Skocz do zawartości
house

Synology RT2600ac - nowy router AC2600

Rekomendowane odpowiedzi

koRnac

Było już o tej aktualizacji w poście 233.

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
emer

masz racje - przepraszam ...

a propos, nie widzę numerów postów - coś muszę zmienić w konfiguracji  forum?

@house - myślę ze TEN post nie na temat można usunąć ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
stiwi

Czy w przypadku dual wan, w opcji interface check, dodajecie strony jakie ma sprawdzać? Jakie to ma znaczenie?

eVyqcqz.png

Do czego są ustawienia adresu email w opcjach?

EJKE6xZ.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
koRnac

Jeśli ma być sprawdzanie, to konieczne jest wskazanie jakiegoś adresu który będzie zawsze osiągalny. Ja zawsze wpisuje adres DNSu np tepsy lub google, one zawsze działają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
stiwi
4 minutes ago, koRnac said:

Jeśli ma być sprawdzanie, to konieczne jest wskazanie jakiegoś adresu który będzie zawsze osiągalny. Ja zawsze wpisuje adres DNSu np tepsy lub google, one zawsze działają.

Nie wiem do końca jaka jest metodyka działania tej funkcji, ale pewnie bardziej chodzi o podanie fizycznego adresu np google.com , microsoft.com . Zapewne sam adres IP też wystarczy, ale użyli słowa "sites" a nie "IP". I ta opcja na pewno nie jest konieczna, żeby dual wan czy też interface check działał poprawnie, to raczej dodatkowa opcja, dlatego pytam jaki ma wpływ na jej działanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
2 godziny temu, stiwi napisał:

ale użyli słowa "sites" a nie "IP".

Aby jednocześnie sprawdzić działanie jednej z podstawowych usług - czyli DNS :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
stiwi

Z tego co przeczytałem na forum Synology, obecna metodyka sprawdzania interfejsu sieciowego przy ustawieniu dual wan polega na pingowaniu bramy dostępowej tzw. gateway. Zresztą gateway jest ustawiony domyślnie na ON w ustawieniach interface check. Brak odpowiedzi z bramy powoduje, że router myśli iż dany WAN nie działa i wtedy robi failover. Może się zdarzyć, że niektóre bramy nie odpowiadają na ping i wówczas dodanie adresów stron lub adresów IP jak wspomniał @koRnac rozwiązuje ten problem.

Dalej nie jestem pewien do czego lub jakich ustawień służy adres email w ustawieniach administratora konta. Poprzez pełną autoryzację lub też podanie hasła wygląda to jakby router mógł odbierać albo wysyłać maile (jest też opcja synchronizacji kontaktów), ale nie jest napisane w jakim celu?

Edit:

No to jest pierwszy zawód. Jak jest router np LTE z NATem, w moim przypadku B315, to failover nie działa prawidłowo. Router pinguje bramę a więc w tym przypadku adres dostępowy B315, pomimo próby wyłaczenia pingowania bramy i dodania stron np google.com i wp.pl , też nie działa. Jak odtworzyć problem:

1. Router z NATem np B315 LTE ustawić jako łącze główne (primary)

2. Ustawić failover na łącze zapasowe

3. Połączyć się z B315 i manualnie rozłączyć LTE

4. Synology nie przeskoczy na failover

Próbowałem:

- wyłączyć bramę (gateway) i dodać google.com jak i wp.pl w interface check

- włączyć bramę i dodać w/w adresy w interface check

- wyłączyć interface check całkowicie

Edit 2:

Problem powyższy rozwiązany. Synology ma bug moim zdaniem w sposobie działania interface check oraz zachowania się DNSów pomimo ich wpisania na sztywno. W przypadku ustawienia dual wan, gdzie jakikolwiek WAN jest za NATem (np router LTE B315) należy użyć adresów IP w interface check (np 1.1.1.1 i/lub 8.8.8.8), wyłączyć bramę (Gateway). Nie należy używać adresów www np google.com albo wp.pl . Problem polega na tym, że w przypadku odpytania tych adresów poprzez B315, Synology dostaje prawidłową odpowiedź z powodu podwójnej bramy:

