Skocz do zawartości
adex

Tani AP bez bajerów

Rekomendowane odpowiedzi

adex

Witam,

posiadam Della E6520 z kartą DW1550 (Win7 x64, sterownik 7.12.39.28), router (w trybie AP) na chwilę obecną Netis WF2780.

Karta w 'idle' czasem się linkuje w szybkości 868Mbit/s, przy obciążeniu raczej 433MBit/s - transfer po sieci zazwyczaj ~25-29MB/s.

Innych sieci w paśmie 5GHz nie mam, pasmo 2.4GHz też praktycznie puste (tylko moja 1 sieć).

Szukam jakiegoś routera z dobrym WIFI AC, co by udało się osiągnąć te 40-50MB/s - bajery typu port USB czy inne tego typu niepotrzebne.

Wstępnie się przyglądałem ASUS RT-AC1200G+ ale może poleci ktoś coś lepszego w podobnej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Tytuł tematu nie nawiązuje do treści posta - szukasz AP do posiadanego routera czy zupełnie nowy router ? :) Wracając do RT-1200G+ to dobry router, w dobrej cenie. Pomimo jednordzeniowego CPU działa całkiem wydajnie :) 

W cenie około 300 PLN nie ma konkurencji. Wspomniałeś o

2 godziny temu, adex napisał:

bajery typu port USB czy inne tego typu niepotrzebne.

w takim wypadku ten model będzie w sam raz, ewentualnie jeżeli zmienisz zdanie to warto dopłacić ok 100 PLN do RT-AC58U. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
piotom70

To moze juz lepiej ten: Asus RT-AC68U - Ferrari sieciowych dróg :12_slight_smile:

Edytowane przez piotom70
  • Lubię to 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

@piotom70może już nie ferrari, ale subaru wrx :) poza tym nie w cenie lekko ponad 300 pln. 

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
adex

Będę używał jako AP tylko i wyłącznie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
piotom70

Ponad 300 trzeba dac ,bo nie bedzie ferrari ani wrx .

Posiadam ASUS EA-AC87 to chodzi jak malina,cena ponad 500 ale warto czasami dopłacić.

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

EA-AC87 to bardzo dobry i wydajny sprzęt, ale z DW1550 nie rozwinie w pełni skrzydeł, więc wydatek na wyrost. Na pewno lepiej sprawdzi się w kwestii zasięgu w porównaniu z RT-AC1200G+, jednak mniej więcej to samo można uzyskać z extenderem RP-AC66 ustawionym jako AP (a tańszym od EA-AC87 o kilkadziesiąt PLN). Osobiście jako jedynie AP wybrałbym RT-AC1200G+

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
piotom70

Zgadzam sie z toba masz racje, ja to troche planuje na zapas :12_slight_smile:

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
adex

Kupiłem ostatecznie RT-AC58U, miałem też RT-AC1200G+ ale przyszedł zepsuty (zasięg 10cm od routera).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
Temat został zamknięty jako rozwiązany.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości proszę użyć funkcji "Zgłoś ten post". 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Johny
      Przez Johny
      Cześć wszystkim. Do wczoraj korzystałem tylko jednego komputera stacjonarnego, który jest podłączony za pomocą kabla do modemu Cisco. Modem ma tylko jedno wyjście na kabel. Internet jest z UPC i jego prędkość to 250mb/s. W przyszłości chcę przejść na 500 mb/S. Komputer służy do grania w gry online i to on jest królem sprzętów w domu  
      Wczoraj doszedł drugi komputer, który będzie służył jako komp do programów typu torrent czy przeglądanie neta. 
      Dlatego szukam jakiegoś sposobu, aby podłączyć drugiego kompa do internetu. Nie jestem ostatnio na bieżąco jeśli chodzi o sprzęty sieciowe. Kiedyś miałem router d-linka i jedyne co na chwilę obecną przychodzi do głowy to kupno nowego routera (tamten padł po 7 latach pracy).
      Proszę Was o doradzenie, który router wziąć w cenie do 300-400zł? Jeśli trzeba więcej wydać to też rozwiążę taka opcję, ale wolałbym jak najmniej wydać. Zależy mi na bezawaryjnosci w sensie, żeby nie rozlaczal i miał jak najniższe opóźnienia na lini modem - router - komp.
      Na wifi mi nie zależy i tak ufam jedynie kablom, a do niego chcę podłączyć tylko dwa kompy. Dochodzi do tego kwestia przesyłania plików między tymi komputerami. Czy spokojnie wystarczy mały pendrive do małych plików w routerze, a do większych przesyłanie przez kable? Czy muszę kupować jakieś dodatkowe rzeczy? 
      Przepraszam za tak może banalne pytania, ale sprzęt sieciowy jest dla mnie czarną magią. Czytałem sporo, ale im więcej czytam tym glupszy się czuję
    • house
      Przez house
      Pan Zygmunt z Polsatu wprowadza LTE bez limitu :
      http://m.pclab.pl/news58014.html
      Asus będzie musiał zrewidować swoje wsparcie dla takich rozwiązań

