Skocz do zawartości
oldboy

Czy w ustawieniach DELL DW1550 można wybrać tylko AC oraz tylko 80 MHz?

Rekomendowane odpowiedzi

oldboy

Hej,

Posiadam router D-LINK DIR-842, gdzie mogę wybrać tylko 802.11 a,n,ac oraz 20/40/80 MHz i Link Rate zestawia się jak chce.

W laptopie z Windows 10 Home zainstalowana jest karta Intel Dual Band Wireless-AC 7260 (7260HMW) na Mini PCIe (half) ze złączami U.FL.

Próbowałem i w ustawieniach, i ze sterownikami, ale nigdzie nie mogę wybrać na sztywno tylko AC oraz tylko 80 MHz.

Czy jeśli kupię Dell DW1550 zyskam taką możliwość?

Bo jeżeli nie to będę inwestował w Archer C5 v1.2 żeby wgrać Gargoyle i z jego poziomu kombinować.

A może w Intelu już mam, ale nie mogę znaleźć, więc proszę o wskazówki jak tego dokonać, bo gdy się zapnie na 867 Mb/s to i przepcha prawie całość, ale gdy obserwuję 400 Mb/s (czy to jest 40 czy 20 nawet nie wiem) to mam 105 Mb/s.

Dom na wsi. Żadnej sieci WiFi na 5 GHz. Światłowód z Internetem 200/200 Mb/s. Terminal Zhone 2402.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Niestety nie, można jedynie 20Mhz lub 20/40Mhz dla 2,4GHz. 

5 godzin temu, oldboy napisał:

D-LINK DIR-842, gdzie mogę wybrać tylko 802.11 a,n,ac oraz 20/40/80 MHz i Link Rate zestawia się jak chce.

to jest przypadłość D-Linka, pokombinuj z różnymi kanałami.

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
oldboy

Niedobrze. W takim razie może Azurewave AW-CB160H na to pozwoli? Kupiony na Aliexpress z antenami MHF4 wyjdzie taniej niż router.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

nie, używają tego samego sterownika broadcom'a. Poszukaj lepiej routera, który ma mało ustawień z automatu i pozwala wskazać na wprost szerokość kanału. Ewentualnie takiego, który posiada wsparcie ze strony jakiegokolwiek alternatywnego firmware. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• grzegorz
      Przez grzegorz
      Zainstalowałem dwa pakiety : Active Backup for Business i Active Backup for G Suite każdy w innym folderze współdzielonym.
      I widzę, że w sumie mogłyby być w tym samym folderze na NAS, bo każdy ma jeszcze swój podfolder.
      Nie znalazłem opcji jak przenieść te dane w inne miejsce, albo jak zmienić miejsce przechowywania.

Ktos wie? 
    • oveld
      Przez oveld
      Witam
      Mam pytanie,
      Mój laptop dell i7, Windows 10, nie widzi 5 G, działa tylko 2,4 G,średnie 75 mb/s a mój iPhone XS widzi 5G, średnie 260 mb/s. Mam rutera od vectry max 300 mb/s 
      czy w laptopie da się ustawić na 5 GHz ?
      nie wiem jak to się robić. proszę o pomoc

• OpenITbot
      Przez OpenITbot
      Synology zaprezentowało dwa nowe serwery NAS :
      4-kieszeniowy serwer NAS RackStation RS1619xs+ do montażu w szafie serwerowej 1U, charakteryzujący się elastyczną skalowalnością pamięci masowej i obsługą dysków SSD w standardzie M.2. DiskStation DS1819+ — 8-wnękowy serwer NAS zapewniający doskonałą wydajność przy dużych możliwościach rozbudowy, w miarę rozwoju firmy.  
      DiskStation DS1819+ Skalowalny serwer pamięci masowej o wyjątkowej wydajności
      DS1819+ wykorzystuje zaawansowane technologie procesora Intel Atom nowej generacji, zapewniając doskonałą wydajność z dużymi możliwościami rozbudowy, co umożliwia bezproblemowe rozszerzanie i modernizację w celu zaspokojenia rosnących potrzeb biznesowych.

Procesor: Czterordzeniowy procesor Intel C3538, 2,1 GHz Pamięć: wstępnie zainstalowane 4 GB pamięci DDR4, z możliwością rozbudowy do 32 GB Pojemność: do 216 TB pojemności pierwotnej z dwoma jednostkami rozszerzającymi Wydajność: zapewnia przepustowość sekwencyjną na poziomie ponad 2 045 Mb/s podczas odczytu i 656 MB/s podczas zapisu Obsługa intensywnych obciążeń dzięki gniazdu rozszerzającemu PCIe
      Model DS1819+ jest wyposażony w cztery porty Gigabit Ethernet i jedno gniazdo rozszerzające PCIe, dzięki czemu zapewnia dużą elastyczność konfiguracji i może zaspokoić zapotrzebowanie na narzędzie obsługujące duże obciążenia.
      ·         Obsługa karty rozszerzeń 10GbE: do eliminowania wąskich gardeł przepustowości transmisji danych.
      ·         Obsługa karty rozszerzeń M.2 SSD: do zwiększenia prędkości losowych operacji we/wy na sekundę dzięki pamięci podręcznej M.2 NVMe/SATA SSD.
      ·         Wbudowane cztery porty Gigabit Ethernet: obsługa przełączania awaryjnego i agregacji łączy (Link Aggregation).
      Oparty na programie Synology DiskStation Manager
      DS1819+ pracuje pod kontrolą DiskStation Manager, zaawansowanego i intuicyjnego systemu operacyjnego dla urządzeń Synology NAS oraz dysponuje różnymi aplikacjami, które podnoszą produktywność. Firma Synology otrzymała wiele przychylnych opinii mediów, trafiając na szczyty rankingów serwerów NAS do średnich obszarów roboczych w ankiecie dotyczącej rozwiązań pamięciowych TechTarget oraz zdobywając nagrodę czytelników PC Mag przez osiem lat z rzędu.

Aby uzyskać więcej informacji na temat serwera DS1819+, przejdź pod adres: https://www.synology.com/pl-pl/products/DS1819+

RackStation RS1619xs+
      Główne cechy modelu RS1619xs+ obejmują:
      Czterordzeniowy procesor (CPU) i pamięć DDR4 z możliwością rozbudowy do 64 GB Opcjonalna karta sieciowa 10GbE zapewnia doskonałą przepustowość sekwencyjną wynoszącą ponad 1523 MB/s Wbudowane podwójne gniazda pamięci podręcznej M.2 2280 SSD zwiększają wydajność systemu w zakresie losowych operacji IO dzięki dyskom NVMe/SATA Rozszerzalna pojemność pamięci masowej do 224 TB z jedną jednostką rozszerzającą Synology RX1217/RX1217RP RS1619xs+ pracuje pod kontrolą DiskStation Manager, zaawansowanego i intuicyjnego systemu operacyjnego dla urządzeń Synology NAS, z wysokiej jakości aplikacjami oferowanymi w celu zwiększenia bezpieczeństwa danych i wydajności pracy. 
      Firma Synology otrzymała od mediów wiele wyróżnień, zajmując czołowe miejsce w kategorii serwerów NAS klasy średniej w badaniu TechTarget dotyczącym rozwiązań pamięci masowej oraz zwyciężając osiem lat z rzędu w kategorii nagrody czytelników PC Mag

Więcej informacji o rozwiązaniu RS1619xs+ można znaleźć pod adresem: https://www.synology.com/pl-pl/products/RS1619xs+

RS1619xs+ i DS1819+ zostały oficjalnie wprowadzone na rynek w Tajwanie (8 listopada) i będą dostępne na całym świecie 29 listopada.

Zobacz cały artykuł

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Obserwuj nas:

Powiadomienie o plikach cookie

Używamy plików cookie do celów związanych z reklamami, mediami społecznościowymi i statystykami. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.