Skocz do zawartości
wojoz151

Problem z połączeniem z siecią Wifi ASUS PCE-AC68

Rekomendowane odpowiedzi

wojoz151

Witam, 

Mam problem z wyżej wymienioną kartą sieciową a konkretnie z połączeniem się z siecią 5Ghz nowego routera Asus RT-AC1200G+, z 2,4Ghz łączy się normalnie. Wygląda to tak, że sieć jest widziana, wpisuję hasło a po chwili wyskakuje komunikat "Nie można połączyć z tą siecią". Pozostałe urządzenia nie mają z tym kłopotu (laptopy, telefony).
Dodam że system jaki posiadam to Windows 10 64bit. Sterowniki Asusa od karty sieciowej oczywiście mam zainstalowane i dzisiaj były przeinstalowywane.  Z inną siecią 5Ghz karta się już łączyła, aczkolwiek miała też kiedyś problem z połączeniem z inną siecią 2,4Ghz, więc wygląda na to jakby z niektórymi sieciami po prostu nie chciała się łączyć...
Nie mam pomysłu w jaki sposób mógłbym mój problem rozwiązać dlatego proszę was o pomoc. 

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

sprawdź czy kanał 5 GHz nie jest ustawiony w tryb auto. Bardzo często automat ustawia kanał 100 z którym czasem ta karta ma problem aby w ogóle zobaczyć sieć WiFi. Przestaw kanał na 44 i zobacz czy coś się zmieni - pamiętaj również o ustawieniu 80 MHz szerokości kanału. 

8 godzin temu, wojoz151 napisał:

Dodam że system jaki posiadam to Windows 10 64bit. Sterowniki Asusa od karty sieciowej oczywiście mam zainstalowane i dzisiaj były przeinstalowywane

sterowniki Asusa wywal, zainstaluj te : 

plik : broadcom_wlan_7.35.317.3-w10.rar

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
wojoz151

Zainstalowałem te sterowniki, sprawdziłem ale nadal nie działało. 
Następnie zmieniłem ustawienia sieci na 80 Mhz i kanał 44 (wcześniej był 36).
Nadal nie mogę się połączyć do sieci 5Ghz, wstawię jeszcze screena z ustawieniami z routera.

Screenshot 2016-10-05 13-51-57.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

usuń zabezpieczenia sieci (ustaw open system), zmień identyfikator SSID na inny i spróbuj podłączyć się w ten sposób. Jeżeli będzie ok to włącz na nowym SSID zabezpieczenie WPA2-AES i spróbuj ponownie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
wojoz151

Usunąłem zabezpieczenia, ale zarówno przed zmianą nazwy jak i po nie łączy się. 

Screenshot 2016-10-06 10-13-41.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

dysponujesz innym klientem w 5GHz aby wykluczyć router bądź kartę ? ewentualnie hotspot w telefonie w 5ghz i link do niego ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
wojoz151

Wydaje mi się że router można wykluczyć i skupić trzeba się na karcie, ponieważ z routerem łączą się w sieci 5Ghz 4 laptopy i wszystko jest w porządku, jakiś telefon chyba też.

Natomiast z kartą już wcześniej był podobny problem ale było to w sieci 2,4Ghz na routerze  chyba UBEE (ew. Technicolor), wtedy to zignorowałem(myśląc że to wina routera) i podłączyłem starą WN722N pod USB aby połączyć się do Wifi. 
Teraz kiedy już kupiłem router chciałbym wykorzystać możliwości karty i korzystać z szybszego połączenia. 
Jeszcze co do karty, jest też pewność że nie jest zupełnie ''zepsute'' pasmo 5Ghz, ponieważ łączyła mi się z Netisem wf2780 w tej częstotliwości i działała bez problemów.

Wygląda to dziwnie tak jakby z niektórymi sieciami miała jakiś problem, nie wiem może to wina systemu może sterowników lub też jednak samej karty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Stawiałem raczej na sterownik dla windows 10 więc zaproponowałem ten od broadcom'a - jeśli z nim działa również źle to kartę wysłałbym na RMA. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
wojoz151

Ogólnie windows 10 który posiadam był aktualizowany z powodu braku czasu przed terminem zakończenia tej możliwości, zastanawiam się czy może to nie sprawia jakiś problemów, gdybym zrobił czystą instalację może by to pomogło.
Ewentualnie jeszcze przełożę kartę do innego slotu, choć nie sądzę by to coś zmieniło.

