Skocz do zawartości
Nencio

Wybór routera - R7800 , RT-AC87U , RT-AC3200

Rekomendowane odpowiedzi

Nencio

Witam

Przymierzam się do zakupu routera i zastanawiam się nad następującymi:

Netgear R7800

ASUS RT-AC87U

ASUS RT-AC3200

Czy moglibyście doradzić lub polecić który wybrać z tych trzech. Używam obu pasm wifi laptop mam Asusa z kartą ac, tablet z standardem a podobnie jak TV. Po kablu mam podpięte obecnie 3 urządzenia.

Nie bardzo jestem w temacie ponieważ dotychczas używałem TP-LINK TL-WDR3600 ale niestety nie bardzo już sobie radzi z sprzętem domowym jak i łączem internetowym.

Bardzo wdzięczny bym był za doradzeniem.

Pozdrawiam

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

@Nencio był ostatnio podobny temat, kolega @storm36 szukał również routera, polecam Ci zapoznać się z tym postem :

obecnie najlepszym wyborem jest R7800 ze względu na cenę (ok 880PLN), wydajność i konstrukcję sprzętową.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nencio

Dzięki za przeniesienie do odpowiedniego działu tematu.

Czyli z tych trzech polecasz R7800. Z tego co wyszukałem w internecie to do niego oprócz freeware oryginalnego jest jeszcze DD-WRT "Kong Mod" czy polecasz raczej oryginalny czy DD-WRT?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dao

Bez dwóch zdań r7800.  Na podstawie domowych testów porównałem w/w. Mocny procek robi swoje. Dobrze zgrywa się z ex7000.

Edytowane przez dao
  • Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nencio
7 minutes ago, dao said:

Bez dwóch zdań r7800.  Na podstawie domowych testów porównałem w/w. Mocny procek robi swoje. Dobrze zgrywa się z ex7000.

Raczej nie chciałbym bawić się w dodatkowe wzmacniacze ponieważ w bloku mija się to raczej z sensem. Raczej iść w standard a, ac ponieważ 2,4 jest bardziej w okolicy użytkowane w przeciwieństwie do 5.

@house co do ceny to jest sprawa drugoplanowa ponieważ nie planuję co chwilę kupować sprzętu więc czasami lepiej wydać troszkę więcej a mieć sprzęt na na dłużej.

Edytowane przez Nencio
  • Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dao

200 m kw u mnie ogarnia bez problemu górę i dół. 

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
1 godzinę temu, Nencio napisał:

@house co do ceny to jest sprawa drugoplanowa ponieważ nie planuję co chwilę kupować sprzętu więc czasami lepiej wydać troszkę więcej a mieć sprzęt na na dłużej.

o cenie wspomniałem ze względu na jej relację do wyposażenia i wydajności, nie ze względu, że jest najwyższa czy najniższa. Po prostu w tej kwocie dostajesz bardzo szybki CPU, dużo RAM i bardzo dobry zasięg. Asus RT-AC3200 ma słabszy CPU ale zamiast tego 3 radio 5GHz, AC87U jest niestety gorszym wyborem (ale pojawił się na rynku rok wcześniej) 

1 godzinę temu, Nencio napisał:

Z tego co wyszukałem w internecie to do niego oprócz freeware oryginalnego jest jeszcze DD-WRT "Kong Mod" czy polecasz raczej oryginalny czy DD-WRT?

Jeżeli liczysz na wydajność to OFW, chyba że potrzebujesz pewnych funkcji, których w nim brakuje - wtedy masz możliwość użycia DD-WRT lub Openwrt (jest bo jest, ale nie brałbym go pod uwagę na razie). 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nencio

A jak jest u niego z tym eSata? Czy router ma w eSata też zasilanie, a dokładniej chodzi mi o podłączenie dysku 2,5 i jak jego zasilić ponieważ o ile są kable esata-sata z końcówką wbudowaną w sata do zasilania która napięcie pobiera z esata to jako tako nie ma końcówek zasilania dysku z usb. Zastosowanie takiej przejściówki jest uzaleznione czy esata routera ma zasilanie czy nie.

Edytowane przez Nencio

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

dysponowałem jedynie obudową eSata dla dysku 3,5" (osobny zasilacz) więc nie wypowiem się jak jest z zasilaniem dysku 2,5". 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nencio

@house dzięki za odpowiedź.

