Skocz do zawartości
error404

Router 3G/4G 300-400zł do małego pensjonatu

Rekomendowane odpowiedzi

error404

Cześć! 
Potrzebuje Routera w przedziale 300-400zł, obsługującego modemy 3G/4G, bo jest to malutka miejscowość i nie ma internetu 'po kablu'. Na dachu mam Antene ATK-LOG 9dBi którą podłączam do modemu.
Będą go wykorzystywał w małym pensjonacie. W sumie intensywnie przez 2 miesiące będzie więcej użytkowników, przez resztę roku tylko kilka urządzeń. Aktualnie był tp link mr3420, ale jak korzystało więcej użytkowników trzeb była co 2 dni go resetować, ogólnie niestabilny był.
Zależy mi też na dobrym zasięgu. Będą 2 sieci, prywatna i dla gości. W okolicy jedynie sąsiad ma jakaś siec na kanale 3 , wiec zakłóceń nie powinno być.

Aktualnie myśle nad: 
Asus RT-AC58U 400zł       ten ma fajną funkcje MIMO 
Asus AC1200G+  w promocji 289zł 
Asus RT-N18U   320zł 

Co warto wybrać? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

jaki modem ? Jeśli HiLink to każdy z powyższych z naciskiem na rt-ac58u jeśli ma być dualband lub rt-n18u jeśli rzeczywiście nie masz tłoku w paśmie 2,4 GHz. rt-ac1200g+ trapią ostatnio niekontrolowane restarty, więc obecnie darowałbym sobie ten model. Jeśli modem usb to nie HiLink to zapomnij o LTE niestety...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
error404

mam ZTE mf823  i huawei e173, ale zawsze moge zmienić 

Czyli rt-n18u tez jest ciekawą opcja, też plus bo ma 2x usb. Duże różnce sa w zasięgu pomiedzy rt-ac58u  a rt-n18u? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
1 minutę temu, error404 napisał:

Duże różnce sa w zasięgu pomiedzy rt-ac58u  a rt-n18u?

zobacz tutaj : 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
error404

Dzięki! Jednak kupie RT-N18U , bo i tak wykorzystam 2,4.

Myśle do tego jeszcze zakupic lepsze anteny, aby wzmocnić zasieg WFI. Co możesz polecić? Może 2x  TP-LINK TL-ANT2408C RSMA 8dBi

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
Godzinę temu, error404 napisał:

Może 2x  TP-LINK TL-ANT2408C RSMA 8dBi

nie jestem zwolennikiem takich rozwiązań, zysk raptem 3-4 dBm - poczytaj zakładkę opinie : 

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość linków.
 (większość to co prawda merytoryczne perełki a kolejne to marketing szeptany, ale może coś się dowiesz na temat tego modelu). Prościej jest zadbać o prawidłowe umiejscowienie routera i konfigurację radia.

Godzinę temu, error404 napisał:

Dzięki! Jednak kupie RT-N18U

To bardzo dobry wybór jeśli nie masz w okolicy tłoku w eterze w 2,4 GHz. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• nowy57
      Przez nowy57
      witam 
      posiadam router/load balancer Tp-link 5120ER
      gdy zestawie na nim połączenie pppoe wyciagam maksymalnie 200Mb download a obciazenie procesora = 100% 
      ale co moge powiedziec to że strony znacznie szybciej sie wczytują bez żadnej zwłoki niz na zestawionym połączeniu pppoe na Archer C7 gdzie osiągam 600Mb download ale efekt jest taki ze po wcisnieciu enter mam 1-2s zwloki zanim strona www zacznie sie wczytywac 
      stad moje pytanie o wydajny przewodowy router WAN 1Gb/LAN 1Gb 

100% zuzycia procesora

• nowy57
      Przez nowy57
      czesc 
      posiadam macbooka pro (late 13)
      komputera na tą chwilę nie chce zmieniac wiec wąskim gardłem jest przepustowosc wbudowanej karty wifi AC
      karta wifi wbudowana: Broadcom BCM43xx 1.0
      obecnie łaczy mi sie w routererm archer C7 AC1750 (1.3Gb)
      po wifi mam wieksze transfery niz po LAN! 80MB vs 60MB
      pytanie: czy jesli zakupier router np archcer 5400x to czy po wifi uzyskam szybsze połączenie niz 1.3Gb? tzn (2167Mb/s)?
      czy w moim przypadku da sie zwiekszyc transfery w sieci wewnętrznej ?

https://www.dropbox.com/s/cqq6ydrra597md1/Zrzut ekranu 2018-12-15 o 16.36.58.png?dl=0
      https://www.dropbox.com/s/42p0fprpfqhxoye/Zrzut ekranu 2018-12-15 o 16.41.24.png?dl=0

• madhunt3r
      Przez madhunt3r
      Witam,

Szukam routera, który po wifi mi da pełną prędkość łącza które obecnie posiadam, czyli 600 Mb/s. Obecnie mam Asus RT-AC68U jest świetny, ale zarówno na Merlinie jak i standardowym sofcie wyciaga mi max ok 450-500 Mb/s. Czy mam jakiś wadliwy model, czy po prostu nie wyciąga po wifi tyle. Może są jakieś lepsze propozycje? 

Z chęcią bym zostawił tego asusa, gdyby wyciągał pełną prędkość po wifi, teraz mam 600, później może być jeszcze szybciej, a będę z nim stał w miejscu. W wielu recenzjach mówią, że to bardzo szybki router, ale po wifi nie udało mi się na nim osiągnąc 600 Mb/s, Po kablu bez problemu śmiga. W eterze czysto na 5Ghz, tylko jedna sieć, ale na innym kanale. Wszystkiego próbowałem, zmieniałem opcje, ale nic nie pomaga.

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Obserwuj nas:

Powiadomienie o plikach cookie

Używamy plików cookie do celów związanych z reklamami, mediami społecznościowymi i statystykami. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.