Jump to content
dao

Powolne odświeżanie miniatur zdjęć przez WD my cloud

Rate this topic

Recommended Posts

dao

Z 4Tb zajęty jest ok 1Tb. Same zdjęcia. Za każdym razem po ponownym włączeniu komputera i otwarciu katalogu ze zdjęciami od początku odświeżają się miniaturki co w przypadku katalogów z dużą ilościś zdjęć trwa ok 2 minuty. Czy jest sposób, żeby to naprawić ?

Wd podpięty do Netgear R7800, dostęp do wd po sieci 5Ghz.  

Edited by dao

house

nie znikają Ci czasem z dysku pliki Thumbs.db ? Zdjęcia przeglądasz jakimś Windowsem ?

dao

Przeglądam pod MacOs ale pod Win10 jest tak samo. Po uruchomieniu kompa i przejściu na dysk wszystko odświeża się, co trwa baaardzo długo - niektóre katalogi mają po kilka GB. Po tym procesie wszystko działa całkiem sprawnie. 

house

MacOSX tworzy ukryte pliki .DS_Store które działają podobnie do Thumbs.db w Windows - odpowiadają za miniaturki zdjęć w finderze. Można to wyłączyć tylko na udziałów sieciowych klepiąc w terminalu :

You do not have the required permissions to display the content of the code field.

zamiast miniatur będą wyświetlane ikony a przeglądanie folderów przyspieszy.

dao

A czy jest jakiś inny sposób na szybsze ładowanie miniaturek ? Są bardzo przydatne. Zastanawia mnie tylko to, że po załadowaniu wszystkich miniatur, po ponownym otwarciu katalogu miniaturki są natychmiast widoczne i nie ładują się. 

Czy szybszy NAS poprawiłby sytuację ? 

house
9 minut temu, dao napisał:

Czy szybszy NAS poprawiłby sytuację ? 

zdecydowanie tak, tutaj przecież mówimy jedynie o dysku podpiętym do routera.

dao

Pisałem raczej o WD my cloud. Dysk do routera to prawdziwa padaka. Z metra nie daje rady. 

Generalnie chodzi mi o jakiś szybki NAS szczególnie po wifi. 

house

Wybacz, źle Cię zrozumiałem :) WD MyCloud też nie jest orłem wydajności wbrew pozorom. Możesz rozejrzeć się w sprzęcie Synology i Qnap. To że będziesz przeglądał zasoby po WiFi, tym bardziej w 5 GHz, nie ma znaczenia. Organizacja zdjęć na takich urządzeniach wygląda mistrzowsko (np photo station).

house

Tutaj odpowiedź jest prosta - Qnap TS-131P - mocniejszy CPU i więcej pamięci RAM, ale tylko 1 dysk :/ 

dao

Wkradł się błąd. Myślałem raczej o ds116 vs ts131p. Dysk roboczy. Ważne dane archiwizuję na zewnętrznych, a nie na takich co cały czas pracują. Stąd jednozatokowy. 

Edited by dao

house

W tym przypadku DS116 :) 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• wisnia
      By wisnia
      Witam, 
      Jak włączyć na synology pobieranie plików z linku, który jak udostępniony na www ?
    • waldi1888
      By waldi1888
      Mam skonfigurowany FTP i  chciałbym udostępniać pliki na zewnątrz ale wyskakuje komunikat "Ten adres zawiera numer portu sieciowego, który zazwyczaj nie jest wykorzystywany do przeglądania stron WWW. Firefox anulował żądanie dla bezpieczeństwa użytkownika".
      Mam ustawiony port 21 na routerze i podany na synology w usługach plików -> FTP. 
      Gdzie leży problem, że nie mogę otwierać stron z zewnętrznym IP i portem 21?
      Wewnątrz sieci działa. Kiedy najeżdżam na folder i wybieram udostępnione łącze, kopiuję adres i wklejam w przeglądarkę to się otwiera.
      Ale gdy wybieram na tym folderze "Utwórz żądanie pliku" i kopiuje łącze i wklejam w przeglądarkę to wyskakuje komunikat jak wyżej "Ten adres zawiera numer portu sieciowego, który zazwyczaj nie jest wykorzystywany do przeglądania stron WWW. Firefox anulował żądanie dla bezpieczeństwa użytkownik".
    • Zildijan
      By Zildijan
      Prośba o pomoc.
      Zamontowałem Intel 9260 na 2 laptopach, które łączą się w Firmie z dużą bazą produktów.
      Oba laptopy del 5770 łączą się z routerem przez Wi-Fi.  Baza produktów jest na jednym z laptopów i ładuje się 16 sekund. Na drugim baza ładuje się ponad minutę.
      Router jest 2 i 4 metry od sprzętu.

Obecny router to z UPC, który nie obsługuje kanału 160 MHz. Na 80 MHz transfer pomiędzy laptopami wynosi 200-250 Mb/s, więc czas na nowy router.
      W SpeedTest wynik internetu jest niemal 500 Mb/s na 30 Mb/s, czyli maksymalny.

1) Polećcie proszę jakiś router, który wyciągnie jak najwięcej transferu przez WLAN pomiędzy laptopami.
      Mnie osobiście zainteresowały:
      SYNOLOGY RT2600ac
      LINKSYS WRT32X
      NETGEAR Nighthawk X4S Smart R7800
      NETGEAR Nighthawk XR500-100EUS
      Netgear Orbi 2200Mb/s AC Tri-Band
      D-LINK DIR-882 EXO AC2600
      ARCHER C3200 AC3200 TRI-BAND
      2) Na https://www.chip.pl/ranking/routery-wifi-n/ są testy routerów, ale nie rozumiem dlaczego najszybszy ma ok 400 Mb/s transferu (ok 50MB/s), a u Was wychodzi nawet 100 MB/s?

3) Czy warto kupić router z Triband, jak ma służyć tylko do pracy (nie do gier) czy nie warto?

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.
  • Create New...

Important Information

We use cookies for purposes related to advertising, social media and statistics. By continuing to browse this site, you agree to our use of cookies. All information required in this matter includes: Privacy Policy, Guidelines and Terms of Use.