Skocz do zawartości
milanoa

Przeniesienie HDD w Synology

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

milanoa
Dnia 2.02.2017 o 16:29, house napisał:

żaden z dysków nie zostanie sformatowany. Wyłącz stary NAS, wyjmij dyski, w takiej samej kolejności (1bay - dysk 1, 2bay - dysk 2) włóż w nowy serwer, uruchom i czekaj. System QTS powinien sam zmigrować ustawienia a dane pozostaną nienaruszone. W przypadku serwerów QNAP jest łatwiej niż w Synology dlatego, że system QTS instalowany jest na specjalnym module DOM flash. Tutaj znajdziesz więcej info : 

Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto, aby wyświetlić ukryty link.

W jaki sposób można tego dokonać w Synology i czy w ogóle jest taka możliwość.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
milanoa

Dzięki za info. Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
Temat został zamknięty jako rozwiązany.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości proszę użyć funkcji "Zgłoś ten post". 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• glorifyday
      Przez glorifyday
      Czy przeniesienie Windows 7 Pro OEM na nowy komputer jest mozliwe?
      Wiem, ze kiedys bylo to niezgodne z licencja OEM Microsoftu, ale cos mi chodzi po glowie, ze jakis wyrok ETS uniewaznil to ograniczenie.
    • Eleonor
      Przez Eleonor
      Tak testuję ten router i jak na razie szału nie ma .... najnowsze firmware i tak :

1.Rano nie miałem internetu ani po WiFi ani po kablu -- wchodzę do routera i widzę czerwony wykrzyknik i coś takiego :
        ograniczony dostęp czy coś w tym stylu .... robię uruchom ponownie i już jest net (miałem tak z 2 razy podczad całego dnia)
      2.Dałem diody LED na wyłączone - powinna tylko jedna świecić .... po jakimś czasie świeci od 2.4 GHz ...
      3.Jakoś długo mi się uruchamia .. z 2 minuty ..
      4.Media Serwer ... hmm bida....
      5.Smart Connect .. mam na auto i tu klimatyzacja którą mam Samsunga nie dostaje netu , drukarka HP także .... na tomato mam 2.4GHz ,mode Auto ,kanał 6 ,40Mhz ,lower ,AES
      6.Dlaczego pakiety widoczne w menu routera nie instalują się ?
      7.Przekierowanie portów 9091 i 51413 dla transmission zrobiłem ,niby działa lecz gdy wejdę w transmission web w ustawienia w zakładkę port gdzie jest 51414 to niżej jest że zamknięty a było open.

Jak na razie tylko tyle teraz wróciłem do R7000 z tomato -- Synology jutro podepnę znowu
    • Eleonor
      Przez Eleonor
      Cześć - mój pierwszy post - pozdrawiam Wszystkich
      Zastanawiam się mocno nad tym routerem i szukam info jak zainstalować dodatki typu transmission , mc itp...
      Dodatkowo interesowały by mnie takie rzeczy jak adblock czyli blokowanie reklam - mam to w R7000 z tomato i działa super
      działaja listy tego typu np:

Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto, aby wyświetlić ukryty link.  
      czy na tym Synology jest to możliwe ?

house wspomógłbyś jakimś tutorialem lub napisał co i jak ?
      pozdrawiam

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej wyjaśni nasza Polityka prywatności.