PING wp.pl (192.168.8.1) 56 data bytes
64 bytes from 192.168.8.1: icmp_seq=0 ttl=63 time=1.331 ms (B315)
64 bytes from 192.168.8.1: icmp_seq=1 ttl=63 time=1.263 ms (B315)

traceroute to wp.pl (192.168.8.1), 64 hops max, 52 byte packets
1  192.168.88.1 (192.168.88.1)  0.891 ms  0.459 ms  0.495 ms (Synology)
2  192.168.8.1 (192.168.8.1)  1.433 ms  1.360 ms  1.469 ms (B315)

Ping natomiast zupełnie inaczej:
PING 8.8.8.8 (8.8.8.8): 56 data bytes
92 bytes from homerouter.cpe (192.168.8.1): Destination Net Unreachable

Edytowane przez stiwi
  • Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
stiwi

Bug z DNS potwierdzony przez Synology, mają poprawić w następnych FW. Jak ktoś ma dual wan i w interface check da IP DNS ustawionych jako główny i zapasowy (primary & alternative), to z niewiadomych przyczyn pomimo trybu failover router potrafi uprzeć się na routing DNS via WAN 2 (LAN 1) - co w przypadku ubicia WAN2 (LAN1) skutkuje kompletnym brakiem działania DNS na wszystkich urządzeniach do momentu ich manualnego ustawienia na każdym z nich. Póki co najlepszym rozwiązaniem jest podanie innych adresów IP w interface check, niż te wpisane do ustawień DNS. Np. DNS to 8.8.8.8, 1.1.1.1, to w interface check można dać 8.8.4.4, 1.0.0.1

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

U mnie ciekawiej - router po kolejnym cyklicznym restarcie wypluł komunikat w SRM, że wystąpił problem z ponownym uruchomieniem - bez podania przyczyny a z dniem dzisiejszym "odmówił posługi" i [email protected]ł się tak, że mam martwe pudełko z antenkami :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
emer

oooo ... masz znów RT2600ac ? gwara jest ? 😉

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Tak, mam. Zarówno router jak i gwarancję a przy okazji niesmak dotyczący działania tego ustrojstwa :)

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

• :-/ 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
emer

jak sam nie raz powtarzałeś o RT2600ac - zdarzają się jak widać trefne egzemplarze 😋

• :-) 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
tony_bcc
Godzinę temu, house napisał:

U mnie ciekawiej - router po kolejnym cyklicznym restarcie wypluł komunikat w SRM, że wystąpił problem z ponownym uruchomieniem - bez podania przyczyny a z dniem dzisiejszym "odmówił posługi" i [email protected]ł się tak, że mam martwe pudełko z antenkami :/

Pamietasz, ja miałem podobnie ale po 6 resecie mój wstał i od tego czasu strasznie nudno bo działa stabilnie 😂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

6 resetów mam za sobą, nie pomogły :) dziwnie się zachowuje bo radio 5 GHz działa ale brak komunikacji po kablu. Z każdym resetem ustawień link wraca, przechodzę wizarda i po zapisaniu ustawień i restarcie ponownie to samo.

Oddam go na RMA, niech się martwią 😎 

• :-) 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
gabrychu

Pewnie @house cichaczem testował betę SRM i router padł ze zmęczenia :P:D

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Eleonor

A jak pisałem o mojej pierwszej sztuce że co chwila problem to nikt nie wierzył ...

Druga sztuka jak na razie ok .. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Ja już mam 3 sztukę i dopiero ta jest felerna. Zobaczymy jak będzie z następnym ;)

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mickarp

może zasilacz padł i daje za mały prąd albo napięcie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
tony_bcc

Moj obecny poza jednym fochem  który kiedyś strzelił jest super. Jak kiedyś pisałem pierwszy gubił zasięg a ten ma taki ze mój telefon łapie zasięg przez dwa piętra( proszę nie zrozumieć ze zasieg jest super) wiadomo jest słaby ale sygnał widoczny. Do tego jest stabilny, gdyby nie to że muszę wyłączać sprzęty przez burze to by działał cały czas.

