Skocz do zawartości
muzykcb

Problem z nagrywaniem płyt DVD, CD - średni błąd

Rekomendowane odpowiedzi

muzykcb

Witam.

Posiadam Laptopa ASUS ROG G750JZ od jakiegoś czasu nie mogę nagrać żadnej płyty, prawdopodobnie od czasu otrzymania sprzętu z serwisu (wymiana wentylatorów), wcześniej wszystko chodziło poprawnie:

Używam programu Ashampoo Burning Studio 2016 ale i standardowy program wbudowany w system Windows 10 Home ma też problem z nagraniem.

Ashampoo Burning Studio 2016 wyświetla komunikat "Wystąpił średni błąd), co dziwne symulacja przebiega poprawnie, a błąd pojawia się w momencie rozpoczęcia nagrywania jednak nic nie zostaje nagrane, tylko od razu "błąd", regulowałem prędkość nagrywania ale to nie ma znaczenia za każdym razem ten sam problem, system operacyjny był resetowany do ustawień fabrycznych, stacja dysków jest widoczna i odczytuje płyty, oczywiście próbowałem na kilku różnych płytach DVD oraz CB - za każdym razem to samo i w tym samym miejscu pojawia się błąd.

Gdzie może być przyczyna :

- czy w biosie może być coś nieprawidłowo ustawione ?

- czy podczas składania sprzętu po wymianie wentylatorów, serwisant mógł coś podłączyć niewłaściwie (tylko co) ?

- nie mam ustawionego Regionu DVD - ale czy to może być przyczyną (nie chcę ustawiać bo wiem że mam tylko 5 możliwości zmiany - nie wiem czy wcześniej było ustawione czy nie) ?

Czy ktoś spotkał się z tego rodzaju problemem i może coś doradzić ?

sredni błąd.jpg

Edytowane przez muzykcb

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
4 godziny temu, muzykcb napisał:

- czy w biosie może być coś nieprawidłowo ustawione ?

nie sądzę, laptop powinien nagrywać płyty albo nie. Nie ma biosie magicznych ustawień, które miałyby wpływ na ten proces. Nawet jeśli tryb dma przestawił się w biosie na niższy to i tak nagrywarka powinna nośnik nagrać. 

- czy podczas składania sprzętu po wymianie wentylatorów, serwisant mógł coś podłączyć niewłaściwie (tylko co) ?

właśnie nic, napęd nie ma kabelków a jedynie zintegrowaną wtyczkę sata i zasilania wpinaną w gniazdo wewnątrz obudowy.

- nie mam ustawionego Regionu DVD - ale czy to może być przyczyną (nie chcę ustawiać bo wiem że mam tylko 5 możliwości zmiany - nie wiem czy wcześniej było ustawione czy nie) ?

nie, chyba że błąd jest po stronie aplikacji. Sprawdź nagrywanie w BurnAware, CDBurnerXP, Nero, DVD Decrypter. Jeśli problem wystąpi w tych programach to wyślij napęd do serwisu. Warto też zwrócić uwagę na nośniki, kup coś markowego (verbatim, tdk). Miałem podobne problemy z płytkami esperanza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
muzykcb

Cześć. W moim przypadku problemem był sterownik kontrolera IDE/ATA - usunięcie i ponowna instalacja rozwiązały problem. Drugi dysk HDD 7200 obr/min, który mam zainstalowany też pracuje o wiele szybciej, wcześniej transfer był na poziomie około 60MB/s (odczyt i zapis)  obecnie 105 MB/s odczyt i zapis.

Temat uważam za rozwiązany.

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
Temat został zamknięty jako rozwiązany.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości proszę użyć funkcji "Zgłoś ten post". 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• HcBoria
      Przez HcBoria
      Dzień dobry,
      Dzięki, miedzy innymi, recenzji na tym forum zdecydowałem się na zakup routera asus rt-ac86u z gearbest (taniej o jakieś trzy stówki niż z pl). Wysłany z Hiszpanii wczoraj dotarł. Konfiguracja w zasadzie bezproblemowa poza jednym wyjątkiem ....
      Otóż posiadam wd mycloud, który jak dotąd bezproblemowo (podłącz i zapomnij) chodził najpierw na neostradzie (stary router dgt) a po przeprowadzce od jakiegoś 1,5 miesiąca na netgarze r6220 (właściwie nic do niego nie mam poza zasięgiem wifi, a ten po instalacji asusa zwiększył się zauważalnie). Niestety po podłączeniu go do asusa dysk przestał być widziany w sieci. Podejrzewam, że  problem tkwi w nie przydzielaniu przez router adresu ip mycloudowi. Dysk zachowuje się jakby był normalnie podłączony - świecą się wszystkie diody - zarówno przednia jak obie przy gnieździe lan a mimo to nie jest widoczny. Próbowałem wyłączać firewall, zmieniać kabel, podłączyć przez switch i nic - jedyny trop jaki mam to apka na andorida - asus router, która widzi coś takiego - tak jakby w którymś momencie wd pojawił się w sieci ?????

na cloudzie mam dość istotne dane, które muszą być online no i nie wiem co zrobić ...

• Buczacznik
      Przez Buczacznik
      Witam

Chciałem prosić o radę gdzie popełniam błąd. Posiadam serwer ZyXEL NAS520 i mam problem z usługą – myZyXELcloud a konkretnie jest tak że udostępniam sobie jakieś wybrane katalogi dla tej usługi i wszystko jest ok do momentu aż odpalę na którymś telefonie aplikacje ZyXEL Drive i gdy zaloguję się do swojego serwera chwilę po tym usuwa mi uprawnienia do katalogów jakie wcześniej zaznaczyłem . Czyli na przykład udostępniam sobie katalog filmy , zaznaczam na przykład tylko do odczytu i chwile po tym jak zaloguje się zdalnie przez aplikację do serwera to te pole zostaje wyczyszczone i już nie mam udostępnionych katalogów. Używałem tej usługi cały czas i zawsze działała . Ale miałem potrzebę pełnego resetu serwera i po ponownej konfiguracji stworzył mi się taki problem

Pozdrawiam
    • Łukasz Socha
      Przez Łukasz Socha
      kolejne spostrzeżenie - moj egzemplarz ma bardzo niestabilne radio 2.4 G 
      moje raspberry pi w wbudowanym radiem rozłączają się regularnie, bez względu na wybrany kanał...jakieś sugestie?

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.