Skocz do zawartości
house

Netgear R9000 Nighthawk X10

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

house

Okazuje się że Netgear szykuje premierę nowego Nighthawk'a - model R9000 Nighthawk X10 zauważony niedawno przez jednego z użytkowników SNB.

X10_R9000_Label.jpg

Niewiele wiadomo nt konstrukcji, wyposażenia i możliwości ale pewne informacje zaczyna już ujawniać Netgear Polska //edit : Usunęli już wszelkie info nt tego routera :) Miałem okazję pobawić się już tym routerem, jednak nie mogę nic na razie napisać więcej. Odpowiednia galeria zdjęć jest już gotowa :)

r9000.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

NETGEAR X10 AD7200(R9000):

200216q9wkwyk696t6bnwr.jpg104842s9wcpgwemfhrutf8a.png

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość pola kod.

CPU tego routera to dokładnie taki sam układ jaki zastosowało Synology w serwerze NAS DS2015xs (za którego rozwojem stoi  Annapurna Labs - Izraelski start-up odmawiający publicznego dostępu do informacji) :D Cena rzekomo będzie oscylowała na poziomie - :O 

źródło : , 

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość linków.
:) 

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

NETGEAR-Nighthawk-X10-AD720-Quad-Stream-WiFi-Router-compressor.gif

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dimson

coraz większe te routery i coraz droższe...

• Lubię to 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Nie jest przesadnie większy od R7000, mniej więcej tak jak R8500. Cena to sprawa drugorzędna w przypadku nowości na rynku... Obsługa SFP WAN kosztuje :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
listek2000

Siemka, czy można już powiedzieć, jakiego urządzenia będzie następca ten model?

Merlin cos podnosi,ze bardzo duzo MB zajmuje system tego routera. 

Jak na premiere w przyszłym tygodniu to bardzo długo utrzymali go w tajemnicy.

Myślałem,ze marketing raczej wymusza wcześniejsza reklame wprowadzanej nowości i stwarza lepsza rozpoznawalność i sprzedaż produktu?

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
35 minut temu, listek2000 napisał:

Siemka, czy można już powiedzieć, jakiego urządzenia będzie następca ten model?

sądząc po CPU i jego mocy, platformie sprzętowej, funkcjach FW i antenach z poprzedniego modelu - jest zdecydowanie następcą Nighthawk X8 R8500.

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość pola kod.

z czego ponad 150MB użyte. Podejrzewam, że ilość funkcji wymaga odpowiedniej ilości miejsca na moduły w FW. Nie wiemy ile zajmuje sterownik do nowego radia, sterowanie wentylem, obsługa modułu SFP... 

Jak na premiere w przyszłym tygodniu to bardzo długo utrzymali go w tajemnicy.

nie, raczej normalnie - być może przyspieszyli ze względu na premierę nowego Asusa w Q4. Miałem możliwość pobawienia się nim prawie 2 miesiące temu, zrobiłem zdjęcia i ukryłem w galerii - zgodnie z prośbą Netgear. W przyszłym tygodniu po premierze wstawię link do albumu. Fajnie zrobił Netgear Polska - woził ten model po konferencjach (CHIP pokazał go na swoim FB) i zwrócili tym uwagę HQ z USA - zniknęło z FB w try miga :) 

Myślałem,ze marketing raczej wymusza wcześniejsza reklame wprowadzanej nowości i stwarza lepsza rozpoznawalność i sprzedaż produktu?

cyferki na pudełku i cena kreują popularność i sprzedaż produktu :) więcej cyferek po nighthawk X... :)  

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
Dnia 14.10.2016 o 20:57, listek2000 napisał:

mogę już wspomnieć o wbudowanym

:D BTW - preorder wraz z sugerowaną ceną : 

;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

O Netgear R9000 Nighthawk X10 wiadomo już chyba wszystko, oficjalnie : 

A z dokładniejszym wyglądem możecie zapoznać się w galerii :

informacja prasowa Netgear :

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać ukrytą zawartość.

Cena urządzenia to 1899 zł brutto.

• Lubię to 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
listek2000

Siemka, kiedy można spodziewać się jakiś testów?

Testow samych w sobie ;) bo porównać chyba jeszcze nie ma do czego? pozdr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Nie tyle do czego a z czym i na czym :) kart wifi ad brak, nas'a z sfp również...Mogłem przetestować egzemplarz który otrzymałem do obejrzenia jednak zdecydowałem się poczekać na wersję sklepową. Jak tylko pojawi się u dystrybutora mam obiecaną sztukę do recenzji. Trudno określić kiedy to się wydarzy.
Wysłane z mojego Nexus 6P przy użyciu Tapatalka

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
Dnia 20.10.2016 o 22:41, listek2000 napisał:

Siemka, kiedy można spodziewać się jakiś testów?

Dupatam termo pady czy radiatory :) proszzz...

netgear_r9000_inside.jpg

• Lubię to 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
listek2000

Ten test 

pokazuje jak osiągi bardzo wyhamowały w stosunku do tańszych urządzeń. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Sklepowa wersja R9000 zawitała na test :
2fb0b5eaa62bdd7a79dec683c4eafed8.jpg

Wysłane z mojego LG-H960 przy użyciu Tapatalka

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

aktualizacja galerii zdjęć :

large.58949aaec1f9c_NETGEARR9000NighthawkX10-16.JPG.9f593e40a6f766480e62fdb06f08f45d.JPGlarge.58949aae8031e_NETGEARR9000NighthawkX10-15.JPG.a8d417856eff309f74759e5dad1c93bb.JPGlarge.58949ab048c18_NETGEARR9000NighthawkX10-22.JPG.510b97451182c68bfd5f207ba477b799.JPG

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

do dalszej dyskusji zapraszam do tematu recenzji :

Temat został zamknięty.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości proszę użyć funkcji "Zgłoś ten post". 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• OpenITbot
      Przez  OpenITbot
      Na polskim rynku zadebiutował właśnie NETGEAR WiFi Orbi AC3000 (SRR60) będący podstawą do budowy systemu Orbi Mesh WiFi. Router ten oferuje innowacyjną, trójpasmową technologię dostarczania szybkiego, bezprzewodowego łącza do wszystkich zakątków biura, nawet przy kilkunastu podłączonych urządzeniach.

