Jump to content
Sign in to follow this  
neon

Jaki operator karty sim do LTE

Recommended Posts

neon

Panowie chciałem zapytać co obecnie jest najbardziej opłacalne do kupienia - Internet na kartę, jaki operator ? Zawsze brałem Orange na kartę - cena wychodziła ok 65 zł - ok. 54 gb. Może macie jakieś inne rozwiązanie. Dodatkowo co warto kupić przed jeszcze zmianą obowiązku rejestracyjnego.  

house

To dobra oferta, w mobilevikings mam 14GB za 30PLN, ale za to żadnych problemów z prędkością czy zasięgiem. 

neon

ciekawe tylko jak to będzie wyglądało w następnym roku. czy jak się kupi duży pakiet z kartą to czy nie przestanie działać :) 

house

trudno powiedzieć czy będą blokować niezarejestrowane karty, chociaż jest trochę czasu aby to zrobić. Nie jesteś terrorystą (? :)) więc nie widzę powodu dla którego nie można tego zrobić dla "świętego spokoju" :) 

• Like it 1

house

Temat zamykam jako rozwiązany.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• KarolA
      By KarolA
      Witam.
      Czy możecie mi podpowiedzieć jaki jaki router ustawić w trybie brigde, a jaki jako router mam r7500 i ac87u. z resztą nawet nie wiem czy potrzebuję oba.
      jeden jest na parterze drugi na pietrze. Wcześniej używałem tylko ac87u i jakoś szło, zmieniłem lapka teraz mam Msi i kartę wifi Intel3165 jakoś mnie ta karta nie powala.
      Macie jakiś pomysł jak najlepiej wykorzystać potencjał tych urządzeń. A i nie wiem dlaczego nie widzę mojego dysku podpiętego do ac87u. na nowym lapku. sprawdzę czy na starym widzę.

aa i ja używam kompa na piętrze.
      i zastanawiam się nad zmianą karty wifi.

Na drugim lapku starym acerze ze zmienioną kartą wifi na ac broadcom ( nie pamiętam jaka ) lepiej zestawia się łącze na 5GHz do routera ac87u na parterze 866Mb/s niż do r7500 na pietrze ( tu używam lapka ). łącze zestawia się na 400Mb/s.
      Testowałem transfery do HDD podpiętego do ac87u i tu to samo szybciej bezpośrednio do ac87u niż przez stojący bliżej r7500.
      Nie kumam dlaczego tak jest.
    • dzudzu9
      By dzudzu9
      Witam wszystkich.

Najpierw trochę o mnie

Łącze: 150/15
      Router: TP-Link Archer C1200
      Urządzenia po kablu:
      - TV
      - amplituner
      - XBOX360
      Urządzenia po wifi:
      - 2 telefony
      - tablet
      - laptop z kartą N6300 (N450 2.4 i 5 GHz) + podpięta karta na USB Netgear A6210 (na tym mi najbardziej zależy)

Odległość laptop - router ~7m, w zasadzie bez większych przeszkód (no chyba że drzwi do pokoju z laptopem są zamknięte  ). Żadne kable nie wchodzą w grę, PLC raczej nie da mi więcej i też wykluczam.
      Na karcie N6300 miałem linka w porywach 240-270, SpeedTest max 130Mb/s (N 5GHz).
      Na Netgear A6210 link raczej nie schodzi poniżej 480-530, momentami pokazuje i max karty czyli 866, SpeedTest osiąga max co daje dostawca (AC 5GHz).

Nowy router właściwie nic mi nie da, nie przesyłam danych pomiędzy urządzeniami / usb / nas.
      Mimo wszystko myślę nad zmianą. To co chciałbym osiągnąć:
      - możliwość osiągania jeszcze wyższych transferów (stały link 866, a po zmianie karty / laptopa jeszcze więcej)
      - dobre transfery po USB (pobieranie / "nas")
      - stabilność (co by ludzie nie mówili o TP-linku, ja nigdy żadnych problemów nie miałem: poprzedniego używałem ~10 lat, obecny od pół roku skonfigurowany i działa)
      - mile widziane rozbudowane opcje konfiguracyjne / download manager (wmawiam sobie, że będę się nimi bawił)

Generalnie co byłoby najlepsze w jak najniższej cenie
      - Netgear R6800 (używany, licytacja, zakładam że nie przekroczy ~240zł)
      - Liknsys EA7500 (nowy, 270zł)
      - Asus RT-AC68U (powystawowy, licytacja, zakładam że stanie na ~300-350zł)

O Netgearze i Asusie co nieco wiem, poczytałem testy, opinie, fora (również te) i wiem że są polecane ze wskazaniem na Asusa. O Linksysie niestety nie za wiele informacji. Nie zamierzam wgrywać alternatywnego oprogramowania.
      Jak one wypadają w bezpośrednim porównaniu? Czy warto dopłacać do jednego względem drugiego?

Z góry dziękuję za opinie.
    • neon
      By neon
      Witam, 

moglibyście podać modem LTE co sprawdzi się z RT2600ac ??? wiem, że jest lista kompatybilności, ale co warto pod Synology kupić ? 

Pozdrawiam 

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci.
Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.
  • Create New...

Important Information

We use cookies for purposes related to advertising, social media and statistics. By continuing to browse this site, you agree to our use of cookies. All information required in this matter includes: Privacy Policy, Guidelines and Terms of Use.