Jump to content
djmarco

Prośba o pomoc w ustawieniu WiFi na 1043nd

Rate this topic

Recommended Posts

djmarco

Jak w temacie.

Router stoi u teściów a z racji tego, że jestem po operacji, jestem właśnie u nich i zaniepokoiło mnie jedno. Router stoi około 8m odemnie a urządzenia mobilne mają problemy z łącznością.

Są tam zamontowane trzy anteny 8dbi
276185-297888-product_big-antena-tp-link-tl-ant2408cl-8dbi-wewnetrzna.jpg

Obecnie jest tam wgrany DDWRT a ustawienia WiFi są tak jak na scr. Ja nic nie ruszałem gdyż zbytnio się na tym nie znam i czekam, aż mi ktoś z was pomoże.

tplinkddwrt.png

house

ale działa o wiele lepiej niż ddwrt :) używam na jakimś starym tl-wr841n i w 100% spełnia swoje zadanie, przynajmniej w kwestii WiFi. rezygnując z wersji PL możesz użyć : 

You do not have the required permissions to view the link content.
 (Version 1.9.1 07/06/2016)

djmarco

Ok, zmienię, ale proszę o info. Jak z ddwrt przejść na Gargoyle?

house

jaka wersja sprzętowa ? V1/2/3/4 ? 

house

przywróć ustawienia fabryczne w ddwrt, następnie powrót do OFW a z niego dopiero na gargoyle wgrywając plik z *.squashfs-factory.bin w nazwie. 

djmarco

Ok. Myślałem, że jakoś bezpośrednio z ddwrt da radę. Z tego co kiedyś czytałem to czasem musi być odpowiednie OFW

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

house
2 minuty temu, djmarco napisał:

Myślałem, że jakoś bezpośrednio z ddwrt da radę.

podobno tak, zaproponowałem bezpieczniejszą metodę. Możesz spróbować wgrać na wprost, pamiętaj, że w tym przypadku potrzebny jest plik *squashfs-sysupgrade.bin

2 minuty temu, djmarco napisał:

Z tego co kiedyś czytałem to czasem musi być odpowiednie OFW

djmarco

możesz wgrać na nasz serwer tez FW czy muszę się rejestrować na tamtym forum?

house

to nie są moje pliki więc nie będę ich pobierał tutaj, musisz się zarejestrować. 

gabrychu

Używałem dość długo na swoim Netgear WNDR3700 i mogę polecić Gargoyle PL.

Ostatnia wersja to 1.9.1.1 z 2016-07-10. Obrazy bazują na Chaos Calmer.

To gdzie tu 2014 rok?

• Like it 1

djmarco
Używałem dość długo na swoim Netgear WNDR3700 i mogę polecić Gargoyle PL.
Ostatnia wersja to 1.9.1.1 z 2016-07-10. Obrazy bazują na Chaos Calmer.
To gdzie tu 2014 rok?

Tu

gabrychu

No tak, to wersja bazująca na Attitude Adjustment, która nie jest już rozwijana.

To jaką wersję wgrałeś 1.6.x.x czy nowszą 1.9.x.x?

• Like it 1

djmarco

Wgrałem angielska 1.9.x.x

Podaj linka, gdzie znajdę PL

Mam

• Like it 1

gabrychu

Proszę bardzo:

Masz tam wersje do swojego rutera:

gargoyle-1.9.1.1-ar71xx-tl-wr1043nd-v1-squashfs-factory.bin

gargoyle-1.9.1.1-ar71xx-tl-wr1043nd-v1-squashfs-sysupgrade.bin

• Like it 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• OpenITbot
      By  OpenITbot
      Nighthawk M2 (MR2100) to kolejny bezprzewodowy router od firmy NETGEAR, który pozwala na osiągnięcie niezrównanego poziomu dostępu do mobilnej sieci szerokopasmowej oraz niezwykle szybkich połączeń dla wielu urządzeń.

Kompaktowa obudowa routera mobilnego Nighthawk M2 kryje w sobie procesor Qualcomm SDX24, działający w paśmie 4G (700/900/1800/2100/2600 MHz) oraz 3G (850/900/1900/2100 MHz). Oprócz tego urządzenie, działające w standardzie Gigabit LTE z modemem LTE Cat. 20, zostało zoptymalizowane pod kątem osiągania prędkości pobierania do 2 Gb/s.

Co ważne, M2 został wyposażony w dotykowy ekran LCD (2,4 cale), dzięki któremu zarządzanie siecią i ustawieniami jest niezwykle proste — można wygodnie monitorować zużycie danych, wyświetlać nazwę i hasło sieci WiFi, siłę sygnału sieci komórkowej oraz zarządzać ustawieniami urządzenia i sieci.

