Skocz do zawartości
Yowa

Który AP wybrać?

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

Yowa

Witam

Obecnie zastanawiam się nad wyborem AP. Myślę nad Ubiquiti UAP-AC-LR i UAP-AC-PRO. Wcześniej brałem pod uwagę również UAP-AC, bo mogłem go dostać w fajnej cenie, ale czytałem o problemach z wysoką temperaturą AP i związaną z tym krótszą żywotnością urządzenia.

1. Czy miał ktoś styczność z wersją AC-LR i AC-PRO? Chciałbym wiedzieć jakie jest pokrycie sygnałem tych dwóch AP w rzeczywistości? Wiadomo, że laptopy wykorzystają zalety AC-LR z powodu lepszych anten, ale na tabletach czy smartfonach różnicy może nie być. 

2. AC-PRO posiada port USB. Czy można go wykorzystać do podpięcia dysku przenośnego lub pendriva w celu transmisji danych?

3. AC-PRO posiada drugi port ethernetowy. Czy można podpiąć do niego router w trybie AP (WAG200G), aby zwiększyć zasięg sieci?

Edytowane przez Yowa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
1 godzinę temu, Yowa napisał:

Obecnie zastanawiam się nad wyborem AP. Myślę nad Ubiquiti UAP-AC-LR i UAP-AC-PRO

to trochę różne urządzenia (przynajmniej w kwestii wydajności) :

2016-11-24_172814.png

Nie napisałeś w jakich warunkach chcesz użytkować AP. LR będzie dobry zarówno dla laptopów jak i smartfonów. Wersja PRO umożliwia zestawienie linku 3x3:3 MIMO 802.11ac 5GHz 1300Mbps a rzadko który telefon działa z takimi szybkościami (w sumie żaden mi znany nie działa).    

3. AC-PRO posiada drugi port ethernetowy. Czy można podpiąć do niego router w trybie AP (WAG200G), aby zwiększyć zasięg sieci?

można : 

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość linków.

2. AC-PRO posiada port USB. Czy można go wykorzystać do podpięcia dysku przenośnego lub pendriva w celu transmisji danych?

tutaj to jest jakaś zagadka, pierwsze wersje miały ten port, następne nie miały : 

. Na pewno nie obsługuje pamięci przenośnych, instukcja mówi o obsłudze

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Yowa

AP chcę używać w małym obiekcie hotelowym. Mam już AP-LR, a teraz chciałbym jeszcze zwiększyć zasięg Wi-Fi. Chciałbym wykorzystać jeszcze dwa routery WAG200G trybie AP lub Bridge Only, ale gdyby AP-AC-LR pokrył zasięgiem resztę obiektu to może routerów już bym nie podpinał. 

Planuje zakup

(lub modem VDSL + router xDSL), który obejmie zasięgiem parter, a na piętrze podpiąć AP.

Maksymalnie sieć Wi-Fi będzie musiała obsłużyć ok. 30 urządzeń.

tutaj to jest jakaś zagadka, pierwsze wersje miały ten port, następne nie miały : https://goo.gl/wDKvoS. Na pewno nie obsługuje pamięci przenośnych, instukcja mówi o obsłudze Unifi Cloud Key. 

Jeśli zdecyduję się na AC-PRO to postaram się znaleźć egzemplarz z portem USB.

Edytowane przez Yowa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Trudno ocenić bez mierzenia siły sygnału, jeden UAP-AC-LR pociągnie dystans 180m więc kupując 3-pak (zestaw) i odpowiednio je rozmieszczając jesteś w stanie pokryć całkiem niemały obszar. Nie wiem jak będzie z piętrami. W wersji PRO masz dodatkowe porty LAN, do których możesz podpiąć routery w trybie AP aby zniwelować "martwe" strefy, ale różnica w cenie to 120 PLN/szt. Kolejna sprawa, że w obiekcie hotelowym sygnał musi być stabilny a nie szybki - nie widzę sensu zapewniać AC w 1300Mb/s, biorąc pod uwagę, że szukasz routera do łącza VDSL. Jeżeli posiadasz już AP-LR to zapewne masz też kontroler, dzięki któremu obsłużysz pozostałe AP, więc nie wiem czy jest również sens brać PRO i bawić się w "zewnętrzne" bridge/AP a różnicę w cenie przeznaczyć na AC-LR (w przypadku kiedy kupujesz kilka sztuk bo chyba nie 1). 

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Yowa

Jeżeli posiadasz już AP-LR to zapewne masz też kontroler, dzięki któremu obsłużysz pozostałe AP, więc nie wiem czy jest również sens brać PRO i bawić się w "zewnętrzne" bridge/AP a różnicę w cenie przeznaczyć na AC-LR (w przypadku kiedy kupujesz kilka sztuk bo chyba nie 1). 

Jeśli kupię AP-AC-LR to powinien zapewnić pokrycie sygnałem reszty obiektu, ponieważ mam już AP-LR.

Zastanawiałem się jednak nad funkcjonalnością portu USB i drugiego portu ethernetowego w AC-PRO, aby dokonać właściwego wyboru.

Dzięki za pomoc.

Edytowane przez Yowa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Drugi port LAN w PRO wykorzystasz kosztem ceny. Port USB nie pozwoli na podpięcie nośników danych. 

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Yowa

Drugi port LAN dałby mi większe pole manewru w przyszłości, gdybym chciał zmodyfikować sieć. 

Zastanowię się jeszcze nad wyborem. Dzięki jeszcze raz za pomoc.

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi