Skocz do zawartości
jacekb1

Merlin VPN i spadek predkosci tunelu

Rekomendowane odpowiedzi

jacekb1

Jeden problem rozwiazany, a teraz mam drugi:

Lacze po stronie serwera VPN to 150/15Mbit, po stronie klienta 18/1.5 - oba lacza sprawne i ida z pelna predkoscia.

Po spieciu tunelu obojetnie czy to przez PPTP czy OpenVPN spada predkosc download do 4-5Mbit co przy takim polaczeniu powoduje wrecz rysowanie sie stron.

Na tomato mialem to samo i to byl jeden z powodow przejscia na Merlina.

Jakies pomysly ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

tutaj ważna rolę odgrywa upload łącza w lokalizacji serwera VPN. U mnie jest tak na 100/100 Mb/s praca i 250/20 Mb/s via VPN dom :

5730530280a-compressor.pngvpntune-compressor.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacekb1

Doskonale sobie zdaje sprawe, ze upload jest istotny.

Nie pisalbym gdyby ten tunel nie pracowal wczesniej poprawnie, mialem 13-15Mbit jeszcze jakies 2 tyg. temu. Nie potrafie znalesc przyczyny, nic nie bylo zmieniane. Spokojnie dawalem rade sciagac pliki z NAS'a w domu z predkoscia 1.8-2 MB/s.

Teraz ping w tunelu oscyluje miedzy 90-100, a transfer 400-500 KB/s max.

Edytowane przez jacekb1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

A u ISP wszystko gra ? łączysz sie via TCP czy UDP ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacekb1

ISP jest ok, niestety jak to u operatora nie rozmawia sie z technikiem tylko z mila pania ktora ma gotowe odpowiedzi i niewiele sie mozna dowiedziec.

Oczywiscie, ze po UDP.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

ja grzeję po TCP z racji tego, że pracuję w sieci z wszelkimi możliwymi szykanami. Sprawdź również ten sposób. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacekb1

Wlasnie sie zastanawialem dlaczego przy twoich laczach masz takie wolne transfery i sam mi odpowiedziales - TCP.

TCP to kompletna porazka w tunelu OpenVPN, zmniejsza conajmniej dwukrotnie transfer w tunelu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Zdaję sobie z tego sprawę, jednak tak jak pisałem - mam narzucone polityki sieciowe więc muszę lecieć po TCP. Działa na tyle ok, że da się korzystać i robić enterprise adminów w jajo :) Kolejna sprawa to na tym symetryku 100/100 siedzi duża liczba użyszkodników z całego miasta :D 

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacekb1

Kurcze no juz caly glupi jestem, poprobowalem jeszcze i wyszlo mi tak:

Przed polaczeniem tunelu:

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość linków.

Po polaczeniu:

Wyglada slabo ale najbardziej martwia mnie te pingi - 60 bez i 100 z tunelem to zdecydowanie za duzo.

Gdzies jest waskie gardlo, tylko gdzie ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

t-mobile ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacekb1

A zrobilem sobie tunel po LTE na probe z fona :)

Zglupialem, nic nie zmienialem i... jest prawidlowo.

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

może jednak ISP

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacekb1

Watpie, sklaniam sie do tego, ze ktorys z uzyszkodnikow w sieci domowej cos puszcza i blokuje port.

Puszczam wiresharka i zobaczymy.

Edit: dostalem odpowiedz od ISP taka jak sie spodziewalem, ze po ich stronie nie bylo zadnych zmian.

Poza tym wrocilem do tomato bo niestety bez ficzerow shibby'ego nie da sie zyc i znowu walcze z CTF ktory wlaczony daje przyspiszenie i brak dostepu do domeny z adresu wewnetrznego, a wylaczony dusi mi niesamowicie lacze.

Temat do zamkniecia bo nie dotyczy Merlina.

Edytowane przez jacekb1
  • Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Temat zamykam jako rozwiązany.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości proszę użyć funkcji "Zgłoś ten post". 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• kamil2234
      Przez kamil2234
      Czy ktoś z kolegów ma może pakiet ipkg lcd4linux w wersji  współracują z ramką  samsung SPF-72H dla routera RT-AC68U (architektura armv7)?  
      Ewentualnie prośba o naprawadzenie jak można skompilować sobie samemu pakiet  ipkg dla routera AC68U z lcd4linux bez wkomilowywania go w całe firmware.
      Obecnie używam optware i chciałbym aby tak pozostało.
    • patryczekk
      Przez patryczekk
      Witam, czy soft Merlin jest dostępny dla modelu asus RT-AC58U przeglądałem stronę (chyba) twórcy merlina i nie 
      widziałem do mojego modelu, może coś wiecie w temacie?
    • tony_bcc
      Przez tony_bcc
      Witam, czy może mi ktoś podpowiedzieć jak ustawić VPN aby się trochę "ukryć" w sieci. Mój dostawca internetu poprosił mnie o użycie VPN lub zaprzestanie korzystania z toreentow 😭

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Używamy plików cookie do celów związanych z reklamami, mediami społecznościowymi i statystykami. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.