Skocz do zawartości
dididrogba

Modem lub Router Plus

Rekomendowane odpowiedzi

dididrogba

Witam

Chcę zakupić internet w plusie bez sprzętu, za który nie chcę płacić operatorowi opłat miesięcznych i postanowiłem poprosić was o pomoc.

Nie wiem co kupić czy router z modemem, czy sam modem + router aby to wszystko stabilnie chodziło.

Może ktoś coś podpowiedzieć w miarę możliwości by ceny nie były za wysokie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Najtańszym rozwiązaniem będzie router + kompatybilny modem, ale to rozwiązanie ma też kilka minusów (jak problemy ze wznowieniem połączenia, potrzeba modyfikacji samego modemu np hilink - nonhilink itp). 300 PLN należy liczyć z prosty router Asus + 100 PLN za modem. W tej cenie wolałbym dołożyć i kupić dedykowane urządzenie z wbudowanym gniazdem kart SIM. D-Link DWR-921 to obecnie koszt ok 400 PLN, TP-Link MR200 ok 550 PLN, Zyxel LTE3301 to również ok 550 PLN. Poczytaj o tych urządzeniach tutaj : 

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość linków.

Najstabilniejszym rozwiązaniem będzie router w wbudowanym modemem. Niestety koszt tych rozwiązań nie jest mały. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dididrogba

Zyxel LTE3301 chyba ten będzie najlepszym wyborem, co o tym myślisz @house. Szkoda że nie ma 5 GHz.

Czy wybrać TP-Link MR200

Edytowane przez dididrogba

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Niestety nie ma radia 5 GHz, a zasięg 2,4 GHz jest taki sobie. Jednak jako modem sprawdza się bardzo dobrze. Nic nie stoi na przeszkodzie aby w przyszłości dokupić osobny router z mocnym zasięgiem, przestawić zyxel'a w tryb bridge i cieszyć się zarówno szybkim LTE jak i WiFi. TP-Link MR200 to fajne urządzenie, z dobrym FW, jednak nie wiem jak do końca sprawdza się w lokalizacji np z LTE+

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dididrogba

Gorzej będzie jak będzie słaby sygnał bo chyba nie ma wejścia na zewnętrzną antenę. Sam już nie wiem co kupić, czy lepiej coś co w ofercie ma sieć plus.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

podobno ciekawy jest Huawei B315 : 

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość linków.

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dimson

potwierdzam, B315 wydaje sie być najlepszą opcją ( przy odrobinie daje możliwość wymuszania konkretnego pasma )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dididrogba

Skusiłem się na B315 i po zmianie oprogramowania śmiga całkiem nieźle. @House dziękuję Ci bardzo, wiem że na Ciebie można zawsze liczyć.

Po zmianie oprogramowania można wyłączyć ten nieszczęsny pin aby po zaniku prądu router sam się łączył  z siecią.

Oczywiście można ustawić sobie sieć ręcznie tylko LTE.

pozdrawiam serdecznie

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
Temat został zamknięty jako rozwiązany.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości proszę użyć funkcji "Zgłoś ten post". 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• OpenITbot
      Przez OpenITbot
      UPC Polska, jako pierwszy ogólnopolski operator, rozpoczyna oferowanie konsumentom światłowodowy internet o prędkości 1Gb/s. Warszawa będzie pierwszym Giga Miastem w Polsce i drugim w europejskiej sieci Liberty Global, obok niemieckiego Bochum, które skorzysta z wdrożenia tego standardu. UPC będzie stopniowo ogłaszać dostępność giga prędkości w innych lokalizacjach.
      Oferta 1 GB/s od samego początku dostępna będzie dla klientów w Warszawie. Zamawianie nowej usługi w przedsprzedaży (od 23 sierpnia) możliwe będzie na stronie internetowej upc.pl, jak i w pozostałych kanałach sprzedaży. 
      Wraz z nową ofertą UPC podniesie również jakość domowego Wi-Fi dzięki modemowi Giga Connect Box. Jedną z rynkowych przewag urządzenia jest system Smart Wi-Fi, który zarządza siecią bezprzewodową w domu lub biurze. Oprogramowanie m.in inteligentnie zarządza podziałem łącza pomiędzy podłączonymi do sieci urządzeniami, zapewniając użytkownikom bezproblemowe, optymalne połączenie z internetem.

Więcej informacji : https://www.upc.pl/internet/poznaj/giga/

Zobacz cały artykuł
    • OpenITbot
      Przez OpenITbot
      UPC Polska, jako pierwszy ogólnopolski operator, rozpoczyna oferowanie konsumentom światłowodowy internet o prędkości 1Gb/s. Warszawa będzie pierwszym Giga Miastem w Polsce i drugim w europejskiej sieci Liberty Global, obok niemieckiego Bochum, które skorzysta z wdrożenia tego standardu. UPC będzie stopniowo ogłaszać dostępność giga prędkości w innych lokalizacjach.
      Oferta 1 GB/s od samego początku dostępna będzie dla klientów w Warszawie. Zamawianie nowej usługi w przedsprzedaży (od 23 sierpnia) możliwe będzie na stronie internetowej upc.pl, jak i w pozostałych kanałach sprzedaży. 
      Wraz z nową ofertą UPC podniesie również jakość domowego Wi-Fi dzięki modemowi Giga Connect Box. Jedną z rynkowych przewag urządzenia jest system Smart Wi-Fi, który zarządza siecią bezprzewodową w domu lub biurze. Oprogramowanie m.in inteligentnie zarządza podziałem łącza pomiędzy podłączonymi do sieci urządzeniami, zapewniając użytkownikom bezproblemowe, optymalne połączenie z internetem.

Więcej informacji : https://www.upc.pl/internet/poznaj/giga/
    • strusmig
      Przez strusmig
      Witam,
      znajomy szuka routera do mieszkania około 60 m2. Aktualnie dysponuje łączem 100 Mb/s (z perspektywą na więcej - 300 Mb/s). Z łączności przewodowej korzysta tylko komputer stacjonarny, zaś z bezprzewodowej cała reszta urządzeń (laptop, 3 smartfony oraz telewizor).

Czy w kwocie 150-200 zł znajdzie się urządzenie, które będzie w pełni umożliwiało wykorzystanie obecnego łącza (100 Mb/s) jak i przyszłego (300 Mb/s) po Wi-Fi? Oczywiście priorytetem jest stabilna praca urządzenia. W eterze jest dosyć duże zagęszczenie sieci w paśmie 2.4 GHz, ale niektóre urządzenia w domu obsługują już pasmo 5 GHz.

Z góry dziękuję za pomoc.

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.