AC3000 (SRR60) to kolejny produkt z serii popularnych systemów Orbi WiFi. Sześć wysoce wydajnych anten wewnętrznych maksymalizuje prędkość i zasięg WiFi urządzenia nawet do 2,500 m2 co sprawia, że idealnie sprawdzi się ono do pracy na dużych powierzchniach.

Co ważne, innowacyjna trójzakresowa technologia SRR60 gwarantuje najwyższe możliwe prędkości Internetu nawet przy kilkunastu używanych urządzeniach jednocześnie. Dodatkowo kształtowanie wiązki typu implicit i explicit umożliwia tu inteligentną transmisję kierunkową do urządzeń bezprzewodowych, zapewniając wyższe prędkości i silniejszy sygnał. Oprócz tego router można wykorzystać jako punkt dostępowy, zaś w połączeniu z satelitami zwiększa on zasięg sieci. 

Instalacja SRR60 jest łatwa i bardzo intuicyjna - bez żadnych kabli użytkownik może tu utworzyć sieć WiFi w każdym pomieszczeniu na wiele różnych sposobów. Warto wspomnieć, że  urządzenie korzysta między innymi z aplikacji NETGEAR Insight, dzięki czemu konfiguracja jest tu maksymalnie uproszczona i sprowadza się do jednego etapu. Dodajmy, że NETGEAR Insight pozwala na natychmiastowe wykrywanie, konfigurowanie oraz ciągłe monitorowanie sieci wybranych punktów dostępu WiFi, przełączników i urządzeń pamięci masowej NETGEAR oraz zarządzanie nimi z dowolnego miejsca.

Na koniec warto wspomnieć, iż SRR60 wyposażony został między innymi w technologię MU-MIMO oraz 4 porty Gigabit Ethernet.

Zobacz cały artykuł
    • OpenITbot
      Przez  OpenITbot
      Na polskim rynku zadebiutował właśnie NETGEAR WiFi Orbi AC3000 (SRR60) będący podstawą do budowy systemu Orbi Mesh WiFi. Router ten oferuje innowacyjną, trójpasmową technologię dostarczania szybkiego, bezprzewodowego łącza do wszystkich zakątków biura, nawet przy kilkunastu podłączonych urządzeniach.

AC3000 (SRR60) to kolejny produkt z serii popularnych systemów Orbi WiFi. Sześć wysoce wydajnych anten wewnętrznych maksymalizuje prędkość i zasięg WiFi urządzenia nawet do 2,500 m2 co sprawia, że idealnie sprawdzi się ono do pracy na dużych powierzchniach.

Co ważne, innowacyjna trójzakresowa technologia SRR60 gwarantuje najwyższe możliwe prędkości Internetu nawet przy kilkunastu używanych urządzeniach jednocześnie. Dodatkowo kształtowanie wiązki typu implicit i explicit umożliwia tu inteligentną transmisję kierunkową do urządzeń bezprzewodowych, zapewniając wyższe prędkości i silniejszy sygnał. Oprócz tego router można wykorzystać jako punkt dostępowy, zaś w połączeniu z satelitami zwiększa on zasięg sieci. 

Instalacja SRR60 jest łatwa i bardzo intuicyjna - bez żadnych kabli użytkownik może tu utworzyć sieć WiFi w każdym pomieszczeniu na wiele różnych sposobów. Warto wspomnieć, że  urządzenie korzysta między innymi z aplikacji NETGEAR Insight, dzięki czemu konfiguracja jest tu maksymalnie uproszczona i sprowadza się do jednego etapu. Dodajmy, że NETGEAR Insight pozwala na natychmiastowe wykrywanie, konfigurowanie oraz ciągłe monitorowanie sieci wybranych punktów dostępu WiFi, przełączników i urządzeń pamięci masowej NETGEAR oraz zarządzanie nimi z dowolnego miejsca.

Na koniec warto wspomnieć, iż SRR60 wyposażony został między innymi w technologię MU-MIMO oraz 4 porty Gigabit Ethernet.
    • zadzik
      Przez zadzik
      Witam wszystkich jestem tutaj nowy i chciałem wszystkich serdecznie pozdrowić.
      Mam takie pytanie odnośnie routera i serwera multimedialnego plex.
      Mianowicie posiadam router wndr4000 / prędkość łącza 300 mb i jakiś czas temu kupiłem sobie wd mycloud 8t.
      Zainstalowałem Plexa, żeby odtwarzać filmy, zdjęcia na tv Lg przez dlna ale prędkość tego pozostawia wiele do życzenia.
      Moje pytanie jest takie, czy to wina ruotera bo mój już trochę lat ma? Czy to tak działa i nie ma możliwości tego przyspieszyć.
      Ewentualnie jaki router do plexa? Netgear r9000 czy Router xDSL Netgear Nighthawk AX8? Ewentualnie jakiś inny.

Będę wdzięczny za pomoc :).

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Obserwuj nas:

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używamy plików cookie do celów związanych z reklamami, mediami społecznościowymi i statystykami. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.