Jump to content
muzykcb

Problem z nagrywaniem płyt DVD, CD - średni błąd

Recommended Posts

muzykcb

Witam.

Posiadam Laptopa ASUS ROG G750JZ od jakiegoś czasu nie mogę nagrać żadnej płyty, prawdopodobnie od czasu otrzymania sprzętu z serwisu (wymiana wentylatorów), wcześniej wszystko chodziło poprawnie:

Używam programu Ashampoo Burning Studio 2016 ale i standardowy program wbudowany w system Windows 10 Home ma też problem z nagraniem.

Ashampoo Burning Studio 2016 wyświetla komunikat "Wystąpił średni błąd), co dziwne symulacja przebiega poprawnie, a błąd pojawia się w momencie rozpoczęcia nagrywania jednak nic nie zostaje nagrane, tylko od razu "błąd", regulowałem prędkość nagrywania ale to nie ma znaczenia za każdym razem ten sam problem, system operacyjny był resetowany do ustawień fabrycznych, stacja dysków jest widoczna i odczytuje płyty, oczywiście próbowałem na kilku różnych płytach DVD oraz CB - za każdym razem to samo i w tym samym miejscu pojawia się błąd.

Gdzie może być przyczyna :

- czy w biosie może być coś nieprawidłowo ustawione ?

- czy podczas składania sprzętu po wymianie wentylatorów, serwisant mógł coś podłączyć niewłaściwie (tylko co) ?

- nie mam ustawionego Regionu DVD - ale czy to może być przyczyną (nie chcę ustawiać bo wiem że mam tylko 5 możliwości zmiany - nie wiem czy wcześniej było ustawione czy nie) ?

Czy ktoś spotkał się z tego rodzaju problemem i może coś doradzić ?

sredni błąd.jpg

Edited by muzykcb

house
4 godziny temu, muzykcb napisał:

- czy w biosie może być coś nieprawidłowo ustawione ?

nie sądzę, laptop powinien nagrywać płyty albo nie. Nie ma biosie magicznych ustawień, które miałyby wpływ na ten proces. Nawet jeśli tryb dma przestawił się w biosie na niższy to i tak nagrywarka powinna nośnik nagrać. 

- czy podczas składania sprzętu po wymianie wentylatorów, serwisant mógł coś podłączyć niewłaściwie (tylko co) ?

właśnie nic, napęd nie ma kabelków a jedynie zintegrowaną wtyczkę sata i zasilania wpinaną w gniazdo wewnątrz obudowy.

- nie mam ustawionego Regionu DVD - ale czy to może być przyczyną (nie chcę ustawiać bo wiem że mam tylko 5 możliwości zmiany - nie wiem czy wcześniej było ustawione czy nie) ?

nie, chyba że błąd jest po stronie aplikacji. Sprawdź nagrywanie w BurnAware, CDBurnerXP, Nero, DVD Decrypter. Jeśli problem wystąpi w tych programach to wyślij napęd do serwisu. Warto też zwrócić uwagę na nośniki, kup coś markowego (verbatim, tdk). Miałem podobne problemy z płytkami esperanza.

muzykcb

Cześć. W moim przypadku problemem był sterownik kontrolera IDE/ATA - usunięcie i ponowna instalacja rozwiązały problem. Drugi dysk HDD 7200 obr/min, który mam zainstalowany też pracuje o wiele szybciej, wcześniej transfer był na poziomie około 60MB/s (odczyt i zapis)  obecnie 105 MB/s odczyt i zapis.

Temat uważam za rozwiązany.

• Like it 1

house
Temat został zamknięty jako rozwiązany.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości proszę użyć funkcji "Zgłoś ten post". 

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• waldi1888
      By waldi1888
      Mam problem ze zrobieniem backupu za pomocą Active Backup for Business. Chodzi o to, że w firmie mamy Synology DS1618+ i 15 komputerów. Na 10 komputerach normalnie można utworzyć zadanie backupu a na 5 po przejściu wszystkich opcji "Kreatora tworzenia kopii zapasowej agenta" wyskakuje na końcu komunikat  "ten folder współdzielony zawiera dane, których nie można skopiować. Wybierz inny folder". Takie coś dzieje się wtedy gdy wybieram robienie backupu na 2 dysku w Synology. Kiedy ustawię aby backup zapisywał się 1 dysku głównym to nie wyskakuje komunikat i robi harmonogram backupu.

• Adaware1
      By Adaware1
      Witam, postanowiłem ostatnio zakupić MR2200ac do mojego routera Synology RT2600ac. Po ukończeniu konfiguracji sieci wifi, zostaje informowany, że nie udało się dokonać aktualizacji systemu w MR2200ac. W panelu sterowania RT2600ac, otrzymuję komunikat, że "wersje systemów w punktach Wi-Fi są niezgodne. Pobierz i zaktualizuj SRM do najnowszej wersji". Nie mam możliwości przeprowadzić automatycznie aktualizacji systemu, cały czas widnieje ten komunikat oznaczony na czerwono. MR2200ac był wielokrotnie przez mnie resetowany do ustawień fabrycznych, próbowałem restartować te urządzenie ze strony mojego głównego routera i przeprowadzać całą konfigurację na nowo. Nic to nie daje, cały czas mam problem z aktualizowaniem MR2200ac do najnowszej wersji systemu. Czy ktoś się spotkał z podobnym problemem i zna może rozwiązanie? Urządzenie mogę zawsze zwrócić, szkoda, że odstaje jakościowo tak bardzo od RT2600ac.
      Pozdrawiam.

Pomogło pobranie firmware ze strony producenta i wykonanie ręcznej aktualizacji - można zamknąć.
    • Łukasz_B
      By Łukasz_B
      Witajcie
      Mam problem z serwerem VPN asusa. Początkowo postawiony VPN działał bardzo ładnie i miło. Niestety od jakiegoś czasu (może po którymś update'ie) z połączenia VPN może korzystać ostatnio dodany użytkownik.
      W przypadku łączenia za pomocą pozostałych kont użytkowników- nie pozwala nawiązać połączenia i wywala w logach takie coś:

Mar 15 09:50:45 pptp[31886]: pppd 2.4.7 started by admin, uid 0
      Mar 15 09:50:45 pptp[31886]: Connect: pptp0 <--> pptp (188.146.28.8)
      Mar 15 09:50:49 pptpd[31885]: CTRL: Ignored a SET LINK INFO packet with real ACCMs!
      Mar 15 09:50:49 pptp[31886]: Peer pawel failed CHAP authentication
      Mar 15 09:50:49 pptp[31886]: Connection terminated.

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Obserwuj nas:

• Create New...

Important Information

We use cookies for purposes related to advertising, social media and statistics. By continuing to browse this site, you agree to our use of cookies. All information required in this matter includes: Privacy Policy, Guidelines and Terms of Use.