Skocz do zawartości
ryyyiu

Konfiguracja vlanów na nanostacji loco m2

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

ryyyiu

Witam, wcześniej ustawiałem vlany pod tomato, ale nie wiem jak ustawić to tutaj na ubiquiti,  czy mógłby ktoś pomóc jak ustawić vlany na bazie?
Potrzebuję zrobić 3 vlany klienckie(z włączonym serwerem dhcp) na ubiquiti loco m2 , a potem mieć do nich dostęp z routera głównego(tomato), do którego jest podpięty ubiquiti.
3UbQg.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

nie mam żadnego produktu ubiquiti ale może to Ci pomoże  : 

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość linków.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ryyyiu

house ,a może Ty masz pomysł, jak jednocześnie odizolować wszystkich klientów od siebie nawzajem i od mojej głównej sieci o i jednocześnie udostępnić wszystkim tylko i wyłącznie mój serwer plików NAS?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• zejnowski
      Przez zejnowski
      Witam serdecznie.

Jako, że to mój pierwszy NAS (ds918+) to mam na wstępie kilka pytań o pierwsze instalacje i konfiguracje. Być może uda się stworzyć coś dla potomnych 😉

1. Instalacja DSM, zakładam jest zainstalowany w pamięci podręcznej, nie wymiennej. Pytanie czy są jakieś konfiguracje lepsze/szybsze/stabilniejsze z tym związane? Np zainstalować na SSD? Czy lepiej ssd traktować tylko jako pamięć podręczną?
      2. SSD m.2 mvme tylko odczyt czy zapis + odczt? Jakiś może RAID, jeżeli tak to jaki? W czym przejawia się różnica? Wady, zalety?
      3. Manual (skromny! tylko 20 str z tego większość to regulamin 😉)mówi jak zainstalować DSM. Czy aby wykorzystać możliwość m.2 mvme nalezy procedurę przejść jakoś inaczej?

Na razie tyle. Chciałbym się przygotować po prostu wcześniej do instalacji.
    • pike28
      Przez pike28
      Witajcie . Zakupiłem przełącznik ubiquiti i mam pewien problem z dwoma urządzeniami w sieci .

1. Komputer stacjonarny DELL Optiplex 790 z karta sieciową 1Gb/s . Komputer nawiązuje połączenie ale negocjuje prędkość 10/100 Mbit. Zmiana sterowników nie pomogła kable zarobione poprawnie.

2 PS4. Konsola nawiązuje połączenie z pełnym 1Gb/s ale transfer pobierania plików jest w iście żółwim tempie. Zmiany konfiguracji na konsoli :DNS, MTU nie przynoszą żadnych zmian. Inna konsola PS4 (PRO) również pracuje w sieci i działa poprawnie osiągając maksymalne prędkości pobierania.

Czy w ubiquiti istnieje możliwość sprawdzenia logów dotyczących połączeń i pracy portów ? Nigdzie nie mogę tego znaleźć a dzienniki nic nie pokazują.

Bedę wdzięczny za każdą pomoc.
    • mollu
      Przez mollu
      Witam, zastanawiam się nad wymianą draytek 2930 na Ubiquiti EdgeRouter Lite
      Czy Ubiquiti ma możliwość agregacji łącza ? czyli 2xWan ->> lan ? 

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Używamy plików cookie do celów związanych z reklamami, mediami społecznościowymi i statystykami. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.