Jump to content
Sign in to follow this  
mix091

AsusWRT-Merlin QoS + Bandwidth Limit

Recommended Posts

mix091

Cześć wszystkich.

Wie ktoś czy z poziomu ssh można jakoś ustawić aby działały na raz QoS i Bandwidth limit?W GUI można tylko wyklikać, że może działać albo QoS albo bandwidth limit, a muszę ograniczyć upload dla jednego z VLAN'ów i nie za bardzo mam koncepcję jak to zrobić. Próbowałem bawić się trochę tc, ale jedyne co udało mi się tam ustawić to limit na download. Próbowałem też szukać jakiegoś softu w repozytorium, ale nic nie udało mi się namierzyć. Dodam jeszcze, że posiadam RT-AC68U + najnowszego Merlina.
Ma ktoś jakąś koncepcję?

Z góry dzięki za odzew i pozdrawiam ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
house
18 godzin temu, mix091 napisał:

Wie ktoś czy z poziomu ssh można jakoś ustawić aby działały na raz QoS i Bandwidth limit?

nie ma takiej możliwości, albo jedno albo drugie - to nie jest ograniczenie webgui.

18 godzin temu, mix091 napisał:

Ma ktoś jakąś koncepcję?

Sorry, only registered users can display links :(

Share this post


Link to post
Share on other sites
mix091

Dzięki wielkie za odpowiedz, ale niestety ten skrypt jest dedykowany pod DDWRT i z Merlinem nie chce on już działać. O ile jeszcze górna część skryptu dla downloadu działa, to niestety ale upload już nie (brak modułu imq w merlinie). Zależy mi jedynie na ograniczeniu uploadu, ponieważ nie mam symetrycznego łącza (250/6) i o ile download daje radę przy takiej sieci jak mam to upload już niekoniecznie i dla tego szukam jakiejś opcji na "przycięcie" niektórych vlanów. Na innych sprzętach z OpenWRT nie mam problemu z taką konfiguracją, ale niestety OpenWRT jest niekompatybilny z moim RT-AC68U.

Edited by mix091

Share this post


Link to post
Share on other sites
house

a Merlina używasz z jakiegoś konkretnego powodu, jednej funkcji, której nie ma w innych FW ? RT-AC68U ma wsparcie ze strony dd-wrt więc może warto się zastanowić nad zmianą FW skoro podane wyżej rozwiązanie na nim działa ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
mix091

Merlina mam ze względu na usługę AiCloud, używają tego w domu i raczej nie chciał bym ich pozbawiać tej opcji jeżeli nie jest to bardzo konieczne.

 • Like it 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

 • Similar Content

  • OpenITbot
   By  OpenITbot
   Asuswrt-merlin is a customized version of Asus's firmware. The goal is to provide bugfixes and minor enhancements to Asus's firmware, with also 
   a few occasional feature additions.  This is done while retaining the look and feel of the original firmware, and also ensuring that the two codebases remain close enough so it will remain possible to keep up with any new features brought by Asus in the original firmware.
   This project's goal is NOT to develop yet another firmware filled with many features that are rarely used by home users - that is already covered by other excellent projects such as Tomato or DD-WRT. This more conservative approach will also help ensuring the highest level of stability possible.  Priority is given to stability over performance, and performance over features.
   Supported devices are:
   RT-N66U RT-AC66U RT-AC56U RT-AC66U_B1 (use the RT-AC68U firmware) RT-AC68U, RT-AC68P, RT-AC68UF (including HW revision C1 and E1) RT-AC86U RT-AC2900 (use the RT-AC86U firmware) RT-AC1900 & RT-AC1900P (use the RT-AC68U firmware) RT-AC3200 RT-AC87U RT-AC88U RT-AC3100 RT-AC5300 RT-AX88U
   http://asuswrt.lostrealm.ca/
  • Chris_Kr
   By Chris_Kr
   Witam wszystkich jako nowy na Forum.
   Mam router RT-AC68U z Merlinem na pokładzie, do którego w charakterze dysku sieciowego mam podłączony HDD USB 3.0 i od czasu do czasu przy pomocy Total Commandera na ten HDD przerzucałem sobie pliki z peceta.
   Dzisiaj nagle odkryłem, że Total Commander stracił możliwość połączenia się po FTP z routerem. Rozpoczyna nawiązywanie połączenia, w okienku wyświetla się username oraz adres IP routera, a potem komunikat "Nawiązanie połączenia się nie powiodło".
   Z innymi serwerami FTP łączę się bez problemu, do routera loguję się przez http oraz putty, natomiast połączenie przez TC się nie udaje.
   Problem zauważyłem po raz pierwszy mając jeszcze zainstalowanego Merlina 384.4_2, aktualizacja do najnowszej wersji 384.5_0 nic nie poprawiła. Wersje 380.x działały bez problemu, przy aktualizacji do wersji 384.x nie zmieniałem żadnych ustawień.
   Czy macie jakieś pomysły, co może być przyczyną?
    
  • kowalio
   By kowalio
   Witam
   Już od dłuższego czasu nie mogę wejść do ustawień routera w zakładkę Aplikacja USB.
   Kółeczko z aktualizacją kręci się cały czas. Zmieniałem oprogramowanie na oryginalne i merlina i to samo.
   Mogę prosić o podpowiedz?

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci.
Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.
×
×
 • Create New...

Important Information

We use cookies for purposes related to advertising, social media and statistics. By continuing to browse this site, you agree to our use of cookies. All information required in this matter includes: Privacy Policy, Guidelines and Terms of Use.