Skocz do zawartości
farell

Udostępnienie dysku usb z routera

Rekomendowane odpowiedzi

farell

Chciałbym do routera ASUS RT-AC87U (firmware fabryczny 3.0.0.4.380_3459-gfbf1f06) podłączyć dysk usb i mieć do niego dostęp z dowolnego miejsca.

Próbowałem po zalogowaniu się do panelu routera z poziomu AiDisk.
Niestety w kroku: "Utwórz własną nazwę domeny poprzez ASUS DDNS" co bym nie wpisał to zawsze wyskakuje komunikat: "Nieprawidłowy adres IP!"

Ktoś podpowie laikowi w czym tkwi problem ?

Edytowane przez farell

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

DDNS Asusa wymaga publicznego adresu IP, być może jesteś za podwójnym NAT'em (przed Asusem jest jeszcze jeden router lub modem Hilinik). Jaki ISP

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
farell

ISP to Koba.

Zacząłem już kombinować obejście zmiennego IP (jeśli to zła droga naprostujcie mnie)
Na stronie noip.com założyłem hostname wgetapów  ichniego konfiguratora:
1. hostname (po czym dodałem go w panelu routera w zakładce ddns); - test na stronie noip przeszedł pomyślnie
2. przekierowanie portów - na tym etapie poległem - zupełnie nie ogarniam jakie porty mam wpisać  - wg poniższej instrukcji, gdy robię identycznie to nie działa - tzn test portów ze strony noip nie udany.

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość linków.

Edytowane przez farell

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
7 minut temu, farell napisał:

Zacząłem już kombinować obejście zmiennego IP (jeśli to zła droga naprostujcie mnie)

dobra droga, Twój ISP ma nawet poradnik : 

7 minut temu, farell napisał:

przekierowanie portów - na tym etapie poległem - zupełnie nie ogarniam jakie porty mam wpisać

w zakładce :

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość pola kod.

jest wspomniany port 443 dla Web access i 8082 dla content streaming. Musisz przekierować te porty do IP routera (o ile nie otwierają się automatycznie po włączeniu usługi). Pamiętaj o "Włącz funkcję ochrony hasłem."

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
farell

Wchodzę w zakładkę "przekierowanie portów" i teraz:

- nazwa usługi - domyślam się, że to tylko dla mnie taka etykieta i nie ma znaczenia co tu podam
- zakres portów - mam podać 443 ?
- lokalny IP - tutaj daję ip routra ? czyli 192.168.1.1
- port lokalny - znowu 443 ?
- protokół - wybrać pozycję Both ?

i teraz jeszcze raz to samo dla portu 8082?
Test portów na stronie noip dalej negatywny.

Wspominasz o "Włącz funkcję ochrony hasłem." - gdzie tego szukać jak już przebrnę przez te porty ?

Edytowane przez farell

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
26 minut temu, farell napisał:

Wspominasz o "Włącz funkcję ochrony hasłem." - gdzie tego szukać jak już przebrnę przez te porty ?

Godzinę temu, house napisał:

w zakładce :

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość pola kod.
27 minut temu, farell napisał:

i teraz jeszcze raz to samo dla portu 8082?

o ile chcesz oglądać media poprzez streaming

32 minuty temu, farell napisał:

Test portów na stronie noip dalej negatywny.

wejdź na adres

lub https://[your ASUS DDNS name].asuscomm.com sprawdź. Jeżeli ddns jest ok i przekierowanie portów również dostaniesz się do AiCloud.

33 minuty temu, farell napisał:

protokół - wybrać pozycję Both ?

nie, jedynie tcp

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
farell

nic niestety nie wyświetla się.

Natomiast na noip piszą mi "Port 443 is not open." - gdzie mogę jeszcze szukasz przyczyny ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

tylko i wyłącznie w routerze, o ile posiadasz publiczne IP (nie ma znaczenia czy zmienne czy stałe skoro używasz ddns, ważne abyś nie był za podwójnym NAT'em). Zostaw noip i włącz ddns asusa w routerze. Pokaż jakiś screen z konfiguracji przekierowania portów i ddns.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
farell

ddns i przekierowanie portów:

przekeirowanie_portow_1.png

ddns_1.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

po konfiguracji ddns w syslogu routera jest jakaś informacja nt ddns (update ok ?) ? Adres IP w noip zgadza się z interfejsem WAN routera ? DDNS asuscomm.com w ogóle działa po konfiguracji ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
farell

tak, po konfiguracji ddns mam logach:

Nov  1 12:00:27 ddns update: request successful
Nov  1 12:00:27 ddns update: asusddns_update: 0
Nov  1 12:00:28 ddns: ddns update ok

odnośnie interfejsu WAN - jak mogę sprawdzić jego IP ? 
karta wygląda tak:

wan_1.png

Wklepując w przeglądarkę

wyświetla mi się już AiCloud :-)

Edytowane przez farell

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
35 minut temu, farell napisał:

Zastanawia mnie jeszcze jedna kwestia. Pytasz czy działa ddns asuscomm.com , ale ja ddns zakładałem na noip i wygląda tak: farellfarell.ddns.net
Gdy próbowałem zakładać ddns na serwerze asusa ciągle mi krzyczało "niewłaściwe IP" dlatego też zdecydowałem się na noip.

drążę ddns asusa ponieważ coś to niewłaściwe IP wiąże mi się z niby działającym noip :) niby update ok ale dostać się nie możesz i pokazuje brak przekierowania. pobierz syslog routera i wyślij na PW (nie załączaj do posta ze względu na wrażliwe dane).

Wklepując w przeglądarkę farellfarell.ddns.net nic mi się nie wyświetla.

no właśnie :) 

odnośnie interfejsu WAN - jak mogę sprawdzić jego IP ? 

2016-11-01_114936.png

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
farell

byłem nie dokładny :-( wklepywałem w przeglądarkę samo farellfarell.ddns.net bez https:// z przodu - teraz już mi się wyświetla AiCloud :-)
Bardzo dziękuję za cierpliwość :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Rzeczywiście byłeś niedokładny, wspomniałem Ci jak masz się połączyć 

Godzinę temu, house napisał:

wejdź na adres

lub https://[your ASUS DDNS name].asuscomm.com sprawdź. Jeżeli ddns jest ok i przekierowanie portów również dostaniesz się do AiCloud.

;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Temat zamykam jako rozwiązany.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości proszę użyć funkcji "Zgłoś ten post". 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• dexia
      Przez dexia
      Witam, Czy mogę prosić o pomoc jak zrobić aby udostępniony plik w folderze dało się edytować ale nie można było go usunąć przez innego użytkownika. 
    • Somnus
      Przez Somnus
      Dobry wieczór, pisze dość późna porą, a wiedzie mnie dość pilna potrzeba jakim jest zakup nowego modemu LTE. Aktualnie posiadam Netgear AS810, który już był raz wygrzewany (padł na amen) i o dziwo po zabiegu działa ale niestety niepokojące sygnały daje bateria - spuchła. Szukam jakiegoś zamiennika ale nie wiem czy bateria typu W-5 (oryginalnie W-7)będzie pasować? Może ktoś będzie posiadać takową wiedzę lub podeśle jakiś link? Ciężko cokolwiek znaleźć na naszych oraz zagranicznych forach. Wiem, że Internet po kablu jest lepszy ale zostałem ograniczany do sieci Play, która  o dziwo b. dobrze działa. Czuję, że sam Netgear za chwilę wyzionie ponownie ducha ale bez możliwości ponownej reanimacji. Wygrzewałem kilka urządzeń ale prędzej czy później odmówią posłuszeństwa lub będzie to czysty masochizm. Dlatego mogę chwilowo ratować się dodatkową baterią, a tak muszę zakupić coś nowego. Mieszkam bardzo blisko nadajnika, nie potrzebuję dodatkowych anten i nawet do grania wystarczył mi taki Netgear. Zależy mi aby posiadał ten sam modem Cat.12 lub lepszy w omawianym modelu. Myślałem o jego następcy ale natrafiłem na post użytkownika House, że szczęśliwie się go pozbył. Szkoda, że nie podał swoich przemyśleń za które autora bardzo bym prosił.  Gdyby ktoś był skory do pomocy może to być bardzo dobry stacjonarny lub mobilny router. Co do kwoty chyba nie ma co oszczędzać. Tym bardziej, że to mój główne źródło Internetu. 

Edit. Znalazłem odpowiedź użytkownika House w innym temacie

Pozdrawiam
    • graphkins
      Przez graphkins
      Routerek działa super pod warunkiem, że działa...
      Średnio raz na miesiąc występuje problem taki jak ktoś opisał w tym temacie https://www.wykop.pl/wpis/20839467/czy-ktos-wie-jak-rozwiazac-ten-problem-samsung-ue4/

W skrócie: telewizor Samsung K5572 nie widzi bramy i dns z routera. Wczoraj kilka razy wyłączałem i włączałem router i próbowałem połączyć się z wifi, ale za każdym razem klapa, a dziś śmiga jak zwykle.
      Jak rozwiązać sprawę?

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Używamy plików cookie do celów związanych z reklamami, mediami społecznościowymi i statystykami. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.