Skocz do zawartości
RR-

Prawa dostępu do podfolderu

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

RR-

Witam,

posiadam Synology DS216J z DSM 6.0.2-8451 Update 1.
Mam problem z ustawieniem praw dostępu do podfolderów.
Próbowałem konfigurować zgodnie z różnymi informacjami znalezionymi z internecie, ale efekt był daleki od oczekiwanego.

Mam utworzony folder współdzielony "Publiczny", w którym znajdują się inne foldery, a w nich kolejne.
Do folderu "Publiczny" prawa dostępu mają wszystkie osoby, które znajdują się w grupie "Pracownicy".
Jednak jednej osobie z tej gruby chcę zabronić dostępu. Tutaj nie ma problemu - wchodzę we właściwości folderu "Publiczny"
i w zakładce "uprawnienia" dodaję "user2" dla którego blokuję dostęp.

Jednak tej osobie muszę zezwolić na dostęp do jednego z podfolderów, np. Publiczny\Przetargi\2016
Wchodzę we właściwości tego podfolderu i w zakładce "Uprawnienia" klikam w "Zaawansowane opcje", a następnie "Wyłącz uprawnienia odziedziczone".
Teraz dodaje użytkownika "user2" z uprawnieniami do odczytu/zapisu... i niestety nie ma dostępu.

Co robię źle? Proszę o wskazówki jak to prawidłowo ustawić?

Pozdrawiam
RR

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Odznacz blokuj dostęp dla user2. We właściwościach folderu udostępnionego Publiczny, w zakładce uprawnienia przy koncie użytkownika kliknij "Niestandardowe", następnie wybierz

• dziedzicz z : brak 
  • typ : zezwól
  • zastosuj do : ten folder (pozostałe 2 opcje odznacz)
  • w uprawnieniach wyłącz wszystkie poza odczyt - przechodzenie po folderach/wykonywanie plików

Przejdź teraz do filestation i analogicznie ustaw uprawnienie dla tego użytkownika na folderze Przetargi (przejście przez folder). Dziedziczenie wyłącz dopiero w ostatnim folderze Publiczny\Przetargi\2016 i tam ustaw docelowe uprawnienia czy to dla grupy której jest członkiem, czy na wprost dla konta.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
RR-

Dziękuję za pomoc.

Działa... chociaż z małym "ale". Musiałem dodatkowo zaznaczyć:

• Wyświetlanie listy folderów/Odczyt danych

...oraz musiałem usunąć tego użytkownika z grupy (która ma uprawnienia odczyt/zapis do folderu "Publiczny").
Czyli uprawnienia grupy wzięły górę nad uprawnieniami "user2". Czy właśnie tak to powinno działać?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
12 minut temu, RR- napisał:

Działa... chociaż z małym "ale". Musiałem dodatkowo zaznaczyć: Wyświetlanie listy folderów/Odczyt danych

faktycznie - potrzebne to jest do przejścia przez drzewo folderów, swoim użytkownikom podaję pełną ścieżkę \\host\folder\docelowy i wchodzą na wprost.

12 minut temu, RR- napisał:

Czyli uprawnienia grupy wzięły górę nad uprawnieniami "user2". Czy właśnie tak to powinno działać?

tak, przynależność do grupy posiadającej większe uprawnienia omija szykany. Mój błąd.     

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Temat zamykam jako rozwiązany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• fileth
      Przez fileth
      Witam
      Mam problem z udziałem dysku usb podpiętego do nasa ...
      W ustawieniach dysku nie mogę dodać dostępu sieciowego - głównie chodzi mi o smb, żeby zarządzać plikami po sieci.
      HTTP i DLNA odpaliło się reszta nie daje rady.
      Dysk w NTFS z zawartością kilku katalogów, których też nie widać ... Jedynie widać katalogi utworzone na tym dysku pod gui zarządzającym Netgearem.
    • Adam Wilski
      Przez Adam Wilski
      Nie mogę odszukać przyczyny braku dostepu do poczty Mail Station z internetu. Podobnie jest z dostepem do aplikacji OpenERP 7.0. Obie aplikacje działają w sieci LAN.
      Pojawia się komunikat: "Dostęp do tego pakietu za pomocą funkicji QuickConnect nie jest możliwy"
      Czy mogłby ktoś podpowiedzieć na co zwrócić uwagę?

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.