Skocz do zawartości
allnet

Asuswrt Merlin - server VPN i TOR

Rekomendowane odpowiedzi

allnet

Witam, posiadam RT-AC88U z softem380.63_2 i uruchomiony serwer VPN PPTP. Jak ustawić żeby tylko klienci łączący się z tym serwerem mieli wyjście przez TOR. Komputer >VPN>TOR W ustawieniach zakładki TOR nie idzie przydzielić adresu MAC komputera z VPN. Przy ustawieniu Lan0 wszystkie urządzenia w sieci lokalnej mają wyjście przez tor a klienci VPN już nie. Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

A w jakim celu taka operacja ? Skoro klient posiada własny dostęp do sieci i łączy się z Twoim VPN'em to równie dobrze sam może nawiązać handshake z siecią TOR. Nie jestem pewien, ale PPTP nie umożliwi Ci takiego przekierowania, chyba w OpenVPN jest taka możliwość.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
allnet

Chodzi o spięcie kilku telefonów do sieci VPN a ich cały ruch od serwera VPN  na zewnątrz był przez TOR, a jak narazie  na Ios i Android to niedziała  zbyt dobrze (sam TOR). Na Open VPN jeszcze nie próbowałem. Pokombinuję ale za mało jest opcji w zakładce TOR...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Musisz pamiętać, że jest to jednak jedynie router, z ograniczoną do zapisu przestrzenią na konfigurację. Wszelkie zmiany w openvpn możesz skonfigurować w custom config, a dodatkową konfigurację routera przez append'y z jffs2.

Wysłane z mojego LG-H960 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• servee
      Przez servee
      Witam wszystkich,
      Już od jakiegoś czasu jestem obecny na forum, ale bardziej jako bierny uczestnik. Chcę wprowadzić nietypową konfiguracje w swoim routerze, a ponieważ nie znalazłem podobnego tematu, więc postanowiłem poprosić Was o radę.
      Przepiąłem sobie jeden port LAN do osobnego VLAN'u wg tego opisu.
      https://www.snbforums.com/threads/force-lan-port-4-to-use-the-guest-network-for-asus-merlin-rt-ac68u.18969/
      Teraz chciałbym do tego wydzielonego VLAN'u przekierować tunel openVPN (TAP). Tunel ma być dostępny TYLKO w tym jednym porcie. Jak najlepiej, najprościej i najmniej konfliktowo dla GUI to zrobić?
      Czy konieczne do tego jest stworzenie nowego bridge'a, czy można jakość prościej połączyć/wyizolować VLAN z VPN?
      Oczywiście w grę wchodzi "wyklikanie" wszystkiego w konsoli, bo zapewne w GUI tego nie ustawię.
      I pytanie pomocnicze.
      Czy takie ustawianie dodatkowych funkcjonalności z poziomu konsoli może wpłynąć na poprawność działania GUI (wysypywanie się panelu, nieaktywne ikony/zakładki itp.), a jeżeli tak, to na co zwracać uwagę, albo czego powinienem unikać, aby do takiego konfliktu w GUI nie doprowadzić.

• vpnminto
      Przez vpnminto
      Jaki polecacie router z VPN(nordvpn z Kill Switch) do 300zł(jeżeli będzie wymóg dorzucenia kilku zł to dorzucimy). Zależy mi na elastyczności firmware, więc może być router z możliwością wgrania alternatywnego oprogramowania. W sieci są dwa komputery i kilka telefonów. Router będzie podłączony pod modem z kablówki. Metraż 50m2.

nord poleca coś takiego(wysokie ceny):
      Asus: RT-AC88U, RT-AC3100, RT-AC5300
      D-Link (requires flashing with DD-WRT): DIR-885L, DIR-895L
      Linksys (requires flashing DD-WRT): EA8500, EA9500 (no DD-WRT available yet), WRT1900ACS, WRT3200ACM
      Netgear (requires flashing DD-WRT): R7500, R7800, R8500, R9000
    • neon
      Przez neon
      W końcu naprawili pracę Safe Access z Pihole w sieci lokalnej. 
      Czy VPN plus można połączyć z innym VPN ? 

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Obserwuj nas:

Powiadomienie o plikach cookie

Używamy plików cookie do celów związanych z reklamami, mediami społecznościowymi i statystykami. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.