Skocz do zawartości
djmarco

Dell Inspiron 17R SE 7720 - problem z wyświetlaczem

Rekomendowane odpowiedzi

djmarco

Witam. Od kilku dni moje della dopadła jakąś choroba. Po dołożenie laptopa dzieje się coś takiego:

Wyświetlacz wariuje, włącza się wentylator na full po czym po około 1 min wyłącza się.

Nie dzieje się to samoczynnie a tylko i wyłącznie po dołożenie czyli po delikatnym wstrząsie. Przy normalnej pracy może działać nawet cały czas. Czy to na biosie czy to na systemie to jest to samo. Czy ktoś może zna rozwiązanie tego problemu?

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
neon

a stery aktualizowałeś. Ostatnio robiłem dell i też miał szopy dopiero wgranie orginalnego sterownika intel managment Engine interface przyniosło rezultaty. Musisz metodą prób i błędów. nie podałeś też jaki system ma. jakie sterowniki etc? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
neon

Dell Inspiron 17R SE 7720 :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
Godzinę temu, djmarco napisał:

Nie dzieje się to samoczynnie a tylko i wyłącznie po dołożenie czyli po delikatnym wstrząsie

może taśma matrycy. sugeruje to :

Godzinę temu, djmarco napisał:

Czy to na biosie czy to na systemie to jest to samo

4 minuty temu, neon napisał:

Dell Inspiron 17R SE 7720 :)

thx @neon, nie spojrzałem na tytuł tylko wszedłem z powiadomienia :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
djmarco

No właśnie z tą taśmą to nie bardzo bo jak ruszam matrycą to nic się nie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
neon

a jaki system jak grafa ??? więcej szczegółów, bo tak to ciężko cokolwiek 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
18 minut temu, djmarco napisał:

No właśnie z tą taśmą to nie bardzo bo jak ruszam matrycą to nic się nie dzieje.

popukaj w nią delikatnie, jak nic się nie wydarzy - podłącz przez hdmi do tv lub monitora. Jeśli wyskoczy to co na video to grafika, jak nie - matryca.

Laptopy DELL mają chyba diagnostykę pod F12 przy bootowaniu, porób testy.

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość pola kod.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
neon

U mnie kiedyś tak było po aktualizacji sterów Ati w toshiba. :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

@neonale wtedy "mryga" w OS a kolega pisze, że w biosie również więc stawiam na sprzęt a nie sterownik.

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
neon

racja, tego nie doczytałem. Szacun House :) 

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
djmarco
popukaj w nią delikatnie, jak nic się nie wydarzy - podłącz przez hdmi do tv lub monitora. Jeśli wyskoczy to co na video to grafika, jak nie - matryca.
Laptopy DELL mają chyba diagnostykę pod F12 przy bootowaniu, porób testy.
Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość pola kod.

Diagnostyka wyskakuje ok

a jaki system jak grafa ??? więcej szczegółów, bo tak to ciężko cokolwiek 

System win10, grafy są dwie - Intel HD i NVidia 650m

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
2 godziny temu, djmarco napisał:

Diagnostyka wyskakuje ok

zrób jeszcze ten z zewnętrznym monitorem. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• pike28
      Przez pike28
      Witajcie . Zakupiłem przełącznik ubiquiti i mam pewien problem z dwoma urządzeniami w sieci .

1. Komputer stacjonarny DELL Optiplex 790 z karta sieciową 1Gb/s . Komputer nawiązuje połączenie ale negocjuje prędkość 10/100 Mbit. Zmiana sterowników nie pomogła kable zarobione poprawnie.

2 PS4. Konsola nawiązuje połączenie z pełnym 1Gb/s ale transfer pobierania plików jest w iście żółwim tempie. Zmiany konfiguracji na konsoli :DNS, MTU nie przynoszą żadnych zmian. Inna konsola PS4 (PRO) również pracuje w sieci i działa poprawnie osiągając maksymalne prędkości pobierania.

Czy w ubiquiti istnieje możliwość sprawdzenia logów dotyczących połączeń i pracy portów ? Nigdzie nie mogę tego znaleźć a dzienniki nic nie pokazują.

Bedę wdzięczny za każdą pomoc.
    • Kojot77
      Przez Kojot77
      Witam wszystkich,
      Posiadam DS216j, 2x WD RED 6 TB, 2 osobne wolumeny, lacze 300/20 Mb/s od Vectry, RT2600ac (zakupiony ostatnio po waszych opiniach ). Komputer po WiFi bez problemu sciaga pliki pelna szerokosia lącza.  Problem polega na tym, ze Transmission nie wykorzystuje lacze na full przy sciaganiu, wysylanie jest ok. Szczytowe osiagi to 120 Mb/s ktore obserwuje na NASie oraz routerze, bo Transmission Remote GUI "dlawi sie" i poki torrent sie nie sciagnie praktycznie nie odpowiada. W trakcie sciagana bez problemu loguje sie z WAN na NAS oraz router. NAS z routerem polaczone gigabitem (nawet wymienilem przewod ostatnio). Jak ogranicze sciaganie w samym transmission do 80-90 Mb/s to RemoteGUI dziala ok. Myslalem ze to moj staruszek Netgear sie nei wyrabial na zakretach, ale niestety na RT2600ac jest to samo. Wiec obstawiam ze to cos z samym transmission jest nie halo tylko nie moge sie dogrzebac co.  Spotkal sie ktos z takim cudem? Jakies podpowiedzi gdzie szukac?

Pozdrawiam
    • Michał10
      Przez Michał10
      Witajcie,
      jestem nowy i zielony w tematach IT. Mam taki kłopot. Zainstalowano mi dzisiaj internet światłowodowy 300Mb/30Mb. Do tego internetu zakupiłem router Netgear R7000. I wszystko byłoby świetnie gdyby nie jeden mały szczegół. Gdy podepnę się bezpośrednio pod światłowód to mam transfer na poziomie 280Mb/28Mb na 2,4GHz (taki notebook stary trochę mam). Gdy podepnę router to po kablu mam

Natomiast gdy chcę sprawdzić po wifi to niezależnie czy na 2,4GHz czy na 5GHz (sprawdzane na nowym smartfonie) w obu przypadkach jest podobnie:

Czy możecie mi powiedzieć dlaczego tak jest? Co może być przyczyną, że WIFI ogranicza prędkość? Czy router jest uszkodzony? A może są jakieś ustawienia, które odblokują to ograniczanie prędkości. Przy okazji mam pytanie czy router Netgear R7000 jest taki problematyczny w konfiguracji? Technik od internetu bluźnił mi na ten router przy małym dziecku jak szewc. Bardzo proszę o jakieś podpowiedzi co zrobić. Będę wdzięczny jeśli powiecie mi też jak ewentualnie te ustawienia pozmieniać. Nie wiem co mam zrobić. Czy reklamować czy wykazać się jeszcze cierpliwością i poszukać kogoś kto sobie z tym poradzi.
      Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Używamy plików cookie do celów związanych z reklamami, mediami społecznościowymi i statystykami. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.