Jump to content
Sign in to follow this  
adex

Tani AP bez bajerów

Recommended Posts

adex

Witam,

posiadam Della E6520 z kartą DW1550 (Win7 x64, sterownik 7.12.39.28), router (w trybie AP) na chwilę obecną Netis WF2780.

Karta w 'idle' czasem się linkuje w szybkości 868Mbit/s, przy obciążeniu raczej 433MBit/s - transfer po sieci zazwyczaj ~25-29MB/s.

Innych sieci w paśmie 5GHz nie mam, pasmo 2.4GHz też praktycznie puste (tylko moja 1 sieć).

Szukam jakiegoś routera z dobrym WIFI AC, co by udało się osiągnąć te 40-50MB/s - bajery typu port USB czy inne tego typu niepotrzebne.

Wstępnie się przyglądałem ASUS RT-AC1200G+ ale może poleci ktoś coś lepszego w podobnej cenie?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
house

Tytuł tematu nie nawiązuje do treści posta - szukasz AP do posiadanego routera czy zupełnie nowy router ? :) Wracając do RT-1200G+ to dobry router, w dobrej cenie. Pomimo jednordzeniowego CPU działa całkiem wydajnie :) 

W cenie około 300 PLN nie ma konkurencji. Wspomniałeś o

2 godziny temu, adex napisał:

bajery typu port USB czy inne tego typu niepotrzebne.

w takim wypadku ten model będzie w sam raz, ewentualnie jeżeli zmienisz zdanie to warto dopłacić ok 100 PLN do RT-AC58U. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
piotom70

To moze juz lepiej ten: Asus RT-AC68U - Ferrari sieciowych dróg :12_slight_smile:

Edited by piotom70
 • Like it 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
house

@piotom70może już nie ferrari, ale subaru wrx :) poza tym nie w cenie lekko ponad 300 pln. 

 • Like it 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
piotom70

Ponad 300 trzeba dac ,bo nie bedzie ferrari ani wrx .

Posiadam ASUS EA-AC87 to chodzi jak malina,cena ponad 500 ale warto czasami dopłacić.

 • Like it 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
house

EA-AC87 to bardzo dobry i wydajny sprzęt, ale z DW1550 nie rozwinie w pełni skrzydeł, więc wydatek na wyrost. Na pewno lepiej sprawdzi się w kwestii zasięgu w porównaniu z RT-AC1200G+, jednak mniej więcej to samo można uzyskać z extenderem RP-AC66 ustawionym jako AP (a tańszym od EA-AC87 o kilkadziesiąt PLN). Osobiście jako jedynie AP wybrałbym RT-AC1200G+

 • Like it 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
piotom70

Zgadzam sie z toba masz racje, ja to troche planuje na zapas :12_slight_smile:

 • Like it 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
adex

Kupiłem ostatecznie RT-AC58U, miałem też RT-AC1200G+ ale przyszedł zepsuty (zasięg 10cm od routera).

Share this post


Link to post
Share on other sites
house
Temat został zamknięty jako rozwiązany.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości proszę użyć funkcji "Zgłoś ten post". 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

 • Similar Content

  • Johny
   By Johny
   Cześć wszystkim. Do wczoraj korzystałem tylko jednego komputera stacjonarnego, który jest podłączony za pomocą kabla do modemu Cisco. Modem ma tylko jedno wyjście na kabel. Internet jest z UPC i jego prędkość to 250mb/s. W przyszłości chcę przejść na 500 mb/S. Komputer służy do grania w gry online i to on jest królem sprzętów w domu  
   Wczoraj doszedł drugi komputer, który będzie służył jako komp do programów typu torrent czy przeglądanie neta. 
   Dlatego szukam jakiegoś sposobu, aby podłączyć drugiego kompa do internetu. Nie jestem ostatnio na bieżąco jeśli chodzi o sprzęty sieciowe. Kiedyś miałem router d-linka i jedyne co na chwilę obecną przychodzi do głowy to kupno nowego routera (tamten padł po 7 latach pracy).
   Proszę Was o doradzenie, który router wziąć w cenie do 300-400zł? Jeśli trzeba więcej wydać to też rozwiążę taka opcję, ale wolałbym jak najmniej wydać. Zależy mi na bezawaryjnosci w sensie, żeby nie rozlaczal i miał jak najniższe opóźnienia na lini modem - router - komp.
   Na wifi mi nie zależy i tak ufam jedynie kablom, a do niego chcę podłączyć tylko dwa kompy. Dochodzi do tego kwestia przesyłania plików między tymi komputerami. Czy spokojnie wystarczy mały pendrive do małych plików w routerze, a do większych przesyłanie przez kable? Czy muszę kupować jakieś dodatkowe rzeczy? 
   Przepraszam za tak może banalne pytania, ale sprzęt sieciowy jest dla mnie czarną magią. Czytałem sporo, ale im więcej czytam tym glupszy się czuję
  • house
   By house
   Pan Zygmunt z Polsatu wprowadza LTE bez limitu :
   http://m.pclab.pl/news58014.html
   Asus będzie musiał zrewidować swoje wsparcie dla takich rozwiązań

