Skocz do zawartości
OpenITbot

ASUS przedstawia router RT-AC58U

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

OpenITbot

ASUS prezentuje RT-AC58U, dwuzakresowy router Wi-Fi w standardzie 802.11ac osiągający łączną, równoległą prędkość klasy AC1300 do 1267 Mb/s. RT-AC58U odpowiada na częsty problem związany z występującymi w domu zatorami sieci Wi-Fi, które są spowodowane stale zwiększającą się liczbą połączonych urządzeń. Aby temu zaradzić wykorzystuje projekt pozwalający na poprawę osiągów i zasięgu obciążonych sieci domowych. Posiada cztery zewnętrzne anteny o dużej wydajności oraz wspiera rewolucyjną technologię multi-user MIMO (MU-MIMO), która współpracując z kompatybilnym sprzętem daje możliwość działania wielu urządzeniom jednocześnie, przy wykorzystaniu ich maksymalnej prędkości.

RT-AC58U2.jpgRT-AC58U1.jpg

Potężny, czterordzeniowy procesor w połączeniu z 128 MB szybkiej pamięci RAM DDR3 sprawia, że RT-AC58U wyróżnia się ponadprzeciętną wielozadaniowością oraz gwarancją płynnego i szybko reagującego na potrzeby użytkownika działania, nawet gdy musi sprostać silnie obciążającym sieć zadaniom, takim jak strumieniowanie obrazu w jakości 4K UHD.

RT-AC58U3.jpg

ASUS RT-AC58U to idealny wybór dla mocno obciążonych domowych sieci korzystających z wielu urządzeń jednocześnie. Łączy zaawansowaną technologię i potężne komponenty, zapewnia szybkie i niezawodne połączenie dla wszystkich urządzeń. Rewolucyjna technologia MU-MIMO wykorzystana w RT-AC58U, przy podłączaniu urządzeń kompatybilnych z MU-MIMO, pomaga zwiększyć ogólną wydajność sieci gwarantując, że urządzania te będą mogły działać jednocześnie ze swoją maksymalną prędkością, bez żadnych opóźnień. Co więcej, 128 MB pamięci flash i 128 MB pamięci RAM DDR3 pozwalają dodatkowo zwiększyć ilość urządzeń podłączonych w tym samym czasie. ASUS RT-AC58U daje użytkownikowi wygodę i szybkość dwuzakresowego Wi-Fi, mogącego osiągnąć prędkość do 400 Mb/s na częstotliwości 2.4 GHz oraz 867 Mb/s przy 5 GHz, co w sumie daje pasmo o szybkości 1267 Mb/s. Czterordzeniowy procesor A7 pozwala na ograniczenie ilości zatorów między Internetem a domową siecią, optymalizując połączenie internetowe i zapewniając jej wielozadaniowość. Do tego router posiada wystarczająco dużo mocy, aby z łatwością poradzić sobie z zadaniami silnie obciążającymi sieć, jak strumieniowanie obrazu w jakości 4K UHD. Dzięki czterem zewnętrznym antenom o wysokim zysku (5dBi) RT-AC58U oferuje doskonały zasięg sygnału, który minimalizuje w domu martwe strefy Wi-Fi. Dodatkowo, technologia kształtowania wiązki ASUS AiRadar skupia siłę sygnału Wi-Fi, zmniejszając ilość zakłóceń i poprawiając jakość odbioru. Port USB 3.0 daje użytkownikowi dostęp do plików przechowywanych na urządzeniach pamięci kompatybilnych z USB 3.0 dziesięciokrotnie szybciej niż w przypadku USB 2.0.

ASUS RT-AC58U jest już dostępny w Polsce w orientacyjnej cenie 399 PLN. Więcej informacji : https://www.asus.com/pl/Networking/RT-AC58U/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Nowość u Asusa - Qualcomm Atheros IPQ4018 quadcore 717 MHz ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

To się okaże, zorganizowałem sobie już egzemplarz to testów. Cena fajna, zobaczymy co z wydajnością.

Wysłane z Nexus 6P i Tapatalk

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Tak prezentuje się RT-AC58U :

large.ASUS_RT-AC58U-004.jpglarge.ASUS_RT-AC58U-013.jpg

Bardzo mały w porównaniu z pozostałymi routerami Asusa  :) 

//EDIT : Zapraszam do recenzji : 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Temat został zamknięty.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości proszę użyć funkcji "Zgłoś ten post". 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Mosfet
      Przez Mosfet
      Witam,

Zwracam się do Was z prośbą byście pomogli mi podjąć decyzję. Poszukuję dobrego routera do mojego mieszkania ok. 60m2. Zależy mi na bardzo mocnym i stabilnym sygnale w całym mieszkaniu. Ostatnio zakupiłem kamerę internetową która łączy sie za pomcą wifi 2,4 oraz 5GHz z moim dotychczasowym routerem Netgear WNR3500L V2 (niestety tylko po 2,4GHz), przy fullhd opóźnienia ma straszne i do tego przycina obraz:/ Do pokoju w którym kamera jest zainstalowana w linii prostej jest jakieś 6-7m, na przeszkodzie stoją dwie ścianki z gazobetonu i szafa:). Zależałoby mi również na stremowaniu 4k na TV ale to już z bliskiej odległości.  I tu pytanie do Was ponieważ mam rozterkę pomiędzy ASUS RT-AC86U a R7800 Nighthawk X4S co byście bardziej polecali (zakładając że oba są w tej samej cenie)?
    • Łukasz Socha
      Przez Łukasz Socha
      kolejne spostrzeżenie - moj egzemplarz ma bardzo niestabilne radio 2.4 G 
      moje raspberry pi w wbudowanym radiem rozłączają się regularnie, bez względu na wybrany kanał...jakieś sugestie?
    • kowalio
      Przez kowalio
      Witam
      Już od dłuższego czasu nie mogę wejść do ustawień routera w zakładkę Aplikacja USB.
      Kółeczko z aktualizacją kręci się cały czas. Zmieniałem oprogramowanie na oryginalne i merlina i to samo.
      Mogę prosić o podpowiedz?

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.