Jump to content
skorek76

RT-AC1200G+ i dziwny problem resetów

Recommended Posts

skorek76

Hej :) 

Zakupiłem RT-AC1200G+ i spotkałem się z dziwnym problemem resetów, nie wiem dokładnie kiedy one występują  ( widzę jedynie to po czasie pracy urządzania w zakładce Logi systemowe)

Załączam logi z routera z przed kilku dni i po wgraniu najnowszego oprogramowania, na razie pracuje prawie 3 dni i jest ok. Na razie nie zdarzyło mi się korzystać z komputera i nie mieć internetu, na szczęście, ale pewnie to kwestia szczęścia. Wcześniej miałem podpięty dysk, teraz wypiąłem i testuje bez niego. Może to kwestia jakiegoś ustawienia w routerze ? Ogólnie jestem zadowolony bo wydajność jest bardzo dobra. Będę wdzięczny za wszelkie porady. Pozdrawiam :) 

Logi.jpg

syslog 1.txt

syslog.txt

house

Niestety @skorek76 muszę Cię rozczarować, nie jest kwestia szczęścia :) Przyczyną restartów był dysk sformatowany w systemie NTFS na którym był uszkodzony plik :

sieje tym logiem praktycznie non stop. Poza tym moduł ntfs-3g w routerze sypie błędami samego systemu plików ntfs :

You do not have the required permissions to display the content of the code field.

podłącz dysk do komputera i zrób pełny chkdsk. 

skorek76

chkdsk zrobiony znalazł jakieś uszkodzone sektory, ale zostały już naprawione :) Poza tym log nie wykazuje nic niepokojącego ?  Na razie bez resetu :) 

Pozdrawiam :)

• Like it 1

house
41 minut temu, skorek76 napisał:

Poza tym log nie wykazuje nic niepokojącego ?

poza lewizną wątpliwej autentyczności w kwestii praw autorskich (chyba że masz oryginał a to kopia na własne potrzeby), chyba nie - nie przeglądałem aż tak szczegółowo :) 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• waldi1888
      By waldi1888
      Mam problem ze zrobieniem backupu za pomocą Active Backup for Business. Chodzi o to, że w firmie mamy Synology DS1618+ i 15 komputerów. Na 10 komputerach normalnie można utworzyć zadanie backupu a na 5 po przejściu wszystkich opcji "Kreatora tworzenia kopii zapasowej agenta" wyskakuje na końcu komunikat  "ten folder współdzielony zawiera dane, których nie można skopiować. Wybierz inny folder". Takie coś dzieje się wtedy gdy wybieram robienie backupu na 2 dysku w Synology. Kiedy ustawię aby backup zapisywał się 1 dysku głównym to nie wyskakuje komunikat i robi harmonogram backupu.

• Adaware1
      By Adaware1
      Witam, postanowiłem ostatnio zakupić MR2200ac do mojego routera Synology RT2600ac. Po ukończeniu konfiguracji sieci wifi, zostaje informowany, że nie udało się dokonać aktualizacji systemu w MR2200ac. W panelu sterowania RT2600ac, otrzymuję komunikat, że "wersje systemów w punktach Wi-Fi są niezgodne. Pobierz i zaktualizuj SRM do najnowszej wersji". Nie mam możliwości przeprowadzić automatycznie aktualizacji systemu, cały czas widnieje ten komunikat oznaczony na czerwono. MR2200ac był wielokrotnie przez mnie resetowany do ustawień fabrycznych, próbowałem restartować te urządzenie ze strony mojego głównego routera i przeprowadzać całą konfigurację na nowo. Nic to nie daje, cały czas mam problem z aktualizowaniem MR2200ac do najnowszej wersji systemu. Czy ktoś się spotkał z podobnym problemem i zna może rozwiązanie? Urządzenie mogę zawsze zwrócić, szkoda, że odstaje jakościowo tak bardzo od RT2600ac.
      Pozdrawiam.

Pomogło pobranie firmware ze strony producenta i wykonanie ręcznej aktualizacji - można zamknąć.
    • manol68
      By manol68
      Witam. W logach systemych mam dwie różne wiadomości:

Ten pojawia się głównie przy ściaganiu plików przy wysokich prędkościach. Mam łącze 1Gb/s.
      Łącze jest stabilne, nie rozłącza się. Co ta wiadomość oznacza i jak naprawić ten problem ?
      Drugi sprawa to urządzenie wifi które ciąglę się rozłacza i łączy ponownie:

Jest to dekoder satelitarny nc+ (chip: Sagemcom Broadband SAS).
      Urządzenie łączy się zarówno z siecią 2.4 GHZ jak i 5 GHZ, jakość sygnału i zasięg nie jest tutaj problemem.
      Tu są ustawienia mojej sieci wifi:

Czy mogę cokolwiek poprawić / zmienić aby naprawić lub zredukować ten problem ?
      Obie wiadomości pojawiają się niezależnie od użytego firmware, obecnie używam AsusWRT / Merlin 384.10_beta1.
      Z góry dziękuję za pomoc w rozwiązaniu problemu !

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Obserwuj nas:

• Create New...

Important Information

We use cookies for purposes related to advertising, social media and statistics. By continuing to browse this site, you agree to our use of cookies. All information required in this matter includes: Privacy Policy, Guidelines and Terms of Use.