Skocz do zawartości
muzykcb

Problem z nagrywaniem płyt DVD, CD - średni błąd

Rekomendowane odpowiedzi

muzykcb

Witam.

Posiadam Laptopa ASUS ROG G750JZ od jakiegoś czasu nie mogę nagrać żadnej płyty, prawdopodobnie od czasu otrzymania sprzętu z serwisu (wymiana wentylatorów), wcześniej wszystko chodziło poprawnie:

Używam programu Ashampoo Burning Studio 2016 ale i standardowy program wbudowany w system Windows 10 Home ma też problem z nagraniem.

Ashampoo Burning Studio 2016 wyświetla komunikat "Wystąpił średni błąd), co dziwne symulacja przebiega poprawnie, a błąd pojawia się w momencie rozpoczęcia nagrywania jednak nic nie zostaje nagrane, tylko od razu "błąd", regulowałem prędkość nagrywania ale to nie ma znaczenia za każdym razem ten sam problem, system operacyjny był resetowany do ustawień fabrycznych, stacja dysków jest widoczna i odczytuje płyty, oczywiście próbowałem na kilku różnych płytach DVD oraz CB - za każdym razem to samo i w tym samym miejscu pojawia się błąd.

Gdzie może być przyczyna :

- czy w biosie może być coś nieprawidłowo ustawione ?

- czy podczas składania sprzętu po wymianie wentylatorów, serwisant mógł coś podłączyć niewłaściwie (tylko co) ?

- nie mam ustawionego Regionu DVD - ale czy to może być przyczyną (nie chcę ustawiać bo wiem że mam tylko 5 możliwości zmiany - nie wiem czy wcześniej było ustawione czy nie) ?

Czy ktoś spotkał się z tego rodzaju problemem i może coś doradzić ?

sredni błąd.jpg

Edytowane przez muzykcb

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
4 godziny temu, muzykcb napisał:

- czy w biosie może być coś nieprawidłowo ustawione ?

nie sądzę, laptop powinien nagrywać płyty albo nie. Nie ma biosie magicznych ustawień, które miałyby wpływ na ten proces. Nawet jeśli tryb dma przestawił się w biosie na niższy to i tak nagrywarka powinna nośnik nagrać. 

- czy podczas składania sprzętu po wymianie wentylatorów, serwisant mógł coś podłączyć niewłaściwie (tylko co) ?

właśnie nic, napęd nie ma kabelków a jedynie zintegrowaną wtyczkę sata i zasilania wpinaną w gniazdo wewnątrz obudowy.

- nie mam ustawionego Regionu DVD - ale czy to może być przyczyną (nie chcę ustawiać bo wiem że mam tylko 5 możliwości zmiany - nie wiem czy wcześniej było ustawione czy nie) ?

nie, chyba że błąd jest po stronie aplikacji. Sprawdź nagrywanie w BurnAware, CDBurnerXP, Nero, DVD Decrypter. Jeśli problem wystąpi w tych programach to wyślij napęd do serwisu. Warto też zwrócić uwagę na nośniki, kup coś markowego (verbatim, tdk). Miałem podobne problemy z płytkami esperanza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
muzykcb

Cześć. W moim przypadku problemem był sterownik kontrolera IDE/ATA - usunięcie i ponowna instalacja rozwiązały problem. Drugi dysk HDD 7200 obr/min, który mam zainstalowany też pracuje o wiele szybciej, wcześniej transfer był na poziomie około 60MB/s (odczyt i zapis)  obecnie 105 MB/s odczyt i zapis.

Temat uważam za rozwiązany.

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
Temat został zamknięty jako rozwiązany.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości proszę użyć funkcji "Zgłoś ten post". 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• pike28
      Przez pike28
      Witajcie . Zakupiłem przełącznik ubiquiti i mam pewien problem z dwoma urządzeniami w sieci .

1. Komputer stacjonarny DELL Optiplex 790 z karta sieciową 1Gb/s . Komputer nawiązuje połączenie ale negocjuje prędkość 10/100 Mbit. Zmiana sterowników nie pomogła kable zarobione poprawnie.

2 PS4. Konsola nawiązuje połączenie z pełnym 1Gb/s ale transfer pobierania plików jest w iście żółwim tempie. Zmiany konfiguracji na konsoli :DNS, MTU nie przynoszą żadnych zmian. Inna konsola PS4 (PRO) również pracuje w sieci i działa poprawnie osiągając maksymalne prędkości pobierania.

Czy w ubiquiti istnieje możliwość sprawdzenia logów dotyczących połączeń i pracy portów ? Nigdzie nie mogę tego znaleźć a dzienniki nic nie pokazują.

Bedę wdzięczny za każdą pomoc.
    • Kojot77
      Przez Kojot77
      Witam wszystkich,
      Posiadam DS216j, 2x WD RED 6 TB, 2 osobne wolumeny, lacze 300/20 Mb/s od Vectry, RT2600ac (zakupiony ostatnio po waszych opiniach ). Komputer po WiFi bez problemu sciaga pliki pelna szerokosia lącza.  Problem polega na tym, ze Transmission nie wykorzystuje lacze na full przy sciaganiu, wysylanie jest ok. Szczytowe osiagi to 120 Mb/s ktore obserwuje na NASie oraz routerze, bo Transmission Remote GUI "dlawi sie" i poki torrent sie nie sciagnie praktycznie nie odpowiada. W trakcie sciagana bez problemu loguje sie z WAN na NAS oraz router. NAS z routerem polaczone gigabitem (nawet wymienilem przewod ostatnio). Jak ogranicze sciaganie w samym transmission do 80-90 Mb/s to RemoteGUI dziala ok. Myslalem ze to moj staruszek Netgear sie nei wyrabial na zakretach, ale niestety na RT2600ac jest to samo. Wiec obstawiam ze to cos z samym transmission jest nie halo tylko nie moge sie dogrzebac co.  Spotkal sie ktos z takim cudem? Jakies podpowiedzi gdzie szukac?

Pozdrawiam
    • Michał10
      Przez Michał10
      Witajcie,
      jestem nowy i zielony w tematach IT. Mam taki kłopot. Zainstalowano mi dzisiaj internet światłowodowy 300Mb/30Mb. Do tego internetu zakupiłem router Netgear R7000. I wszystko byłoby świetnie gdyby nie jeden mały szczegół. Gdy podepnę się bezpośrednio pod światłowód to mam transfer na poziomie 280Mb/28Mb na 2,4GHz (taki notebook stary trochę mam). Gdy podepnę router to po kablu mam

Natomiast gdy chcę sprawdzić po wifi to niezależnie czy na 2,4GHz czy na 5GHz (sprawdzane na nowym smartfonie) w obu przypadkach jest podobnie:

Czy możecie mi powiedzieć dlaczego tak jest? Co może być przyczyną, że WIFI ogranicza prędkość? Czy router jest uszkodzony? A może są jakieś ustawienia, które odblokują to ograniczanie prędkości. Przy okazji mam pytanie czy router Netgear R7000 jest taki problematyczny w konfiguracji? Technik od internetu bluźnił mi na ten router przy małym dziecku jak szewc. Bardzo proszę o jakieś podpowiedzi co zrobić. Będę wdzięczny jeśli powiecie mi też jak ewentualnie te ustawienia pozmieniać. Nie wiem co mam zrobić. Czy reklamować czy wykazać się jeszcze cierpliwością i poszukać kogoś kto sobie z tym poradzi.
      Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Obserwuj nas:

Powiadomienie o plikach cookie

Używamy plików cookie do celów związanych z reklamami, mediami społecznościowymi i statystykami. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.