Skocz do zawartości
jacekb1

Merlin OpenVPN Server i redirect internet traffic

Rekomendowane odpowiedzi

jacekb1

Jako, ze zostalem niemal zmuszony do zmiany tomato na merlina to mam maly problem z konfiguracja OpenVPN na merlinie.

Konfiguracja standardowa na merlinie > export ustawien > import w kliencie + zaznaczam Redirect Internet Traffic i... klient nawiazuje polaczenie ale nie mam dostepu do internetu.

Przekopalem ustawienia zaawansowane ale nic nie znalazlem, PPTP dziala bez zajakniec ale nie chce z niego korzystac z oczywistych wzgledow.

Jakies pomysly ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
2 godziny temu, jacekb1 napisał:

Konfiguracja standardowa na merlinie > export ustawien > import w kliencie + zaznaczam Redirect Internet Traffic i... klient nawiazuje polaczenie ale nie mam dostepu do internetu.

sprawdziłem przed chwilą na swoim routerze i działa bez problemu na takich ustawieniach :

2016-10-20_112708.png

mam w pracy sieć z filtrowaniem treści i dostaję się bez problemu do zablokowanych witryn poprzez IP w domu. 

2 godziny temu, jacekb1 napisał:

Jako, ze zostalem niemal zmuszony do zmiany tomato na merlina

jak to zmuszony ? organizacyjnie czy funkcjonalnie ?

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacekb1

Chyba jaka polmrocznosc mialem albo cuś... mialem przed oczami i nie widzialem "Direct clients to redirect internet traffic" - dzieki @house za otworzenie oczu.

Co do zmiany to dluga 10 dniowa historia walki z ISP oraz kaprysnym Tomato.

Temat do zamkniecia.

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Temat zamykam jako rozwiązany.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości proszę użyć funkcji "Zgłoś ten post". 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• OpenITbot
      Przez OpenITbot
      UPC Polska, jako pierwszy ogólnopolski operator, rozpoczyna oferowanie konsumentom światłowodowy internet o prędkości 1Gb/s. Warszawa będzie pierwszym Giga Miastem w Polsce i drugim w europejskiej sieci Liberty Global, obok niemieckiego Bochum, które skorzysta z wdrożenia tego standardu. UPC będzie stopniowo ogłaszać dostępność giga prędkości w innych lokalizacjach.
      Oferta 1 GB/s od samego początku dostępna będzie dla klientów w Warszawie. Zamawianie nowej usługi w przedsprzedaży (od 23 sierpnia) możliwe będzie na stronie internetowej upc.pl, jak i w pozostałych kanałach sprzedaży. 
      Wraz z nową ofertą UPC podniesie również jakość domowego Wi-Fi dzięki modemowi Giga Connect Box. Jedną z rynkowych przewag urządzenia jest system Smart Wi-Fi, który zarządza siecią bezprzewodową w domu lub biurze. Oprogramowanie m.in inteligentnie zarządza podziałem łącza pomiędzy podłączonymi do sieci urządzeniami, zapewniając użytkownikom bezproblemowe, optymalne połączenie z internetem.

Więcej informacji : https://www.upc.pl/internet/poznaj/giga/
    • OpenITbot
      Przez OpenITbot
      UPC Polska, jako pierwszy ogólnopolski operator, rozpoczyna oferowanie konsumentom światłowodowy internet o prędkości 1Gb/s. Warszawa będzie pierwszym Giga Miastem w Polsce i drugim w europejskiej sieci Liberty Global, obok niemieckiego Bochum, które skorzysta z wdrożenia tego standardu. UPC będzie stopniowo ogłaszać dostępność giga prędkości w innych lokalizacjach.
      Oferta 1 GB/s od samego początku dostępna będzie dla klientów w Warszawie. Zamawianie nowej usługi w przedsprzedaży (od 23 sierpnia) możliwe będzie na stronie internetowej upc.pl, jak i w pozostałych kanałach sprzedaży. 
      Wraz z nową ofertą UPC podniesie również jakość domowego Wi-Fi dzięki modemowi Giga Connect Box. Jedną z rynkowych przewag urządzenia jest system Smart Wi-Fi, który zarządza siecią bezprzewodową w domu lub biurze. Oprogramowanie m.in inteligentnie zarządza podziałem łącza pomiędzy podłączonymi do sieci urządzeniami, zapewniając użytkownikom bezproblemowe, optymalne połączenie z internetem.

Więcej informacji : https://www.upc.pl/internet/poznaj/giga/

Zobacz cały artykuł
    • patryczekk
      Przez patryczekk
      Witam, czy soft Merlin jest dostępny dla modelu asus RT-AC58U przeglądałem stronę (chyba) twórcy merlina i nie 
      widziałem do mojego modelu, może coś wiecie w temacie?

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.