Skocz do zawartości
OpenITbot

ASUS XG-U2008 - przełącznik 10G dla SOHO

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

OpenITbot

Asus zauważył "niedomagania" transferu w domowej sieci Gigabit twierdząc, że potrzeby użytkowników w ciągu 17 lat obecności standardu na rynku znacząco wzrosły. Poszczególne komponenty domowej sieci, takie jak routery, serwery NAS, zostały w tym czasie zmodernizowane przechodząc proces ewolucji a interfejs sieciowy stał się wąskim gardłem jeśli chodzi o transfer plików. ASUS zaprezentował podczas ostatnich targów CES niezarządzalny przełącznik sieciowy XG-U2008, który zapewnić ma połączenia sieciowe 10 Gigabit "za jedyne" 249 $ :) 

ASUS-Sidea-compressor.jpg.844d5d19a7b6b0db94370b406bc11940.jpg

Według producenta istnieje wyraźne zapotrzebowanie na urządzenia, które są odpowiednio dostosowane do małych klientów biznesowych, wymagających użytkowników i entuzjastów sieci 10G. Dzięki konstrukcji bez wentylatora i "eleganckiej" metalowej obudowie, XG-U2008 idealny nadaje się  do umieszczenia w małym biurze lub domu. Opcjonalny zestaw montażowy pozwala na instalację przełącznika w standardowej szafie rack 19". XG-U2008 wykorzystuje układ Marvell 88E6190X wyposażony w 8 portów Gigabit oraz 88X3220 PHY posiadający dwa porty 10GBase-T. 10GBase-T zapewnia do 10 razy większą przepustowość w porównaniu do Gigabit Ethernet, umożliwiając bardzo szybkie przenoszenie dużych ilości danych między serwerami, przesyłanie nieskompresowanych treści wideo 4K oraz tworzenie kopii zapasowych bardzo dużych plików.

fronta-compressor.jpg.ab4fdd8a8cafe79786ee07189e2fa609.jpg

Każdy port przełącznika konfiguruje się automatycznie w trybie WAN lub LAN w zależności od rodzaju połączenia. Dla prostej diagnostyki, porty RJ-45 i przedni panel zawierają wielokolorowe diody LED informujące o statusie połączenia.

backa-compressor.jpg.c49205adc02b9cd76b15a84c198077d3.jpg

Switch XG-U2008 ma stać się częścią rosnącego ekosystemu 10G zgodnych komponentów sieciowych, które mogą zostać powiązane z szeregiem urządzeń klasy korporacyjnej, takich jak gotowe na 10G serwery lub stacje robocze ASUS. Dla wymagających użytkowników, którzy chcą wycisnąć maksimum wydajności Asus przygotował płyty główne X99-E10G-WS i Maximus VIII Extreme, których konstrukcje wspierają funkcję 10G Ethernet, czyniąc je doskonałym rozwiązaniem dla przełącznika XG-U2008.

Asus XG-U2008 dostępny jest na rynku w USA w cenie 249,99 $ . Pełna specyfikacja znajduje się na stronie producenta : https://www.asus.com/us/Networking/XG-U2008/specifications/

źródło : edgeup.asus.com

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• HcBoria
      Przez HcBoria
      Dzień dobry,
      Dzięki, miedzy innymi, recenzji na tym forum zdecydowałem się na zakup routera asus rt-ac86u z gearbest (taniej o jakieś trzy stówki niż z pl). Wysłany z Hiszpanii wczoraj dotarł. Konfiguracja w zasadzie bezproblemowa poza jednym wyjątkiem ....
      Otóż posiadam wd mycloud, który jak dotąd bezproblemowo (podłącz i zapomnij) chodził najpierw na neostradzie (stary router dgt) a po przeprowadzce od jakiegoś 1,5 miesiąca na netgarze r6220 (właściwie nic do niego nie mam poza zasięgiem wifi, a ten po instalacji asusa zwiększył się zauważalnie). Niestety po podłączeniu go do asusa dysk przestał być widziany w sieci. Podejrzewam, że  problem tkwi w nie przydzielaniu przez router adresu ip mycloudowi. Dysk zachowuje się jakby był normalnie podłączony - świecą się wszystkie diody - zarówno przednia jak obie przy gnieździe lan a mimo to nie jest widoczny. Próbowałem wyłączać firewall, zmieniać kabel, podłączyć przez switch i nic - jedyny trop jaki mam to apka na andorida - asus router, która widzi coś takiego - tak jakby w którymś momencie wd pojawił się w sieci ?????

na cloudzie mam dość istotne dane, które muszą być online no i nie wiem co zrobić ...

• Mosfet
      Przez Mosfet
      Witam,

Zwracam się do Was z prośbą byście pomogli mi podjąć decyzję. Poszukuję dobrego routera do mojego mieszkania ok. 60m2. Zależy mi na bardzo mocnym i stabilnym sygnale w całym mieszkaniu. Ostatnio zakupiłem kamerę internetową która łączy sie za pomcą wifi 2,4 oraz 5GHz z moim dotychczasowym routerem Netgear WNR3500L V2 (niestety tylko po 2,4GHz), przy fullhd opóźnienia ma straszne i do tego przycina obraz:/ Do pokoju w którym kamera jest zainstalowana w linii prostej jest jakieś 6-7m, na przeszkodzie stoją dwie ścianki z gazobetonu i szafa:). Zależałoby mi również na stremowaniu 4k na TV ale to już z bliskiej odległości.  I tu pytanie do Was ponieważ mam rozterkę pomiędzy ASUS RT-AC86U a R7800 Nighthawk X4S co byście bardziej polecali (zakładając że oba są w tej samej cenie)?
    • neon
      Przez neon
      Witam, 
      chciałem zapytać jak w 8 porcie Switch 8 UBNT uruchomić PoE ? Myślałem, że uruchomi z automatu jak podepnę pod USG. 

Pozdrawiam 
      Znalazłem w końcu w ustawieniach switch manage i trzeba włączyć . 

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.