Skocz do zawartości
house

ASUS RT-AC58U - quadcore z WiFi AC1300

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

miko

On tak chyba ma. Ma słabszy sygnał niż TP-Link WR1043ND, ale za to jest obecnie jakby stabilniejszy. Te 4 anteny to nie 4 anteny dwuzakresowe tylko 2 dla 2,4GHz i 2 dla 5GHz. Sprawdź czy na pewno masz ustawioną maksymalną moc. Możesz też włączyć beamforming i sprawdzić czy to nieco pomogło.

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Pagnite
Napisano (edytowane)
22 hours ago, sadek89 said:

Witam,

czy wy też macie taki słaby zasięg na tym routerze (RT-AC58U)?. Mam w domu FunBox od Orange gdzie dwa piętra niżej odbieram jeszcze słaby sygnał. Dla Asusa problemem jest już ściana na tym samym piętrze. Macie może jakieś pomysły?

U mnie jest bdb zasięg 5GHz, szybszy na tych samych odległościach co Connect Box od UPC

Edytowane przez Pagnite
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
lokokoko
45 minut temu, Pagnite napisał:

szybszy na tych samych odległościach co Connect Box od UPC

wszystko jest szybsze niż sprzęt od UPC :) 

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
sadek89
Napisano (edytowane)

Moc mam na maxa, beamforming  włączyłem ale niestety nic nie dało. Router od orange z anteną wbudowaną daje 3 krotnie lepszy zasieg niż ten od asusa. Spróbuje go zareklamować albo sprzedać może innej osobie to wystarczy.

Edytowane przez sadek89

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jedi

U sąsiada zasięg na tym rouerze był słabszy niż na starym TL-WR841N. Wymienił na ASUS RT-AC1200G+ i zasięg powrócił tam gdzie go nie było.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
miko
34 minuty temu, Jedi napisał:

U sąsiada zasięg na tym rouerze był słabszy niż na starym TL-WR841N. Wymienił na ASUS RT-AC1200G+ i zasięg powrócił tam gdzie go nie było.

Ciekawe. Czyżby w RT AC1200G+ ASUS dawał mocniejsze anteny lub beamforming lepiej działał?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Beniu
Napisano (edytowane)

sorry ale nie moge zdzierżyć tych stekow bzdur

mialem wczesniej zarowno 1043 (wersje 1 i 2) jak i 1200g+ i nijak te routery mialy sie do ac58u

nie wiem skad wam sie biora takie pomysly

na moje mieszkanie (91m2) z ogromna iloscia sieci dookola czyli zaklocenie na zawolanie na kazdym kanale

i zadnen z poprzednich routerow nie dzialal tak dobrze jak ac58u

1043 i dobry zasieg? serio? czy ktos sobie zarty robi

a 1200g+ to starszy i tanszy brat ac58u z gorsza karta wifi

testy robilem i po prostu musze zdementowac to sianie fermentu bo nie zdzierżę 

Edytowane przez Beniu
  • Lubię to 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
miko
Napisano (edytowane)

Też robiłem kiedyś testy WR1043ND oraz RT-AC58U i pamiętam, że u mnie na oficjalnym firmware WR1043ND miał lepszy zasięg. Ogólnie testy robi się w konkretnym środowisku, z konkretnymi wersjami sprzętowymi routerów (ten TP-Link miał ich chyba z 10 jak nie więcej), konkretnymi wersjami firmware i na konkretnych urządzeniach końcowych, więc nie można aż tak generalizować. I wcale nie mówię, że TP-Link był ogólnie lepszy, bo nie był, ale zasięg akurat miał u mnie lepszy.

Edytowane przez miko
  • Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Pagnite

Tylko że na tym samym zasięgu jakie były prędkości, bo podejrzewam że Asus parokrotnie wyprzedzał w 5G szczególnie. Mam też AC55U i różnica jest znaczna na korzyść 58U. Dodam że mam telefon z WiFi ac Wave2 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Beniu
W dniu 9.02.2019 o 00:21, miko napisał:

Też robiłem kiedyś testy WR1043ND oraz RT-AC58U i pamiętam, że u mnie na oficjalnym firmware WR1043ND miał lepszy zasięg. Ogólnie testy robi się w konkretnym środowisku, z konkretnymi wersjami sprzętowymi routerów (ten TP-Link miał ich chyba z 10 jak nie więcej), konkretnymi wersjami firmware i na konkretnych urządzeniach końcowych, więc nie można aż tak generalizować. I wcale nie mówię, że TP-Link był ogólnie lepszy, bo nie był, ale zasięg akurat miał u mnie lepszy.

