Skocz do zawartości
kwi4tek

Głośny WD Red w Synology DS-216+

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

kwi4tek

Witajcie

Na wstępie powiem że przygodę z serwerem NAS zacząłem niedawno. W zeszłym tygodniu zakupiłem DS-216+, następnie zachęcony pozytywnymi opiniami o WD Red i negatywnymi przeżyciami z jakimś starym dyskiem włożonym na próbę w serwer zdecydowałem się na WD Red 3tb biorąc za priorytet niezawodność i kulturę pracy. Niestety troszkę się rozczarowałem, ponieważ oczekiwałem bezgłośnego dysku, a otrzymałem non stop "grzechocący" produkt, szczególnie przy indeksowaniu plików w Synology itp. Pytanie do Was, bo pewnie wielu ma serię Red, czy taka kultura pracy to norma? Serwer stojący ode mnie 4 metry jest prawie cały czas słyszalny gdy tylko zapisuje lub odczytuje pliki. Może otrzymałem jakiś wadliwy produkt?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

trudno powiedzieć nie słysząc tego "grzechotania". Mam 2x WD RED i nie zauważyłem aby były jakoś szczególnie głośne. Oczywiście słychać je, ale nie jest to coś co może przeszkadzać. Z  RED'ami jest tak, że zazwyczaj psują się na początku użytkowania, a jeśli nie to działają latami. Obserwuj parametry s.m.a.r.t. dysku i zgłoś go na RMA jeśli coś wyskoczy. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kwi4tek

Może nie jest to taki hałas jak w starym dysku, ale jednak słyszalna jest ta głowica. A tak z ciekawości, swoje NAS'y trzymacie gdzieś na wierzchu czy może w oddzielnym pomieszczeniu/gdzieś w szafce? Na razie zgłosiłem problem mailowo do koputronika, zobaczymy jaka będzie reakcja. To indeksowanie/konwertowanie plików w Synology lepiej pozostawić czy może wyłączyć?

Edytowane przez kwi4tek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
14 minut temu, kwi4tek napisał:

To indeksowanie/konwertowanie plików w Synology lepiej pozostawić czy może wyłączyć?

indeks i konwersja robi się raz po wgraniu zawartości, więc warto zostawić bo i tak na nowym dysku włączy się od nowa. Czas tego procesu zależy od tego jak dużo i jakiego typu dane wgrałeś. Jeśli to zdjęcia i to liczone w GB to trochę potrwa. Głośniejszy dysk podczas tej operacji to normalna sprawa. Tak ma być. Poczekaj aż skończy i sprawdź "akustykę" ponownie :) 

Na przyszłość używaj uploader'a dla zdjęć dostępnego na stronie Synology. Ograniczy to użycie CPU i HDD. 

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kwi4tek

Dziękuję za radę :) W takim razie zostawię na razie to włączone. Przyznam szczerze, że celowałem w rozwiązanie ze zmapowaniem folderu ze zdjęciami i synchronizacją ich za pomocą FreeFileSync z komputerem, to dla mnie wygodniejsze rozwiązanie bo mogę całkowicie zapomnieć o przenoszeniu czegokolwiek :)

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• OpenITbot
      Przez OpenITbot
      Firma Synology wprowadziła dzisiaj na rynek 6-kieszeniowy serwer NAS DiskStation DS1618+ wyposażony w procesor Intel Atom C3538. W przypadku entuzjastów technologii oraz małych do średnich firm, DS1618+ jest idealnym rozwiązaniem typu all-in-one do obsługi plików, hostingu aplikacji, tworzenia kopii zapasowych danych i współpracy w czasie rzeczywistym — a wszystko to dzięki jego wyjątkowej wydajności.

DS1618+ został wyposażony w czterordzeniowy procesor Intel Atom® C3538 oraz 4 GB pamięci SODIMM DDR4 bez obsługi ECC, z możliwością rozbudowy do 32 GB za pomocą kości ECC SODIMM. Pojemność pamięci masowej można zwiększyć do 192 TB po podłączeniu do dwóch jednostek rozszerzających DX517, zapewniając szybko rozwijającym się firmom rozwiązanie do przechowywania danych, które daje możliwość skalowania wraz z ich działalnością.
      Dzięki karcie M2D17 PCIe firmy Synology serwer DS1618+ może pomieścić dwa dyski SSD z interfejsem M.2 SATA, wykorzystując zalety pamięci podręcznej SSD w celu zwiększenia maksymalnej przepustowości i zmniejszenia opóźnień we/wy. Poprzez zainstalowanie karty interfejsu sieciowego w gnieździe PCIe, model DS1618+ obsługuje maksymalnie dwa porty 10GbE o maksymalnej przepustowości 1551 MB/s podczas odczytu i 586 MB/s podczas zapisu.
      Serwer DS1618+ pracuje na DiskStation Manager — zaawansowanym i intuicyjnym systemie operacyjnym dla urządzeń Synology NAS, oferującym wysokiej jakości aplikacje zwiększające bezpieczeństwo danych i wydajność pracy. Firma Synology otrzymała wiele przychylnych opinii mediów, trafiając na szczyty rankingów serwerów NAS do średnich obszarów roboczych w ankiecie dotyczącej rozwiązań pamięciowych TechTarget oraz zdobywając nagrodę czytelników PC Mag przez siedem lat z rzędu.

Aby zapewnić do pięciu lat gwarancji na sprzęt można wraz z serwerem DS1618+ zakupić dodatkową usługę rozszerzonej gwarancji Synology (EW201), dostępną w wybranych regionach na świecie.

Więcej informacji na temat DS1618+ można znaleźć na stronie https://www.synology.com/pl-pl/products/DS1618+
      Dodatkowe informacje na temat przedłużonej gwarancji można znaleźć na stronie https://www.synology.com/pl-pl/products/Extended_Warranty
    • Łukasz Socha
      Przez Łukasz Socha
      a ode mnie następujące pytanie:

robiąc test prędkości łacza uzyskuję jedynie 10-30% rzeczywistego downloadu. mam łącze 250 mbits,a speedtest pokazuje góra 70. gdy na chwilę odłączam kabel WAN to pierwszy test po ponownym podłączeniu pokazuje 100%, a kolejne coraz słabiej. gdzie szukać rozwiązania?
    • Łukasz Socha
      Przez Łukasz Socha
      A czy ktoś korzysta z serwera openvpn i umie wymusić dostęp do sieci lan przez klienta? Teoretycznie jest tam opcja domodptaszkowania, ale i tak nie ma dostępu do urządzeń w sieci lan.

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.