Jump to content
Sign in to follow this  
neon

Sterowniki urządzeń w Windows 10

Rate this topic

Recommended Posts

neon

Nie wiem jak u Was, ale u mnie system Windows 10 AU zaczął mieszać mi w sterownikach OEM. Wyłączenie aktualizacji urządzeń w system i scrypt MS nic nie daje. Kontaktowałem się z support mego laptopa i ich info zaprzestali aktualizować sterowniki jak inne firmy z uwagi zbyt dużych i częstych zmian przez Windows 10. Szczególnie Win10 uparł się na Fujitsu Limited na Intel® QM87 LPC Controller - 8c4F - zmiania z numeru 1.23 na 1.25. Dodatkowo jeszcze mąci w Intel driver for Intel 8 Series /C220 Series SMBus Controller - 8C22. Dochodzi do tego, że mając jednolite sterowniki producenta mam różne, jedne nowsze drugi starsze. Dodatkowo obserwuje gorsze działanie sprzętu. Samo te FUJ02B1 odpowiada za ACPI.

Szukam też najnowszych sterów do: (stery dedykowane producenta nie twierdzę, że są złe, ale nie idzie wyłączyć ich nadpisywania przez win10, może nowsza wersja to rozwiąże).

Intel(R) 8 Series/C220 Series PCI Express Root Port #1 - 8C10

Intel(R) 8 Series/C220 Series PCI Express Root Port #4 - 8C16

Intel(R) 8 Series/C220 Series PCI Express Root Port #5 - 8C18

Intel(R) 8 Series/C220 Series SMBus Controller - 8C22

Intel(R) QM87 LPC Controller - 8C4F

Interl(R) Management Engine Interface

Interl(R) Xeon(R) processor E3-1200v3/4th Gen Core processor PCI Express x16 Controller - 0C01

Próbowałem Snail Driver - ale wyszły bluescrrens, musiałem cofać system z back up. 

tu pytanie jak to rozwiązać? Ta maszyna na prawdę potrafi dobrze chodzić, ale po nadpisywaniu sterów przez Win10 już tak różowo nie jest.  

house

Chciałem polecić Ci SnailDriver ale w sumie wychodzi na to, że Twój laptop jest za leciwy na ten system :D 

• Like it 1

neon

leciwy czyli co za stary ? :) 

co do snail na pewno super aktualizuje stery od intela hd i nividia. Ale reszty jakoś się nim boję, bo dostałem bluescreeny. 

a na Swoim wszystko aktualizujesz Snadriver ? 

house

Tak + automat Intela

Wysłane z Nexus 6P i Tapatalk

neon

a automat Intel to co znajduje u Ciebie?

Czy Snaildriver przypadkiem nie aktualizuje tylko częściowo np. chipsetu?  

dodatkowo SnailDriver pokazuje mi niepasujące sterowniki do chipsetu. 

nie jest taki nieomylny :) niestety. 

house
2 godziny temu, neon napisał:

a automat Intel to co znajduje u Ciebie?

zazwyczaj GPU, i chipset który nie chce się instalować :) 

2 godziny temu, neon napisał:

dodatkowo SnailDriver pokazuje mi niepasujące sterowniki do chipsetu. nie jest taki nieomylny

u mnie 100% skuteczności

• Like it 1

neon

jak pech to pech niestety. Przynajmniej zostawię do aktualizacji grafiki :) 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• mistus01
      By mistus01
      cześć,

Mam dom 2 poziomy, internet światłowód 120. Z "serwerowni - kotłowi" do części pomieszczeń mam rozprowadzony tabel ethernet cat6 co zasugerował mi kolega, zapomniał jedynie dodać że przydały by się 2 kable nie 1 - no cóż.
      Co do urządzeń to na co dzień standardowo 5 telefonów 2 laptopy, tv, ps3, NAS, +na chwilę obecną 10 włączników świateł/gniazdek  i innych smart home rzeczy łączących się z WIFI po 2,4G.