   http://www.plusblog.pl/plus-swoja-oferta-internetu-lte-rozdaje-karty/
  • branetre
   By branetre
   Postawiony przed kolejnym zadaniem w firmie musiałem znaleźć sposób na automatyczne odmontowywanie katalogu secure przy wyłączaniu komputera. Jednocześnie pojawiła się nowa możliwość montowania takiego katalogu przy starcie systemu.
   Na początku należy pobrać dwa programy. Putty do połączenia SSH i Puttygen do wygenerowania klucza ppk. Przy pomocy programu putty logujemy się na serwer synology i tworzymy w katalogu root podkatalog .ssh.
   Sorry, only registered users can display code field :( Sorry, only registered users can display code field :( Następnie należy w tym katalogu utworzyć plik authorized_keys w którym zostanie zapisana zawartość klucza id_rsa.pub. Sorry, only registered users can display code field :( Teraz możemy przystąpić do tworzenia klucza na serwerze synology.
   Sorry, only registered users can display code field :( Zostaniemy zapytani o położenie w którym mają zostać zapisane klucze autoryzacyjne. ( domyślna ścieżka to /root/.ssh/id_rsa ).
   Konsola zapyta nas dwa razy o hasło jakim zabezpieczamy klucz ( hasła muszą się zgadzać ).
   Po wpisaniu dwukrotnie hasła zostaną wygenerowane klucze ( zostaniemy o tym poinformowani ).
   Teraz należy skopiować jeden z nich do katalogu dostępnego w synology ( np. /volume1/files ). Sorry, only registered users can display code field :( Drugi natomiast posiada zawartość która przy pomocy polecenia CAT zostanie wysłana do pliku authorized_keys.
   Sorry, only registered users can display code field :( Plik z katalogu files musimy skopiować na pulpit.
   Uruchamiamy program puttygen i klikamy Conversions a następnie importujemy klucz. Teraz klikamy save w celu zapisania klucza na pulpicie. Może być pod nazwą secure.ppk.
   Została nam konfiguracja programu putty. Puttygen już nam jest niepotrzebny więc można skasować.
   Odpalamy program putty i w zakładcę Connection / Data podajemy login ( domyślnie root )
   Teraz w zakładcę Connection / SSH / Auth wybieramy nasz klucz secure.ppk
   Ostatnim będzie dodanie polecenia które nam odmontuje katalog secure w tym celu dodajemy do Connection / SSH / Remote command polecenie. Sorry, only registered users can display code field :( Przechodzimy na zakładkę Session i wpisujemy adres IP i port na którym mamy dostęp do serwera i nazywamy sesję np. unmount.
   Potwierdzamy zapisanie sesji przyciskiem save.
   Teraz w celu uproszczenia obsługi klikamy prawym klawiszem myszy na ikonę putty i tworzymy skrót. Następnie prawym klawiszem myszy na skrót i właściwości a tam za ścieżką docelową do programu putty dopisujemy taki parametr -load "unmount" Wygląda to tak
   Sorry, only registered users can display code field :( Dzięki temu zostanie automatycznie wywołana sesja unmount w programie putty.
   W systemie Windows XP kilkamy kombinację klawiszy Windows + R i w pasku poleceń wpisujemy gpedit.msc Klikamy na "Konfiguracja Komputera" / "Ustawienia systemu Windows" / Skrypty ( uruchamianie / zamykanie ) / Zamykanie.
   Klikamy "Dodaj" i wskazujemy utworzony skrót putty z zapisaną sesją unmount.
   Od tego momentu przy zamykaniu systemu Windows zostanie wyświetlony monit w celu wykonania polecenia przez ssh.
   Montowanie
   Problematyczne może się okazać zabezpieczenie passphrase które na początku dopisaliśmy ( konieczność wprowadzania hasła ).
   Jest na to sposób z użyciem kolejnego programu Pageant.
   Program ten po jednorazowym wpisaniu passphrase trzyma w pamięci rozszyfrowany klucz prywatny z którego mogą korzystać inne aplikacje. Najwygodniej jest utworzyć sobie skrót do tego programu i w jego właściwościach podać jako parametr ścieżkę do pliku z naszym prywatnym kluczem ( d:\secure.ppk ).
   Wygląda to tak
   Sorry, only registered users can display code field :( Po uruchomieniu programu Pageant z takiego skrótu zostaniemy od razu poproszeni o podanie passphrase do naszego klucza po wpisaniu którego program schowa się grzecznie w trayu i aż do wyłączenia systemu będziemy mogli odpuścić sobie wpisywanie jakichkolwiek haseł. Skrót dodajemy do autostartu.
   Klikamy na "Konfiguracja Komputera" / "Ustawienia systemu Windows" / Skrypty ( uruchamianie / zamykanie ) / Uruchamianie. Klikamy "Dodaj" i wskazujemy utworzony skrót pageant z zapisanym kluczem.
   W moim wypadku klucz znajduje się na pamięci flash która jako jedyna jest podpięta do komputera ( zapobiega to zmianie liter dysków choć i na to jest sposób w Windows ).
   Można to wykorzystać do prostego logowania bez ciągłego wpisywania loginu i hasła. Docenią to ludzie którzy często się logują przez putty.
   W celu montowania takiego katalogu postępujemy podobnie. Pomocny będzie tem sam klucz tylko sesja wykona inne polecenie. Sorry, only registered users can display code field :( Taką sesję zapisujemy pod nazwą mount i dodajemy do Klikamy na "Konfiguracja Komputera" / "Ustawienia systemu Windows" / Skrypty ( uruchamianie / zamykanie ) / Uruchamianie. Ważne aby ścieżka do skryptu mieściła się na dysku komputera (jest możliwość ukrycia tego pliku przed nieautoryzowanym dostępem chodź i tak bez pliku klucza z pendriva putty nie połączy się przez ssh).

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci.
Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.
×
×
 • Create New...

Important Information

We use cookies for purposes related to advertising, social media and statistics. By continuing to browse this site, you agree to our use of cookies. All information required in this matter includes: Privacy Policy, Guidelines and Terms of Use.