Jump to content
Yowa

Router VDSL.

Recommended Posts

Yowa

Witam

Szukam routera VDSL. Na chwilę obecną moim faworytem jest Asus DSL-AC68U. Waham się jeszcze, ponieważ za praktycznie te same pieniądze można dostać router w lepszej konfiguracji sprzętowej, ale bez modemu np.: Netgear R7000 lub polecany na tym forum Netgear R7800. Myślałem również nad Netgearem D7000 (podobno słabo rozwinięte oprogramowanie Genie) i Asusem DSL-AC56U, którego plusem jest posiadanie oddzielnego portu WAN w przypadku ewentualnego przejścia na inną technologię.

Jak jest zasięgiem modelu DSL-AC56U. Czy jest dużo gorszy od DSL-AC68U?

Czy wiadomo coś o następcy DSL-AC68U, który byłby dostępny w Polsce? W USA znalazłem Asusa DSL-AC87VG, ale niestety jest on przeznaczony do linii cyfrowych z Annexem B, ale ja posiadam linię analogową z Annexem A.

house

Netgear D7000 omijaj, przynajmniej na naszym krajowych łączach. Mierna ich jakość powoduje zbyt dużo problemów w Genie. W innym temacie pisałeś o AP-LR więc nie wiem czy jest sens kupować szybki router z dobrym radiem. Jeśli już to osobiście wybrałbym osobny modem z trybem bridge + router. DSL-AC56U posiada te same wady co jego "zwykły" odpowiednik RT-AC56U. Przewaga DSL-AC68U to przede wszystkim kwestia zasięgu ze względu na zewnętrzne anteny. Obydwa posiadają tą samą konfigurację sprzętową więc wydajność będzie podobna. Przewaga sprzętu Asusa to obsługa modemów USB, Netgear niestety jak łącze padnie leży razem z nim więc zawsze masz awaryjne wyjście - niestety bez trybu LTE. 

1 godzinę temu, Yowa napisał:

Czy wiadomo coś o następcy DSL-AC68U, który byłby dostępny w Polsce?

nie słyszałem nic o planach Asusa na nasz rynek w tej kwestii. 

• Like it 1

Yowa

W innym temacie pisałeś o AP-LR więc nie wiem czy jest sens kupować szybki router z dobrym radiem.

Router ma zapewnić zasięg na parterze, a AP na piętrze. Może AC56U też dałby radę, ale to gdybanie. 

Jeśli już to osobiście wybrałbym osobny modem z trybem bridge + router.

Na pewno urządzenie all-in-one jest wygodniejsze. Dostanę netia spota VDSL, ale nie wiąże w nim wielkich nadziei po doświadczeniach z netia spotem ADSL. 

Wcześniej znalazłem takie modemy (routery VDSL): Huawei HG612, ZyXEL VMG1312-B10A, ZyXEL VMG8324-B10A, Netgear DM200.

Jaki router xDSL byś polecił? 

Czytałem przed chwilą o ciekawej funkcji o nazwie . Czy miałeś z nią styczność? Między innymi model

You do not have the required permissions to view the link content.
ją posiada.

Edited by Yowa

house
Godzinę temu, Yowa napisał:

Router ma zapewnić zasięg na parterze, a AP na piętrze. Może AC56U też dałby radę, ale to gdybanie. 

dokładnie, gdybanie ze względu na to, że nie wiem o jakim obszarze mówisz, jakie przeszkody są po drodze itp. Poza tym nie należy zapominać o tym, że ten model nie posiada zewnętrznych anten. 

Wcześniej znalazłem takie modemy (routery VDSL): Huawei HG612,

Podobno biały kruk, stawiasz i zapominasz :) 

Czytałem przed chwilą o ciekawej funkcji o nazwie . Czy miałeś z nią styczność? Między innymi model ją posiada.

dla Twojego biznesu bardzo ciekawa funkcja. Nie miałem okazji sprawdzać, widziałem jedynie, że niektóre modele Netgear i przyszły model biznesowy Asusa mają tę funkcję. Więcej info : 

• Like it 1

Yowa

Chyba AC56U nie wspiera funkcji Facebook Wi-Fi. Przynajmniej ja nie mogę znaleźć informacji na ten temat. 

przyszły model biznesowy Asusa mają tę funkcję.

Zapewne chodzi Ci o ASUS BRT-AC828/M2. Wygląda ciekawie, ale nie ma jeszcze podanej ceny.

house
2 minuty temu, Yowa napisał:

Chyba AC56U nie wspiera funkcji Facebook Wi-Fi. Przynajmniej ja nie mogę znaleźć informacji na ten temat. 

nie, nie wspiera. Żaden model Asusa nie posiadał tej funkcji.

2 minuty temu, Yowa napisał:

Zapewne chodzi Ci o ASUS BRT-AC828/M2. Wygląda ciekawie, ale nie ma jeszcze podanej ceny.

dokładnie

, poza ceną nie wiadomo też nic na temat daty premiery.

Yowa

nie, nie wspiera. Żaden model Asusa nie posiadał tej funkcji.

Według fb cztery modele Asusa wspierają tą funkcję 

.

