Jump to content
Sign in to follow this  
dididrogba

Modem lub Router Plus

Recommended Posts

dididrogba

Witam

Chcę zakupić internet w plusie bez sprzętu, za który nie chcę płacić operatorowi opłat miesięcznych i postanowiłem poprosić was o pomoc.

Nie wiem co kupić czy router z modemem, czy sam modem + router aby to wszystko stabilnie chodziło.

Może ktoś coś podpowiedzieć w miarę możliwości by ceny nie były za wysokie.

house

Najtańszym rozwiązaniem będzie router + kompatybilny modem, ale to rozwiązanie ma też kilka minusów (jak problemy ze wznowieniem połączenia, potrzeba modyfikacji samego modemu np hilink - nonhilink itp). 300 PLN należy liczyć z prosty router Asus + 100 PLN za modem. W tej cenie wolałbym dołożyć i kupić dedykowane urządzenie z wbudowanym gniazdem kart SIM. D-Link DWR-921 to obecnie koszt ok 400 PLN, TP-Link MR200 ok 550 PLN, Zyxel LTE3301 to również ok 550 PLN. Poczytaj o tych urządzeniach tutaj : https://openitforum.pl/index/recenzje/network/mobile/

Najstabilniejszym rozwiązaniem będzie router w wbudowanym modemem. Niestety koszt tych rozwiązań nie jest mały. 

dididrogba

Zyxel LTE3301 chyba ten będzie najlepszym wyborem, co o tym myślisz @house. Szkoda że nie ma 5 GHz.

Czy wybrać TP-Link MR200

Edited by dididrogba

house

Niestety nie ma radia 5 GHz, a zasięg 2,4 GHz jest taki sobie. Jednak jako modem sprawdza się bardzo dobrze. Nic nie stoi na przeszkodzie aby w przyszłości dokupić osobny router z mocnym zasięgiem, przestawić zyxel'a w tryb bridge i cieszyć się zarówno szybkim LTE jak i WiFi. TP-Link MR200 to fajne urządzenie, z dobrym FW, jednak nie wiem jak do końca sprawdza się w lokalizacji np z LTE+

dididrogba

Gorzej będzie jak będzie słaby sygnał bo chyba nie ma wejścia na zewnętrzną antenę. Sam już nie wiem co kupić, czy lepiej coś co w ofercie ma sieć plus.

house

podobno ciekawy jest Huawei B315 : 

Sorry, only registered users can display links :(

• Like it 1

dimson

potwierdzam, B315 wydaje sie być najlepszą opcją ( przy odrobinie daje możliwość wymuszania konkretnego pasma )

dididrogba

Skusiłem się na B315 i po zmianie oprogramowania śmiga całkiem nieźle. @House dziękuję Ci bardzo, wiem że na Ciebie można zawsze liczyć.

Po zmianie oprogramowania można wyłączyć ten nieszczęsny pin aby po zaniku prądu router sam się łączył  z siecią.

Oczywiście można ustawić sobie sieć ręcznie tylko LTE.

pozdrawiam serdecznie

• Like it 1

house
Temat został zamknięty jako rozwiązany.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości proszę użyć funkcji "Zgłoś ten post". 

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• marmod
      By marmod
      Witam

Czas nadszedł wymienić stary router TP-LINK 1043v1 na coś nowego, który obsłuży połączenie internetowe1Gb/1Gb, VPN, VALN, ochronę dla dzieci  oraz NAS Synology 214 play (który będzie obsługiwany w 100% ). Koszt do 1000 zł może trochę więcej
    • Marcin Goc
      By Marcin Goc
      Witam serdecznie,

Chcę zakupić drugi router do domu dwu piętrowego. Obecnie router jest na piętrze, a na dole nie ma zasięgu. Jako, że jestem zielony chciałem sie poradzic jakie drugie urzadzenie kupic, żeby podłaczyć go do routera u góry, jakie informacje jeszcze musze podać?
    • KarolA
      By KarolA
      Witam.
      Czy możecie mi podpowiedzieć jaki jaki router ustawić w trybie brigde, a jaki jako router mam r7500 i ac87u. z resztą nawet nie wiem czy potrzebuję oba.
      jeden jest na parterze drugi na pietrze. Wcześniej używałem tylko ac87u i jakoś szło, zmieniłem lapka teraz mam Msi i kartę wifi Intel3165 jakoś mnie ta karta nie powala.
      Macie jakiś pomysł jak najlepiej wykorzystać potencjał tych urządzeń. A i nie wiem dlaczego nie widzę mojego dysku podpiętego do ac87u. na nowym lapku. sprawdzę czy na starym widzę.

aa i ja używam kompa na piętrze.
      i zastanawiam się nad zmianą karty wifi.

Na drugim lapku starym acerze ze zmienioną kartą wifi na ac broadcom ( nie pamiętam jaka ) lepiej zestawia się łącze na 5GHz do routera ac87u na parterze 866Mb/s niż do r7500 na pietrze ( tu używam lapka ). łącze zestawia się na 400Mb/s.
      Testowałem transfery do HDD podpiętego do ac87u i tu to samo szybciej bezpośrednio do ac87u niż przez stojący bliżej r7500.
      Nie kumam dlaczego tak jest.

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci.
Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.
  • Create New...

Important Information

We use cookies for purposes related to advertising, social media and statistics. By continuing to browse this site, you agree to our use of cookies. All information required in this matter includes: Privacy Policy, Guidelines and Terms of Use.