Skocz do zawartości
neon

Jaki operator karty sim do LTE

Rekomendowane odpowiedzi

neon

Panowie chciałem zapytać co obecnie jest najbardziej opłacalne do kupienia - Internet na kartę, jaki operator ? Zawsze brałem Orange na kartę - cena wychodziła ok 65 zł - ok. 54 gb. Może macie jakieś inne rozwiązanie. Dodatkowo co warto kupić przed jeszcze zmianą obowiązku rejestracyjnego.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

To dobra oferta, w mobilevikings mam 14GB za 30PLN, ale za to żadnych problemów z prędkością czy zasięgiem. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
neon

ciekawe tylko jak to będzie wyglądało w następnym roku. czy jak się kupi duży pakiet z kartą to czy nie przestanie działać :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

trudno powiedzieć czy będą blokować niezarejestrowane karty, chociaż jest trochę czasu aby to zrobić. Nie jesteś terrorystą (? :)) więc nie widzę powodu dla którego nie można tego zrobić dla "świętego spokoju" :) 

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Temat zamykam jako rozwiązany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Prospero
      Przez Prospero
      Czy ktoś się orientuje czy istnieje jakaś karta 1300  M.2 NGFF ale nie tak szeroka jak DW1830. Pytam ponieważ u mnie złącze jest mocno zabudowane i takowa karta się u mnie nie zmieści no chyba, że użyję... młotka  W moim Inspirionie strasznie mnie dobija link 1x1 433Mb

Wprawdzie na sam transfer jak na 1x1 nie mogę narzekać ale szkoda mi drugiej połowy łącza
    • house
      Przez house
      Dzięki firmie NETGEAR wpadł na moje biurko najnowszy mobilny hotspot Nighhawk M1 (MR1100) z modemem LTE Cat 16. Urządzenie oparto na układzie Qualcomm Snapdragon X16 działającym w paśmie
      4G: 700/900/1800/2100/2600 MHz oraz 3G: 850/900/1900/2100 MHz i wspierającym funkcję 4x4 MIMO. Netgear deklaruje maksymalną prędkość pobierania danych na poziomie 1000 Mbits i 150 Mbits dla danych wysyłanych. Ciekawostką jest fakt, że Nighthawk M1 potrafi pobierać dane 2x szybciej niż możliwości techniczne działających na naszym rynku operatorów  Grupa Cyfrowy Polsat poinformowała niedawno, że po dokonaniu agregacji pasm w trzech częstotliwościach i uruchomieniu modulacji 256 QAM operatorowi udało się osiągnąć maksymalną prędkość pobierania danych w sieci LTE Plus Advanced na poziomie 498 Mb/s (i to jedynie testowo dla klientów w Białymstoku). Netgear w obudowie o wymiarach 105.5 × 105.5 × 20.35 mm zmieścił układ Qualcomm WTR5975 RF, dwie wbudowane anteny WiFi 802.11 b/g/n/ac oraz wymienną baterię o pojemności 5040mAh, która wg producenta ma pozwolić na 24 godziny pracy.

Router posiada 2,4" wyświetlacz na którym sprawdzimy stan urządzenia, nazwy SSID i hasła do sieci WiFi oraz wykorzystany transfer internetu mobilnego. Nighthawk M1 MR1100 dysponuje slotem na kartę SIM oraz kartę microSD i może zostać przekształcony w serwer typu NAS (!) . Na liście złączy znajdziemy standardowe gniazdo Gigabit ethernet, dwa USB w formacie A i C oraz dwa złącza TS-9 do podpięcia zewnętrznych anten. Router jest w stanie dostarczyć sieć do maksymalnie 20 urządzeń wykorzystując w tym celu zarówno pasmo 2.4 GHz jak i 5 GHz.

Producent dodatkowo wprowadził dość ciekawą funkcjonalność - Nighthawk M1 może pełnić rolę stacji bazowej dla systemu monitoringu Netgear Arlo : 

Więcej zdjęć znajdziecie w poniższym albumie w galerii :  
      Nighthawk M1 ma pojawić się w sklepach w przyszłym miesiącu w cenie około 199€ + VAT . Netgear nie opublikował dotychczas informacji na temat urządzenia w języku polskim, więc po więcej informacji zapraszam na globalną witrynę: 

Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto, aby wyświetlić ukryty link.
    • mathea
      Przez mathea
      Cześć, właśnie stoję przed wyborem rozwiązania do mojej sieci (aktualnie posiadam ASUS RT-AC68U) aby rozszerzyć go o LTE (w swojej okolicy (<1km) mam co najmniej 5 nadajników LTE 1800/2100/2500 od Play -> Gdańsk).
      Zastanawiam się nad dwoma opcjami, a właświcie trzema:
      1. Sprzedać mój router i kupic ASUS 4g-AC68U
      2. Dokupić Netgear LB2120 i podłączyć go przez LAN jako do RT-AC8U
      3. Dokupić HUAWEI B715 (LTE kat 9) i spiąć po lanie z RT-AC68U
      4. Dokupić jakiś czopek USB LTE i wpiąć go do RT-AC68U, do tej pory miałem podpięte stare HUAWEI E156G (3G) i jestem pełen obaw co do takiego rozwiązania. Próbowałem też kiedyś dorwać  e3372s-153 ale niestety dostępne są tylko HiLink'i z którymi są/były problemy przy RT-AC68U.

Pytam bo wiele z wcześniej omawianych tematów było w przypadku budowania sieci poza miastem, tutaj sytuacja jest nieco inna - właściwie centrum Gdańska, gdzie zagęszczenie BTS jest duże.
      Drugi dość ważny "warunek" to fakt iż sieć będzie działać w bloku więć powierzchnia do pokrycia WiFi nie jest duża jednak mocno zakłócona sieciami sąsiadów (głównie UPC xxxxxxxx).
      P.S. dostawca LTE to koniecznie sieć PLAY (po prostu mam tam bardzo duży pakiet danych) 

Podpowiecie co byście wybrali? Dzięki z góry

// P.S. Dzięki @house za przeniesienie wpisu!

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej wyjaśni nasza Polityka prywatności.