Skocz do zawartości
ryyyiu

transparentny most 2x loco m2 i problem z dostępem do zabezpieczonej sieci wifi

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

ryyyiu

Witam, mam taki problem, na bazie mam netgear wnr3500lv1 z tomato z włączonym dhcp, nanostacje spiąłem transparentnym mostem(wds bridge) i na sztywno wpisałem ip w obu, także dns głównego routera na bazie. Problem jest taki, że po stronie klienckiej dzieją się cuda, czyli, wpiąłem tam access point(wl5460apv2) i nie mogłem się połączyć z siecią wifi(miałem włączone zabezpieczenia wpa2,wpa, próbowałem różne), to wyglądało tak, że łączyło z siecią i rozłączało, znów łączyło i rozłączało. Próbowałem apeka ustawić w trybie gateway, czyli z wydzielonym portem wan i to samo, próbowałem też użyć asusa wl500w z wgranym tomato i te same cuda, nic nie dało jak szło przez port wan lub normalnie jako switch.

Na początku było tak że na każdym z tych dwóch routerów przez jeden dzień działało a na drugi się sypnęło. Oczywiście po kablu działa idealnie tylko z wifi jest jak jest, jak są wyłączone zabezpieczenia to bez problemu łączy przez wifi, jak włączone to taka sytuacja... Co dziwne u innego klienta mam identyczną konfigurację mostu, identycznych praktycznie loco m2(no może z innym softem) i nie ma żadnych problemów(jako apek jest tam jakiś tplink, bez portu wan)

Edytowane przez ryyyiu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

przepraszam za brak tłumaczenia... :sorry:

• The only security mode available on the WDS link is Static WEP, which is not particularly secure. Therefore, we recommend using WDS to bridge the Guest network only for this release. Do not use WDS to bridge access points on the Internal network unless you are not concerned about the security risk for data traffic on that network.
  • When using WDS, be sure to configure WDS settings on both access points participating in the WDS link.
  • You can have only one WDS link between any pair of access points. That is, a remote MAC address may appear only once on the WDS page for a particular access point.
  • Both access points participating in a WDS link must be on the same Radio channel and using the same IEEE 802.11 mode
  • Do not create loops with either WDS bridges or combinations of Wired (Ethernet) connections and WDS bridges. Spanning Tree Protocol (
      Dodaj reakcję lub odpowiedz w tym temacie, aby zobaczyć ukrytą zawartość.
    ), which manages path redundancy and prevent unwanted loops, is not enabled for this release

więcej info tutaj : 

Dodaj reakcję lub odpowiedz w tym temacie, aby zobaczyć ukrytą zawartość.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Hictis1935
      Przez Hictis1935
      Witam,
      posiadam router ASUS RT-AC68U, firmware Merlin 380.68_4 i światłowód 600 Mbit/s.
      Przy podłączeniu kabla WAN bezpośrednio do karty sieciowej uzyskuję gwarantowaną prędkość.
      W momencie poprowadzenie sieci przez router, maksymalne osiągi oscylują w granicach 500 Mbit/s.
      CPU Core 1 osiąga 100%, Core 2 jest prawie nie używany.
      QoS, Bandwitch Monitor, Air Control i inne dodatki są off.  W zakładce info WAN i Lan 1 Gbps.
      Próbowałem różne ustawienia w zakłade Switch Control (Enable Jumbo Frame, Spanning-Tree Protocol, NAT Acceleration ON/OFF) ale to nic nie pomaga.

Udało mi się znaleźć informacje, że niektórzy na tym routerze wyciągają prędkości > 900 Mbit/s.
      Proszę  pomoc, lub sugestie co jeszcze mógł bym sprawdzić aby w pełni wykorzystać możliwości ISP.
    • uszko33
      Przez uszko33
      Co sadzicie o tym modelu karty?  Ubiquiti WifiStation-EXT.
    • bischop
      Przez bischop
      Hi
      On my router:
      Tomato v1.28.0000 MIPSR2-2.4-123 K26 USB AIO ======================================================== Welcome to the Netgear WNR3500L v2 [TomatoUSB] # uname -a Linux unknown 2.6.22.19 #4 Wed Oct 29 11:33:28 CET 2014 mips GNU/Linux got problem with DDoS attack. From time to time - usually every day between 6 p.m. - 01:00 a.m. - somebody is attacking. I`m not sure he is attacking from only one IP address or many.
      I got no proper rules for my iptables and i`m not sure exacly how to defend from this kind of attack.
      I think this kind of attack is not on TCP but UDP protocol. Why? becouse i think somebody is trying to DDoS my TeamSpeak v3 server behind that router. If TeamSpeak is turned off - there are not DDoS attack at all, my router is alive and not under heavy traffic.
      Using iptables && conntrack got a problem, becouse my iptables rules are not accepted becouse i got no conntrack :
      # iptables -t mangle -A PREROUTING -m conntrack --ctstate INVALID -j DROP iptables v1.3.8: Couldn't load match `conntrack':File not found Try `iptables -h' or 'iptables --help' for more information.  

That is weird becouse i think i got it:
      # lsmod | grep conntrack nf_conntrack_h323 37152 0 nf_conntrack_ipv6 14176 3 # modprobe -l | grep conntrack /lib/modules/2.6.22.19/kernel/net/netfilter/nf_conntrack_h323.ko /lib/modules/2.6.22.19/kernel/net/netfilter/nf_conntrack_proto_gre.ko /lib/modules/2.6.22.19/kernel/net/netfilter/nf_conntrack_sip.ko /lib/modules/2.6.22.19/kernel/net/ipv6/netfilter/nf_conntrack_ipv6.ko /lib/modules/2.6.22.19/kernel/net/netfilter/nf_conntrack_ftp.ko /lib/modules/2.6.22.19/kernel/net/netfilter/nf_conntrack_pptp.ko /lib/modules/2.6.22.19/kernel/net/netfilter/nf_conntrack_rtsp.ko So if i got it - i dont know how to load this module for IPv4.
      # ll -a /lib/modules/2.6.22.19/kernel/net/ipv4/ drwxr-xr-x 3 root root 191 Oct 29 2014 ./ drwxr-xr-x 9 root root 105 Oct 29 2014 ../ -rw-r--r-- 1 root root 7704 Oct 29 2014 ah4.ko -rw-r--r-- 1 root root 9288 Oct 29 2014 esp4.ko -rw-r--r-- 1 root root 9160 Oct 29 2014 ipcomp.ko drwxr-xr-x 2 root root 593 Oct 29 2014 netfilter/ -rw-r--r-- 1 root root 5344 Oct 29 2014 tcp_vegas.ko -rw-r--r-- 1 root root 5176 Oct 29 2014 tunnel4.ko -rw-r--r-- 1 root root 3284 Oct 29 2014 xfrm4_mode_beet.ko -rw-r--r-- 1 root root 2388 Oct 29 2014 xfrm4_mode_transport.ko -rw-r--r-- 1 root root 3292 Oct 29 2014 xfrm4_mode_tunnel.ko -rw-r--r-- 1 root root 3956 Oct 29 2014 xfrm4_tunnel.ko  
       modprobe -a /lib/modules/2.6.22.19/kernel/net/ipv4/  <doesnt exist nf_conntrack_ipv4.ko>

So my question is how to load conntrack ipv4 to get iptables working with it for udp?
      How to set proper rulez for droppig udp traffic by iptables?
      How to configure my router to defend that DDoS?

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji zawiera nasza Polityka prywatności