Ps.Napisze do Synology o dodanie funkcji automatyzacji VPN może dodadzą i będzie 5 gwiazdek za całokształt. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
22 godziny temu, mickarp napisał:

może zasilacz padł i daje za mały prąd albo napięcie...

nie to nie to, "prądowo" działał poprawnie - po resecie ustawień działał prawidłowo do przejścia wizarda ustawień. Po nim ponownie głupiał ;) 

58 minut temu, tony_bcc napisał:

Moj obecny poza jednym fochem  który kiedyś strzelił jest super.

mój obecny zachowuje się gorzej od poprzednich i tak naprawdę dopiero ten wykazuje jakiekolwiek oznaki uszkodzenia. poszedł na RMA i czekam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
koRnac

Mój od wczoray nie pozwala się do siebie zalogować, wyrzuca problem z certyfikatem "NET::ERR_CERT_INVALID" udaje się jedynie w firefox bo tam można zignorować błędy certyfikatu.

Drugi problem to nie można zalogować się do sieci wifi, wyrzuca że jest błąd uwierzytelnienia (mam logowanie poprzez Radiusa na Nasie Synology).

Przywracałem do ustawień fabrycznych i wgrywałem kopie ustawień i wówczas te dwie usterki znikają  ale tylko przez chwilę,bo gdy Router już się do końca zrestartuje nie wpuszcza już do wifi i problem z certyfikatem.

Odnawiałem certyfikat w ustawieniach ale bez rezultatu.

Ostateczność to reset do ustawień fabrycznych i ręczne wklepywanie a trochę tego jest.

edit:

A więc jeśli idzie o certyfikat, wystarczyło wykasować go z kompa (miałem wcześniej zaimportowane).

Problem z łączeniem się po wifi to według mnie bug po stronie Synology. Mam ustawione oprócz Radiusa filtra adresów MAC dla dozwolonych urządzeń. Po imporcie ustawień z kopii domyślnie ustawia się flaga zabroń a nie zezwól i dlatego nie mogłem się połączyć po wifi.

Edytowane przez koRnac
postęp
  • Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
gabrychu

I mój RT2600ac zaczął " świrować pawiana" 😕

Tv twierdził, że nie ma internetu, choć jest podpięty kablem. Z kolei telefon żony stwierdził, że z siecią wifi jest coś nie tak i polecił połączenie się z inna siecią :)

Zauważyłem, że router przydzielił im adresy sieci gościnnej, nie wiadomo z jakiej przyczyny. Nie wiem czy to od nadmiaru ciepła czy co.

Najwyżej trzeba będzie przywrócić ustawienia fabryczne i ustawić wszystko od nowa.

• :-( 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Eleonor

Synology ostatnio coś bardzo zwolnił z aktualizacjami ... nuda że hej ....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

to fakt @Eleonor - nuda Panie ;) Wiem, że nudę spowodowały przygotowania do wprowadzenia SRM 1.2. Kiedy ? Podobno na dniach. Nie mam konkretnych terminów, ale pisali coś o Q3 więc chwila czasu do premiery jeszcze została.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
gabrychu

Te przygotowania coś trwają bardzo długo, oby nie za długo :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Nowy SRM jest gotowy i czeka jedynie na Mesha. Premiera obydwu rozwiązań ma odbyć się równocześnie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
koRnac

Zmiana ma być podobno na tyle duża, że nie 1.2 a 2.0 ma mieć oznaczenie nowego firmwaru.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

W dokumentacji sales kit do której miałem dostęp nie występuje wersja 2.0 a właśnie 1.2. Być może się to zmieni w momencie publikacji wersji beta.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Eleonor

Przed chwilą pobrałem i zacząłem instalować nowe firmware ... po dobrych 20 minutach cały czas mam :

image.thumb.png.249a3162b8a6530af7c069a198c8dae1.png

czy to oznacza że wszystko będę musiał od nowa ustawić?   już raz tak właśnie miałem i musiałem klepać z palucha wszystko ....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
emer

nowe, tzn które (numer)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi