Jump to content
Sign in to follow this  
muzykcb

Problem z nagrywaniem płyt DVD, CD - średni błąd

Recommended Posts

muzykcb

Witam.

Posiadam Laptopa ASUS ROG G750JZ od jakiegoś czasu nie mogę nagrać żadnej płyty, prawdopodobnie od czasu otrzymania sprzętu z serwisu (wymiana wentylatorów), wcześniej wszystko chodziło poprawnie:

Używam programu Ashampoo Burning Studio 2016 ale i standardowy program wbudowany w system Windows 10 Home ma też problem z nagraniem.

Ashampoo Burning Studio 2016 wyświetla komunikat "Wystąpił średni błąd), co dziwne symulacja przebiega poprawnie, a błąd pojawia się w momencie rozpoczęcia nagrywania jednak nic nie zostaje nagrane, tylko od razu "błąd", regulowałem prędkość nagrywania ale to nie ma znaczenia za każdym razem ten sam problem, system operacyjny był resetowany do ustawień fabrycznych, stacja dysków jest widoczna i odczytuje płyty, oczywiście próbowałem na kilku różnych płytach DVD oraz CB - za każdym razem to samo i w tym samym miejscu pojawia się błąd.

Gdzie może być przyczyna :

- czy w biosie może być coś nieprawidłowo ustawione ?

- czy podczas składania sprzętu po wymianie wentylatorów, serwisant mógł coś podłączyć niewłaściwie (tylko co) ?

- nie mam ustawionego Regionu DVD - ale czy to może być przyczyną (nie chcę ustawiać bo wiem że mam tylko 5 możliwości zmiany - nie wiem czy wcześniej było ustawione czy nie) ?

Czy ktoś spotkał się z tego rodzaju problemem i może coś doradzić ?

sredni błąd.jpg

Edited by muzykcb

house
4 godziny temu, muzykcb napisał:

- czy w biosie może być coś nieprawidłowo ustawione ?

nie sądzę, laptop powinien nagrywać płyty albo nie. Nie ma biosie magicznych ustawień, które miałyby wpływ na ten proces. Nawet jeśli tryb dma przestawił się w biosie na niższy to i tak nagrywarka powinna nośnik nagrać. 

- czy podczas składania sprzętu po wymianie wentylatorów, serwisant mógł coś podłączyć niewłaściwie (tylko co) ?

właśnie nic, napęd nie ma kabelków a jedynie zintegrowaną wtyczkę sata i zasilania wpinaną w gniazdo wewnątrz obudowy.

- nie mam ustawionego Regionu DVD - ale czy to może być przyczyną (nie chcę ustawiać bo wiem że mam tylko 5 możliwości zmiany - nie wiem czy wcześniej było ustawione czy nie) ?

nie, chyba że błąd jest po stronie aplikacji. Sprawdź nagrywanie w BurnAware, CDBurnerXP, Nero, DVD Decrypter. Jeśli problem wystąpi w tych programach to wyślij napęd do serwisu. Warto też zwrócić uwagę na nośniki, kup coś markowego (verbatim, tdk). Miałem podobne problemy z płytkami esperanza.

muzykcb

Cześć. W moim przypadku problemem był sterownik kontrolera IDE/ATA - usunięcie i ponowna instalacja rozwiązały problem. Drugi dysk HDD 7200 obr/min, który mam zainstalowany też pracuje o wiele szybciej, wcześniej transfer był na poziomie około 60MB/s (odczyt i zapis)  obecnie 105 MB/s odczyt i zapis.

Temat uważam za rozwiązany.

• Like it 1

house
Temat został zamknięty jako rozwiązany.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości proszę użyć funkcji "Zgłoś ten post". 

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• Marcin NAS
      By Marcin NAS
      Witajcie.

Mam taki problem.
      Od jakiegoś czasu mam serwer jak w temacie. Serwer jest podłączony do routera za pomocą kabla. Z serwerem pracują dwa komputery - internet poprzez wifi ze wspomnianego routera, i gdy jestem w biurze, korzystam bez problemów, wszystko się synchronizuje. Natomiast wyjeżdżając gdzieś i zabierając laptopa, korzystam z hotspota z telefonu i już nie mogę się połączyć z serwerem, nie mogę się zalogować, wpisuję nazwy użytkownika, a nawet jako admin pokazuje mi, że nie ma takiego. Gdy włączam Qfinderpro widzi serwer ale nie mogę się zalogować i połączyć. Klikając w qfinderpro w konfigurację nie mogę się zalogować jako użytkownik. Albo klikając widoczny serwer w qfinderpro, przenosi mnie do przeglądarki, gdzie w adresie jest IP i wyskakuje, że nie można wyświetlić. W myqnapcloud też nie działa, wyskakuje troubleshoot i nie jest zarejestrowany.
      Informatyk, który mi to konfigurował jest akurat w szpitalu i nie na miejscu będzie mu przeszkadzać.
      Proszę o pomoc

PS. Jeżeli temat już był to przepraszam ale dla mnie serwer i informatyka to czarna magia.

Pozdrawiam
    • nowy57
      By nowy57
      witam 
      pacjent DS918+
      bez problemu moge sie łaczyc z DS FILES (po LAN/quickconnect)
      natomiast nie moge sie poląćzyc wpisując oczywiscie poprawne dane do programu DS PHOTO
      ani po loginie quickconnect ani po adresie LAN  
      prosze o wskazówke 
      problem rozwiazany: nie zainstalowalem PHOTO STATION (myslalem ze to całkiem inny program ) 
    • lycone
      By lycone
      Cześć. Posiadam 2x AP-AC-LR podłączone do routera ASUS. Całą sieć stawiałem ponad rok temu. Wszystko działa bezproblemowo, ale od jakiegoś czasu wyskakuje mi powiadomienie gdy zaloguje się do panelu ustawień za pomocą UniFi Controller, że moje 2x AP-AC-LR są odłączone. Wcześniej wszystko było ok, a same urządzenia są podłączone i jak najbardziej działają. Ma ktoś jakiś pomysł dlaczego tak się dzieje?

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci.
Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.
  • Create New...

Important Information

We use cookies for purposes related to advertising, social media and statistics. By continuing to browse this site, you agree to our use of cookies. All information required in this matter includes: Privacy Policy, Guidelines and Terms of Use.