Jump to content
neon

do czego używacie portu USB w routerze ?

Recommended Posts

neon

Odpowiedz na to może nie być taka oczywista jak się wydaje. Dzięki uprzejmości Bodzio załączam odpowiedz jak można np. wykorzystać port usb w routerze.

Bodzio:

Moje routery dzialaja na Tomato. Zewnetrznej pamieci USB uzywam do zapisywania logow z IP Traffic, Web Usage, Bandwidth monitora i sysloga. Poza tym pendrive w Tomato jest podmontowany jako /opt i na nim zainstalowalem Entware. To tez mam podane w stopce :). Z Entware uzywam NUT-a jako klienta i czasami Dnscrypt i transmission. Ale to tak od strzalu tylko. Dodatkowo mam z Entware pare narzedzi takich jak iptraf, nano, mc. (...)

A Wy jak wykorzystujecie ??? 

house

każdy wykorzystuje USB do tego, do czego zmusza go potrzeba :), zobacz listę dostępnych paczek oprogramowania dla entware : 

You do not have the required permissions to view the link content.

Mając NAS'a nie mam potrzeby wykorzystania portu USB w routerze. 

• Like it 1

milanoa

Jako, że posiadam ds215j w moim porcie usb 2.0 zagościł modem Huawei e3372s z kartą lte od Red Bulla :), a drugi port usb 3.0 czeka na lepsze czasy.

• Like it 1

milanoa

To nie koniec historii, wcześniej przed R7000 posiadałem router też Netgear WNR3500Lv2 z portem usb do którego miałem wpięty na początku pendrive

był to bodajże 8GB na którym zainstalowane miałem optware oraz pyload i jeszcze dodatkowo parę użytecznych programów typu nano, mc itp. , a  później

500GB dysk Samsunga M3, hulało to ładnie pod Tomato :).

• Like it 3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• michalbak
      By michalbak
      Cześć, czy ma ktoś pomysł jak za pomocą routera RT-AC68U zrobić kopię zapasową podłączonego do routera dysku USB do chmury Google Drive?
      W konfiguracji AiCloud 2.0 - AiCloud Sync - widzę tylko Dropbox... Ale może można jakoś ręcznie dodać dysk google?
    • kapu10
      By kapu10
      Możecie polecić jakiś modem USB który obsługuje tryb bridge ?

Moj router to Asus RT-AC88U, podwójny nat to duży problem dla mnie. Koniecznie musi być usb bo na głównym porcie wan mam łącze ADSL.
    • waldi1888
      By waldi1888
      Mam skonfigurowany FTP i  chciałbym udostępniać pliki na zewnątrz ale wyskakuje komunikat "Ten adres zawiera numer portu sieciowego, który zazwyczaj nie jest wykorzystywany do przeglądania stron WWW. Firefox anulował żądanie dla bezpieczeństwa użytkownika".
      Mam ustawiony port 21 na routerze i podany na synology w usługach plików -> FTP. 
      Gdzie leży problem, że nie mogę otwierać stron z zewnętrznym IP i portem 21?
      Wewnątrz sieci działa. Kiedy najeżdżam na folder i wybieram udostępnione łącze, kopiuję adres i wklejam w przeglądarkę to się otwiera.
      Ale gdy wybieram na tym folderze "Utwórz żądanie pliku" i kopiuje łącze i wklejam w przeglądarkę to wyskakuje komunikat jak wyżej "Ten adres zawiera numer portu sieciowego, który zazwyczaj nie jest wykorzystywany do przeglądania stron WWW. Firefox anulował żądanie dla bezpieczeństwa użytkownik".

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Obserwuj nas:

• Create New...

Important Information

We use cookies for purposes related to advertising, social media and statistics. By continuing to browse this site, you agree to our use of cookies. All information required in this matter includes: Privacy Policy, Guidelines and Terms of Use.