Jump to content
dao

Jak połączyć drukarkę z siecią 5 Ghz?

Recommended Posts

dao

Drukarka pracuje tylko po paśmie 2,4 Gh, a cała sieć jest na 5Ghz. Jak udostępnić w takim razie drukarkę. Przedstawienie sieci na 2,4 mocno ją spowalnia dlatego szukam innego rozwiązania. 

house

Drukarka obsługuje jedynie pasmo 2,4 GHz ? 

Idanit
4 godziny temu, dao napisał:

Drukarka pracuje tylko po paśmie 2,4 Gh, a cała sieć jest na 5Ghz. Jak udostępnić w takim razie drukarkę. Przedstawienie sieci na 2,4 mocno ją spowalnia dlatego szukam innego rozwiązania. 

Nie do końca rozumiem, nie musisz łączyć wszystkich urządzeń z siecią 2,4GHz tylko drukarkę, reszta niech zostanie na 5GHz. To jest jedna siec wiec wszystkie urządzenia się zobaczą. O jakim spowolnieniu myślisz?

Edited by Idanit
  • Like it 1

dao

Na 2,4GHz net jest połowę wolniejszy niż na 5Ghz stąd ta pierwsza odeszła w zapomnienie. Ale drukarka tylko z nią się dogaduje. Czyli nie jest istotne, że są dwie sieci 5 i 2,4 ale, że spina je ten sam router ? Czy dobrze rozumiem ?  

• Like it 1

dimson

Dobrze rozumiesz. Zostaw drukarkę na 2.4GHz ( w sumie i tak innej opcji nie masz skoro nie obsługuje ona 5GHz)

• Like it 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• waldi1888
      By waldi1888
      Mam pytanie jak zrobić backup dysków na odległość z różnych miast? Chodzi mi o to, że znajomy prowadzi catering i chciałby zgrywać dane z komputerów na razie w jednym mieście, ale już planuje otworzyć filię w innych miastach i chciałby nie utracić  danych z tych komputerów. Jaka aplikacja w synology pozwala na zdalny backup?
    • Coran
      By Coran
      Witam
      Mam problem z zasięgiem WIFI na drugim końcu mieszkania. Poproszę o radę.
      Moje mieszkanie jest prostokątem 4-5m na 12 m. Internet mam z sieci telewizji kablowej, zlokalizowanej w jednym końcu mieszkania( sypialnie ).  Router linksys6500 jest zlokalizowany w pobliżu modemu kablówki.  Do routera jest podłączony kablem  komputer syna ( granie online) i telewizor ( filmy). Problem jest  w drugiej części mieszkania tzw. salon. Po drodze są właściwie 3 ściany.
      Sprzęt którego używam po wifi
      laptop asus - intel dual band  M-7260  - używam pasmo 5 MHz - w salonie bardzo słabo działa ( na 2.4 też )
      laptop thinkpad  - realtec 2x2 11bgn wireless lan m.2 - używam pasmo 5 MHz (jakoś działa) - całkiem nieźle sobie radzi
      iphone 6s - używam pasmo 2.4 MHz - lepiej niż asus ale też bieda
      + 2 inne komórki też na pasmo 2.4
      Zrobiłem pewne przymiarki - router na długim przewodzie do przedpokoju - tu wydaje się miejsce ok  na drugie urządzenie. Około 4 m od kablówki (2 ściany ) i 8 m do końca salonu (otwarte )
      Póki co wpadłem na dwa rozwiązania  -
      1. kupuję drugi router z opcją repeatera - jaki ? i czy to będzie sprawnie działać ?
      2. kupuję drugi router jako access point - jaki ? i przebijam się kablem przez ściany z sypialni do przedpokoju.
      Wolałbym opcję pierwszą
      W salonie chciałbym też mieć możliwość obejrzenia TV.Zastanawiam się nad kupnem dodatkowej karty wifi AC na usb do asusa o ile będę miał sensowny zasięg w salonie - jaka karta ?

• Zildijan
      By Zildijan
      Prośba o pomoc.
      Zamontowałem Intel 9260 na 2 laptopach, które łączą się w Firmie z dużą bazą produktów.
      Oba laptopy del 5770 łączą się z routerem przez Wi-Fi.  Baza produktów jest na jednym z laptopów i ładuje się 16 sekund. Na drugim baza ładuje się ponad minutę.
      Router jest 2 i 4 metry od sprzętu.

Obecny router to z UPC, który nie obsługuje kanału 160 MHz. Na 80 MHz transfer pomiędzy laptopami wynosi 200-250 Mb/s, więc czas na nowy router.
      W SpeedTest wynik internetu jest niemal 500 Mb/s na 30 Mb/s, czyli maksymalny.

1) Polećcie proszę jakiś router, który wyciągnie jak najwięcej transferu przez WLAN pomiędzy laptopami.
      Mnie osobiście zainteresowały:
      SYNOLOGY RT2600ac
      LINKSYS WRT32X
      NETGEAR Nighthawk X4S Smart R7800
      NETGEAR Nighthawk XR500-100EUS
      Netgear Orbi 2200Mb/s AC Tri-Band
      D-LINK DIR-882 EXO AC2600
      ARCHER C3200 AC3200 TRI-BAND
      2) Na https://www.chip.pl/ranking/routery-wifi-n/ są testy routerów, ale nie rozumiem dlaczego najszybszy ma ok 400 Mb/s transferu (ok 50MB/s), a u Was wychodzi nawet 100 MB/s?

3) Czy warto kupić router z Triband, jak ma służyć tylko do pracy (nie do gier) czy nie warto?

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Obserwuj nas:

• Create New...

Important Information

We use cookies for purposes related to advertising, social media and statistics. By continuing to browse this site, you agree to our use of cookies. All information required in this matter includes: Privacy Policy, Guidelines and Terms of Use.