Router umożliwia również odciążenie połączenia LTE do opcjonalnego (publicznego lub prywatnego) punktu dostępu za pośrednictwem sieci WiFi lub Ethernet. Sprawia to, że M2 zapewnia szybką alternatywę dla szerokopasmowego dostępu do Internetu bez utraty prędkości - niezależnie od tego, czy przeglądamy Internet, czy też oglądamy ulubione programy. Warto podkreślić, że MR2100 może dostarczyć sieć WiFi dla 20 urządzeń, wykorzystując w tym celu zarówno pasmo 2.4GHz, jak i 5GHz.

Co ważne, urządzenie pozwala na zarówno przesyłanie strumieniowe multimediów z napędu pamięci USB flash lub zewnętrznego dysku twardego do wszystkich podłączonych urządzeń, jak i szybkie przesyłanie filmów podczas podróży. Nie bez znaczenia jest tu również trwały akumulator (5040mAh), zapewniający całodzienną pracę. Z kolei dzięki usprawnionej funkcji Jump Boost można ładować inne urządzenia, gdy poziom naładowania ich akumulatorów jest niski.

Na koniec warto dodać, że M2 nie wymaga oprogramowania do instalacji. Można go zatem w prosty sposób skonfigurować w ciągu zaledwie kilku minut.

Zobacz cały artykuł
    • OpenITbot
      By  OpenITbot
      Nighthawk M2 (MR2100) to kolejny bezprzewodowy router od firmy NETGEAR, który pozwala na osiągnięcie niezrównanego poziomu dostępu do mobilnej sieci szerokopasmowej oraz niezwykle szybkich połączeń dla wielu urządzeń.

Kompaktowa obudowa routera mobilnego Nighthawk M2 kryje w sobie procesor Qualcomm SDX24, działający w paśmie 4G (700/900/1800/2100/2600 MHz) oraz 3G (850/900/1900/2100 MHz). Oprócz tego urządzenie, działające w standardzie Gigabit LTE z modemem LTE Cat. 20, zostało zoptymalizowane pod kątem osiągania prędkości pobierania do 2 Gb/s.

Co ważne, M2 został wyposażony w dotykowy ekran LCD (2,4 cale), dzięki któremu zarządzanie siecią i ustawieniami jest niezwykle proste — można wygodnie monitorować zużycie danych, wyświetlać nazwę i hasło sieci WiFi, siłę sygnału sieci komórkowej oraz zarządzać ustawieniami urządzenia i sieci.

Router umożliwia również odciążenie połączenia LTE do opcjonalnego (publicznego lub prywatnego) punktu dostępu za pośrednictwem sieci WiFi lub Ethernet. Sprawia to, że M2 zapewnia szybką alternatywę dla szerokopasmowego dostępu do Internetu bez utraty prędkości - niezależnie od tego, czy przeglądamy Internet, czy też oglądamy ulubione programy. Warto podkreślić, że MR2100 może dostarczyć sieć WiFi dla 20 urządzeń, wykorzystując w tym celu zarówno pasmo 2.4GHz, jak i 5GHz.

Co ważne, urządzenie pozwala na zarówno przesyłanie strumieniowe multimediów z napędu pamięci USB flash lub zewnętrznego dysku twardego do wszystkich podłączonych urządzeń, jak i szybkie przesyłanie filmów podczas podróży. Nie bez znaczenia jest tu również trwały akumulator (5040mAh), zapewniający całodzienną pracę. Z kolei dzięki usprawnionej funkcji Jump Boost można ładować inne urządzenia, gdy poziom naładowania ich akumulatorów jest niski.

Na koniec warto dodać, że M2 nie wymaga oprogramowania do instalacji. Można go zatem w prosty sposób skonfigurować w ciągu zaledwie kilku minut.
    • OpenITbot
      By  OpenITbot
      Zobacz plik Intel PROSet/Wireless Software
      The Intel® PROSet/Wireless Software or Intel® PROSet/Wireless WiFi Software is the name of the package that includes the Wi-Fi drivers and some other software components for Intel Wireless Adapters.
      Dodający &nbspOpenITbot Dodano 08.02.2019 Kategoria Karty sieciowe  

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci.
Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.
  • Create New...

Important Information

We use cookies for purposes related to advertising, social media and statistics. By continuing to browse this site, you agree to our use of cookies. All information required in this matter includes: Privacy Policy, Guidelines and Terms of Use.