Edited by Yowa
  • Like it 1

house

mea culpa, faktycznie, ac68u dostał to z aktualizacją asuswrt 2.0 jakiś czas temu. n18u w memencie kiedy otrzymałem go do recenzji nie posiadał tej funkcji. DSL'e miałem jedynie 2 z niższej półki i też nie było. Ktoś z posiadaczy ac68u musiałby to potwierdzić.

Yowa

Znalazłem ciekawe porównanie routerów wykonane przez pete y testing: 

. Może komuś się przyda.

Router_Data.png

• Like it 2

Borg

Cześć odkopuję temat - szukam do małej firmy znajomego adsl routera na 5-6 urządzeń myślałem o czymś takim Asus DSL-N12E bo oczywiście znajomy "węża ma w kieszeni" :) ? 

house

@Borg w tej cenie nie masz za wielkiego wyboru: Asusy - DSL-N14U lub DSL-N12E lub NETGEAR D1500. Netgear podobno stabilniejszy. 

house
  • TP-LINK TD-W8970 v3
  • TP-LINK Archer VR400
  • D-Link DSL-3682/E

Borg

@house dzięki wstępnie zastanawiam się nad TP-LINK Archer VR400 bo mają mocno zaśmiecone pasma - może 3 anteny trochę większą siłą przebiją się przez to.

house
Temat został zamknięty jako rozwiązany.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości proszę użyć funkcji "Zgłoś odpowiedź". 

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• Makaan
      By Makaan
      Cześć,
      Szukam pomocy w wyborze switcha, mającego rozwiązać pewien problem z kablami w mieszkaniu. W garderobie jest punkt gdzie zbiegają się kable z gniazdek w pokojach, jest tam też ONT od operatora. Jest to jednak złe miejsce na AP WiFi (combo z routerem), więc kabel z ONT został "przedłużony" do gniazdka w salonie. Niestety w ten sposób wszystkie pozostałe gniazdka są nieaktywne. Gdyby w ścianie był kabel "powrotny", mógłbym zastosować dowolny switch, ale mając tylko jeden kabel jestem zmuszony puścić do switcha dwa VLANy: jeden do komunikacji z ONT, drugi do LAN. Operator stosuje PPPoE i filtrowanie MAC, bez konkretnego VLANu - czy coś musiałby zmieniać oprócz adresu MAC switcha? Jakich funkcji potrzebuję, i jaki switch min. 4-portowy wybrać? Priorytetem jest cena.
      Z góry dzięki!
    • Nietykalny
      By Nietykalny
      Koledzy, szukam i szukam informacji na temat routerów i tak trafiłem tutaj na forum.

Na wstępie chciałbym się przywitać, SIEMA :). 

Potrzebuję routera do biura do ok 400 zł - jestem w trakcie tworzenia sieci w skład, której będą wchodziły na stałe 3 stanowiska PC, 2 drukarki, serwer NAS + czasami 2 laptopy. Wszystko na stałe raczej chciałbym połączyć po ethernet, choć wifi przyda się żeby łączyć się z laptopami.
      Pytanie 1: serwer NAS lepiej łączyć po USB czy po RJ45 ??  bo z tego co czytałem z wydajnością przesyłu danych nawet po USB 3.0 bywa różnie ???

Pytanie 2: drukarki będą sieciowe i tu również pytanie po USB czy RJ45 ??
      Tutaj moje pytania bo nie wiem czy skupiać się w routerach na ilości oraz rodzajów portów USB2.0 czy USB 3.0.

Wytypowałem:
      - TP-LINK AC1750 Archer C7
      - TP-LINK Archer C9 - tutaj mamy usb 3.0 i z tego co się zorientowałem to USB w tym routerze nawet ma niezła wydajnosc
      - ASUS RT-AC1200G Plus
      - myslałem również nad mocno budżetówką Totolink A3002RU

do tego na pewno jakiś switch jakieś propozycje ??

Chciałbym żeby to w miarę działało. Głównie mi chodzi też o serwer NAS na którym będą tworzone kopie zapasowe w RAID1.
      Serwer NAS który wytypowałem to Synology 218j do tego 2 dyski. 

Co o tym wszystkim myślicie? 

Z góry dziękuję za pomoc.
    • manol68
      By manol68
      Witam. W logach systemych mam dwie różne wiadomości:

Ten pojawia się głównie przy ściaganiu plików przy wysokich prędkościach. Mam łącze 1Gb/s.
      Łącze jest stabilne, nie rozłącza się. Co ta wiadomość oznacza i jak naprawić ten problem ?
      Drugi sprawa to urządzenie wifi które ciąglę się rozłacza i łączy ponownie:

Jest to dekoder satelitarny nc+ (chip: Sagemcom Broadband SAS).
      Urządzenie łączy się zarówno z siecią 2.4 GHZ jak i 5 GHZ, jakość sygnału i zasięg nie jest tutaj problemem.
      Tu są ustawienia mojej sieci wifi:

Czy mogę cokolwiek poprawić / zmienić aby naprawić lub zredukować ten problem ?
      Obie wiadomości pojawiają się niezależnie od użytego firmware, obecnie używam AsusWRT / Merlin 384.10_beta1.
      Z góry dziękuję za pomoc w rozwiązaniu problemu !

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Obserwuj nas:

• Create New...

Important Information

We use cookies for purposes related to advertising, social media and statistics. By continuing to browse this site, you agree to our use of cookies. All information required in this matter includes: Privacy Policy, Guidelines and Terms of Use.