Jump to content
strusmig

Czy repeater to jest to czego potrzebuje?

Rate this topic

Recommended Posts

strusmig

Witajcie.

Znajomy ma Liveboxa od Orange i Wi-Fi nie łapie mu w całym domu. Jak ten problem można rozwiązać? Mi pierwsze co przyszło do głowy to jakiś AP z funkcją repeatera.

Moje propozycje

Do wydania jest ~100-130 zł. Jesteście w stanie coś polecić? Ja kompletnie nie orientuje się na rynku urządzeń sieciowych i nie wiem co jest warte zachodu, a i czy w ogóle repeater to jest to czego mój znajomy powinien szukać?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam!

house

Repeater to ostatnia rzecz, której Twój znajomy powinien szukać. Urządzenia w tym budżecie używają jednego układu radiowego do odbioru i rozsyłania sygnału sieci bezprzewodowej, więc wydajność stoi na miernym poziomie.  Pomijam fakt, że wszystkie wymienione extendery to jedynie 802.11n. Najlepszym rozwiązaniem byłby zwykły kabel sieciowy z jakimś tanim AP na końcu, nawet tanim routerem w trybie AP

strusmig

Polecasz jakieś konkretne urządzenie w tej kwocie (do 100-130 zł)?

house

w tej kwocie dużego pola manewru nie ma, sensownym rozwiązaniem będzie router Asus RT-N12vD

• Like it 1

house
Temat został zamknięty jako rozwiązany.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości proszę użyć funkcji "Zgłoś ten post". 

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• waldi1888
      By waldi1888
      Mam skonfigurowany FTP i  chciałbym udostępniać pliki na zewnątrz ale wyskakuje komunikat "Ten adres zawiera numer portu sieciowego, który zazwyczaj nie jest wykorzystywany do przeglądania stron WWW. Firefox anulował żądanie dla bezpieczeństwa użytkownika".
      Mam ustawiony port 21 na routerze i podany na synology w usługach plików -> FTP. 
      Gdzie leży problem, że nie mogę otwierać stron z zewnętrznym IP i portem 21?
      Wewnątrz sieci działa. Kiedy najeżdżam na folder i wybieram udostępnione łącze, kopiuję adres i wklejam w przeglądarkę to się otwiera.
      Ale gdy wybieram na tym folderze "Utwórz żądanie pliku" i kopiuje łącze i wklejam w przeglądarkę to wyskakuje komunikat jak wyżej "Ten adres zawiera numer portu sieciowego, który zazwyczaj nie jest wykorzystywany do przeglądania stron WWW. Firefox anulował żądanie dla bezpieczeństwa użytkownik".
    • nowy57
      By nowy57
      witam 
      posiadam dell precision 5530 
      Intel Wireless-AC 9260 2x2 802.11ac + BT5.0 (vPro)

przy ustawieniu szerokosci kanalu na 160Mhz osiagam fizycznie 700/200 
      router Netgear Nighthawk X4S D7800

dla przyklady na mackbooku pro osiagam 800/400 
      czyli predkosci mojego łącza internetowego 

prosze o porade na jaka karte moglbym wymienic by osiagac predkosci te z macbooka 
      thx . 
    • Coran
      By Coran
      Witam
      Mam problem z zasięgiem WIFI na drugim końcu mieszkania. Poproszę o radę.
      Moje mieszkanie jest prostokątem 4-5m na 12 m. Internet mam z sieci telewizji kablowej, zlokalizowanej w jednym końcu mieszkania( sypialnie ).  Router linksys6500 jest zlokalizowany w pobliżu modemu kablówki.  Do routera jest podłączony kablem  komputer syna ( granie online) i telewizor ( filmy). Problem jest  w drugiej części mieszkania tzw. salon. Po drodze są właściwie 3 ściany.
      Sprzęt którego używam po wifi
      laptop asus - intel dual band  M-7260  - używam pasmo 5 MHz - w salonie bardzo słabo działa ( na 2.4 też )
      laptop thinkpad  - realtec 2x2 11bgn wireless lan m.2 - używam pasmo 5 MHz (jakoś działa) - całkiem nieźle sobie radzi
      iphone 6s - używam pasmo 2.4 MHz - lepiej niż asus ale też bieda
      + 2 inne komórki też na pasmo 2.4
      Zrobiłem pewne przymiarki - router na długim przewodzie do przedpokoju - tu wydaje się miejsce ok  na drugie urządzenie. Około 4 m od kablówki (2 ściany ) i 8 m do końca salonu (otwarte )
      Póki co wpadłem na dwa rozwiązania  -
      1. kupuję drugi router z opcją repeatera - jaki ? i czy to będzie sprawnie działać ?
      2. kupuję drugi router jako access point - jaki ? i przebijam się kablem przez ściany z sypialni do przedpokoju.
      Wolałbym opcję pierwszą
      W salonie chciałbym też mieć możliwość obejrzenia TV.Zastanawiam się nad kupnem dodatkowej karty wifi AC na usb do asusa o ile będę miał sensowny zasięg w salonie - jaka karta ?

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Obserwuj nas:

• Create New...

Important Information

We use cookies for purposes related to advertising, social media and statistics. By continuing to browse this site, you agree to our use of cookies. All information required in this matter includes: Privacy Policy, Guidelines and Terms of Use.