mialem trzy wersje tego routera, dwa bialasy 1.2 i 1.8 i jeden granat 2.1 i uwierz mi, te routery nie mialy wiekszego zasiegu i ale zasieg to jedno, przede wszystkim transmicja danych na nich byla o wiele wolniejsza niz na asusie, na asusie przy teoretycznie gorszym sygnale jezeli juz takowy wystepowal i tak synchronizacja i szybkosc byla o wiele wieksza (wiadomo ze na 2,4), inna sprawa testowalem to zarowno w pracy (gdzie na co dzien zajmuje sie tylko sieciami) jak i w domu, sprawdzalem na kilku urzadzeniach i trzech roznych kartach wifi w lapku (poczawszy od intela ac, qualacoma i skonczywszy na najtanszym realtecu a i na railinku ale to truchlo bylo), ogolem tplinki nie daja sobie rady przy duzej ilosci innych sieci dookola, zaklocenia to dla nich wyrok, swoja droga dla ciekawskich: 

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość linków.

Edytowane przez Beniu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jedi
W dniu 4.02.2019 o 22:27, Beniu napisał:

sorry ale nie moge zdzierżyć tych stekow bzdur

mialem wczesniej zarowno 1043 (wersje 1 i 2) jak i 1200g+ i nijak te routery mialy sie do ac58u

nie wiem skad wam sie biora takie pomysly

na moje mieszkanie (91m2) z ogromna iloscia sieci dookola czyli zaklocenie na zawolanie na kazdym kanale

i zadnen z poprzednich routerow nie dzialal tak dobrze jak ac58u

1043 i dobry zasieg? serio? czy ktos sobie zarty robi 

a 1200g+ to starszy i tanszy brat ac58u z gorsza karta wifi

testy robilem i po prostu musze zdementowac to sianie fermentu bo nie zdzierżę 

Właśnie musze zdementować twój ferment i plotki.

Poziom sygnału RT-AC58U w tej samej lokalizacji jest o średnio 3-4dBm słabszy niż na RT-AC1200G i o jakieś 7dBm słabszy niż na TL-WR841ND.

Pomiar wykonany na dwóch urządzeniach w wielu miejscach z wykorzystaniem tego samego kanału.

Dzwinym trafem w recenzjach i opiniach tego sprzętu ludzie piszą podobnie.

Dodatkowo twierdzisz że "Federal Communications Commission" nie potrafi wykonać poprawnie pomiarów:

RT-AC58U 368 mW

RT-AC1200G 498 mW

TL-WR841ND 893 mW

Nie będe nawet wspominał o możliwości pominięcia ograniczeń regionalnych, jak to ma miejsce w inych Asusach na Broadcomie.

Więcej przykładów nie ma sensu podawać, gdy ktoś nie potrafi obiektywnie spojrzeć na fakty.

Edytowane przez Jedi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Beniu

w odopowiedzi na twoj ferment, plotki i zamęt 

po 1 nie mowilem, ze sygnal jest wyznacznikiem dzialania sieci wifi

mozesz przesterowac sygnal i moc ale co z tego jak nadal gownianie to dziala

jezeli chcesz siedz sobie na archaizmach typu 1043 czy o zgrozo 841n ...

daj wglad do wszystkich testow w nie idealnych warunkach w jakich przeprowadza sie takie pseudo testy
i daj wyniki jaka jest szybkosc transmisji a nie tylko suche fakty bez zadnego poparcia

ja przynajmniej opieram sie na wlasnych testach i wlasnym doswiadczeniu ze sprzetem

na co dzien siedze w temacie i te twoje rewelacyjne dane nt 841n nijak sie maja do rzeczywistosci

co dzien u klienta widze te routery, ktore po prostu w blokach nie daja sobie rady no chyba, ze dzialajac 

podpietym na nich na kablu ...

wiem, ze na forum, w necie fajnie jest teoretyzowac i czytac sobie suchutkie fakty i udawac guru tylko ze 

idz do ludzi, ktorzy to uzywaja w roznych warunkach i sprawdz jak to ma sie do rzeczywistosci, ktora jest brutalna

Edytowane przez Beniu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi