Skocz do zawartości
storm36

Nowy router dla znajomego

Rekomendowane odpowiedzi

storm36

Witam,

Jako zadowolony użytkownik r7800 poleconego na tym forum przez house ośmielę się prosić o doradzanie sprzętu dla znajomego który chce kupić nowy router.

Łącze 50Mb/s z modemem od operatora, mieszkanie 60m/b, sprzęt który będzie korzystał z routera po wifi to telefon, tablet, 2x Tv, amplituner audio. Główny priorytet to stabilność i zasięg na całym mieszkaniu, z alternatywnego oprogramowania nie będzie korzystał. Budżet 350zł, znajdzie się w tej cenie rozsądnego ?

Edit:
Dobrze jakby obsługiwał dysk twardy podpięty pod USB jako serwer.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
12 godzin temu, storm36 napisał:

Budżet 350zł, znajdzie się w tej cenie rozsądnego ?

oczywiście, że tak :

Jeżeli zależy koledze na szybkim USB to rt-n18u (ale nie ma pasma 5GHz, które czasem przydaje się w zatłoczonej sieciami WiFi okolicy). Najlepszy zasięg ma rt-ac1200g+ i Netgear R6220 jednak produkt Asusa przewyższa go wydajnością. 

• Lubię to 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kirky

Asusy są też dośc proste w konfiguracji, maja bardzo przejrzysty interfejs, więc jeśli kolega nie bardzo jest zorientowany to prędzej poradzi sobie z wykorzystaniem jego funkcji. Stabilne są oba, ale skoro nie potrzebuje gigabitu to bardziej ten AC1200G+

• Lubię to 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
storm36

Dzięki, przekazałem propozycje znajomemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Temat zamykam jako rozwiązany.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości proszę użyć funkcji "Zgłoś ten post". 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• madhunt3r
      Przez madhunt3r
      Witam,

Szukam routera, który po wifi mi da pełną prędkość łącza które obecnie posiadam, czyli 600 Mb/s. Obecnie mam Asus RT-AC68U jest świetny, ale zarówno na Merlinie jak i standardowym sofcie wyciaga mi max ok 450-500 Mb/s. Czy mam jakiś wadliwy model, czy po prostu nie wyciąga po wifi tyle. Może są jakieś lepsze propozycje? 

Z chęcią bym zostawił tego asusa, gdyby wyciągał pełną prędkość po wifi, teraz mam 600, później może być jeszcze szybciej, a będę z nim stał w miejscu. W wielu recenzjach mówią, że to bardzo szybki router, ale po wifi nie udało mi się na nim osiągnąc 600 Mb/s, Po kablu bez problemu śmiga. W eterze czysto na 5Ghz, tylko jedna sieć, ale na innym kanale. Wszystkiego próbowałem, zmieniałem opcje, ale nic nie pomaga.
    • vandall
      Przez vandall
      Dzień dobry 
      stoję przed kupnem routera do 400-500 zł ( wiadomo im taniej tym lepiej ) do mieszkania 80 m2 w budownictwie z żelbetonowymi scianami 
      szukam czegoś mocnego co zapewni mi dobre pokrycie i zasięg 
      juz zamówiłem netgara r6400 ale morele przez mikolaja oczywiscie poleciało w kulki z terminem dostawy 
      z przeglądania forum poleca się używkę r7000 
      a z nowych ? (gwarancja dobra rzecz) 
      zostac przy r6400 czy isc w Asus RT-AC58U (jak czytam użytkownicy notują lepszy zasięg  po przesiadce z ausua na  netgara własnie w tym modelu )

a może brać używke r7000 lub AC68U bo żelbeton wredny 
      co przemawia za asusem ? (czytalem ze potrafia sie wieszać i grzać, miałem swexa i działał bardzo stabilnie, teraz chciałbym po 5ghz spróbować bo blok itp wiem że zasieg poleci wtedy zostaje mocne 2.4 )

teraz jeszcze za 400 znalazłem r6800  vs 6400 nowke za 440
      czy jest straszna przepaść 6800 vs 7000 czy może warto postawic na asusa  lub zostać przy 6400 
      w sumie swexx wytrzymał z 7 lat więc ta gwarancja to o kand d... rozbić 

pozdrawiam serdecznie 
    • analyzer64
      Przez analyzer64
      Cześć,
      w domu mam internet 120Mbit, obecie router Archer C2, chciałem żeby miał AC i łącze 1Gigabit. Ogólnie router niezły, ale już drugi raz go wymieniałem.

Patrzę na coś z Asusa, chciałbym aby dawało możliwość instalacji alternatywnego softu.

Mieszkanie 55mkw, 3 laptopy, kilka telefonów, drukarka wifi. Chciałbym aby tak jak ten Archer miało też wifi 5Ghz. Obecny router ma złącze USB ale nie korzystałem z tego, mimo wszystko nowy mógłby być w takie złącze wyposazony, ale nie jest to must have.

Budżet max 250zł, w grę wchodzą uzywki.

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Używamy plików cookie do celów związanych z reklamami, mediami społecznościowymi i statystykami. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.