Skocz do zawartości
oldboy

Czy w ustawieniach DELL DW1550 można wybrać tylko AC oraz tylko 80 MHz?

Rekomendowane odpowiedzi

oldboy

Hej,

Posiadam router D-LINK DIR-842, gdzie mogę wybrać tylko 802.11 a,n,ac oraz 20/40/80 MHz i Link Rate zestawia się jak chce.

W laptopie z Windows 10 Home zainstalowana jest karta Intel Dual Band Wireless-AC 7260 (7260HMW) na Mini PCIe (half) ze złączami U.FL.

Próbowałem i w ustawieniach, i ze sterownikami, ale nigdzie nie mogę wybrać na sztywno tylko AC oraz tylko 80 MHz.

Czy jeśli kupię Dell DW1550 zyskam taką możliwość?

Bo jeżeli nie to będę inwestował w Archer C5 v1.2 żeby wgrać Gargoyle i z jego poziomu kombinować.

A może w Intelu już mam, ale nie mogę znaleźć, więc proszę o wskazówki jak tego dokonać, bo gdy się zapnie na 867 Mb/s to i przepcha prawie całość, ale gdy obserwuję 400 Mb/s (czy to jest 40 czy 20 nawet nie wiem) to mam 105 Mb/s.

Dom na wsi. Żadnej sieci WiFi na 5 GHz. Światłowód z Internetem 200/200 Mb/s. Terminal Zhone 2402.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Niestety nie, można jedynie 20Mhz lub 20/40Mhz dla 2,4GHz. 

5 godzin temu, oldboy napisał:

D-LINK DIR-842, gdzie mogę wybrać tylko 802.11 a,n,ac oraz 20/40/80 MHz i Link Rate zestawia się jak chce.

to jest przypadłość D-Linka, pokombinuj z różnymi kanałami.

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
oldboy

Niedobrze. W takim razie może Azurewave AW-CB160H na to pozwoli? Kupiony na Aliexpress z antenami MHF4 wyjdzie taniej niż router.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

nie, używają tego samego sterownika broadcom'a. Poszukaj lepiej routera, który ma mało ustawień z automatu i pozwala wskazać na wprost szerokość kanału. Ewentualnie takiego, który posiada wsparcie ze strony jakiegokolwiek alternatywnego firmware. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Prospero
      Przez Prospero
      Czy ktoś się orientuje czy istnieje jakaś karta 1300  M.2 NGFF ale nie tak szeroka jak DW1830. Pytam ponieważ u mnie złącze jest mocno zabudowane i takowa karta się u mnie nie zmieści no chyba, że użyję... młotka  W moim Inspirionie strasznie mnie dobija link 1x1 433Mb

Wprawdzie na sam transfer jak na 1x1 nie mogę narzekać ale szkoda mi drugiej połowy łącza
    • KURT
      Przez KURT
      Witam wszystkich jestem nowy i chętnie poczytam opinii ludzi którzy wiedza o czym piszą chciałem kupić ASUS AC 3100 RT-AC88U cena ok. 1230zł. i pojawił się nowy temat ASUS RT-AC86U jest tańszy cena ok 950zł. i podobno to nowszy model. Dodam biorę pod uwagę tylko te modele. Powinien obsługiwać 2 pietra. Pozdrawiam i dziękuje za opinie.
    • Mikele
      Przez Mikele
      Witam,
      Własnie przymierzam się do wymiany routera w domu Asus RT-N10u (Tomato) - który jak dotąd przez ostatnie lata działa bez problemów. Do niego mam podpięty modem Huawei 3276s-151 Orange i wyciąga na HSPA+ DC do 18Mb/s z BTSa z odległości 13 km przy antenie zewnętrznej. Z racji że w domu przez ostatni rok pojawiło się kilka nowych urządzeń, potrzebuję znacznie zwiększyć przepustowość Wifi, głównie do strumieniowania muzyki i filmów, przynajmniej w jakości HD. W pierwszej chwili wpadł mi w oko Asus RT-AC68u, mam możliwość zakupu takiego w wersji H/W A2, gdzie spokojnie mogę wgrać Tomato  Jednak po przeczytaniu kilku wątków na Waszym forum natrafiłem na Asus 4G-AC68u i muszę przyznać że mam spory dylemat. Czy kupić sprawdzonego RT-AC68u czy jego wersję 4G-AC68u z wbudowanym modemem, 600 zł czy 1150 zł? Czy warto zainwestować prawie dwa razy tyle?  W mojej lokalizacji nie ma możliwości podłączenia internetu po kablu i przez kolejną dekadę się nie zanosi. 
      Proszę Was o pomoc w wyborze, jakie rozwiązanie byście wybrali.

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej wyjaśni nasza Polityka prywatności.