Skocz do zawartości
OpenITbot

TP-Link M7310 oraz M7300 - przenośne hotspoty LTE

Rekomendowane odpowiedzi

OpenITbot

W czasach, gdy smartfony z funkcją udostępniania Internetu są wszechobecne, przenośne hotspoty LTEzdają się nie mieć zastosowania. Jednak kiedy przyjrzymy się bliżej, odkryjemy mało pojemne baterie nowych telefonów i ograniczenia systemowe, które nie pozwalają na wygodne dzielenie się połączeniem sieciowym. Właśnie dlatego TP-Link zaprezentował dwa nowe przenośne hotspoty LTE-Advanced.

1_long_31168.jpg

Modele M7310 oraz LTE M7300 umożliwiają nam pobieranie danych z prędkością nawet do 150Mb/s oraz wysyłanie do 50 Mb/s. Takie prędkości pozwalają na oglądanie filmów w jakości HD bez przerw w transmisji, błyskawiczne pobieranie plików, prowadzenie rozmów wideo bez zakłóceń i surfowanie bez ograniczeń. Oba hotspoty z łatwością połączą się z sieciami 3G oraz 2G. Każdy z nich bez problemu udostępni połączenie jednocześnie 10 urządzeniom bezprzewodowym, a także komputerowi stacjonarnemu za pomocą portu USB. Bateria w obu modelach pozwala na pracę do 10 godzin na pełnej mocy lub 600 godzin w trybie czuwania. Hotspoty można ładować przez kabel micro USB podłączony do komputera, ładowarki lub powerbanku.

Dodatkową zaletą jest gniazdo micro SD z obsługą kart do 32GB. Za jego pomocą możemy bezprzewodowo udostępniać zdjęcia, muzykę czy pliki wideo. Wszystko zostało zamknięte w niewielkiej obudowie o wygładzonych krawędziach, co sprawia, że urządzenia są eleganckie i wygodne w użytkowaniu. Wystarczy włożyć kartę SIM, włączyć zasilanie i Twój przenośny hotspot będzie aktywny w pół minuty.

2_long_31168.jpg

M7310 wyposażony jest w wyświetlacz, dzięki któremu możecie monitorować podstawowe parametry. Można sprawdzić liczbę pozostałych do wykorzystania danych, stan baterii, siłę sygnału, stan sieci i inne. M7300 posiada diody LED informujące o sile sygnału, dostępie do Internetu oraz stanie baterii.

Aby ułatwić pełne wykorzystanie wszystkich możliwości nowych hotspotów, producent przygotował specjalną aplikację mobilną: tpMiFi. Pozwala ona na zarządzanie hotspotem, umożliwia ustanowienie limitów pobierania, kontrolę urządzeń podłączonych do sieci i udostępnianie plików na karcie SD.

TP-Link M7310 oraz M7300 są już dostępne w sprzedaży. Produkty objęte są 24-miesięczną gwarancją.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• sxc
      Przez sxc
      Mój pierwszy tekst, więc się przywitam, cześć
      Proszę o pomoc w wyborze routera, szukam już ok 2 tygodni i na razie mam  2 typy do których nie jestem przekonany Asusa RT-AC66AU i Asusa RT-AC68AU (*)

Zależy mi na:
      - Silnym sygnale 3x110m2 (**) nie chcę dodatkowych urządzeń, wolę użyć anteny o większym zysku
      - Możliwości automatycznego przełączania na zapasowe łącze może być wbudowany modem lub na usb
      - Print serwer
      - przynajmniej jedno USB3
      - odłączane anteny
      - wszystkie porty Gigabit
      - bardzo dobra stabiliność, tutaj WAG200G jest bezproblemowy.

* Asusa RT-AC66AU i Asusa RT-AC68AU, nowszy model ma lepszy procek, USB3 i podobno trochę gorsze radio. Generalnie Synology lub linksysy mają chyba lepsze radio, niestety nie znalazłem z możliwością używania modemu z sim. Stad ogromna prośba o pomoc.
      TP-linka nie biorępod uwagę bo mnie jakoś nie przekonuje mrka, chyba że mnie ktoś przekona, ASUS też jakoś spadł w moich oczach, mam wzmacniacz Asusa RP-AC55 i wymaga częstych restartów, niektóre urządzenia nie chcą się łączyć itp. generalnie tego wzmacniacza nie używam na piętrze, tylko włączam go na strychu 3p.

** Router będzie pracował z Funbox 3.0 Orange (wiadomo tutaj radio jest beznadziejne, dużo gorsze od WAG200G)
      Teraz WiFi jest na stabilnym ale przestarzałym Linksys WAG200G, router stoi mniej więcej w centralnym miejscu Domu na 1p.
      Pokrywa sygnałem Parter, 1 i 2 piętro o powierzchni 110m2 każde, oczywiście są miejsca gdzie sygnał jest słaby.
      Cel zmiany to zwiększenie prędkości i lepsze pokrycie sygnałem.
      Liczba urządzeń:
      ok 18 urządzeń mobilnych
      4 urządzenia po kablu poprzez switch podłączony do FunBoxa.
    • xPatryQ
      Przez xPatryQ
      Witam,

Posiadam router DASAN H640GW i chciałbym stworzyć dwie osobne sieci tzn. aby jedna była 2.4ghz a druga 5.0ghz (WiFi), czy ktoś krok po kroku może mi pokazać jak to dokładnie skonfigurować aby działało tak jak należy. Nigdy się tym nie bawiłem a chciałbym aby to działało i żeby mój telefon Huawei Mate 20 Lite łączył się z siecią 5.0ghz.
      Poniżej SS z panelu routera

• Tokepit
      Przez Tokepit
      Witam,

Mam pytanie do Was bo mam nadzieję, że znacie się lepiej niż ja ::)

Otóż mam kilka urządzeń sieciowych w domu, które co prawda działają ale nie wiem czy ich ustawienia są najbardziej optymalne.

Ale do rzeczy.  Internet po kablu dostarczany jest do routera Asus RT-AC750, do niego zaś po kablu podłączony jest jeden z nadajników systemu mesh - Tenda Nova MW3 oraz również po kablu nadajnik do przesłania internetu z domu do budynków gospodarskich - NanoStation 5AC loco.

Pytanie 1 - czy mam włączyć sieć bezprzewodową również w Asusie czy zostawić rozsyłanie bezprzewodowe tylko urządzeniom Tenda? Teraz mam w Asusie wyłączone "rozsiewanie" internetu po Wi-Fi - tylko Tenda.

Pytanie 2 - ustawienia adresów IP - Router Asus przydziela adresy z puli 192.168.2, zaś Tenda z puli - 192.168.5. Oznacza to, że z urządzeń podłączonych do Tendy (bezprzewodowo) nie widzę urządzeń podłączanych do sieci w tym drugim budynku gospodarskim, gdzie poprzez NanoStation urządzenia mają również adresy z zakresu 192.168.2. Czy powinienem ujednolicić zakres adresów IP i ustawić jeden z zakresów zarówno dla Asusa jak i dla Tendy?

Wiem, że speców mogą śmieszyć te pytania ale ja nie jestem expertem od urządzeń sieciowych, zatem proszę Was o pomoc :)

Pozdrawiam

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Obserwuj nas:

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używamy plików cookie do celów związanych z reklamami, mediami społecznościowymi i statystykami. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.