Skocz do zawartości
neon

do czego używacie portu USB w routerze ?

Rekomendowane odpowiedzi

neon

Odpowiedz na to może nie być taka oczywista jak się wydaje. Dzięki uprzejmości Bodzio załączam odpowiedz jak można np. wykorzystać port usb w routerze.

Bodzio:

Moje routery dzialaja na Tomato. Zewnetrznej pamieci USB uzywam do zapisywania logow z IP Traffic, Web Usage, Bandwidth monitora i sysloga. Poza tym pendrive w Tomato jest podmontowany jako /opt i na nim zainstalowalem Entware. To tez mam podane w stopce :). Z Entware uzywam NUT-a jako klienta i czasami Dnscrypt i transmission. Ale to tak od strzalu tylko. Dodatkowo mam z Entware pare narzedzi takich jak iptraf, nano, mc. (...)

A Wy jak wykorzystujecie ??? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

każdy wykorzystuje USB do tego, do czego zmusza go potrzeba :), zobacz listę dostępnych paczek oprogramowania dla entware : 

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość linków.

Mając NAS'a nie mam potrzeby wykorzystania portu USB w routerze. 

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
milanoa

Jako, że posiadam ds215j w moim porcie usb 2.0 zagościł modem Huawei e3372s z kartą lte od Red Bulla :), a drugi port usb 3.0 czeka na lepsze czasy.

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
milanoa

To nie koniec historii, wcześniej przed R7000 posiadałem router też Netgear WNR3500Lv2 z portem usb do którego miałem wpięty na początku pendrive

był to bodajże 8GB na którym zainstalowane miałem optware oraz pyload i jeszcze dodatkowo parę użytecznych programów typu nano, mc itp. , a  później

500GB dysk Samsunga M3, hulało to ładnie pod Tomato :).

• Lubię to 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• djmarco
      Przez djmarco
      Czy ktoś konfigurował ASUSa na Merlinie w trybie dual wan? Jak to ustawić by chciało działać? Modem wykrywa, ustawienia mam ok a na donglu USB nie mam internetu. O co chodzi? Na zagranicznych forach jest pełno tematów ale ja się gubię w angielskim. 
    • Lukasz1986
      Przez Lukasz1986
      Witam wszystkich na wstępie. 

Posiadam ten router od pół roku i teraz chciałbym się bardziej zagłębić w jego funkcje. Podłączając dysk USB nie mogę przez komputer PC w tej samej sieci kopiować, usuwać ani modyfikować plików na urządzeniu USB. Próbowałem już chyba wszystkiego. Czy instalacja DD-WRT coś zmieni ? Przyznam, że jeśli chodzi o sieci to jestem noga.

Dziękuję za pomoc !
      Łukasz,  
    • dante78
      Przez dante78
      Witam,

Czy na Asus AC87U można podłączyć kamerę na USB i mieć pogląd z pc/smartfona? Jeżeli tak, jeżeli ktoś by mi pomógł z tym tematem, zrobił bym jakąś graficzną solucje w ramach podziękowań na rzecz potomnych.

pozdrawiam
      Dawid

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Obserwuj nas:

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używamy plików cookie do celów związanych z reklamami, mediami społecznościowymi i statystykami. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.