Skocz do zawartości
Kuba

Router Asus RT-AC 87U problem z zasięgiem

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

Kuba

Witam!!!

Od miesiąca jestem posiadaczem routera Asus RT-AC87U. Jak narazie pracuje stabilnie jednak nie wszystko jest ok.

Problem polega na tym, że z przyczyn technicznych nie mogę umieścić tego routera w centralnym punkcie domu (dom jednorodzinny dwu piętrowy). Umieszczony jest na piętrze w jednym z pokoi gdzie jest przyłącze internetowe. Pomimo, że wg Asusa dobry zasięg powinienem mieć w całym domu to na parterze (również w najbardziej oddalonym pokoju gdzie po linii prostej jest około 11m i 3 ściany z cegły) sygnał jest bardzo słaby (max 2 kreski). 

I teraz mam takie pytanie. Czy wymiana anten (oryginalne mają wydatek 3dbi) na np z wydatkiem 8 dbi lub 12dbi polepszy mi zasięg czy będzie to zbędny zakup? Oraz czy przypadkiem po wymianie anten router nie zostanie uszkodzony? 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mickarp

Routera nie uszkodzisz ale z doświadczenia wiem, że anteny nie wiele pomogą. Kiedyś też miałem AC87U i nie powalał sygnałem jak i AC88U.. Siła sygnału to nie wszytko ale i jakość (ccq)

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Bodzio

Zakup anten jest pozbawiony sensu

Sent from my E2003 using Tapatalk

Raczej powinienes pomyslec o dodatkowym AP

Sent from my E2003 using Tapatalk

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kuba

Jeszcze raz dziękuję za odpowiedź. 

W tym przypadku nie będę zmieniał anten tylko albo dołożę AP lub zastosuję inną metodę a mianowicie użyję tzw live plugs czyli wykorzystam moją sieć elektryczną do przesyłu sygnału internetowego i stworzenia nowego przyłącza (czytałem o tym w necie) i tam spróbuję podłączyć router.

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

@Kuba powerline całkiem niezła sprawa : 

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość linków.

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• HcBoria
      Przez HcBoria
      Dzień dobry,
      Dzięki, miedzy innymi, recenzji na tym forum zdecydowałem się na zakup routera asus rt-ac86u z gearbest (taniej o jakieś trzy stówki niż z pl). Wysłany z Hiszpanii wczoraj dotarł. Konfiguracja w zasadzie bezproblemowa poza jednym wyjątkiem ....
      Otóż posiadam wd mycloud, który jak dotąd bezproblemowo (podłącz i zapomnij) chodził najpierw na neostradzie (stary router dgt) a po przeprowadzce od jakiegoś 1,5 miesiąca na netgarze r6220 (właściwie nic do niego nie mam poza zasięgiem wifi, a ten po instalacji asusa zwiększył się zauważalnie). Niestety po podłączeniu go do asusa dysk przestał być widziany w sieci. Podejrzewam, że  problem tkwi w nie przydzielaniu przez router adresu ip mycloudowi. Dysk zachowuje się jakby był normalnie podłączony - świecą się wszystkie diody - zarówno przednia jak obie przy gnieździe lan a mimo to nie jest widoczny. Próbowałem wyłączać firewall, zmieniać kabel, podłączyć przez switch i nic - jedyny trop jaki mam to apka na andorida - asus router, która widzi coś takiego - tak jakby w którymś momencie wd pojawił się w sieci ?????

na cloudzie mam dość istotne dane, które muszą być online no i nie wiem co zrobić ...

• storm36
      Przez storm36
      Witam,
      Potrzebuje zakupić niedrogi, nieduży router który będzie pełnił funkcję access point. Router będzie łączył się z domową siecią wifi i przekazywał sieć poprzez LAN do telewizora. Obecnie posiadam Airlive WL-5460AP v2 ale jest on trochę za wolny.

Pozdrawiam

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.