim razie jedyny ratunek to przesiadka na 5GHz. Z dużą ilością sieci jest za dużo zakłóceń, w dodatku obecnie większość osób obecnie używa szerokości kanału 40MHz co się przekłada na jeszcze większe zatłoczenie fal.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• OpenITbot
      Przez OpenITbot
      Asuswrt-merlin is a customized version of Asus's firmware. The goal is to provide bugfixes and minor enhancements to Asus's firmware, with also 
      a few occasional feature additions.  This is done while retaining the look and feel of the original firmware, and also ensuring that the two codebases remain close enough so it will remain possible to keep up with any new features brought by Asus in the original firmware.
      This project's goal is NOT to develop yet another firmware filled with many features that are rarely used by home users - that is already covered by other excellent projects such as Tomato or DD-WRT. This more conservative approach will also help ensuring the highest level of stability possible.  Priority is given to stability over performance, and performance over features.
      Supported devices are:
      RT-N66U RT-AC66U RT-AC56U RT-AC66U_B1 (use the RT-AC68U firmware) RT-AC68U, RT-AC68P, RT-AC68UF (including HW revision C1 and E1) RT-AC86U RT-AC2900 (use the RT-AC86U firmware) RT-AC1900 & RT-AC1900P (use the RT-AC68U firmware) RT-AC3200 RT-AC87U RT-AC88U RT-AC3100 RT-AC5300 RT-AX88U
      http://asuswrt.lostrealm.ca/
    • marcinecki
      Przez marcinecki
      Hej,
      to mój pierwszy post także witam wszystkich.
      Zaktualizowałem ostatnio swoje sieciowe sprzęty o router Asus RT-AC68u i kartę usb TP-LINK Archer T9UH. Spory przeskok po WDR4300 i TL-WN822 od tplinka... aczkolwiek oczekiwałem więcej.
      Do rzeczy, czy windows 7 może jakkolwiek ograniczać możliwości tych urządzeń? Czy wifi na win7 może pracować w standardzie AC? Szybkość sieci we właściwościach jest widoczna jako 1,1 Gb/s (Wifi 5GHz, brak innych sieci wifi 5GHz w okolicy), czasem trochę mniej a maksymalne transfery jakie udało mi się osiągnąć nie przekraczają 23MB/s. Dla porównania na laptopie z kartą Intel Wireless-AC 8265 (
      max - 867 Mbps) i Windowsem 10 udało mi się wyciągnąć 10 MB/s więcej. Testy przeprowadzałem z pendrivem Sandisk Cruzer Extreme podpietym do routera. 
      W wolnej chwili sprawdzę Archera na laptopowym windowsie 10.
    • madhunt3r
      Przez madhunt3r
      Witam,

Szukam routera, który po wifi mi da pełną prędkość łącza które obecnie posiadam, czyli 600 Mb/s. Obecnie mam Asus RT-AC68U jest świetny, ale zarówno na Merlinie jak i standardowym sofcie wyciaga mi max ok 450-500 Mb/s. Czy mam jakiś wadliwy model, czy po prostu nie wyciąga po wifi tyle. Może są jakieś lepsze propozycje? 

Z chęcią bym zostawił tego asusa, gdyby wyciągał pełną prędkość po wifi, teraz mam 600, później może być jeszcze szybciej, a będę z nim stał w miejscu. W wielu recenzjach mówią, że to bardzo szybki router, ale po wifi nie udało mi się na nim osiągnąc 600 Mb/s, Po kablu bez problemu śmiga. W eterze czysto na 5Ghz, tylko jedna sieć, ale na innym kanale. Wszystkiego próbowałem, zmieniałem opcje, ale nic nie pomaga.

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Używamy plików cookie do celów związanych z reklamami, mediami społecznościowymi i statystykami. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.