Skocz do zawartości
Kuba

Router Asus RT-AC 87U problem z zasięgiem

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

Kuba

Witam!!!

Od miesiąca jestem posiadaczem routera Asus RT-AC87U. Jak narazie pracuje stabilnie jednak nie wszystko jest ok.

Problem polega na tym, że z przyczyn technicznych nie mogę umieścić tego routera w centralnym punkcie domu (dom jednorodzinny dwu piętrowy). Umieszczony jest na piętrze w jednym z pokoi gdzie jest przyłącze internetowe. Pomimo, że wg Asusa dobry zasięg powinienem mieć w całym domu to na parterze (również w najbardziej oddalonym pokoju gdzie po linii prostej jest około 11m i 3 ściany z cegły) sygnał jest bardzo słaby (max 2 kreski). 

I teraz mam takie pytanie. Czy wymiana anten (oryginalne mają wydatek 3dbi) na np z wydatkiem 8 dbi lub 12dbi polepszy mi zasięg czy będzie to zbędny zakup? Oraz czy przypadkiem po wymianie anten router nie zostanie uszkodzony? 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mickarp

Routera nie uszkodzisz ale z doświadczenia wiem, że anteny nie wiele pomogą. Kiedyś też miałem AC87U i nie powalał sygnałem jak i AC88U.. Siła sygnału to nie wszytko ale i jakość (ccq)

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Bodzio

Zakup anten jest pozbawiony sensu

Sent from my E2003 using Tapatalk

Raczej powinienes pomyslec o dodatkowym AP

Sent from my E2003 using Tapatalk

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kuba

Jeszcze raz dziękuję za odpowiedź. 

W tym przypadku nie będę zmieniał anten tylko albo dołożę AP lub zastosuję inną metodę a mianowicie użyję tzw live plugs czyli wykorzystam moją sieć elektryczną do przesyłu sygnału internetowego i stworzenia nowego przyłącza (czytałem o tym w necie) i tam spróbuję podłączyć router.

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• vpnminto
      Przez vpnminto
      Jaki polecacie router z VPN(nordvpn z Kill Switch) do 300zł(jeżeli będzie wymóg dorzucenia kilku zł to dorzucimy). Zależy mi na elastyczności firmware, więc może być router z możliwością wgrania alternatywnego oprogramowania. W sieci są dwa komputery i kilka telefonów. Router będzie podłączony pod modem z kablówki. Metraż 50m2.

nord poleca coś takiego(wysokie ceny):
      Asus: RT-AC88U, RT-AC3100, RT-AC5300
      D-Link (requires flashing with DD-WRT): DIR-885L, DIR-895L
      Linksys (requires flashing DD-WRT): EA8500, EA9500 (no DD-WRT available yet), WRT1900ACS, WRT3200ACM
      Netgear (requires flashing DD-WRT): R7500, R7800, R8500, R9000
    • dawid414
      Przez dawid414
      Witam,

obecnie posiadam router który dostałem od mojego operatora, lecz od pewnego czasu zaczyna strasznie szwankować, obecny router to TP LINK TD-W8951ND, zapewne potrzebuje router z ADSL, oraz ważne by był dobry sygnał WI-FI.

Jestem wstanie położyć około 500/600 zł.

Jakieś propozycje? 
    • Grzegorz Ł.
      Przez Grzegorz Ł.
      Witam użytkowników,
      potrzebny nowy ruter pokroju RT-AC1200G+, którego kupiłem jakiś czas temu teściom i zdążyłem się troszkę z nim zapoznać. Tym razem kupuję dla siebie i chciałbym mieć możliwość podłączenia dysku, przeszukałem już troszkę oferty i zainteresowały mnie dwie opcje:
      1.ASUS RT-AC58U (RT-AC1300) - ten jest dostępny w wielu sklepach
      2.RT-AC1300G Plus - ten dostępny jest chyba tylko w dwóch
      Rutery są bardzo podobne i nie wiem, który jest nowszy, lepszy i który będzie miał dłuższe wsparcie? Dlaczego RT-AC1300G Plus jest praktycznie niedostępny i brak jakichkolwiek informacji w sieci o tym sprzęcie?
      Pomóżcie coś doradzić, ewentualnie zaproponujcie coś na podobnym poziomie z możliwością podpięcia dysku do kwoty 450zł max.

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Obserwuj nas:

Powiadomienie o plikach cookie

Używamy plików cookie do celów związanych z reklamami, mediami społecznościowymi i statystykami. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.