Skocz do zawartości
neon

Sterowniki urządzeń w Windows 10

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

neon

Nie wiem jak u Was, ale u mnie system Windows 10 AU zaczął mieszać mi w sterownikach OEM. Wyłączenie aktualizacji urządzeń w system i scrypt MS nic nie daje. Kontaktowałem się z support mego laptopa i ich info zaprzestali aktualizować sterowniki jak inne firmy z uwagi zbyt dużych i częstych zmian przez Windows 10. Szczególnie Win10 uparł się na Fujitsu Limited na Intel® QM87 LPC Controller - 8c4F - zmiania z numeru 1.23 na 1.25. Dodatkowo jeszcze mąci w Intel driver for Intel 8 Series /C220 Series SMBus Controller - 8C22. Dochodzi do tego, że mając jednolite sterowniki producenta mam różne, jedne nowsze drugi starsze. Dodatkowo obserwuje gorsze działanie sprzętu. Samo te FUJ02B1 odpowiada za ACPI.

Szukam też najnowszych sterów do: (stery dedykowane producenta nie twierdzę, że są złe, ale nie idzie wyłączyć ich nadpisywania przez win10, może nowsza wersja to rozwiąże).

Intel(R) 8 Series/C220 Series PCI Express Root Port #1 - 8C10

Intel(R) 8 Series/C220 Series PCI Express Root Port #4 - 8C16

Intel(R) 8 Series/C220 Series PCI Express Root Port #5 - 8C18

Intel(R) 8 Series/C220 Series SMBus Controller - 8C22

Intel(R) QM87 LPC Controller - 8C4F

Interl(R) Management Engine Interface

Interl(R) Xeon(R) processor E3-1200v3/4th Gen Core processor PCI Express x16 Controller - 0C01

Próbowałem Snail Driver - ale wyszły bluescrrens, musiałem cofać system z back up. 

tu pytanie jak to rozwiązać? Ta maszyna na prawdę potrafi dobrze chodzić, ale po nadpisywaniu sterów przez Win10 już tak różowo nie jest.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Chciałem polecić Ci SnailDriver ale w sumie wychodzi na to, że Twój laptop jest za leciwy na ten system :D 

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
neon

leciwy czyli co za stary ? :) 

co do snail na pewno super aktualizuje stery od intela hd i nividia. Ale reszty jakoś się nim boję, bo dostałem bluescreeny. 

a na Swoim wszystko aktualizujesz Snadriver ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Tak + automat Intela

Wysłane z Nexus 6P i Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
neon

a automat Intel to co znajduje u Ciebie?

Czy Snaildriver przypadkiem nie aktualizuje tylko częściowo np. chipsetu?  

dodatkowo SnailDriver pokazuje mi niepasujące sterowniki do chipsetu. 

nie jest taki nieomylny :) niestety. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
2 godziny temu, neon napisał:

a automat Intel to co znajduje u Ciebie?

zazwyczaj GPU, i chipset który nie chce się instalować :) 

2 godziny temu, neon napisał:

dodatkowo SnailDriver pokazuje mi niepasujące sterowniki do chipsetu. nie jest taki nieomylny

u mnie 100% skuteczności

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
neon

jak pech to pech niestety. Przynajmniej zostawię do aktualizacji grafiki :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• marcinecki
      Przez marcinecki
      Hej,
      to mój pierwszy post także witam wszystkich.
      Zaktualizowałem ostatnio swoje sieciowe sprzęty o router Asus RT-AC68u i kartę usb TP-LINK Archer T9UH. Spory przeskok po WDR4300 i TL-WN822 od tplinka... aczkolwiek oczekiwałem więcej.
      Do rzeczy, czy windows 7 może jakkolwiek ograniczać możliwości tych urządzeń? Czy wifi na win7 może pracować w standardzie AC? Szybkość sieci we właściwościach jest widoczna jako 1,1 Gb/s (Wifi 5GHz, brak innych sieci wifi 5GHz w okolicy), czasem trochę mniej a maksymalne transfery jakie udało mi się osiągnąć nie przekraczają 23MB/s. Dla porównania na laptopie z kartą Intel Wireless-AC 8265 (
      max - 867 Mbps) i Windowsem 10 udało mi się wyciągnąć 10 MB/s więcej. Testy przeprowadzałem z pendrivem Sandisk Cruzer Extreme podpietym do routera. 
      W wolnej chwili sprawdzę Archera na laptopowym windowsie 10.
    • neon78
      Przez neon78
      cześć wiem że nie w temacie ale poszukuję routera mam na oku r7000 albo asus rt68u może byście coś poradzili bo ma to być router do ok20 urządzeń w domu 2pierta może dysk podepne dzięki za sugestie myślałem też o 87u ale widzę że dużo problemow
    • OpenITbot
      Przez OpenITbot
      System operacyjny, który zarządza urządzeniami Asustor z każdą kolejną odsłoną zyskuje na większej funkcjonalności. W najnowszej wersji uwzględniono dwie bardzo przydatne zalety: EZconnect.to i EZ Sync.

Podczas ostatnich targów Computex firma Asustor zaprezentowała najnowszą wersję oprogramowania dla swoich urządzeń. ADM 3.2 spotkało się z dużym zainteresowaniem, między innymi dzięki dodaniu dwóch kluczowych funkcji. EZconnect.to oraz EZ Sync w zasadniczy sposób mają ułatwić korzystanie z dysków sieciowych, czyniąc je jeszcze bardziej przystępnymi dla zwykłych użytkowników.

Zadaniem EZ Sync jest przyspieszenie i rozwinięcie możliwości synchronizacji urządzeń NAS z komputerem. Dlatego program wspiera cały szereg zalet dysków sieciowych za sprawą choćby mobilnych aplikacji, takich jak AiData i Share links. Ponadto otrzymujemy dostęp do historii zarządzania plikami, dzięki czemu w razie potrzeby szybko odzyskamy ich pierwotne wersje. Najnowsza wersja wspomnianej aplikacji AiData pozwala na bezpośrednie połączenie z EZ Sync tworząc tak wygodne punkty dostępu w postaci linków, znacząco poprawiając dostępność zgromadzonych informacji.

W przeszłości zdalny dostęp do urządzeń NAS z komputera spoza sieci lokalnej wymagał odpowiedniej konfiguracji routera. Zadaniem EZconnect.to jest całkowite wyeliminowanie tej niedogodności. Po uzyskaniu unikalnego klucza w postaci Cloud ID korzystając z odpowiedniej domeny szybko zalogujemy się do naszego dysku sieciowego. Wystarczy sprawne połączenie internetowe oraz smartfon lub notebook, aby bez przeszkód korzystać ze zgromadzonych dokumentów lub multimediów z dowolnego miejsca.

Więcej informacji : https://www.asustor.com/en/adm/adm3_2

Zobacz cały artykuł

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Używamy plików cookie do celów związanych z reklamami, mediami społecznościowymi i statystykami. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.