http://www.plusblog.pl/plus-swoja-oferta-internetu-lte-rozdaje-karty/
    • branetre
      Przez branetre
      Postawiony przed kolejnym zadaniem w firmie musiałem znaleźć sposób na automatyczne odmontowywanie katalogu secure przy wyłączaniu komputera. Jednocześnie pojawiła się nowa możliwość montowania takiego katalogu przy starcie systemu.
      Na początku należy pobrać dwa programy. Putty do połączenia SSH i Puttygen do wygenerowania klucza ppk. Przy pomocy programu putty logujemy się na serwer synology i tworzymy w katalogu root podkatalog .ssh.
      Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość pola kod. Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość pola kod. Następnie należy w tym katalogu utworzyć plik authorized_keys w którym zostanie zapisana zawartość klucza id_rsa.pub. Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość pola kod. Teraz możemy przystąpić do tworzenia klucza na serwerze synology.
      Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość pola kod. Zostaniemy zapytani o położenie w którym mają zostać zapisane klucze autoryzacyjne. ( domyślna ścieżka to /root/.ssh/id_rsa ).
      Konsola zapyta nas dwa razy o hasło jakim zabezpieczamy klucz ( hasła muszą się zgadzać ).
      Po wpisaniu dwukrotnie hasła zostaną wygenerowane klucze ( zostaniemy o tym poinformowani ).
      Teraz należy skopiować jeden z nich do katalogu dostępnego w synology ( np. /volume1/files ). Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość pola kod. Drugi natomiast posiada zawartość która przy pomocy polecenia CAT zostanie wysłana do pliku authorized_keys.
      Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość pola kod. Plik z katalogu files musimy skopiować na pulpit.
      Uruchamiamy program puttygen i klikamy Conversions a następnie importujemy klucz. Teraz klikamy save w celu zapisania klucza na pulpicie. Może być pod nazwą secure.ppk.
      Została nam konfiguracja programu putty. Puttygen już nam jest niepotrzebny więc można skasować.
      Odpalamy program putty i w zakładcę Connection / Data podajemy login ( domyślnie root )
      Teraz w zakładcę Connection / SSH / Auth wybieramy nasz klucz secure.ppk
      Ostatnim będzie dodanie polecenia które nam odmontuje katalog secure w tym celu dodajemy do Connection / SSH / Remote command polecenie. Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość pola kod. Przechodzimy na zakładkę Session i wpisujemy adres IP i port na którym mamy dostęp do serwera i nazywamy sesję np. unmount.
      Potwierdzamy zapisanie sesji przyciskiem save.
      Teraz w celu uproszczenia obsługi klikamy prawym klawiszem myszy na ikonę putty i tworzymy skrót. Następnie prawym klawiszem myszy na skrót i właściwości a tam za ścieżką docelową do programu putty dopisujemy taki parametr -load "unmount" Wygląda to tak
      Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość pola kod. Dzięki temu zostanie automatycznie wywołana sesja unmount w programie putty.
      W systemie Windows XP kilkamy kombinację klawiszy Windows + R i w pasku poleceń wpisujemy gpedit.msc Klikamy na "Konfiguracja Komputera" / "Ustawienia systemu Windows" / Skrypty ( uruchamianie / zamykanie ) / Zamykanie.
      Klikamy "Dodaj" i wskazujemy utworzony skrót putty z zapisaną sesją unmount.
      Od tego momentu przy zamykaniu systemu Windows zostanie wyświetlony monit w celu wykonania polecenia przez ssh.
      Montowanie
      Problematyczne może się okazać zabezpieczenie passphrase które na początku dopisaliśmy ( konieczność wprowadzania hasła ).
      Jest na to sposób z użyciem kolejnego programu Pageant.
      Program ten po jednorazowym wpisaniu passphrase trzyma w pamięci rozszyfrowany klucz prywatny z którego mogą korzystać inne aplikacje. Najwygodniej jest utworzyć sobie skrót do tego programu i w jego właściwościach podać jako parametr ścieżkę do pliku z naszym prywatnym kluczem ( d:\secure.ppk ).
      Wygląda to tak
      Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość pola kod. Po uruchomieniu programu Pageant z takiego skrótu zostaniemy od razu poproszeni o podanie passphrase do naszego klucza po wpisaniu którego program schowa się grzecznie w trayu i aż do wyłączenia systemu będziemy mogli odpuścić sobie wpisywanie jakichkolwiek haseł. Skrót dodajemy do autostartu.
      Klikamy na "Konfiguracja Komputera" / "Ustawienia systemu Windows" / Skrypty ( uruchamianie / zamykanie ) / Uruchamianie. Klikamy "Dodaj" i wskazujemy utworzony skrót pageant z zapisanym kluczem.
      W moim wypadku klucz znajduje się na pamięci flash która jako jedyna jest podpięta do komputera ( zapobiega to zmianie liter dysków choć i na to jest sposób w Windows ).
      Można to wykorzystać do prostego logowania bez ciągłego wpisywania loginu i hasła. Docenią to ludzie którzy często się logują przez putty.
      W celu montowania takiego katalogu postępujemy podobnie. Pomocny będzie tem sam klucz tylko sesja wykona inne polecenie. Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość pola kod. Taką sesję zapisujemy pod nazwą mount i dodajemy do Klikamy na "Konfiguracja Komputera" / "Ustawienia systemu Windows" / Skrypty ( uruchamianie / zamykanie ) / Uruchamianie. Ważne aby ścieżka do skryptu mieściła się na dysku komputera (jest możliwość ukrycia tego pliku przed nieautoryzowanym dostępem chodź i tak bez pliku klucza z pendriva putty nie połączy się przez ssh).

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Używamy plików cookie do celów związanych z reklamami, mediami społecznościowymi i statystykami. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.