Jump to content
XGrzesX

Asus AC68U z Merlin - pytania

Recommended Posts

XGrzesX

Planuję zakup AC68U do którego chciałbym podłączyć dysk WD Elements 1TB.
Wiem, że oryginalny soft routera nie obsługuje usupiania dysku i zastanawiam się nad wgraniem Merlina i mam pika pytań:

1. Czy soft Merlina obsługuje usypianie dysku podłączonego pod USB 3.0 ?
2. Czy aplikacja "Asus Dowload Manager" będzie działała z routerem który ma wgrany soft Merlina ?

Idanit

Usypianie dysku powoduje więcej szkody niż korzyści. Dyski są projektowane do pracy ciągłej a częste usypianie i wybudzanie dysku to dla niego tortura. Tym bardziej jak będziesz korzystał z p2p w download managerze, może się okazać ze taka operacja będzie zdarzać się kilkadziesiąt/kilkaset razy na dobę.

Soft Merlina to zmodyfikowana wersja ASUSWRT, działa w niej wszystko co w oryginale, włącznie z download manager.

• Like it 2

Axelsys

Osobiście mam włączoną funkcję usypiania dysku ale wybudzam go maże trzy razy w ciągu dnia więc raczej nic mu się nie stanie.

Dysk 7200 obr/min więc nie wyobrażam sobie żeby mi całą noc szumiał.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• manol68
      By manol68
      Witam. W logach systemych mam dwie różne wiadomości:

Ten pojawia się głównie przy ściaganiu plików przy wysokich prędkościach. Mam łącze 1Gb/s.
      Łącze jest stabilne, nie rozłącza się. Co ta wiadomość oznacza i jak naprawić ten problem ?
      Drugi sprawa to urządzenie wifi które ciąglę się rozłacza i łączy ponownie:

Jest to dekoder satelitarny nc+ (chip: Sagemcom Broadband SAS).
      Urządzenie łączy się zarówno z siecią 2.4 GHZ jak i 5 GHZ, jakość sygnału i zasięg nie jest tutaj problemem.
      Tu są ustawienia mojej sieci wifi:

Czy mogę cokolwiek poprawić / zmienić aby naprawić lub zredukować ten problem ?
      Obie wiadomości pojawiają się niezależnie od użytego firmware, obecnie używam AsusWRT / Merlin 384.10_beta1.
      Z góry dziękuję za pomoc w rozwiązaniu problemu !

• Łukasz_B
      By Łukasz_B
      Witajcie
      Mam problem z serwerem VPN asusa. Początkowo postawiony VPN działał bardzo ładnie i miło. Niestety od jakiegoś czasu (może po którymś update'ie) z połączenia VPN może korzystać ostatnio dodany użytkownik.
      W przypadku łączenia za pomocą pozostałych kont użytkowników- nie pozwala nawiązać połączenia i wywala w logach takie coś:

Mar 15 09:50:45 pptp[31886]: pppd 2.4.7 started by admin, uid 0
      Mar 15 09:50:45 pptp[31886]: Connect: pptp0 <--> pptp (188.146.28.8)
      Mar 15 09:50:49 pptpd[31885]: CTRL: Ignored a SET LINK INFO packet with real ACCMs!
      Mar 15 09:50:49 pptp[31886]: Peer pawel failed CHAP authentication
      Mar 15 09:50:49 pptp[31886]: Connection terminated.

• house
      By house
      zainteresowani ?  Ten model to nic innego jak świecąca wersja RT-AC86U 😂
      więcej informacji : https://rog.asus.com/articles/networking/up-your-game-with-the-rog-rapture-gt-ac2900-gaming-router/

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Obserwuj nas:

• Create New...

Important Information

We use cookies for purposes related to advertising, social media and statistics. By continuing to browse this site, you agree to our use of cookies. All information required in this matter includes: Privacy Policy, Guidelines and Terms of Use.