Jump to content
allnet

Asuswrt Merlin - server VPN i TOR

Recommended Posts

allnet

Witam, posiadam RT-AC88U z softem380.63_2 i uruchomiony serwer VPN PPTP. Jak ustawić żeby tylko klienci łączący się z tym serwerem mieli wyjście przez TOR. Komputer >VPN>TOR W ustawieniach zakładki TOR nie idzie przydzielić adresu MAC komputera z VPN. Przy ustawieniu Lan0 wszystkie urządzenia w sieci lokalnej mają wyjście przez tor a klienci VPN już nie. Z góry dzięki za odpowiedź.

house

A w jakim celu taka operacja ? Skoro klient posiada własny dostęp do sieci i łączy się z Twoim VPN'em to równie dobrze sam może nawiązać handshake z siecią TOR. Nie jestem pewien, ale PPTP nie umożliwi Ci takiego przekierowania, chyba w OpenVPN jest taka możliwość.  

allnet

Chodzi o spięcie kilku telefonów do sieci VPN a ich cały ruch od serwera VPN  na zewnątrz był przez TOR, a jak narazie  na Ios i Android to niedziała  zbyt dobrze (sam TOR). Na Open VPN jeszcze nie próbowałem. Pokombinuję ale za mało jest opcji w zakładce TOR...

house

Musisz pamiętać, że jest to jednak jedynie router, z ograniczoną do zapisu przestrzenią na konfigurację. Wszelkie zmiany w openvpn możesz skonfigurować w custom config, a dodatkową konfigurację routera przez append'y z jffs2.

Wysłane z mojego LG-H960 przy użyciu Tapatalka

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• Łukasz_B
      By Łukasz_B
      Witajcie
      Mam problem z serwerem VPN asusa. Początkowo postawiony VPN działał bardzo ładnie i miło. Niestety od jakiegoś czasu (może po którymś update'ie) z połączenia VPN może korzystać ostatnio dodany użytkownik.
      W przypadku łączenia za pomocą pozostałych kont użytkowników- nie pozwala nawiązać połączenia i wywala w logach takie coś:

Mar 15 09:50:45 pptp[31886]: pppd 2.4.7 started by admin, uid 0
      Mar 15 09:50:45 pptp[31886]: Connect: pptp0 <--> pptp (188.146.28.8)
      Mar 15 09:50:49 pptpd[31885]: CTRL: Ignored a SET LINK INFO packet with real ACCMs!
      Mar 15 09:50:49 pptp[31886]: Peer pawel failed CHAP authentication
      Mar 15 09:50:49 pptp[31886]: Connection terminated.

• gabrychu
      By gabrychu
      Szuka router do firmy z VPN.

Z jednej strony 100/100, druga strona Orange 10/1 (planowane DO 80/4).

Cisco RV042G (mam w jednej firmie, chodzi bez problemów z VPN) lub Cisco RV320. Konstrukcja ma chyba trochę lat, ale ma być stabilnie. No i mają wsparcie producenta.

Znalazłem taki wynalazek jak Linksys LRT214. Ciekawie wygląda, ma też OpenVPN. Nie wiem jak ze wsparciem.

Lub obecnego Mikrotika RB750Gr3 podpiąć do łącza Orange. A kupić "lepszego" Mikrotika do łącza 100/100 i między nimi zrobić VPN. Tylko tutaj trzeba dłubać.

A może lepiej  coś z Ubiquiti EdgeRouter.
    • servee
      By servee
      Witam wszystkich,
      Już od jakiegoś czasu jestem obecny na forum, ale bardziej jako bierny uczestnik. Chcę wprowadzić nietypową konfiguracje w swoim routerze, a ponieważ nie znalazłem podobnego tematu, więc postanowiłem poprosić Was o radę.
      Przepiąłem sobie jeden port LAN do osobnego VLAN'u wg tego opisu.
      https://www.snbforums.com/threads/force-lan-port-4-to-use-the-guest-network-for-asus-merlin-rt-ac68u.18969/
      Teraz chciałbym do tego wydzielonego VLAN'u przekierować tunel openVPN (TAP). Tunel ma być dostępny TYLKO w tym jednym porcie. Jak najlepiej, najprościej i najmniej konfliktowo dla GUI to zrobić?
      Czy konieczne do tego jest stworzenie nowego bridge'a, czy można jakość prościej połączyć/wyizolować VLAN z VPN?
      Oczywiście w grę wchodzi "wyklikanie" wszystkiego w konsoli, bo zapewne w GUI tego nie ustawię.
      I pytanie pomocnicze.
      Czy takie ustawianie dodatkowych funkcjonalności z poziomu konsoli może wpłynąć na poprawność działania GUI (wysypywanie się panelu, nieaktywne ikony/zakładki itp.), a jeżeli tak, to na co zwracać uwagę, albo czego powinienem unikać, aby do takiego konfliktu w GUI nie doprowadzić.

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Obserwuj nas:

• Create New...

Important Information

We use cookies for purposes related to advertising, social media and statistics. By continuing to browse this site, you agree to our use of cookies. All information required in this matter includes: Privacy Policy, Guidelines and Terms of Use.