Skocz do zawartości
Paul

Asus RT-AC68U problem z internetem +100mb

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

Paul

Witam posiadam router rt-ac68u wgrany soft merlina 380.62 internet po swiatłowodzie 100mb a w godzinach od 11 do 11 200mb ale maksymalnie jakie prędkości osiągam to 95mb bez znaczenia czy po wifi czy po kablu ,mam to podpięte w taki sposób że kablem Cat6 15 metrowym z routera co dostałem od firmy marki ZTE z portu lan leci do Asusa do wejścia Wan ,dzwoniłem na infolinie do firmy i mi powiedzieli że może nie mam wejśc 1gbit i to mnie blokuje ,sprawdziłem wszystkie wejścia w ich routerze i w asusie i czy po kalbu czy po wifi max 95mb. Ustawienia nie wiem które ważne ale mam HW acceleration Enabled (CTF + FA)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
31 minut temu, Paul napisał:

dzwoniłem na infolinie do firmy i mi powiedzieli że może nie mam wejśc 1gbit i to mnie blokuje

w RT-AC68U masz gigabit na wszystkich portach. Wejdź w 

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość pola kod.

i w sekcji Network - Ethernet Ports - port WAN jaki ma Link State ? Jeśli podepniesz komputer bezpośrednio w port urządzenia ISP, pomijając router, jakie prędkości jesteś w stanie uzyskać ? 15 metrów kabla Cat6 nie sądzę aby było przeszkodą... 

43 minuty temu, Paul napisał:

z routera co dostałem od firmy marki ZTE

co to za model ? może on ma jedynie FastEthernet ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Paul

Port-WAN VLAN-2 Link State-100 Full Duplex a nazwa modelu routera to ZTE zxhn f460

to dokładnie ten model

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość linków.

i według jego specyfikacji maks ethernet 100mb ? czy jest możliwe że firma dała mi router który prześle maksymalnie 100mb dla opcji internetu za który plące 200mb wiadomo że to Polska więc wszystko możliwe ?

Edytowane przez Paul

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

więc masz odpowiedź, Janusze-ISP :) @Paul co to za firma ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Idanit
3 godziny temu, Paul napisał:

dzwoniłem na infolinie do firmy i mi powiedzieli że może nie mam wejśc 1gbit i to mnie blokuje

:DD Mega ignorancja albo mega bezczelność... szczerze to nie wiem co gorsze. Wal ich po kieszeni za niewywiązanie się z umowy. Inaczej takich buraków się nie nauczy.

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Paul

firma to Darnet z Radlina jutro bede do nich dzwonić i oczekiwać wymiany routera na taki który obsłuży łącze

mam pytanko jeszcze do tego ethernet ports gdzie teraz mam 100 full duplex co tam powinno pisać żebym miał pewność że osiągne predkośc ponad 100mb ?

Edytowane przez Paul

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
7 godzin temu, Paul napisał:

mam pytanko jeszcze do tego ethernet ports gdzie teraz mam 100 full duplex co tam powinno pisać żebym miał pewność że osiągne predkośc ponad 100mb ?

1000 full duplex jeśli WAN będzie gigabit. Miej na uwadze, że za konfigurację odpowiada ISP, więc pomimo tego, że link będzie 1Gb/s to prędkości nadal mogą być takie same...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Paul

Witam po poludniu byl z firmy u mnie z nowym routerem wymienil i mam w ustawieniach 1000 full duplex ale pojawil mi sie nowy problem mianowicie godzine gdzies po wymianie routera z firmy notorycznie wylacza internet i pisze w centrum sieci system windows nie wykryl automatycznie ustawien serweera proxy dodam ze w opcjach mam zaznaczone wlacz odnajdywanie sieci ,wczoraj w godzinach wieczornych takze mi sie zdazyla ta sytuacja na starym routerze z tym ze raz czy dwa wylaczylo na 5min a dzisiaj po wymianie routera z firmy ta sytuacja widnieje caly czas aha dodam ze po wymianie routera po wifi na fast.com mialem 110mbs nie zdazylem sprawdzic maxa dopiero po 23 mam 200mb macie moze jakies pomysly czy mam dzwonic do firmy znowu czy cos nie pomylili bo niema netu na wszystkich urzadzeniach

W internecie cos tam polecaja zeby zrobic reset sieci np Netsch int ip reset tylko czy to sie oplaca jesli internetu nie mam tylko w moim kompie ale i w laptopach telefonach?

Edytowane przez Paul

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

jeśli sytuacja powtórzy się pingnij się na router, na modem i do jakiegoś hosta w internecie. Jeśli w lan będzie ok a na zewnątrz klops to zgłoś problem do ISP

6 godzin temu, Paul napisał:

W internecie cos tam polecaja zeby zrobic reset sieci np Netsch int ip reset tylko czy to sie oplaca jesli internetu nie mam tylko w moim kompie ale i w laptopach telefonach?

nie za bardzo. tutaj wyjaśnienie dla tego polecenia : 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Paul

nie wiem co ale od rana internet chodzi dobrze po wifi 190mb

a o co dokładnie chodzi z tym ? pingnij się na router, na modem i do jakiegoś hosta w internecie ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
1 godzinę temu, Paul napisał:

a o co dokładnie chodzi z tym ? pingnij się na router, na modem i do jakiegoś hosta w internecie ?

:) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Paul

Witam ponownie dzisiaj mnie rozlaczylo z internetem a wyglada to tak ze jest polaczenie z internetem ale stron nie otwiera a w centrum sieci pisze brak internetu tak samo laczy na tablecie/laptopie ale stron nie otwiera po wifi weszlem do ustawien routera i tam mi pisze ethernet wan connected ,po kablu ta sama sytuacja  w opcjach stanu sieci rozwiaz problemy wyskakuje system windows nie wykryl automatycznie ustawien serwera proxy sieci 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Odznacz automatyczne wykrywanie ustawień w konfiguracje IE (z której korzysta również np chrome) - zniknie problem z automatycznym wykrywaniem ustawień. Jak tracisz dostęp pingi działają ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Paul

Jak wpisze np w cmd ping wp.pl to mi pisze ping request could not find host wp.pl please check the name and try again 

jesli w ustawieniach wlacze automatycznie wykryj ustawienia serwera proxy to pozniej w rozwiaz problemy mi wyswietli win nie wykryl autom ust serwera proxy jesli ustawienia serwera proxy wylacze automatyczne ustawienia to znowu w problemach mi wyswietla ze serwer dns moze nie byc dostepny

Edytowane przez Paul

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

a w momencie tego rozłączenia nie rób diagnostyki sieci tylko spróbuj zalogować się do routera i sprawdź czy Internet status jest Connected. Jeśli tak wejdź w :

i tam w polu target pingnij się na wp.pl. Może to urządzenie dostawcy głupieje a u Ciebie wszystko jest ok. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Paul

wylaczylem z pradu router od dostawcy na kilkanascie minut i to samo ale do okolo godziny internet zaczal dzialac normalnie moze oni cos robili ale na informacji mi nic nie mowil

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
7 godzin temu, Paul napisał:

ale do okolo godziny internet zaczal dzialac normalnie moze oni cos robili ale na informacji mi nic nie mowil

Na przyszłość zamiast diagnozować usterkę u siebie zacznij od urządzenia ISP :) 

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Temat zamykam jako rozwiązany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Dziq83
      Przez Dziq83
      Cześć Wszystkim,

od kilku lat posiadam router ASUS RT-AC87U i jestem (byłem) z niego bardzo zadowolony.
      Od ponad roku mieszkam w domu i przerzuciłem się z sieci osiedlowej na LTE i tutaj pojawił się problem, podłączyłem modem LTE po USB do routera.
      Internet działa w miarę szybko ale niestety co 3-5 minut rozłącza połączenie WAN, po chwili ponownie się łączy i znowu działa jakiś czas i rozłącza.
      Stwierdziłem, że to wina modelu USB i kilka dni temu kupiłem router Huawei B525 z wbudowanym modemem LTE, podłączyłem go kablem LAN do gniazda WAN w ASUSie.

I tutaj niespodzianka, połączenie WAN dalej jest rozłączane, praktycznie dokładnie tak samo jak wcześniejszej.
      Sprawdzałem połączenie na samym B525 i jest OK nie rozłącza.

Do Asusa wgrałem najnowszy soft, nic to nie zmieniło, wgrałem soft Asuswrt-Merlin to też nie rozwiązało problemu.
      Przywróciłem ustawienia fabryczne, konfigurując urządzenie od zera ale to też nie rozwiązało problemu.

Najdziwniejsze w tym wszystkim jest to że rozłączanie połączenia z netem występuje na dwóch osobnych portach, tj. USB (sprawdzałem oba) oraz WAN.

Prośba o jakieś wskazówki czy też pomoc w zdiagnozowaniu i rozwiązaniu tego problemu.

Pozdr.

• OpenITbot
      Przez OpenITbot
      Asuswrt-merlin is a customized version of Asus's firmware. The goal is to provide bugfixes and minor enhancements to Asus's firmware, with also 
      a few occasional feature additions.  This is done while retaining the look and feel of the original firmware, and also ensuring that the two codebases remain close enough so it will remain possible to keep up with any new features brought by Asus in the original firmware.
      This project's goal is NOT to develop yet another firmware filled with many features that are rarely used by home users - that is already covered by other excellent projects such as Tomato or DD-WRT. This more conservative approach will also help ensuring the highest level of stability possible.  Priority is given to stability over performance, and performance over features.
      Supported devices are:
      RT-N66U RT-AC66U RT-AC56U RT-AC66U_B1 (use the RT-AC68U firmware) RT-AC68U, RT-AC68P, RT-AC68UF (including HW revision C1 and E1) RT-AC86U RT-AC2900 (use the RT-AC86U firmware) RT-AC1900 & RT-AC1900P (use the RT-AC68U firmware) RT-AC3200 RT-AC87U RT-AC88U RT-AC3100 RT-AC5300 RT-AX88U
      http://asuswrt.lostrealm.ca/
    • Lutek
      Przez Lutek
      Dzień dobry,
      Spotkałem się z dziwnym zjawiskiem i to już drugi raz w ciągu 10 dni. Telewizor Samsung UE40ES8000 podłączony przez WiFi. Opcja IP w TV ustawiona na automatyczny, podobnie w routerze włączone DHCP, brak skojarzenia MAC z IP, a mimo to w urządzeniach podłączonych dla routera pokazuje Static, a nie DHCP. Reset routera nic nie pomaga wyłączenie i włączenie TV także nic nie daje i za każdym razem mam to samo. Sytuacja znika dopiero po wyłączeniu opcji "Odblokuj ręczny przydział" i ponownym jej włączeniu. 
      Jak dotąd taka sytuacja zdarzyła się 2x i za każdym razem w przypadku tego TV.
      Czy spotkał się ktoś z taką sytuacją?

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Używamy plików cookie do celów związanych z reklamami, mediami społecznościowymi i statystykami. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.