W kwestii wysyłki na gwarancję, myślisz że zdiagnozują że faktycznie jest problem? Obawiam się trochę sytuacji, że uznają że wszystko jest w porządku, karta działa poprawnie, bo u nich się akurat podłączy. Tak jak pisałem w końcu problem z połączeniem nie występuje w każdej sieci.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Jeżeli karta jest uszkodzona, to nie połączy się z żadnym AP. Jeżeli zadziała z innym AP to problem jest w routerze, jeżeli nie to szukałbym problemu w systemie. Skoro przeinstalowałeś sterowniki i nic to nie pozostaje nic innego wykluczyć samego Windows'a. Chociaż to czy był on aktualizowany czy instalowany od nowa nie ma większego znaczenia. Szkoda marnować czas na reinstalację systemu, ale na pewno będzie to szybsze niż wysyłka gdzieś za granicę. Przełożenie do innego slotu nic nie zmieni - albo działa, albo nie. Posiadasz jakiś telefon z Androidem z 5GHz i trybem punktu dostępowego ? Sprawdź w ten sposób czy karta połączy się w tym paśmie... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
wojoz151

Włożyłem jakiś inny dysk i na szybko zainstalowałem windows 7 64bit do tego tylko sterowniki od karty sieciowej. Próbuję się podłączyć do sieci 5Ghz - Nie udało się, druga próba podłączyło się, co dziwniejsze po każdym uruchomieniu ponownym komputera automatyczna próba połączenia się nie udaje dopiero kiedy sam kliknę połącz udaje się nawiązać połączenie i tak za każdym razem. Usunąłem więc stery Asus-a i zainstalowałem Broadcom'a sytuacja identyczna połączył się dopiero za drugim razem i za każdym uruchomieniem komputera ponownie po auto próbie system sam muszę połączyć drugi raz by załapał.

Wróciłem do systemu Win 10 ale tutaj nawet 10-cio krotna próba łączenia nic nie daje. 
Wziąłem telefon ale niestety router wifi działał na nim jedynie w 2,4Ghz.
Kolejna próba z laptopem, zainstalowałem Virtual Router Manager i uruchomiłem virtual router. Do sieci rozprzestrzenianej przez laptop podłączył się od razu bez rzadnych problemów.
Działał on w 5Ghz ale N.

Screenshot 2016-10-06 15-47-31.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
1 godzinę temu, wojoz151 napisał:

Działał on w 5Ghz ale N.

problem z samym trybem AC ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
wojoz151

Miałem na myśli że po prostu w tym programie virtual router tak się ustawiło i nie było opcji zmiany, ale po tym jak zasugerowałeś problem z trybem AC, wszedłem na router i przestawiłem opcje na N-only i magia się stała połączyło się.

Nacieszyłem się tym całą minutę-dwie i wywaliło wifi 5G, po około minucie wróciło, zobaczymy jak będzie dalej.

Wstawiam screeny, dziwią mnie dwie rzeczy po pierwsze: napisane jest że połączenie za pomocą protokołu ac a przecież ustawiłem n-only i druga że kanały się ustawiają na początku był 112 a po zniknięciu i powrocie 56 a przecież ustawiony jest niby na sztywno 44. 

Poza tym pozostaje kwestia dlaczego łączy się tylko w tym trybie a w automat oraz N/AC mixed nie.

Screenshot 2016-10-06 17-49-20.jpg

Screenshot 2016-10-06 17-51-11.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

@emas podał receptę jak zmodyfikować sterowniki karty tak aby mieć dostęp do wszystkich kanałów WiFi - w tym tych które są blokowane ze względu na region.

Może jest tak, że karta widzi sieć a nie może się połączyć na kanale powyżej 100 (które są jako outdoor w 5GHz) a kolejną sprawą jest to, że router nie trzyma na sztywno ustawień kanału i 1+2= Twój problem.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
wojoz151

Wróciłem do automatu, kanał na 44, sprawdziłem Xirrusem (konkretnie 44 i 48) i faktycznie taki był, połączyć się nie dało. 
Wpadłem na pomysł że skoro wtedy na N-only podłączył się na kanale 112 to spróbuję na automacie ustawić mu na sztywno 112 kanał, myślał myślał, łączył łączył aż w końcu się podłączył (Xirrus 112,108). 