Problem jest mam taki że na routerze od dostawcy (jakieś śmieszne Huawei którego soft wygląda na nie aktualizowany od kilku lat) wifi działa słabo o co pretensji mieć nie mogę. 
      Szukałem rozwiązania i wymyśliłem coś takiego:
      https://www.x-kom.pl/p/434338-system-mesh-wi-fi-asus-rt-ac67u-aimesh-1900mb-s-a-b-g-n-ac-zestaw-2szt.html
      1) Huawei w tryb modem bez wifi
      2) Główny asus w kotłowi z niego kablami ethernet doprowadzam net do pomieszczeń
      3) Dodatkowy asus do salonu
      4) Oba asusy połączone kablem ethernet w działają w trybie mesh, ten salonowy kablami spięty z PS3, NASem.
      5) Opcjonalnie jeśli na piętrze będzie słaby zasięg to kupuje 3 urządzenie mesh nawet bez dodatkowych portów i powinno działać.

Jednak naczytałem się opinii o tym ac67/68 i raczej słabo. Na ogólnych portalach z opiniami wpisy mam wrażenie sponsorowane (i dobre i złe). No i trafiłem na To Forum

Pytania
      - czy duża ilość urządzeń (smarty) może być problemem dla tych Asusów (działa to tylko w sieci 2.4 i nie wyobrażam sobie żeby generowało jakieś transfery)
      - czy jest toś bardziej opłacalnego niż zestaw ac67
      - czy opinie o słabym sofcie/ zasięgu/wydajności asusów względem przeszacowanej ceny są zasadne
      - co kupić i za ile?

• glorifyday
      By glorifyday
      PC z Winsows 10 Pro OEM, ale z wyczyszczonymi dyskami, odkupiony z firmy.
      Nie ma naklejki z numerem seryjnym ani płytki instalacyjnej. Jest tylko mała naklejka z dyskretnym hologramem i symbolem okienka.
      Marka PC - Optimus.

Czy na takim kompie można samemu reinstalować W10 na oryginalnej OEMowej licencji?
      Podobno licencja jest w BIOSie... a co, jeśli BIOS jest zaktualizowany?

Jak to działa?
    • Wolvie
      By Wolvie
      Witam wszystkich bardzo serdecznie,

potrzebuję wymienić swoje stare i poczciwe routery - niestety nadszedl ich kres i proszę Was o poradę.

w skrócie:
      - dom ok. 150m2 o podstawie w literę L
      - na 1 piętrze internet radiowy (czerwony punkt na mapie) - 1wszy router Linksys WRT54GL
      - na parterze 2gi router (zielony punkt na mapie) - 2gi router Linksys WRT54GL
      - routery połączone przez WDS (firmware Tomato) - jedno WIFI
      - zależy mi na dobrym pokryciu WIFI w calym domu i na tarasie.
      - w domu mam 3 urządzenia podłączone kablem sieciowym (Raspberry Pi)
      - w większości pokoi mam gniazdko sieciowe

Sugerowano mi rozwiazanie AIMesh Asusa - w stylu ASUS RT-AC86U + ASUS RT-AC1900:
      https://www.mediaexpert.pl/routery-xdsl/router-asus-rt-ac86u,id-987162
      https://www.mediaexpert.pl/routery-xdsl/router-asus-rt-ac1900,id-1119209

ew. dwa ASUS RT-AC1900.

Zastanawiam się jednak czy 1450 zł, to kwota adekwatna do tego typu rozwiązania - czy też można to zrobić równie dobrze, a taniej.
      Bede wdzieczny za sugestie.

Z góry bardzo dziekuję.

p.s. przepraszam za prowizoryczne mapy - ale nie mialem innych i "wyciągnąłem" je z odkurzacza;) Jesli ten post jest w złym miejscu - bardzo proszę o informacje/ew. przeniesienie.

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci.
Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.
  • Create New...

Important Information

We use cookies for purposes related to advertising, social media and statistics. By continuing to browse this site, you agree to our use of cookies. All information required in this matter includes: Privacy Policy, Guidelines and Terms of Use.