Skocz do zawartości
Portal

TOR w sofcie Merlin

Rekomendowane odpowiedzi

Portal

Witam

Tak z ciekawości wszedłem w zakładkę TOR (soft Merlina). Nigdy tego ie używałem, nie bawiłem sie w to :) Czy to opcja do anonimowości w w internecie ? :) jeżeli tak, to jak to sie konfiguruje a potem co się ustawia na komputerze (przeglądarka FF, IE) aby można korzystać z sieci TOR.

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
48 minut temu, Portal napisał:

Czy to opcja do anonimowości w w internecie ?

Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto, aby wyświetlić ukryty link.

Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto, aby wyświetlić ukryty link.

48 minut temu, Portal napisał:

to jak to sie konfiguruje a potem co się ustawia na komputerze (przeglądarka FF, IE) aby można korzystać z sieci TOR.

na kliencie nic nie ustawiasz, wskazujesz czy cały LAN czy konkretny MAC adres ma się łączyć z internetem poprzez "cebulandię" i tyle. Różnica jest taka, że o ile z wyłączonym TOR w internecie będzie Cię widać jako hosta z adresacji Twojego ISP, np w moim przypadku :

ISP:UPC Polska, Miasto:Warsaw

tak w przypadku połączenia przez TOR wyjdziesz do internetu przez węzeł wyjściowy (NOD) TOR'a :

ISP:OPDOP SCIC Usługi:Tor Exit Node

ukrywając realne źródło z którego pukasz zapytaniem.

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Portal

dzieki, myślałem ze trzeba dodatkowo w komputerach w sieci domowej w przeglądarce ustawiać proxy, porty wpisywać itp aby szly przez sieci TOR.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

nie, nie trzeba nic dodatkowego ustawiać poza wskazaniem hosta w routerze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Idanit

miałem to jakiś czas temu włączone... ale strasznie spowalniało otwieranie stron, poza tym część stron nie otwierała się wcale. Ale jako opcja od czasu do czasu... ;-) 

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Portal

no faktycznie otwieranie stron jak za czasów modemu :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

@Kornell nie tylko, Tomato @shibby i AdvancedTomato @Jacky również ma tę funkcjonalność (jeden FW z różnymi webgui). Poza tym istnieje możliwość instalacji tej usługi poprzez Entware. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• TD44
      Przez TD44
      Witam,
      Na początku chciałbym przeprosić wszystkich za to że posiadam niewielką wiedzę w temacie komend, konsol itp  chcę tylko mieć transmission na routerze i tyle - mam nadzieje że ktoś pomoże bo kilka dni nad tym siedzę i przysłowiowa du...
      Router ASUS RT-AC87U - najnowszy Merlin
      zainstalowałem Entware wg tego:

Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto, aby wyświetlić ukryty link. następnie transmission wg tego:

Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto, aby wyświetlić ukryty link. I wszystko ładnie pięknie działa... dopóki nie zrestartuje routera
      Zrobiłem to drugi raz i teraz na dysku zewnętrznym na którym to instalowałem mam katalog: entware-old_2017-11-14_14-34 i " nowy " entware
      W logach nic nie widać żeby się uruchamiało , tak jakby nie było choć na dysku jest chyba wszystko
      Dysk jest pełen danych i nie mogę go formatować
      Drugim problemem jest fakt że dysk ten był formatowany pod OpenWRT BB i siedział na nim serwer vsftp - i teraz mam problem z uprawnieniami dostępu do katalogów bo jakimś trafem przetrwało to i teraz utrudnia życie - może to to blokuje zapis...
      mam nadzieje że to coś prostego do naprawy  bo router fajny tylko właściciel nie ogarnięty
    • eclip
      Przez eclip
      Witam,
      obecnie posiadam rt-ac56u, problem polega na połączeniu kablowym lan  routera z laptopem Asus K52F (karta jmicron pci express gigabit ethernet adapter). Łączy się ale połączenie jest 100Mb zamiast 1Gb.To samo miałem z rt-n66u ale po jakimś czasie było 1Gb. Sterowniki najnowsze ze strony producenta, laptop łączy się z innymi urządzeniami po 1GB (np linksys ea4220, modem cisco). Co może być przyczyną ? 
      Pozdrawiam.
    • Portal
      Przez Portal
      Witam
      Mam wgrany w ac68 najnowszego Merlina (380.68). Czasami co kilka dni, lub nawet kilka razy w ciagi dnia nagle transfer internetu spada. Prze resetuje router i znowu prędkość wraca do normalnej. Łącze mam 300/300 i jak prędkość spada to tak do 150/40 mbit/s. Wiecie co może być ?
      Dodam ze jak instalowałem 380.68 to wszystko ręcznie ustawiłem od nowa, więc nie powinno być pozostałości po starszych wersjach. Zauważyłem również ze jak spada prędkość internetu to w logach routera jeden z laptopów (wifi), mimo ze kilka urządzeń jest podłączonych, cały czas ma wznawiane IP z dhcp
      Aug 27 09:12:23 dnsmasq-dhcp[477]: DHCPACK(br0) Aug 27 09:13:55 dnsmasq-dhcp[477]: DHCPREQUEST(br0) Aug 27 09:13:55 dnsmasq-dhcp[477]: DHCPACK(br0) Aug 27 09:14:00 dnsmasq-dhcp[477]: DHCPREQUEST(br0) Aug 27 09:14:00 dnsmasq-dhcp[477]: DHCPACK(br0) Aug 27 09:14:06 dnsmasq-dhcp[477]: DHCPREQUEST(br0) Aug 27 09:14:06 dnsmasq-dhcp[477]: DHCPACK(br0) Aug 27 09:14:10 dnsmasq-dhcp[477]: DHCPREQUEST(br0) Aug 27 09:14:10 dnsmasq-dhcp[477]: DHCPACK(br0) Aug 27 09:19:03 dnsmasq-dhcp[477]: DHCPREQUEST(br0) Aug 27 09:19:03 dnsmasq-dhcp[477]: DHCPACK(br0) Aug 27 09:21:48 dnsmasq-dhcp[477]: DHCPREQUEST(br0) Aug 27 09:21:48 dnsmasq-dhcp[477]: DHCPACK(br0) Dodam również ze nie mam włączonego żadnego QOS-a ani innych bajerów do zarządzania pasmem itp - standardowe ustawienia.
      Dzieje sie to po wifi jak i po LAN.

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej wyjaśni nasza Polityka prywatności.