Skocz do zawartości
strusmig

Czy repeater to jest to czego potrzebuje?

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

strusmig

Witajcie.

Znajomy ma Liveboxa od Orange i Wi-Fi nie łapie mu w całym domu. Jak ten problem można rozwiązać? Mi pierwsze co przyszło do głowy to jakiś AP z funkcją repeatera.

Moje propozycje

Do wydania jest ~100-130 zł. Jesteście w stanie coś polecić? Ja kompletnie nie orientuje się na rynku urządzeń sieciowych i nie wiem co jest warte zachodu, a i czy w ogóle repeater to jest to czego mój znajomy powinien szukać?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Repeater to ostatnia rzecz, której Twój znajomy powinien szukać. Urządzenia w tym budżecie używają jednego układu radiowego do odbioru i rozsyłania sygnału sieci bezprzewodowej, więc wydajność stoi na miernym poziomie.  Pomijam fakt, że wszystkie wymienione extendery to jedynie 802.11n. Najlepszym rozwiązaniem byłby zwykły kabel sieciowy z jakimś tanim AP na końcu, nawet tanim routerem w trybie AP

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
strusmig

Polecasz jakieś konkretne urządzenie w tej kwocie (do 100-130 zł)?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

w tej kwocie dużego pola manewru nie ma, sensownym rozwiązaniem będzie router Asus RT-N12vD

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
Temat został zamknięty jako rozwiązany.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości proszę użyć funkcji "Zgłoś ten post". 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• lycone
      Przez lycone
      Przeprowadziłem się do nowego domu. Kupiłem Asusa RT-AC86U, który stoi w garażu (gniazdo z internetu tam jest niestety). Zasięg na dole w salonie (garaż za ścianą) jest w porządku, ale na piętrze prawie nie ma Wi-Fi. Router ma problem, żeby przebić się przez strop. Myślałem, aby dokupić drugiego Asusa i podłączyć go do skrętki na piętrze, aby działał w AiMesh. Ewentualnie zamiast niego kupić 2x Ubiquiti i wyłączyć wifi w tym Asusie i postawić 1 szt Ubiquiti w salonie na dole i 1 szt na piętrze. To drugie rozwiązanie jest droższe i moje pytanie brzmi czy uzyskam jakąś przewagę między 2x Asus? 

Mam w domu około 8 urządzeń podłączonych kablem i 25 - 30 urządzeń na WiFi. 
    • glorifyday
      Przez glorifyday
      Cześć, jeśli można, szybkie pytanie...

Czy parametr CL ma znaczenie dla wyboru zamiennika pamieci?

Padla mi kosc DDR3-1600 CL9 SDRAM Kingstona (jedna z dwoch KHX16C9K2/16X).
      https://www.kingston.com/datasheets/KHX16C9K2_16X.pdf
      Probuje skorzystac z wieczystej gwarancji, ale dostalem informacje, ze kosci nie sa juz produkowane i nie ma bezposrednich zamiennikow.

Wydaje mi sie, ze jako zamiennik moze byc dowolna pamiec SDRAM typu DDR3-1600, rowniez CL10 albo CL11?

Na jakie parametry nalezy zwrocic uwage? Pewnie na woltaz (1.5V). Ale czy na cos jeszcze?

Pracownica Kingstona chciala dobrac pamiec pod model plyty glownej (Asus P7P55D), ale okazalo sie, ze Kingston nie ma tej plyty w bazie kompatybilnosci i nie wie, co dobrac.

Na oko wychodzi mi, ze odpowiednikiem bedzie HX316C10FK2/16
      https://www.kingston.com/dataSheets/HX316C10FK2_16.pdf
      Nada sie?

Ewentualnie jeszcze ValueRAM KVR16N11K2/16 https://www.kingston.com/dataSheets/KVR16N11K2_16.pdf

W robocie uzywam komputera Lenovo ThinkCentre M83, ktory tez ma pamieci DDR3 1600MHz, 1.5V.
      Dla niego Memory Finder znalazl moduly pojedyncze (w sensie nie sprzedawane w parach a pojedynczo, czyli nie sa to tzw.kity x2) :
      8GB Module - DDR3 1600MHz
      Part Number: KCP316ND8/8
      Specs: DDR3 , 1600MHz , Non-ECC , CL11 , X8 , 1.5V , Unbuffered , DIMM , 240-pin
      https://www.kingston.com/en/memory/search?DeviceType=2&Mfr=LEN&Line=ThinkCentre&Model=85660&Capacity=8

Mysle, ze te tez sie nadadza, ale dziwne, ze dla M83 Kingston nie proponuje w ogole ani HyperX ani kitów x2, a tylko pojedyncze kosci (ztcw. to nie ma znaczenia dla pracy Dual Channel, to znaczy nie musze miec kitu x2).

Czy HyperX sa "lepciejsze" od tych zwyklych "zielonych" kosci?
      W dodatku sa HyperX w roznych kolorach. Jakie to ma znaczenie?

Podejrzewam, ze skoro pamiec, ktora padla to byl HyperX Genesis "niebieski", to jako zamiennik powinienem znow dostac HyperX "niebieski"?

Teraz z kolei probowalem na stronie Kingstona wyszukac po plycie glownej i dla linii P7 Asusa rzeczywiscie nie mozna wyszukac, za to mozna dla P6 - P6X58-E PRO.
      Tu przy ograniczeniu na 8GB/modul i predkosc 1600MHz pokazuje calkiem sporo
      - dwa ValueRAMy: KVR16N11/8, KVR16N11H/8
      - HyperX FURY: Blue HX316C10F/8, Black HX316C10FB/8, Red HX316C10FR/8 i White HX316C10FW/8
      I ani jednego kitu x2.

Od czego to zalezy? Mozna sie w tym pogubic...
      https://www.kingston.com/en/memory/search?DeviceType=7&Mfr=ASU&Line=P6 Motherboard&Model=76487&Capacity=8&Speed=1600MHz

---

Jeszcze jeden trop: Kingston jednak wyszukuje zamiennik po numerze pierwotnej czesci:
      KHX16C9K2/16X Replaced by HX316C9SRK2/16
      https://www.kingston.com/pl/memory/search/discontinuedpartnumbers?partId=KHX16C9K2%2F16X

Podejrzewam, ze generalnie kazda z wyzej wymienionych opcji będzie dobra, ale chcialem sie upewnic.
    • Karol
      Przez Karol
      Udało mi się postawić TL-WR740n na oprogramowaniu openwrt jako router na piętrze. Zasięg jest idealny.
      Mam jednak mętlik, z powody różnych poradników internetowych. Skonfigurowałem TP Linka zgodnie z opisami na forum Openwrt, podpięty do LAN (nie do WAN), wyłączone dhcp, nadany kolejny IP 192.168.1.2. WIFI z tą samą nazwą, inny kanał. Czy na Asusie 1200G+ powinienem jednak użyć funkcji WDS (dodać TP Linka jako punkt dostępowy) i wybrać ten sam kanał, czy jednak pozostawić oba urządzenia na różnych kanałach?
      Wiem, że to pytanie odbiega od założonego przeze mnie tematu.

...

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Używamy plików cookie do celów związanych z reklamami, mediami społecznościowymi i statystykami. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.