Strasznie dziwne i nielogiczne to... Na kanałach powyżej 100 właśnie powinien mieć problemy a on się właśnie na takim połączył...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kismo

Witam 

Podtrzymam temat ....ma tą samą kartę sieciową + router Asus RT-AC68U. Problem jest ten sam różnica tak iż mam win7. Zrobiłem wczoraj reinstal sytemu; sterów od kart (te które podał Content Guard nie pomogły) oraz różnych ustawień routera (ustawiłem na sztywno dla 5Ghz kanałał raz 40,raz 44, 100, 112) nie pomogło. Kolege wojoz151 jakoś się udało. U mnie nie można się nijak podłaczyć do sieci.

Najlepsze że dwa dni temu działało. Jedna taka ciekawostka iż tworząc nie zabezpieczoną sieć z telefonu karta mi się łączy z telefonem i o taki fakt.

Może grono forumowiczów ma jakiś jeszcze pomysł przed wysłaniem na gwarancję karty ?

pozdrawiam i z góry dziekuje   

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

@kismo klepnij w wierszu poleceń :

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość pola kod.

ostatnia komenda wymaga uprawnień administratora. Następnie restart i sprawdź czy coś się zmieniło.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kismo

Zobacze po południu dam znać 

Właśnie komendy wykorzystałem i nic nie dało. 

Może dlatego że podłączony jestem do netu za pomocą usb-karty sieciowej wifi i na niej wstukałem komendy .....

pozdrawiam

Edytowane przez kismo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kismo

Witam okazalo sie ze karta padła
Pozdrawiam

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
Temat został zamknięty jako rozwiązany.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości proszę użyć funkcji "Zgłoś ten post". 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• OpenITbot
      Przez OpenITbot
      Asuswrt-merlin is a customized version of Asus's firmware. The goal is to provide bugfixes and minor enhancements to Asus's firmware, with also 
      a few occasional feature additions.  This is done while retaining the look and feel of the original firmware, and also ensuring that the two codebases remain close enough so it will remain possible to keep up with any new features brought by Asus in the original firmware.
      This project's goal is NOT to develop yet another firmware filled with many features that are rarely used by home users - that is already covered by other excellent projects such as Tomato or DD-WRT. This more conservative approach will also help ensuring the highest level of stability possible.  Priority is given to stability over performance, and performance over features.
      Supported devices are:
      RT-N66U RT-AC66U RT-AC56U RT-AC66U_B1 (use the RT-AC68U firmware) RT-AC68U, RT-AC68P, RT-AC68UF (including HW revision C1 and E1) RT-AC86U RT-AC2900 (use the RT-AC86U firmware) RT-AC1900 & RT-AC1900P (use the RT-AC68U firmware) RT-AC3200 RT-AC87U RT-AC88U RT-AC3100 RT-AC5300 RT-AX88U
      http://asuswrt.lostrealm.ca/
    • oveld
      Przez oveld
      Witam
      Mam pytanie,
      Mój laptop dell i7, Windows 10, nie widzi 5 G, działa tylko 2,4 G,średnie 75 mb/s a mój iPhone XS widzi 5G, średnie 260 mb/s. Mam rutera od vectry max 300 mb/s 
      czy w laptopie da się ustawić na 5 GHz ?
      nie wiem jak to się robić. proszę o pomoc

• Lutek
      Przez Lutek
      Dzień dobry,
      Spotkałem się z dziwnym zjawiskiem i to już drugi raz w ciągu 10 dni. Telewizor Samsung UE40ES8000 podłączony przez WiFi. Opcja IP w TV ustawiona na automatyczny, podobnie w routerze włączone DHCP, brak skojarzenia MAC z IP, a mimo to w urządzeniach podłączonych dla routera pokazuje Static, a nie DHCP. Reset routera nic nie pomaga wyłączenie i włączenie TV także nic nie daje i za każdym razem mam to samo. Sytuacja znika dopiero po wyłączeniu opcji "Odblokuj ręczny przydział" i ponownym jej włączeniu. 
      Jak dotąd taka sytuacja zdarzyła się 2x i za każdym razem w przypadku tego TV.
      Czy spotkał się ktoś z taką sytuacją?

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Używamy plików cookie do celów związanych z reklamami, mediami społecznościowymi i statystykami. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.