Dzisiaj podałeś informację o nowym freeware i:

Intel 7260/3160 has a connection problem with the R7800 when the HT160 is enabled. This issue is due to the Intel driver. Intel is looking into this..

czy możesz coś bliżej napisać jak z tym intelem to praktycznie działa?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Problem występuje jedynie przy włączeniu 160 MHz szerokości kanału, skoro nie ma na razie kart korzystających z tej funkcji - wyłączasz tę opcję w FW i zapominasz :) Netgear wspomniał, że jest to problem sterownika Intela.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nencio

Tak zrozumiałem co napisali. Ciekawi mnie czy wyłączając lub zmniejszając szerokość kanału (nie wiem czy można dać w opcjach tą szerokość np na 40-80-120) karta intela będzie poprawne pracować.

I oczywiście przepraszam za natłok pytań ale zanim coś kupię to staram się jak najwięcej dowiedzieć o plusach i minusach potencjalnego zakupu żeby potem nie było rozczarowań.

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
6 minut temu, Nencio napisał:

Tak zrozumiałem co napisali. Ciekawi mnie czy wyłączając lub zmniejszając szerokość kanału (nie wiem czy można dać w opcjach tą szerokość np na 40-80-120) karta intela będzie poprawne pracować.

Komunikat wskazuje, że karta Intela ma problem w ogóle z połączeniem przy włączonym HT160, więc wyłączając te funkcję router zachowuje się jak każdy inny router z 80 Mhz szerokości kanału w 5GHz. W takiej konfiguracji karta Intel łączy się zawsze i ze wszystkim :) Miałem Intel'a ac7260 i testowałem z tą kartą kilka routerów i problemów nie było...

9 minut temu, Nencio napisał:

I oczywiście przepraszam za natłok pytań ale zanim coś kupię to staram się jak najwięcej dowiedzieć o plusach i minusach potencjalnego zakupu żeby potem nie było rozczarowań.

jasna sprawa, ja ostatnio "doktoryzowałem" się w odkurzaczach :) czasem trzeba pokierować odpowiednio swoje PLNy :)  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nencio
1 minutę temu, house napisał:

Komunikat wskazuje, że karta Intela ma problem w ogóle z połączeniem przy włączonym HT160, więc wyłączając te funkcję router zachowuje się jak każdy inny router z 80 Mhz szerokości kanału w 5GHz. W takiej konfiguracji karta Intel łączy się zawsze i ze wszystkim :) Miałem Intel'a ac7260 i testowałem z tą kartą kilka routerów i problemów nie było...

Czyli praktycznie z jaką szybkością taka karta pociągnie z tym routerem?

Jak wygląda praca tego routera za natem bo z netem to wiadomo, że zależy to od łącza ale za natem to już inna bajka bo tu jeśli ruter pozwala to powinno działać w przybliżeniu na tyle ile karty w urządzeniach pozwalają.

4 minuty temu, house napisał:

jasna sprawa, ja ostatnio "doktoryzowałem" się w odkurzaczach :) czasem trzeba pokierować odpowiednio swoje PLNy :)  

Staram się rozważnie wydawać PLNy i dlatego doktoryzuję się co do zakupu każdego urządzenia i np dlatego zrezygnowałem z zakupu gotowego nasa na rzecz złożenia sobie samemu i dzięki temu mam urządzenie z dużo większymi możliwościami niż typowy nas :))

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
2 minuty temu, Nencio napisał:

Czyli praktycznie z jaką szybkością taka karta pociągnie z tym routerem?

tak pi x drzwi ok 50-55 MB/s. 

3 minuty temu, Nencio napisał:

Jak wygląda praca tego routera za natem

absolutnie bezproblemowo, 1.7GHz CPU robi robotę, a wbrew pozorom odświeżone Netgear Genie działa sprawnie. Nie zauważyłem żadnych problemów w tej kwestii, używałem go prawie 2 tygodnie jako daily-driver.

5 minut temu, Nencio napisał:

i np dlatego zrezygnowałem z zakupu gotowego nasa na rzecz złożenia sobie samemu i dzięki temu mam urządzenie z dużo większymi możliwościami niż typowy nas

ja w drugą stronę, miałem kilka ITX'ów - stwierdziłem, że czasy dłubania mam za sobą i kupiłem gotowy NAS. Bardzo sobie chwalę takie rozwiązanie i nie brakuje mi w nim niczego. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nencio
1 minutę temu, house napisał:

tak pi x drzwi ok 50-55 MB/s.

Masz na myśli MB czy Mbps?

4 minuty temu, house napisał:

ja w drugą stronę, miałem kilka ITX'ów - stwierdziłem, że czasy dłubania mam za sobą i kupiłem gotowy NAS. Bardzo sobie chwalę takie rozwiązanie i nie brakuje mi w nim niczego. 

A ja w przeciwną :)) i dzięki temu jestem zadowolony bo oprócz nasa mam serwer www, zdalne pulpity na Linux (używam na co dzień na laptopach) i Windowsie 10 (niechcianym ale czasami potrzebnym). Do tego dysków łącznie to chyba z 5TB z możliwością dołożenia. I o dziwo to wszystko działa i prądowo nie jest tragicznie.

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
17 minut temu, Nencio napisał:

Masz na myśli MB czy Mbps?

to jest rt-ac68u i ac7260

openit_1395860705__2014-03-26_200314.pngopenit_1395860714__upload.png 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nencio

Dzięki. Masz dar przekonywania :)

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nencio

Czy router obsługuje po usb dyski sformatowane na ext3 i ext4?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

tak, obsługuje :

NTFS, EXT4, EXT3, EXT2, HFS+ in Journal, HFS+ in non-journal file system. R7800 does not support FAT16, FAT32 file format for Apple Time machine backup at the moment.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nencio

@houseczy jakieś pytania związane z konfiguracją routera można będzie kierować do Ciebie i tych którzy go mają? Jeśli tak to w tym temacie czy jakimś innym wskazanym przez was.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

@Nencio do nas wszystkich :) bardziej merytorycznie pomogą Ci właściciele, ale jeśli będę mógł to również podpowiem. Ogólnie o routerze możesz dyskutować tutaj :

Jeżeli będziesz miał konkretne problemy, zakładaj osobne tematy w forum : 

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość linków.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nencio

OK

Tak kusiłeś i kusiłeś, że w końcu kupiłem go i leży od paru godzin zapakowany w domu :))

Jak uporam się z domowymi zajęciami to zabiorę się do podziwiania jego.

Jak coś to będę wieszał koty i psy na Tobie :DD bo jednak nie kosztował kilka PLN.

Edytowane przez Nencio
  • Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Temat zamykam jako rozwiązany.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości proszę użyć funkcji "Zgłoś ten post". 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Johny
      Przez Johny
      Cześć wszystkim. Do wczoraj korzystałem tylko jednego komputera stacjonarnego, który jest podłączony za pomocą kabla do modemu Cisco. Modem ma tylko jedno wyjście na kabel. Internet jest z UPC i jego prędkość to 250mb/s. W przyszłości chcę przejść na 500 mb/S. Komputer służy do grania w gry online i to on jest królem sprzętów w domu  
      Wczoraj doszedł drugi komputer, który będzie służył jako komp do programów typu torrent czy przeglądanie neta. 
      Dlatego szukam jakiegoś sposobu, aby podłączyć drugiego kompa do internetu. Nie jestem ostatnio na bieżąco jeśli chodzi o sprzęty sieciowe. Kiedyś miałem router d-linka i jedyne co na chwilę obecną przychodzi do głowy to kupno nowego routera (tamten padł po 7 latach pracy).
      Proszę Was o doradzenie, który router wziąć w cenie do 300-400zł? Jeśli trzeba więcej wydać to też rozwiążę taka opcję, ale wolałbym jak najmniej wydać. Zależy mi na bezawaryjnosci w sensie, żeby nie rozlaczal i miał jak najniższe opóźnienia na lini modem - router - komp.
      Na wifi mi nie zależy i tak ufam jedynie kablom, a do niego chcę podłączyć tylko dwa kompy. Dochodzi do tego kwestia przesyłania plików między tymi komputerami. Czy spokojnie wystarczy mały pendrive do małych plików w routerze, a do większych przesyłanie przez kable? Czy muszę kupować jakieś dodatkowe rzeczy? 
      Przepraszam za tak może banalne pytania, ale sprzęt sieciowy jest dla mnie czarną magią. Czytałem sporo, ale im więcej czytam tym glupszy się czuję
    • nobik
      Przez nobik
      Witam wszystkich, to mój pierwszy post. Mam pewien dylemat z wyborem routera. Sprzętowo wystarczający byłby dla mnie RT-AC68U, ale jestem skłonny dołożyć do RT2600ac ze względu na dwa czynniki. Chcę zrobić zakup na co najmniej 5 lat, a Asus nie jest już najnowszy, boję się że za jakiś czas nie będzie wspierany, FW synology chyba w tym wypadku jest bardziej przyszłościowy i dostaje szybciej aktualizacje. Druga sprawa to AiProtection kontra SIP. Czy ktoś porównywał bezpośrednio te moduły? Które rozwiązanie jest lepsze w konfiguracji i działaniu? Czy synology zamierza pozostać przy wersji beta i już nie rozwijać tego dodatku?

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Używamy plików cookie do celów związanych z reklamami, mediami społecznościowymi i statystykami. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.